Tillbaka till listan
Corteco

LED COUVRE CULASSE VAG ALZ/AWH/AY

Produktnummer: 2084732

Tillverkare kod: 026689P

EAN: 3358960139443

183,17 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 17-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-52-026-1006
    AJUSA 11095600
    188,49 kr
    Autopumps UK ARCW615
    BGA RC7307
    BOGAP A1118113
    BOGAP A1118150
    CORTECO 026689P (denna produkt)
    DENCKERMANN U100004
    Dr.Motor Automotive DRM0782
    ELRING 332.800
    178,01 kr
    ELWIS ROYAL 1556071
    ENGITECH ENT013012
    FA1 EP1100-929
    71,36 kr
    FAI AutoParts RC1198S
    FEBI BILSTEIN 33729
    90,46 kr
    GUARNITAUTO 114777-8000
    JP GROUP 1119205400
    KAMOKA 8703050
    LUCAS LEG0016CG
    LYNXauto SG-1046
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MOTIVE RCW615
    PAYEN JM5205
    STARK SKGRC-0480027
    STELLOX 11-28045-SX
    SWAG 30 93 3729
    96,70 kr
    TOPRAN 109 835
    TRISCAN 515-85128
    TRUCKTEC AUTOMOTIVE 07.10.101
    VAICO V10-2558
    WILMINK GROUP WG1221751
    WILMINK GROUP WG1091076
    WILMINK GROUP WG1767125
    WILMINK GROUP WG1160565
    WILMINK GROUP WG1086962
    WILMINK GROUP WG1247361
    WILMINK GROUP WG2134416
    WILMINK GROUP WG2445716
    WILMINK GROUP WG1008264
    ZentParts Z18546
  • Tillämplighet

    AUDI
    A3
    A3 (8L1) | 09.1996-05.2003 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - AVU, BFQ
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 E-Power - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    A3 Cabriolet
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BSE
    A3 Sportback
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 E-Power - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE
    A4 B5
    A4 B5 (8D2) | 11.1994-09.2001 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - ALZ
    A4 B5 Avant (8D5) | 11.1994-09.2001 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - ALZ
    A4 B6
    A4 B6 (8E2) | 11.2000-12.2004 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - ALZ
    A4 B6 Avant (8E5) | 04.2001-12.2004 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - ALZ
    A4 B7
    A4 B7 (8EC) | 11.2004-06.2008 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - ALZ
    A4 B7 Avant (8ED) | 11.2004-06.2008 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - ALZ
    SEAT
    ALTEA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 Multifuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CMXA
    ALTEA XL
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 Multifuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE, BSF
    AROSA
    AROSA (6H1) | 05.1997-06.2004 1.0 - 999ccm, 50pk, 37kw - AER, ALL, ALD, ANV, AUC
    EXEO
    EXEO (3R2) | 12.2008-05.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - ALZ
    EXEO ST
    EXEO ST (3R5) | 05.2009-05.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - ALZ
    LEON
    LEON (1M1) | 11.1999-06.2006 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BFQ
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BSE, BSF
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE
    TOLEDO III
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    SKODA
    OCTAVIA I
    OCTAVIA I (1U2) | 09.1996-12.2010 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - AVU, BFQ
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 07.1998-12.2010 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - AVU, BFQ
    OCTAVIA II
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA, BSE
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    VOLKSWAGEN
    BORA I
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - AVU, BFQ
    BORA Variant
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - AVU, BFQ
    CADDY III
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BGU, BSE, BSF
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BGU, BSE, BSF
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    GOLF IV
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - AVU, BFQ
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - AVU, BFQ
    GOLF PLUS
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE, BSF
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    GOLF V
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BSE, BSF
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA
    GOLF VI
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE, BSF
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BSE, BSF
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA, BSF
    GOLF VI Variant (AJ5) | 07.2009-07.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    JETTA III
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BSE, BSF
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA
    LUPO I
    LUPO I (6X1, 6E1) | 09.1998-07.2005 1.0 - 999ccm, 50pk, 37kw - AER, ALL, ALD, ANV, AUC
    NEW BEETLE
    NEW BEETLE (9C1, 1C1) | 01.1998-09.2010 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - AYD, BFS
    NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) | 09.2002-10.2010 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BFS
    PASSAT B3/B4
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - RP, ABS, ADZ
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - RP, ABS, ADZ
    PASSAT B5.5
    PASSAT B5.5 (3B3) | 10.2000-11.2005 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - ALZ
    PASSAT B5.5 Variant (3B6) | 10.2000-08.2005 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - ALZ
    PASSAT B6
    PASSAT B6 (3C2) | 03.2005-11.2010 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BSE, BSF
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BSE, BSF
    TOURAN
    TOURAN (1T1, 1T2) | 02.2003-05.2010 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BGU, BSE, BSF
  • Originalnummer

    06B103483G AUDI
    06B103483L SEAT
    06B103483G VAG
    06B103483L AUDI
    06B103483L VAG
    06B103483L VW
    06B103483G SEAT
    06B103483G VW
    06B103483G SKODA
    06B103483L SKODA
  • Tillverkare

    Corteco
    Corteco är en av de ledande internationella leverantörerna till den oberoende eftermarknaden för fordon. Som ett dotterbolag till den världsomspännande Freudenberg-gruppen levererar de mer än 26 000 artiklar i OEM-kvalitet. Inom området tätnings- och vibrationsteknik samt kabinfilter drar oberoende verkstäder och reservdelshandeln nytta av originaltillverkarens utbud.


  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    17-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig