Tillbaka till listan
Elring

Packning, topplock 825.345 Elring

  • Packning, topplock 825.345 Elring
  • Packning, topplock 825.345 Elring, miniatyr 2

Produktnummer: 0174226

Tillverkare kod: 825.345

EAN: 4041248054581

Winprice
Rek. pris: 419,19 kr

177,19 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 21-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Ytterligare artiklar som behövs (artikelnummer)820.262
    Inbyggnadstjocklek [mm]1,8
    TätningstypMjukämne-metall packning
    Garanti2 år
    Diameter [mm]79,3
    Tjocklek [mm]1,8
    Varunummer8409919990

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-52-021-1001
    AJUSA 10065900
    212,94 kr
    Autopumps UK AHGG045F
    BGA CH0308
    BÖLK BOL-D011036
    CORTECO 414621P
    Dr.Motor Automotive DRM15219
    ELRING 825.345 (denna produkt)
    ELWIS ROYAL 0042615
    FA1 EC1200-902
    FAI AutoParts HG153
    FROW 3511523001
    GLASER H50080-00
    GUARNITAUTO 103560-1913
    GUARNITAUTO 103548-1920
    MOTIVE HGG045F
    MV Parts MV H1011
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    PAYEN BS260
    214,61 kr
    RIDEX 318G0015
    STARK SKGCH-0470014
    STELLOX 11-25007-SX
    VICTOR REINZ 61-28135-00
    154,22 kr
    WILMINK GROUP WG1003524
    WILMINK GROUP WG1085731
    WILMINK GROUP WG1103311
    WILMINK GROUP WG1090211
    WILMINK GROUP WG1227791
    WILMINK GROUP WG1756660
    WILMINK GROUP WG1092276
    WILMINK GROUP WG1159046
    WILMINK GROUP WG2133738
    WILMINK GROUP WG2133727
    ZentParts Z16738
  • Tillämplighet

    CHEVROLET
    AVEO /
    AVEO / KALOS Sedan (T200) | 05.2003-05.2008 1.5 - 1498ccm, 86pk, 63kw - LV8(91CUL4)
    CORSA Pick-up
    CORSA Pick-up | 08.1994-07.2002 1.4 GLS - 1389ccm, 60pk, 44kw - 2H6
    CORSA Sedan
    CORSA Sedan | 03.1994-07.2002 1.4 GLS - 1389ccm, 60pk, 44kw - 2H6
    DAEWOO
    LANOS
    LANOS (KLAT) | 05.1997-06.1999 1.5 - 1498ccm, 86pk, 63kw - A15SMS
    LANOS Sedan
    LANOS Sedan (KLAT) | 02.1997-12.2002 1.5 - 1498ccm, 86pk, 63kw - A15SMS
    OPEL
    ASTRA F
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.4 Si - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F CLASSIC Halvkombi (T92) | 01.1998-08.2002 1.4 i (M08, M68, F08, F68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - X 14 NZ
    ASTRA F CLASSIC Kombi (T92) | 01.1998-01.2005 1.4 i (F35, M35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - X 14 NZ
    ASTRA F CLASSIC Sedan (T92) | 01.1998-08.2002 1.4 i (F19, M19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - X 14 NZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 (F35, M35) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 (F35, M35) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 i (F35, M35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 Si (F35, M35) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 (F19, M19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 (F19, M19) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 i (F19, M19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 Si (F19, M19) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.4 i (F70) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    COMBO Skåpbil/minivan
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.4 - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.4 - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA A
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 54pk, 40kw - C 14 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 S (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 72pk, 53kw - 14 NV
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 i (F11, M11, F19, M19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 S (F11, M11, F19, M19) - 1389ccm, 72pk, 53kw - 14 NV
    CORSA B
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 (F08, F68, M68) - 1389ccm, 73pk, 54kw - C 14 SE
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i (F08, F68, M68) - 1389ccm, 54pk, 40kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i (F08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 Si (F08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA B Skåpbil/halvkombi (S93) | 08.1994-12.2001 1.4 i (F08, W5L) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    KADETT E
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.4 i (C19, D19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.4 S (C19, D19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.4 i - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.4 S - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.4 i (C25, D25) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.4 S (C25, D25) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 i (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 i (C15, C35, D15, D35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C15, C35, D15, D35) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.4 i (C70, D70) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    VECTRA A
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.4 S (F19, M19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.4 S (F68, M68) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    VAUXHALL
    CAVALIER Mk
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.4 S - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
  • Originalnummer

    56 07 425 OPEL
    6 07 449 OPEL
    90 541 019 OPEL
  • Tillverkare

    Elring

    Elring levererar OE leverantör till olika tillverkare. Audi, BMW, Mercedes, Ford, Opel, Volkswagen och många fler märken är bland de vanliga kunderna. Programmet av Elring innefattar:


  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    21-10-2026

Säker betalning