Tillbaka till listan
Viktor Reinz

Packning, oljetråg 71-36742-00 Viktor Reinz

Produktnummer: 1188220

Tillverkare kod: 71-36742-00

EAN: 4026634378779

37,33 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 05-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    MaterialKork
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-52-025-1212
    A.Z. Meisterteile AZMT-52-025-1248
    AJUSA 14052300
    CORTECO 423850P
    ELRING 480.960
    48,58 kr
    FAI AutoParts SG459
    GLASER X54008-01
    GUARNITAUTO 160754-9025
    PAYEN JH5216
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    RIDEX 455G0032
    VIKTOR REINZ 71-36742-00 (denna produkt)
    WILMINK GROUP WG1247918
    WILMINK GROUP WG1086219
    WILMINK GROUP WG1007485
    WILMINK GROUP WG1084188
    WILMINK GROUP WG2171452
    WILMINK GROUP WG1162696
    WILMINK GROUP WG2134550
  • Tillämplighet

    ALFA ROMEO
    AR 6
    AR 6 Buss (280_) | 04.1985-12.1989 1.9 D (280) - 1929ccm, 69pk, 51kw - 160 D100
    AR 6 Skåp (280_) | 04.1985-12.1989 1.9 D (280) - 1929ccm, 69pk, 51kw - 160 D100
    FIAT
    BRAVA
    BRAVA (182_) | 10.1995-12.2002 1.9 D - 1929ccm, 65pk, 48kw - K12B, 18 K4F, M16A, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11AT
    BRAVO I
    BRAVO I (182_) | 10.1995-10.2001 1.9 D - 1929ccm, 65pk, 48kw - K12B, 18 K4F, M16A, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11AT
    CROMA
    CROMA (154_) | 12.1985-12.1996 1900 Turbo D i.d. - 1929ccm, 94pk, 69kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, BRD, BRE, BRF, A 13 DTE, N7A, NG, 199 B4.000,
    CROMA (154_) | 12.1985-12.1996 1900 Turbo D i.d. (154.LL, 154.PL) - 1929ccm, 90pk, 66kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    DUNA
    DUNA (146_) | 01.1987-12.1991 1.7 DS - 1698ccm, 60pk, 44kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1,
    DUNA Weekend
    DUNA Weekend (146_) | 01.1987-12.1991 1.7 DS - 1698ccm, 60pk, 44kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1,
    FIORINO Pick
    FIORINO Pick up (146_) | 01.1988-05.2001 1.7 D - 1698ccm, 60pk, 44kw - 149 B3.000
    FIORINO Skåpbil/minivan
    FIORINO Skåpbil/minivan (146_) | 01.1988-05.2001 60 1.7 D - 1698ccm, 60pk, 44kw - OM 616.963, 4RB, 4RC, 4GA, RF, F2N 750, J7R 740, J7T 754, J7T 755, 125 B.000, 132 C3.031, 138 C2.04
    REGATA
    REGATA (138_) | 09.1983-12.1990 60 Diesel 1.7 - 1698ccm, 60pk, 44kw - 149 B3.000
    REGATA (138_) | 09.1983-12.1990 65 Diesel 1.9 - 1929ccm, 65pk, 48kw - 149 A1.000
    REGATA (138_) | 09.1983-12.1990 90 i.e. 1.6 - 1595ccm, 90pk, 66kw - 149 C2.000
    REGATA Weekend
    REGATA Weekend (138_) | 06.1983-12.1990 60 Diesel 1.7 - 1698ccm, 60pk, 44kw - 149 B3.000
    REGATA Weekend (138_) | 06.1983-12.1990 65 Diesel 1.9 - 1929ccm, 65pk, 48kw - 149 A1.000
    REGATA Weekend (138_) | 06.1983-12.1990 90 i.e. 1.6 - 1595ccm, 90pk, 66kw - 149 C2.000
    RITMO
    RITMO (138_) | 01.1978-12.1988 1.7 Diesel - 1698ccm, 60pk, 44kw - 138 C.000, 149 B3.000
    TEMPRA S.W.
    TEMPRA S.W. (159_) | 04.1991-07.1996 1.9 D (159AG) - 1929ccm, 65pk, 48kw - 160 A7.000
    TIPO
    TIPO (160_) | 07.1987-10.1995 1.6 i.e. - 1595ccm, 90pk, 66kw - 149 C2.046
    TIPO (160_) | 07.1987-10.1995 1.9 D - 1929ccm, 65pk, 48kw - 149 A1.000, 160 A7.000
    UNO
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 1.9 D - 1929ccm, 60pk, 44kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU3M), DFZ (
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 60 Diesel 1.7 - 1698ccm, 60pk, 44kw - 149 B3.000
    LANCIA
    DELTA I
    DELTA I (831_) | 09.1979-01.1994 1.6 GT i.e. (831AB.010) - 1585ccm, 90pk, 66kw - 149 C2.000
    PRISMA
    PRISMA (831_) | 01.1983-02.1992 1.6 i.e. Super (831AB) - 1585ccm, 90pk, 66kw - 149 C2.000
  • Originalnummer

    7647596 ALFA ROMEO
    7647596 FIAT
    7647596 LANCIA
  • Tillverkare

    Viktor Reinz
    Som tillverkare av originaldelar och leverantör av reservdelar tillhandahåller Dana innovativa tätningsteknologier av högsta kvalitet under varumärket Victor Reinz®. Alla delar i det omfattande sortimentet uppfyller de höga standarderna för OEM-kvalitet.

    Dana är en global ledare inom att tillhandahålla högteknologisk drivlina, tätning och värmehanteringsteknik som förbättrar effektiviteten och prestandan hos fordon med både konventionella och alternativa energidrivlinor.
    Dana betjänar tre primära marknader - personbilar, kommersiella lastbilar och terrängutrustning

    Nedan följer ett litet urval ur Danas breda sortiment:
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    05-11-2026

Säker betalning