Tillbaka till listan
Viktor Reinz

Packningssats, vevhus 08-31298-02 Viktor Reinz

Produktnummer: 0466187

Tillverkare kod: 08-31298-02

EAN: 4026634010709

1 004,92 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 28 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed packbox vevaxel
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AJUSA 54080700
    Autopumps UK ACSB280
    BGA CK8394
    CORTECO 428649P
    ELRING 445.400
    GLASER B32254-00
    MOTIVE CSB280
    TRISCAN 595-1761
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    VIKTOR REINZ 08-31298-02 (denna produkt)
    WILMINK GROUP WG1168701
    WILMINK GROUP WG1241895
    WILMINK GROUP WG1230538
    WILMINK GROUP WG1085221
    WILMINK GROUP WG1759754
    WILMINK GROUP WG1000410
  • Tillämplighet

    BMW
    3
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 325 td - 2497ccm, 115pk, 85kw - M51 D25 (256T1)
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 325 tds - 2497ccm, 143pk, 105kw - M51 D25 (256T1)
    3 Touring
    3 Touring (E36) | 01.1995-05.1999 325 tds - 2497ccm, 143pk, 105kw - M51 D25 (256T1)
    5
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 525 td - 2497ccm, 115pk, 85kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1, S38 B35 (356ED)
    5 (E34) | 06.1987-12.1995 525 tds - 2497ccm, 143pk, 105kw - M51 D25 (256T1)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 525 td - 2497ccm, 116pk, 85kw - K12B, M51 D25 (256T1), LLT, 128 A.000, G4FC, AEY, EDR, 6G72, EXL, D4EA, D4FB, AEH, AKL, APF, AGR, A
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 525 tds - 2497ccm, 143pk, 105kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, CY, JN, KX, 1P, RL, C1G 700, C1G 710, F3P
    5 Touring
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 525 td - 2497ccm, 115pk, 85kw - M51 D25 (256T1)
    5 Touring (E34) | 07.1991-07.1996 525 tds - 2497ccm, 143pk, 105kw - M51 D25 (256T1)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 525 tds - 2497ccm, 143pk, 105kw - M51 D25 (256T1)
    7
    7 (E38) | 03.1994-11.2001 725 tds - 2497ccm, 143pk, 105kw - M51 D25 (256T1), 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 2L, P8C (XUD11BTE), 14 K4F, 2L-T, 2RZ-E, 4E-FE, F20Z1
    LAND ROVER
    RANGE ROVER
    RANGE ROVER II (P38A) | 07.1994-03.2002 2.5 D 4x4 - 2497ccm, 136pk, 100kw - 25 6T (BMW)
    OPEL
    OMEGA B
    OMEGA B (V94) | 03.1994-07.2003 2.5 TD (F69, M69, P69) - 2498ccm, 130pk, 96kw - 25 DT, X 25 DT, X 25 TD, U 25 DT, U 25 TD
    OMEGA B Kombi (V94) | 03.1994-07.2003 2.5 TD (F35, M35, P35) - 2498ccm, 131pk, 96kw - 25 DT, X 25 DT, X 25 TD, U 25 DT, U 25 TD
  • Originalnummer

    11 11 2 245 749 BMW
    STC2012 LAND ROVER
    16 06 767 OPEL
  • Tillverkare

    Viktor Reinz
    Som tillverkare av originaldelar och leverantör av reservdelar tillhandahåller Dana innovativa tätningsteknologier av högsta kvalitet under varumärket Victor Reinz®. Alla delar i det omfattande sortimentet uppfyller de höga standarderna för OEM-kvalitet.

    Dana är en global ledare inom att tillhandahålla högteknologisk drivlina, tätning och värmehanteringsteknik som förbättrar effektiviteten och prestandan hos fordon med både konventionella och alternativa energidrivlinor.
    Dana betjänar tre primära marknader - personbilar, kommersiella lastbilar och terrängutrustning

    Nedan följer ett litet urval ur Danas breda sortiment:
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    25-11-2026

Säker betalning