Tillbaka till listan
Nissens

Gasspjällskropp

  • Gasspjällskropp
  • Gasspjällskropp, miniatyr 2
  • Gasspjällskropp, miniatyr 3
  • Gasspjällskropp, miniatyr 4
  • Gasspjällskropp, miniatyr 5
  • Gasspjällskropp, miniatyr 6
  • Gasspjällskropp, miniatyr 7

Produktnummer: 1975267

Tillverkare kod: 955054

EAN: 5707286547001

1 394,02 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    FIRST FIT - Inkluderar packning för montering på
    anslutande delar

    ApplikationSpjällhus
    MaterialAluminium
    Plast
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Med sensor
    Utan undertryck-Bypass
    Typ av drivningElektrisk
    MonteringssättSkruvanslutning
    KylningstypLyftkyld
    KontakthållarformD-form
    Garanti2 år
    Längd [mm]121
    Höjd [mm]140
    Bredd [mm]86
    Antal kontakter6
    Avgasdiameter [mm]65
    Utgångsdiameter [mm]52
    Spänning [V]12

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-49-020-4077
    A.Z. Meisterteile AZMT-49-020-4110
    AKS DASIS 047073N
    BOGAP A6319171
    BOGAP A6319357
    BOGAP A6319352
    ERA 556326A
    ESEN SKV 12SKV078
    FAST FT50415
    FEBI BILSTEIN 107026
    2 379,48 kr
    FISPA 88.187
    FISPA 88.187AS
    FISPA 88.187A2
    FISPA 88.187R
    FISPA 88.394
    HERTH+BUSS ELPARTS 70650037
    HERTH+BUSS ELPARTS 70650059
    HITACHI 2509028
    HOFFER 7519197R
    HOFFER 7519197
    HOFFER 7519197E
    HOFFER 7519373
    HOFFER 7519371R
    HÜCO 139028
    JPN 75E9196-JPN
    KAMOKA 112096
    LEMARK LTB204
    LUCAS LTH5053
    MAGNETI MARELLI 802010992901
    MAGNETI MARELLI 802000000104
    1 198,48 kr
    MAGNETI MARELLI 802000000495
    MAGNETI MARELLI 802009643001
    3 781,72 kr
    MAGNETI MARELLI 802012061101
    3 654,89 kr
    MAXGEAR 58-0166
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEAT & DORIA 89197E
    MEAT & DORIA 89197
    1 382,51 kr
    MEAT & DORIA 89373
    MEAT & DORIA 89197R
    MEAT & DORIA 89371R
    METZGER 0892614
    METZGER 0892147
    METZGER 0892716
    METZGER 0892826
    NISSENS 955054 (denna produkt)
    NRF 408010
    1 294,16 kr
    NTK 94718
    PIERBURG 7.09460.01.0
    1 836,51 kr
    RIDEX 158T0253
    SIDAT 88.187AS
    SIDAT 88.394
    SIDAT 88.187R
    SIDAT 88.187
    SIDAT 88.187A2
    STANDARD 68426
    STELLOX 75-51577-SX
    Sollo 02D30220
    Sollo 02D31050
    TOPRAN 639 302
    1 030,91 kr
    TOPRAN 639 330
    1 233,53 kr
    VEMO V10-81-0115
    3 148,62 kr
    VEMO V10-81-0086
    WILMINK GROUP WG2404483
    WILMINK GROUP WG2173002
    WILMINK GROUP WG2440486
    WILMINK GROUP WG1408820
    WILMINK GROUP WG2602472
    WILMINK GROUP WG2646216
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    03F133062B SKODA
    03F133062E SKODA
    03F133062C SKODA
    03F133062C VW
    03F133062E VW
    03F133062B VW
    03F133062C AUDI
    03F133062B AUDI
    03F133062E CUPRA
    03F133062C SEAT
    03F133062E AUDI
    03F133062E SEAT
    03F133062B SEAT
    03F133062 SKODA
    03F133062 VW
    03F133062 SEAT
    03F133062 AUDI
  • Tillverkare

    Nissens

    Nissens  är en av Europas största tillverkare av radiatorer, värmekärnor, kondensorer, intercoolers, luftkonditioneringsdelar och många andra produkter utvecklade av Nissens. Med en vagnparkstäckning på över 92 % för både personbilar och lätta skåpbilar har Nissens ett mycket brett utbud. För att hålla detta sortiment uppdaterat lanseras mer än 100 nya referenser varje år. Framgångsrika koncept som First-Fit och Multi-Fit har utvecklats av Nissens speciellt för eftermarknaden. Nittio års erfarenhet garanterar en hög kvalitet. Alla produkter är tillverkade enligt ISO9001 / TS16949 och är 100% OEM-matchande.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig