Tillbaka till listan
Nissens

Agr-Ventil

  • Agr-Ventil
  • Agr-Ventil, miniatyr 2
  • Agr-Ventil, miniatyr 3
  • Agr-Ventil, miniatyr 4
  • Agr-Ventil, miniatyr 5
  • Agr-Ventil, miniatyr 6
  • Agr-Ventil, miniatyr 7

Produktnummer: 1348772

Tillverkare kod: 98196

EAN: 5707286467552

822,75 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 31-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    FIRST FIT - Inkluderar packningar och O-ringar om det behövs

    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Med sensor
    Typ av drivningElektrisk
    ApplikationEGR-ventil
    MaterialAluminium
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Reglare/software ska INTE uppdateras
    Med elektronik
    KontakthållarformOval
    Garanti2 år
    Antal kontakter5

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-010-1008
    AIC 70838
    AIC 70353
    AKS DASIS 155030N
    ASAM 121991
    Alfa e-Parts AF07691
    BorgWarner 710831D
    CAUTEX 757588
    DA SILVA GR6030
    DELPHI EG10289-12B1
    1 071,77 kr
    DIAMAX AE01033
    DIPASPORT EGR047DLPN
    DIPASPORT EGR047N
    DIPASPORT EGR047R
    DRI 717720037
    ELSTOCK 72-0037
    953,23 kr
    ERA 555154
    ERA 555154A
    ESEN SKV 14SKV030
    FARE SA 27254
    FEBI BILSTEIN 47708
    2 704,63 kr
    FEBI BILSTEIN 47653
    FISPA 83.744R
    FISPA 83.744AS
    FISPA 83.744
    GAUSS GI2043
    GH GH-733610
    HERTH+BUSS ELPARTS 70671441
    HOFFER 7518090E
    HOFFER 7518090
    HOFFER 7518090R
    JDEUS EG020009V
    KAMOKA 19087
    LORO 121-01-048
    LUCAS LEV0052
    MAGNETI MARELLI 571822112066
    804,99 kr
    MAXGEAR 27-4000
    MEAT & DORIA 88090
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEAT & DORIA 88090R
    MEAT & DORIA 88090E
    METZGER 0892038
    Metalcaucho 93038
    NAP carPARTS CAV10045
    NISSENS 98196 (denna produkt)
    NK 4536004
    NRF 48607
    NTK 90065
    PIERBURG 7.22875.16.0
    1 378,84 kr
    PLYOM P757588
    RIDEX 1145E0050
    SIDAT 83.744AS
    SIDAT 83.744R
    SIDAT 83.744
    STARK SKEGR-0770051
    STC T493038
    STELLOX 01-25032-SX
    SWAG 40 94 7708
    SWAG 40 94 7653
    TOPRAN 207 884
    TURBO MOTOR EG00046
    VALEO 703222
    VEMO V40-63-0010
    WILMINK GROUP WG1937663
    WILMINK GROUP WG1015256
    WILMINK GROUP WG1026870
    WILMINK GROUP WG2184489
    WILMINK GROUP WG2121306
    WILMINK GROUP WG2668866
    WILMINK GROUP WG1724494
    WILMINK GROUP WG1837872
    WILMINK GROUP WG2000730
    WILMINK GROUP WG1015224
    WILMINK GROUP WG1026869
    WILMINK GROUP WG1837875
    WILMINK GROUP WG2184490
  • Tillämplighet

    OPEL
    AGILA A
    AGILA A (H00) | 09.2000-12.2007 1.0 (F68) - 998ccm, 60pk, 44kw - Z 10 XEP
    AGILA A (H00) | 09.2000-12.2007 1.2 16V Twinport (F68) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    ASTRA G
    ASTRA G CLASSIC Caravan (F35) | 05.2004-07.2009 1.4 (F35) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.4 (F08, F48) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.4 (F69) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H
    ASTRA H (A04) | 01.2004-10.2010 1.2 (L48) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    ASTRA H (A04) | 01.2004-10.2010 1.4 (L48) - 1364ccm, 75pk, 55kw - Z 14 XEL
    ASTRA H (A04) | 01.2004-10.2010 1.4 (L48) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H (A04) | 01.2004-10.2010 1.4 LPG (L48) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H CLASSIC Halvkombi (A04) | 01.2009-05.2014 1.4 (L48) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H CLASSIC Kombi (A04) | 01.2009-05.2014 1.4 (L35) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H GTC (A04) | 03.2005-10.2010 1.4 (L08) - 1364ccm, 75pk, 55kw - Z 14 XEL
    ASTRA H GTC (A04) | 03.2005-10.2010 1.4 (L08) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H Kombi (A04) | 08.2004-10.2010 1.4 (L35) - 1364ccm, 75pk, 55kw - K12B, M 111.960, LR2, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), E15S, CA16D, KA24E, EDT, AEJ, LFY
    ASTRA H Kombi (A04) | 08.2004-10.2010 1.4 (L35) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H Kombi (A04) | 08.2004-10.2010 1.4 LPG (L35) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, FE (8V), CFHC, CLCB, FEFA, JE, BKD
    ASTRA H Sedan (A04) | 02.2007-10.2010 1.4 (L69) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    ASTRA H Skåp / kombi (L70) | 02.2004-10.2014 1.4 EcoTec (L70) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    COMBO Skåpbil/minivan
    COMBO Skåpbil/minivan | 10.2001-12.2012 1.4 16V - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    COMBO Tour
    COMBO Tour | 10.2001-12.2011 1.4 - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    CORSA C
    CORSA C (X01) | 09.2000-12.2009 1.0 (F08, F68) - 998ccm, 60pk, 44kw - Z 10 XEP
    CORSA C (X01) | 09.2000-12.2009 1.2 Twinport (F08, F68) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    CORSA C (X01) | 09.2000-12.2009 1.4 Twinport (F08, F68) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    CORSA C Skåpbil/halvkombi (X01) | 09.2000-12.2012 1.2 (F08, W5L) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    CORSA C Skåpbil/halvkombi (X01) | 09.2000-12.2012 1.4 (W5L, F08) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    CORSA D
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.0 (L08, L68) - 998ccm, 65pk, 48kw - K12B, M 111.960, LR2, NG, KDY (TU3M), DFZ (XU9J1), BAZ (XU5CP), E15S, CA16D, KA24E, EDT, AEJ, LFY
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.0 (L08, L68) - 998ccm, 60pk, 44kw - Z 10 XEP
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.2 (L08, L68) - 1229ccm, 86pk, 63kw - A 12 XER
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.2 (L08, L68) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.2 LPG (L08, L68) - 1229ccm, 83pk, 61kw - A 12 XER
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.2 LPG (L08, L68) - 1229ccm, 80pk, 59kw - Z 12 XEP
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.4 (L08, L68) - 1398ccm, 87pk, 64kw - A 14 XEL
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.4 (L08, L68) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.4 LPG (L08, L68) - 1398ccm, 87pk, 64kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (S
    CORSA D (S07) | 07.2006-08.2014 1.4 LPG (L08, L68) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    CORSA D Skåpbil/halvkombi (S07) | 07.2006-08.2014 1.0 (L08) - 998ccm, 60pk, 44kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, A 13 DTE, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU
    CORSA D Skåpbil/halvkombi (S07) | 07.2006-08.2014 1.0 (L08) - 998ccm, 65pk, 48kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU3M), DFZ (
    CORSA D Skåpbil/halvkombi (S07) | 07.2006-08.2014 1.2 (L08) - 1229ccm, 80pk, 59kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, A 13 DTE, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KDY (TU
    CORSA D Skåpbil/halvkombi (S07) | 07.2006-08.2014 1.4 (L08) - 1398ccm, 101pk, 74kw - A 14 XER
    MERIVA A
    MERIVA A Minivan (X03) | 05.2003-05.2010 1.4 16V Twinport (E75) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    MERIVA A Minivan (X03) | 05.2003-05.2010 1.4 16V Twinport LPG (E75) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M51 D25 (256T1), 4B11, 16 K4F, 20 S, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, C 20 NEJ, RFM, RFN
    TIGRA TwinTop
    TIGRA TwinTop (X04) | 06.2004-12.2010 1.4 (R97) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
    VAUXHALL
    CORSA Mk
    CORSA Mk II (C) (X01) | 06.2003-10.2006 1.4 Twinport (F08, F68) - 1364ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP
  • Originalnummer

    55556720 OPEL
    5851057 OPEL
    5851057 VAUXHALL
    55556720 VAUXHALL
  • Tillverkare

    Nissens

    Nissens  är en av Europas största tillverkare av radiatorer, värmekärnor, kondensorer, intercoolers, luftkonditioneringsdelar och många andra produkter utvecklade av Nissens. Med en vagnparkstäckning på över 92 % för både personbilar och lätta skåpbilar har Nissens ett mycket brett utbud. För att hålla detta sortiment uppdaterat lanseras mer än 100 nya referenser varje år. Framgångsrika koncept som First-Fit och Multi-Fit har utvecklats av Nissens speciellt för eftermarknaden. Nittio års erfarenhet garanterar en hög kvalitet. Alla produkter är tillverkade enligt ISO9001 / TS16949 och är 100% OEM-matchande.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    31-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig