Tillbaka till listan
Gates

Vattenpump + kamremsats PowerGrip® KP15544XS Gates

5 5/5 (3 omdömen)

  • Vattenpump + kamremsats PowerGrip® KP15544XS Gates
  • Vattenpump + kamremsats PowerGrip® KP15544XS Gates, miniatyr 2
  • Vattenpump + kamremsats PowerGrip® KP15544XS Gates, miniatyr 3
  • Vattenpump + kamremsats PowerGrip® KP15544XS Gates, miniatyr 4
  • Vattenpump + kamremsats PowerGrip® KP15544XS Gates, miniatyr 5

Produktnummer: 0187534

Tillverkare kod: KP15544XS

EAN: 5414465981432

Winprice
Rek. pris: 1 060,23 kr

538,50 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 28-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    Kamrem kit inklusive vattenpump

    Set innehåller:
    - Belt - Vattenpump - Tensioner

    Antal tänder: 125
    Bredd: 15 mm


    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed vattenpump
    ApplikationKamremsats
    Distribution SetInklusive vattenpump
    beakta tekniska uppgifterna
    Artikelnummer, rekommenderat specialverktygSTT-1
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AIRTEX WPK-161601
    AUTOKIT 04.5045PA
    AUTOTEAM KATW1259
    BGA TB2207CPK
    BUGATTI KBU5942A
    CALIBER 0186KFW
    CAR KPA30107A
    CONTITECH CT997WP1
    616,31 kr
    CORAM KTC5259WP
    DAYCO KTBWP2920
    DEXWAL MOBIDEX 07-285WP
    DEXWAL MOBIDEX 07-285WP-C
    FISPA FMW10544
    GATES KP15544XS (denna produkt)
    GK K985264B
    GRAF KP739-2
    HEPU PK10641
    604,20 kr
    HEPU K62218
    HUTCHINSON KH 146WP40
    INA 530 0205 30
    545,56 kr
    IPD K62218
    KAMOKA 7001229
    KM International WKFI186
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    KWP KW739-2
    LUCAS LKP148
    MAGNETI MARELLI 341404810001
    MALÒ 1555082
    METELLI 30-0739-2
    OPEN PARTS WTBK5016.00
    OPTIBELT KT 1324W1
    OPTIMAL SK-1421AQ1
    OPTIMAL OP-EWK14210-A1
    RUVILLE 5500481
    SASIC 3906018
    SIDAT FMW10544
    SNR KDP458.350
    SYNCRONIX SY110997PE
    Saleri SIL K2PA983A
    TRISCAN 8647 150501
    WILMINK GROUP WG1238463
    WILMINK GROUP WG1152055
    WILMINK GROUP WG1251442
    WILMINK GROUP WG1487986
    WILMINK GROUP WG2007839
    WILMINK GROUP WG2354977
  • Tillämplighet

    FIAT
    CINQUECENTO
    CINQUECENTO (170_) | 07.1991-07.1999 1.1 Sporting (170AH) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 B2.000
    CINQUECENTO VAN
    CINQUECENTO VAN (170_) | 07.1991-02.1998 1.1 iE (170AH) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 B2.000
    PANDA
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1000 i.e. Cat - 999ccm, 45pk, 33kw - 141 C2.000, 156 A2.246
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1100 - 1108ccm, 50pk, 37kw - 156 C.046
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1100 - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 B2.000, 187 A1.000
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1100 4x4 - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 B2.000, AR 33601, S50 B30 (306S1), 7A-FE, 136B, M 64.05S, M 64.06S, ANU, AMY, NSE, ZVSA, NSF, N
    PANDA (141_) | 10.1980-07.2004 1100 Trekking 4x4 - 1108ccm, 50pk, 37kw - 156 C.046
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.1 (169.AXA1A) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 187 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi
    PANDA Skåpbil/halvkombi (141_) | 01.1986-02.2004 1.1 - 1108ccm, 50pk, 37kw - 156 C.046
    PANDA Skåpbil/halvkombi (141_) | 01.1986-02.2004 1.1 - 1108ccm, 54pk, 40kw - 187 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (141_) | 01.1986-02.2004 1.1 4x4 - 1108ccm, 54pk, 40kw - 187 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (141_) | 01.1986-02.2004 1000 i.e - 999ccm, 45pk, 33kw - 141 C2.000, 156 A2.246
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.1 (169CXA1A) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 187 A1.000
    PUNTO
    PUNTO (176_) | 09.1993-09.1999 55 1.1 - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 A6.000, 176 B2.000
    PUNTO Van
    PUNTO Van (176_) | 04.1996-02.2000 1.1 - 1108ccm, 54pk, 40kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, 176 B2.000, X 16 XEL, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, A
    SEICENTO /
    SEICENTO / 600 (187_) | 11.1997-01.2010 1.1 (187AXB, 187AXB1A, 187AXC1A02) - 1108ccm, 54pk, 40kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    SEICENTO / 600 Skåpbil/halvkombi (287_) | 01.1998-01.2010 1.1 (187CXB/C) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 176 B2.000
    UNO
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 1.0 (146E) - 999ccm, 42pk, 31kw - 156 A2.000
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 1.1 - 1108ccm, 56pk, 41kw - 160 A3.000
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 45 1.0 (146A.ED) - 999ccm, 44pk, 32kw - 156 A2.100, 156 A2.048
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 45 i.e. 1.0 (146E, 146A) - 999ccm, 45pk, 33kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 156 A2.
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 50 1.1 - 1108ccm, 50pk, 37kw - 156 C.046, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW
    UNO (146_, 158_) | 01.1983-06.2006 50 i.e. 1.1 - 1116ccm, 49pk, 36kw - 146 C3.000
    LANCIA
    Y
    Y (840_) | 11.1995-09.2003 1.1 (840AE) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 18 K4F, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ
  • Originalnummer

    71771594 LANCIA
    71771594 FIAT
  • Tillverkare

    Gates

    Med över 100 års erfarenhet Gates är en av de största tillverkarna av drivremmar, kuggremmar och relaterade till bilar. Över 35 standard bilmärken använder sig av kuggremmar, multi bälten, spännare och spännrullar som har producerats av Gates vid den första enheten. Samma produkter säljs sedan under Gates etiketten på den privata marknaden.

    Förutom lösa bälten, spännare och tillhörande Gates också säljer kompletta kit för att förnya motordrivningen. Dessa kit är särskilt populära hos bilmekaniker och servicepunkter eftersom så garanteras att alla vitala delar i motorn är i toppskick. En annan fördel är att en komplett installation kit är ofta billigare och har alltid rätt produkter för din specifika fordon.

    Gates produkter kännetecknas av följande punkter:

    - högsta kvalitet OE produkter
    - OE hållbarhet
    - Komplett distribution och multi rem ersättnings kit
    - Även vattenpumpar i komplett uppsättning tillgänglig på rabatterat pris
    - Betydligt billigare än den ursprungliga bandet (set) dealern

    För närvarande har vi följande Gates produkter i vårt sortiment:

    - kuggremmar och kamremmen Kits
    - Multi Bälten & Multi Belt Kits
    - Drag Rolls & Rollers
    - Termostater

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    28-10-2026

  • omdömen 3

    • 5 Av: Maciej Bukowski på 03-06-2026

      -ingen ytterligare förklaring-

    • 5 Av: v/d boom på 15-10-2025

      Produkten var bra och passade även fordonet. Leveranserna är alltid bra.

    • 5 Av: Joshua vanlingen på 05-03-2025

      -ingen ytterligare förklaring-

Säker betalning

Tidigare sett av dig