Tillbaka till listan
Contitech

Vattenpump + kamremsats CT874WP2 Contitech

5 5/5 (2 omdömen)

  • Vattenpump + kamremsats CT874WP2 Contitech
  • Vattenpump + kamremsats CT874WP2 Contitech, miniatyr 2
  • Vattenpump + kamremsats CT874WP2 Contitech, miniatyr 3
  • Vattenpump + kamremsats CT874WP2 Contitech, miniatyr 4
  • Vattenpump + kamremsats CT874WP2 Contitech, miniatyr 5
  • Vattenpump + kamremsats CT874WP2 Contitech, miniatyr 6
  • Vattenpump + kamremsats CT874WP2 Contitech, miniatyr 7
  • Vattenpump + kamremsats CT874WP2 Contitech, miniatyr 8

Produktnummer: 0145343

Tillverkare kod: CT874WP2

EAN: 4010858799687

839,21 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 04-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 5 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    Kamrem kit inklusive vattenpump
    Set innehåller:
    Kamrem, vattenpump, löphjulet och skruv
    ---
    Tandantal111
    ApplikationKamremsats
    Distribution SetInklusive vattenpump
    Förpackningslängd [cm]19,5
    Förpackningsbredd [cm]18,2
    Förpackningshöjd [cm]18,7
    Garanti2 år
    Bredd [mm]17
    Vikt (kg]1,432

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AIRTEX WPK-116401
    AKS DASIS 570272N
    AUTLOG WK3004
    AUTOKIT 04.5004PA
    BGA TB9520CPK-1
    BUGATTI KBU0099A
    BÖLK BOL-B081011
    CONTITECH CT874WP2 (denna produkt)
    DIAMAX A6069WP
    EUROREPAR 1681780580
    FEBI BILSTEIN 32717
    662,43 kr
    GK K980059B
    GRAF KP442-1
    HEPU PK03121
    860,44 kr
    HEPU K62027
    INA 530 0004 30
    773,67 kr
    IPD K62027
    KAMOKA 7001248
    KAVO PARTS DKW-1010
    584,43 kr
    KWP KW442-1
    LUCAS LKP059
    Litens LTW979111B
    MAPCO 41722
    METELLI 30-0442-1
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    NAPA NBW1078
    OPTIMAL SK-1162AQ1
    OPTIMAL OP-EWK11620-A1
    RIDEX 3096W0051
    RUVILLE 5500051
    SASIC 3906071
    SKF VKMC 05121
    778,02 kr
    SNR KDP453.023
    SNR KDP453.020
    STARK SKWPT-0750050
    SWAG 40 93 2717
    690,18 kr
    Saleri SIL K1PA437P
    WILMINK GROUP WG1251109
    WILMINK GROUP WG1488082
    WILMINK GROUP WG1238137
    WILMINK GROUP WG1033898
    WILMINK GROUP WG1238349
    WILMINK GROUP WG1152011
    WILMINK GROUP WG1710027
    WILMINK GROUP WG1238180
    WILMINK GROUP WG2007800
    WILMINK GROUP WG2354919
    WILMINK GROUP WG1780107
  • Tillämplighet

    CHEVROLET
    CORSA Pick-up
    CORSA Pick-up | 08.1994-07.2002 1.4 GLS - 1389ccm, 60pk, 44kw - 2H6
    CORSA Sedan
    CORSA Sedan | 03.1994-07.2002 1.4 GLS - 1389ccm, 60pk, 44kw - 2H6
    DAEWOO
    NEXIA
    NEXIA | 02.1995-08.1997 1.5 (08, 68) - 1498ccm, 71pk, 52kw - G15MF
    NEXIA | 02.1995-08.1997 1.5 (08, 68) - 1498ccm, 75pk, 55kw - G15MF
    NEXIA | 02.1995-08.1997 1.5 (08, 68) - 1498ccm, 60pk, 44kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    NEXIA Sedan
    NEXIA Sedan | 02.1995-06.2008 1.5 (19) - 1498ccm, 71pk, 52kw - G15MF
    NEXIA Sedan | 02.1995-06.2008 1.5 (19) - 1498ccm, 75pk, 55kw - G15MF
    NEXIA Sedan | 02.1995-06.2008 1.5 (19) - 1498ccm, 60pk, 44kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    OPEL
    ASTRA F
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.4 Si - 1389ccm, 82pk, 60kw - M30 B32, 10 S, C 14 SE, 19 S, 10 N, 16 S, 13 S, 16 N, 28 E, 28 H, K, JT, 829 A5, 138 B3.000, 138 A4
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.6 i - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Cabriolet (T92) | 03.1993-03.2001 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA F CLASSIC Halvkombi (T92) | 01.1998-08.2002 1.4 i (M08, M68, F08, F68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - X 14 NZ
    ASTRA F CLASSIC Halvkombi (T92) | 01.1998-08.2002 1.6 i (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA F CLASSIC Kombi (T92) | 01.1998-01.2005 1.4 i (F35, M35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - X 14 NZ
    ASTRA F CLASSIC Kombi (T92) | 01.1998-01.2005 1.6 i (F35, M35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA F CLASSIC Sedan (T92) | 01.1998-08.2002 1.4 i (F19, M19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - X 14 NZ
    ASTRA F CLASSIC Sedan (T92) | 01.1998-08.2002 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 i (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 i (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Halvkombi (T92) | 09.1991-02.1998 1.6 Si (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 101pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 (F35, M35) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 (F35, M35) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 i (F35, M35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.4 Si (F35, M35) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 i (F35, M35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 i (F35, M35) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Kombi (T92) | 09.1991-01.1998 1.6 Si (F35, M35) - 1598ccm, 101pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 (F19, M19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 (F19, M19) - 1389ccm, 82pk, 60kw - 14 SE
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.4 i (F19, M19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 NZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 16 LZ2, 16 NZR
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA F Sedan (T92) | 09.1991-09.1998 1.6 Si (F19, M19) - 1598ccm, 100pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.4 i (F70) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.6 i (F70) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, X 16 SZR
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.6 i (F70) - 1598ccm, 101pk, 74kw - C 16 SE
    ASTRA F Skåp / kombi (T92) | 10.1991-01.1999 1.6 i (F70) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    ASTRA G
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.6 (F08, F48) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 18 K4F, X 16 SZR, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ,
    ASTRA G Halvkombi (T98) | 02.1998-12.2009 1.6 (F08, F48) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.6 (F35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - 18 K4F, X 16 SZR, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, X 16 XEL, Z 16 XE, X 18 XE1, M 111.948, M 111.950, AL
    ASTRA G Kombi (T98) | 02.1998-07.2004 1.6 (F35) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.6 (F69) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA G Sedan (T98) | 09.1998-12.2009 1.6 (F69) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    ASTRA G Skåp / kombi (F70) | 09.1998-04.2005 1.6 (F70) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 16 SZR
    ASTRA G Skåp / kombi (F70) | 09.1998-04.2005 1.6 (F70) - 1598ccm, 84pk, 62kw - Z 16 SE
    COMBO Skåpbil/minivan
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.2 - 1195ccm, 45pk, 33kw - C 12 NZ, X 12 SZ
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.4 - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    COMBO Skåpbil/minivan (71_) | 07.1994-10.2001 1.4 - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA A
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 i (F08, M08, F68, M68) - 1195ccm, 45pk, 33kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, C 12 NZ, XY8,
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 54pk, 40kw - C 14 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 i (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 S (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 72pk, 53kw - 14 NV
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 Si (F08, M08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 98pk, 72kw - C 16 SEI
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 100pk, 74kw - E 16 SE
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI (F08, M08, M68, F68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ
    CORSA A Halvkombi (S83) | 09.1982-03.1993 1.6 GSI Cat (F08, M08, F68, M68) - 1598ccm, 101pk, 74kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), 13 NB, E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, C 16 SE
    CORSA A Skåpbil/halvkombi (S83) | 02.1986-07.1994 1.2 (F08, W5L) - 1195ccm, 45pk, 33kw - C 12 NZ
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.2 i (F11, M11, F19, M19) - 1195ccm, 45pk, 33kw - C 12 NZ
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 i (F11, M11, F19, M19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    CORSA A TR (S83) | 09.1982-03.1993 1.4 S (F11, M11, F19, M19) - 1389ccm, 72pk, 53kw - 14 NV
    CORSA B
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.2 i (F08, F68, M68) - 1195ccm, 45pk, 33kw - 12 NZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.2 i (F08, F68, M68) - 1195ccm, 45pk, 33kw - C 12 NZ, X 12 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i (F08, F68, M68) - 1389ccm, 54pk, 40kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 i (F08, F68, M68) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    CORSA B (S93) | 03.1993-08.2002 1.4 Si (F08, F68, M68) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    CORSA B Skåpbil/halvkombi (S93) | 08.1994-12.2001 1.2 (F08, W5L) - 1195ccm, 45pk, 33kw - C 12 NZ
    CORSA B Skåpbil/halvkombi (S93) | 08.1994-12.2001 1.4 i (F08, W5L) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ, X 14 SZ
    KADETT E
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.4 i (C19, D19) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.4 S (C19, D19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 i (C19, D19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 i Cat (C19, D19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E (T85) | 09.1984-12.1993 1.6 S (C19, D19) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.4 i - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.4 S - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i - 1598ccm, 82pk, 60kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC 16V), 4A
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ
    KADETT E Cabriolet (T85) | 10.1986-02.1993 1.6 i Cat - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.4 i (C25, D25) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.4 S (C25, D25) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.6 (C25, D25) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 13 N, 13 S, 16 SV, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, BSI 20, B 5252 FS, A12, E13,
    KADETT E Combo (T85) | 01.1986-07.1994 1.6 i (C25, D25) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 i (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C08, C48, D08, D48) - 1389ccm, 82pk, 60kw - C 14 SE
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i Cat (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, C 16 NZ, JN, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M 690, 6Y4, N6A, 342S, 8144
    KADETT E Halvkombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 S (C08, C48, D08, D48) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 i (C15, C35, D15, D35) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.4 S (C15, C35, D15, D35) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ
    KADETT E Kombi (T85) | 09.1984-08.1991 1.6 i Cat (C15, C35, D15, D35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 13 N, 20 NE, C 16 NZ, JN, C 20 NE, C 20 XE, Y2, D 5204 T5, D 5204 T, C 16 LZ, 3G4, 7R2, 7S2, K4M
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.4 i (C70, D70) - 1389ccm, 60pk, 44kw - C 14 NZ
    KADETT E Skåp / kombi (T85) | 08.1984-09.1993 1.6 i (C70, D70) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ
    VECTRA A
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.4 S (F19, M19) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 (F19, M19) - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ, C 16 NZ2
    VECTRA A (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i (F19, M19) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.4 S (F68, M68) - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 (F68, M68) - 1598ccm, 88pk, 65kw - E 16 NZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 i (F68, M68) - 1598ccm, 71pk, 52kw - X 16 SZ
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 i Cat (F68, M68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - C 16 NZ, C 16 NZ2
    VECTRA A Halvkombi (J89) | 04.1988-11.1995 1.6 S - 1598ccm, 82pk, 60kw - 16 SV
    VECTRA B
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.6 i (F19) - 1598ccm, 75pk, 55kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.6 i (F68) - 1598ccm, 75pk, 55kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.6 i (F35) - 1598ccm, 75pk, 55kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    VAUXHALL
    CAVALIER Mk
    CAVALIER Mk III Halvkombi (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.4 S - 1389ccm, 75pk, 55kw - 14 NV
    CAVALIER Mk III Sedan (J89) | 09.1988-11.1995 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - E 16 NZ, C 16 NZ
  • Originalnummer

    90531677 OPEL
    91 19 716 OPEL
    90410223 VAUXHALL
    R1160012 VAUXHALL
    90325660 OPEL
    90353179 OPEL
    636372 VAUXHALL
    13 34 010 OPEL
    5636356 OPEL
    636566 VAUXHALL
    9410223 OPEL
    9410223 VAUXHALL
    91 92 793 VAUXHALL
    96351969 DAEWOO
    96352407 CHEVROLET
    09192793 OPEL
    90144227 VAUXHALL
    5636364 OPEL
    96872704 DAEWOO
    90325660 VAUXHALL
    90354782 OPEL
    90325660A DAEWOO
    636561 OPEL
    13 34 065 VAUXHALL
    90410223 OPEL
    90531678 OPEL
    96183353 DAEWOO
    13 34 065 OPEL
    90531678 VAUXHALL
    90325660 DAEWOO
    90144227 OPEL
    90531677 VAUXHALL
    96352407 DAEWOO
    9128723 VAUXHALL
    90354782 VAUXHALL
    13 34 098 OPEL
    9128723 OPEL
    6536364 OPEL
    90353179 VAUXHALL
    636566 OPEL
    636372 OPEL
    5636560 OPEL
    13 34 025 OPEL
    91 92 793 OPEL
    09128723 OPEL
    636561 VAUXHALL
    R1160012 OPEL
    1629063 OPEL
    93188125 VAUXHALL
    95516736 OPEL
    1606368 OPEL
    93188126 GENERAL MOTORS
    95516736 VAUXHALL
    93188126 VAUXHALL
    1606369 OPEL
    93188125 OPEL
    93188125 GENERAL MOTORS
    93188126 OPEL
  • Tillverkare

    Contitech

    Contitech är en division av Continental och som fokuserar på tillverkning av bildelar som innehåller gummi och plast. Contitech är ett innovativt företag med flera biltillverkare som fokuserar på att göra av högsta kvalitet drivremmar för bilar.

    Conti Tech tillverkar produkter av högsta kvalitet gummi och därmed säkerställa mycket slitstarkt och hållbara produkter. Även de typer av gummi Conti Tech kan mycket väl till förändringar i temperatur och torkning, är de praktiskt taget inte ur bruk under några år, vilket gör dem väl lämpade för användning i personbilar.

    Contitech remmar används av många biltillverkare som originalutrustning, vilket ytterligare understryker kvaliteten. Speciellt transmissionsremmen är en mycket viktig del av motorn. När en kamrem fel kan orsaka allvarliga skador på motorn och måste alltid prestera bra.

    Bälten och bältes kit Contitech står på följande punkter:

    - Hållbar och extremt hållbart
    - Komplett installationssats av kvalitet delar
    - Conti täcker 90% av vår flotta med sina produkter

    Vi har för närvarande följande Contitech produkter i vårt sortiment:

    - kamrem Kits (inklusive pump och bältessträckare)
    - Multi Belt uppsättningar (inklusive bältessträckare)
    - Multi Bälten
    - kuggremmar
    - V-remmar
    - spännare och ledarhjul

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    04-11-2026

  • omdömen 2

    • 5 Av: nerwin merien på 03-09-2015

      -ingen ytterligare förklaring-

    • 5 Av: Anonym på 19-10-2014

      billig uppsättning av ett välkänt varumärke bara bra material!

Säker betalning

Tidigare sett av dig