Tillbaka till listan
Ina

Vattenpump + kamremsats 530047030 Ina

Produktnummer: 0664573

Tillverkare kod: 530047030

EAN: 4005108599650

895,22 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Kuggantal 1141
    ApplikationKamremsats
    Distribution SetMed vattenpump
    OBS! Serviceinformation
    Bredd 1 (mm)25,4
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AKS DASIS 570260N
    AUTLOG WK3028
    AUTO FRANCE PARTS 48-5009C
    AUTOKIT 04.5126PA
    AUTOKIT 04.5492PA
    AUTOTEAM KATW1666
    BGA TB1430CPK
    BREDA LORETT KPA0746A
    BUGATTI KBU5509C
    BÖLK BOL-B081000
    CALIBER 0593KPW
    CAR KPA36042
    CAR KPA36042B
    CONTITECH CT987WP2
    1 157,27 kr
    CORAM KTC900954.40WP
    DAYCO KTBWP5340
    DIAMAX A6039WP
    EUROREPAR 1609120180
    FAI AutoParts TBK412-6242
    FEBI BILSTEIN 34637
    752,08 kr
    GATES KP35524XS
    1 017,90 kr
    GK K986841C
    GRAF KP747-2
    HEPU PK08412
    1 134,12 kr
    HEPU K62003
    HUTCHINSON KH 70WP31
    INA 530 0470 30
    895,22 kr
    INA 530047030 (denna produkt)
    IPD K62003
    KM International WKFI593
    KWP KW747-2
    LUCAS LKP210
    LUCAS LKP007
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    Litens LTW9790007A
    MABYPARTS OBKWP0076
    MAGNETI MARELLI 341405990001
    MALÒ 1555013
    METELLI 30-0747-2
    MEYLE 40-51 049 9004
    MOTAQUIP LVTTP122
    NPS S118I04
    OPEN PARTS WTBK5004.00
    OPEN PARTS WTBE5004.00
    RIDEX 3096W0006
    RUVILLE 55997711
    RUVILLE 5501341
    RUVILLE 5505131
    SASIC 3900012
    SKF VKMC 03247
    950,63 kr
    SNR KDP459.510
    STARK SKWPT-0750005
    SWAG 33 10 7582
    776,50 kr
    SYNCRONIX SY210987PE
    Saleri SIL K4PA1054
    Saleri SIL K5PA1054
    TRISCAN 8647 280015
    WILMINK GROUP WG1238379
    WILMINK GROUP WG1152051
    WILMINK GROUP WG1251841
    WILMINK GROUP WG1487962
    WILMINK GROUP WG2354906
    WILMINK GROUP WG1488026
    WILMINK GROUP WG2451428
    WILMINK GROUP WG2451429
    WILMINK GROUP WG2451387
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    16 095 246 80 CITROËN
    71771596 FIAT
    16 095 246 80 PEUGEOT
    0816.96 CITROËN
    0816.A9 CITROËN
    0829.59 CITROËN
    0830.46 CITROËN
    0830.63 CITROËN
    96 261 574 80 CITROËN
    96 290 822 80 CITROËN
    9400816969 FIAT
    9400829598 FIAT
    9400830639 FIAT
    9463380680 FIAT
    0816.96 PEUGEOT
    0816.A9 PEUGEOT
    0829.59 PEUGEOT
    0830.46 PEUGEOT
    0830.63 PEUGEOT
    96 261 574 80 PEUGEOT
    96 290 822 80 PEUGEOT
    081696 CITROËN
    0816A9 CITROËN
    082959 CITROËN
    083046 CITROËN
    083063 CITROËN
    1201.C4 CITROËN
    1201C4 CITROËN
    16 094 023 80 CITROËN
    1609402380 CITROËN
    1609524680 CITROËN
    9626157480 CITROËN
    9629082280 CITROËN
    9569147388 FIAT
    081696 PEUGEOT
    0816A9 PEUGEOT
    082959 PEUGEOT
    083046 PEUGEOT
    083063 PEUGEOT
    1201.C4 PEUGEOT
    1201C4 PEUGEOT
    16 094 023 80 PEUGEOT
    1609402380 PEUGEOT
    1609524680 PEUGEOT
    9626157480 PEUGEOT
    9629082280 PEUGEOT
    9400816969 LANCIA
    9463380680 LANCIA
    12761-67G00 SUZUKI
    1276167G00 SUZUKI
    17410-67G00 SUZUKI
    1741067G00 SUZUKI
    9569147388 LANCIA
    9400830149 FIAT
    9400830379 LANCIA
    9400830379 FIAT
    083016 CITROËN
    0830.11 CITROËN
    1609402380 FIAT
    083036 CITROËN
    0830.14 PEUGEOT
    96 201 309 CITROËN
    083037 CITROËN
    96 099 089 CITROËN
    0830.37 CITROËN
    96194727 PEUGEOT
    083014 PEUGEOT
    96099089 PEUGEOT
    0830.36 PEUGEOT
    96201309 CITROËN
    083014 CITROËN
    96 194 727 PEUGEOT
    12761-86CT0 SUZUKI
    1276186CT0 SUZUKI
    96201309 PEUGEOT
    0830.16 PEUGEOT
    9400830149 LANCIA
    96 099 089 PEUGEOT
    083016 PEUGEOT
    96 194 727 CITROËN
    083036 PEUGEOT
    96 201 309 PEUGEOT
    96194727 CITROËN
    96099089 CITROËN
    0830.11 PEUGEOT
    0830.14 CITROËN
    1609402380 LANCIA
    083011 PEUGEOT
    0830.16 CITROËN
    083037 PEUGEOT
    0830.37 PEUGEOT
    0830.36 CITROËN
    083011 CITROËN
    71777100 FIAT
  • Tillverkare

    Ina
    Varumärket INA  startade 1946 när två bröder Georg och Wilhelm Schaeffler startade sitt företag i Herzogenaurach (Tyskland). Några korta år senare uppfinner Georg Schaeffler det burstyrda nålrullagret, som patentsöktes för 1950. Sedan dess har företaget blivit världsledande inom tillverkning av olika lager för olika industrier.

    Sedan 1971 har varumärket INA varit leverantör av originaldelar till olika biltillverkare
    från Audi, BMW, Mercedes-Benz & Volkswagen. Numera har denna lista växt och INA är också en leverantör
    från bland annat: Alfa Romeo, Ford, Fiat, Seat, Volvo, Opel, Peugeot, Renault, Rover, Saab & Nissan.
    2003 gick företaget samman med företagen FAG och LuK, varefter namnet "Schaeffler Group" kom till.

    Hos INA hittar du bland annat:
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning