Tillbaka till listan
FEBI

Kamremssats 45175 FEBI

  • Kamremssats 45175 FEBI
  • Kamremssats 45175 FEBI, miniatyr 2

Produktnummer: 0375434

Tillverkare kod: 45175

EAN: 4027816451754

1 433,78 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 05-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Tandantal118
    ApplikationKamremsats
    Distribution SetUtan vattenpump
    RemmarMed trapetspormad tandprofil
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti
    Material vatten pumphjulPlast
    Bredd [mm]25,4

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AG PARTS 6676
    AIRTEX WPK-189101
    AISIN TKLR-7002
    AP XENERGY XDW30503
    AUTLOG WK3115
    AUTO FRANCE PARTS 48-5034C
    AUTOKIT 04.5264PA
    BGA TB1412CPK
    BORG & BECK BTW1084
    BUGATTI KBU10114A
    BÖLK BOL-J040110
    BÖLK BOL-N080005
    CAR KPA36051
    EUROREPAR 1681785780
    FEBI 45175 (denna produkt)
    FIRST LINE FTW1084
    GATES KP25633XS
    1 502,44 kr
    GRAF KP1049-1
    HEPU PK08070
    1 592,36 kr
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1105009
    INA 530 0489 30
    1 515,58 kr
    IPD K62355
    KWP KW1049-1
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MAGNETI MARELLI 341406700001
    MOTRIO 8550511708
    NAPA NBW1056
    OPEN PARTS WTBK5163.00
    OPTIBELT KT 1607W1
    OPTIMAL SK-1692AQ1
    OPTIMAL OP-EWK16920-A1
    RIDEX 3096W0475
    RUVILLE 5502801
    SASIC 3900039
    SKF VKMC 03305
    1 217,56 kr
    STARK SKWPT-0750474
    SWAG 62 94 5175
    SYNCRONIX SY1101142PE
    Saleri SIL K1PA1426
    WILMINK GROUP WG1251878
    WILMINK GROUP WG1767880
    WILMINK GROUP WG1238363
    WILMINK GROUP WG2426153
    WILMINK GROUP WG2008018
    WILMINK GROUP WG2206614
    WILMINK GROUP WG2355025
    WILMINK GROUP WG2451857
  • Tillämplighet

    CITROEN
    C5 II
    C5 II (RC_) | 09.2004-09.2008 2.2 HDi - 2179ccm, 163pk, 120kw - 4HP (DW12BTED4), 4HR (DW12BTED4)
    C5 II (RC_) | 09.2004-09.2008 2.2 HDi - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4)
    C5 II Break (RE_) | 09.2004-08.2008 2.2 HDi (RE4HPE, RE4HP2, RE4HRE, RE4HR2) - 2179ccm, 163pk, 120kw - 4HP (DW12BTED4), 4HR (DW12BTED4)
    C5 II Break (RE_) | 09.2004-08.2008 2.2 HDi (RE4HTE, RE4HT2) - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4)
    C5 III
    C5 III (RD_) | 02.2008-05.2017 2.2 HDi (RD4HTH) - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HS (DW12BTED4)
    C5 III (RD_) | 02.2008-05.2017 2.2 HDi 200 (RD4HLA) - 2179ccm, 204pk, 150kw - 4HL (DW12C)
    C5 III Break (RW_) | 02.2008-05.2017 2.2 HDi (RW4HTH) - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4)
    C5 III Break (RW_) | 02.2008-05.2017 2.2 HDi 165 - 2179ccm, 163pk, 120kw - 4HP (DW12BTED4)
    C5 III Break (RW_) | 02.2008-05.2017 2.2 HDi 200 - 2179ccm, 204pk, 150kw - 4HL (DW12C)
    C6
    C6 (TD_) | 09.2005-12.2012 2.2 HDi - 2179ccm, 163pk, 120kw - 4HP (DW12BTED4)
    C6 (TD_) | 09.2005-12.2012 2.2 HDi - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4), 4HS (DW12BTED4)
    C8
    C8 (EA_, EB_) | 07.2002-12.2012 2.2 HDi - 2179ccm, 163pk, 120kw - 4HP (DW12BTED4), 4HR (DW12BTED4)
    C8 (EA_, EB_) | 07.2002-12.2012 2.2 HDi - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4), 4HS (DW12BTED4)
    C-CROSSER
    C-CROSSER (VU_, VV_) | 02.2007-12.2012 2.2 HDi - 2179ccm, 156pk, 115kw - 4HN (DW12MTED4), 4HK (DW12ME5)
    C-CROSSER ENTERPRISE
    C-CROSSER ENTERPRISE (VU_, VV_) | 01.2009-??? 2.2 HDi - 2179ccm, 156pk, 115kw - 4HN (DW12MTED4)
    C-CROSSER Van
    C-CROSSER Van (VU_) | 06.2007-12.2012 2.2 HDi (VU4HNH) - 2179ccm, 156pk, 115kw - 4HN (DW12MTED4)
    FIAT
    ULYSSE
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 2.2 D Multijet - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4), 4HS
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 2.2 JTD - 2179ccm, 163pk, 120kw - 169 A4.000, CAYB, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, 198 A3.000, 263 A8.000, C 30 LE, 350 A1.000, 199 B4.0
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 2.2 JTD - 2179ccm, 128pk, 94kw - 4HW (DW12ATED4)
    FORD
    GALAXY II
    GALAXY II (WA6) | 05.2006-06.2015 2.2 TDCi - 2179ccm, 200pk, 147kw - KNWA
    GALAXY II (WA6) | 05.2006-06.2015 2.2 TDCi - 2179ccm, 175pk, 129kw - Q4WA
    GALAXY MK
    GALAXY MK II VAN (WA6) | 05.2006-06.2015 TDCi - 2179ccm, 200pk, 147kw - KNWA
    MONDEO IV
    MONDEO IV (BA7) | 03.2007-01.2015 2.2 TDCi - 2179ccm, 200pk, 147kw - OM 601.940, OM 617.913, B 234 F, FM3, OM 616.937, OM 616.939, JTWA, JTWB, OM 636.915, M 136.920, M
    MONDEO IV (BA7) | 03.2007-01.2015 2.2 TDCi - 2179ccm, 175pk, 129kw - Q4BA
    MONDEO IV Sedan (BA7) | 03.2007-01.2015 2.2 TDCi - 2179ccm, 200pk, 147kw - KNBA
    MONDEO IV Sedan (BA7) | 03.2007-01.2015 2.2 TDCi - 2179ccm, 175pk, 129kw - Q4BA
    MONDEO IV Turnier (BA7) | 03.2007-01.2015 2.2 TDCi - 2179ccm, 200pk, 147kw - M30 B34 (346KA), M30 B34 (346EC), M30 B34 (346KB), DH, KGBA, JTBB, TPBA, T1BA, T1BB, T1BC, KNBA, WF
    MONDEO IV Turnier (BA7) | 03.2007-01.2015 2.2 TDCi - 2179ccm, 175pk, 129kw - Q4BA
    MONDEO IV Van | 03.2007-09.2014 2.2 TDCi - 2179ccm, 200pk, 147kw - KNBA
    S-MAX
    S-MAX (WA6) | 05.2006-12.2014 2.2 TDCi - 2179ccm, 200pk, 147kw - M10 B20, TXDB, B 234 F, B 230 FB, XK 4.2 ( -79), XK 4.2 (82-87), 7P, 8L (85-87), 8E, TYDA, V 12 (90
    S-MAX (WA6) | 05.2006-12.2014 2.2 TDCi - 2179ccm, 175pk, 129kw - Q4WA
    JAGUAR
    XF I
    XF I (X250) | 03.2008-04.2015 2.2 D - 2179ccm, 163pk, 120kw - 224DT(DW12C)
    XF I (X250) | 03.2008-04.2015 2.2 D - 2179ccm, 190pk, 140kw - 224DT(DW12C)
    XF I (X250) | 03.2008-04.2015 2.2 D - 2179ccm, 200pk, 147kw - 224DT(DW12C)
    XF SPORTBRAKE
    XF SPORTBRAKE (X250) | 09.2012-12.2015 2.2 D - 2179ccm, 163pk, 120kw - 224DT(DW12C)
    XF SPORTBRAKE (X250) | 09.2012-12.2015 2.2 D - 2179ccm, 200pk, 147kw - 224DT(DW12C)
    LANCIA
    PHEDRA
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 2.2 JTD (179.AXN1B, 179.AXQ11, 179.BXN1B, 179.BXQ11) - 2179ccm, 163pk, 120kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 2.2 JTD (179AXC1A) - 2179ccm, 128pk, 94kw - 4HW (DW12ATED4)
    LAND ROVER
    DISCOVERY SPORT
    DISCOVERY SPORT (L550) | 09.2014-??? 2.2 D 4x4 - 2179ccm, 150pk, 110kw - 224DT(DW12BTED4)
    DISCOVERY SPORT (L550) | 09.2014-??? 2.2 D 4x4 - 2179ccm, 190pk, 140kw - 224DT(DW12BTED4)
    FREELANDER 2
    FREELANDER 2 (L359) | 10.2006-10.2014 2.2 eD4 - 2179ccm, 150pk, 110kw - DW12BTED4, 224DT(DW12BTED4)
    FREELANDER 2 (L359) | 10.2006-10.2014 2.2 SD4 4x4 - 2179ccm, 190pk, 140kw - 224DT(DW12BTED4)
    FREELANDER 2 (L359) | 10.2006-10.2014 2.2 TD4 4x4 - 2179ccm, 152pk, 112kw - 224DT(DW12BTED4)
    FREELANDER 2 (L359) | 10.2006-10.2014 2.2 TD4 4x4 - 2179ccm, 156pk, 115kw - 224DT(DW12BTED4)
    FREELANDER 2 (L359) | 10.2006-10.2014 2.2 TD4 4x4 - 2179ccm, 150pk, 110kw - DW12BTED4, 224DT(DW12BTED4)
    FREELANDER 2 (L359) | 10.2006-10.2014 2.2 TD4 4x4 - 2179ccm, 160pk, 118kw - DW12BTED4, 224DT(DW12BTED4)
    RANGE ROVER
    RANGE ROVER EVOQUE (L538) | 05.2011-12.2019 2.2 D - 2179ccm, 150pk, 110kw - 224DT(DW12BTED4)
    RANGE ROVER EVOQUE (L538) | 05.2011-12.2019 2.2 D 4x4 - 2179ccm, 150pk, 110kw - 224DT(DW12BTED4)
    RANGE ROVER EVOQUE (L538) | 05.2011-12.2019 2.2 D 4x4 - 2179ccm, 190pk, 140kw - 224DT(DW12BTED4)
    RANGE ROVER EVOQUE VAN (L538) | 09.2013-12.2019 SD4 4x4 - 2179ccm, 190pk, 140kw - 224DT(DW12BTED4)
    RANGE ROVER EVOQUE VAN (L538) | 09.2013-12.2019 TD4 - 2179ccm, 150pk, 110kw - 224DT(DW12BTED4)
    RANGE ROVER EVOQUE VAN (L538) | 09.2013-12.2019 TD4 4x4 - 2179ccm, 150pk, 110kw - 224DT(DW12BTED4)
    MITSUBISHI
    OUTLANDER II
    OUTLANDER II (CW_W) | 11.2006-12.2013 2.2 DI-D 4WD - 2179ccm, 156pk, 115kw - 4HK, 4HN
    PEUGEOT
    4007
    4007 (VU_, VV_) | 02.2007-03.2013 2.2 HDi - 2179ccm, 156pk, 115kw - 4HN (DW12MTED4), 4HK (DW12ME5)
    4007 Van
    4007 Van (VU_, VV_) | 02.2007-03.2013 HDi 155 (VU4HNH, VV4HK8) - 2179ccm, 156pk, 115kw - 4HN (DW12MTED4), 4HK (DW12ME5)
    407
    407 (6D_) | 03.2004-02.2011 2.2 HDi (6D4HPH) - 2179ccm, 163pk, 120kw - 4HP (DW12BTED4)
    407 (6D_) | 03.2004-02.2011 2.2 HDi 170 (6D4HTH) - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4), 4HS (DW12BTED4)
    407 SW
    407 SW (6E_, 6D_) | 05.2004-02.2011 2.2 HDi - 2179ccm, 163pk, 120kw - 4HP (DW12BTED4)
    407 SW (6E_, 6D_) | 05.2004-02.2011 2.2 HDi 170 - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4), 4HS (DW12BTED4)
    508 I
    508 I (8D_) | 11.2010-12.2018 2.2 HDi - 2179ccm, 204pk, 150kw - 4HL (DW12C)
    508 SW
    508 SW I (8E_) | 11.2010-12.2018 2.2 HDi - 2179ccm, 204pk, 150kw - 4HL (DW12C)
    508 SW Skåp / kombi (8E_) | 11.2011-12.2018 2.2 HDi - 2179ccm, 204pk, 150kw - 4HL (DW12C)
    607
    607 (9D, 9U) | 02.2000-07.2011 2.2 HDi - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4), 4HS (DW12BTED4)
    807
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.2 HDi - 2179ccm, 170pk, 125kw - 4HT (DW12BTED4), 4HS (DW12BTED4)
  • Originalnummer

    0831.V5 S1 CITROËN
    0831.V5 CITROËN
    0831.P5 CITROËN
    831.V5 S1 CITROËN
    831.P5 CITROËN
    9467629180 S1 FIAT
    9467629180 FIAT
    71773311 S1 FIAT
    71773311 FIAT
    1 855 734 SK FORD
    1 855 734 FORD
    6G9Q8B596AAK SK FORD USA
    6G9Q8B596AAK FORD USA
    9467629180 LANCIA
    9467629180 S2 LANCIA
    71773311 S1 LANCIA
    71773311 LANCIA
    LR004257 S2 LAND ROVER
    0831.P6 PEUGEOT
    0831.V5 S1 PEUGEOT
    0831.V5 PEUGEOT
    831.P6 PEUGEOT
    831.V5 S1 PEUGEOT
    LR004257 LAND ROVER
    JDE35822 JAGUAR
    LR032527 LAND ROVER
    MN982128 MITSUBISHI
    16 135 618 80 CITROËN
    16 135 618 80 PEUGEOT
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    05-11-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig