Tillbaka till listan
FEBI

Kamremssats 173208 FEBI

  • Kamremssats 173208 FEBI
  • Kamremssats 173208 FEBI, miniatyr 2

Produktnummer: 1344459

Tillverkare kod: 173208

EAN: 4054224732083

1 206,78 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 19-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Tandantal142
    ApplikationKamremsats
    Distribution SetUtan vattenpump
    YtaBelagd
    för OE-nummer30731727 S1
    RemmarMed rundad tandprofil
    Garanti2 år
    3 års kommersiell garanti
    Material vatten pumphjulMetall
    Bredd [mm]23

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AIRTEX WPK-146503
    AUTOKIT 04.5343PA
    Autopumps UK ATBK6019WP
    Autopumps UK ATBK6014WP
    BUGATTI KBU10138D
    DEXWAL MOBIDEX 07-323WP
    FEBI 173208 (denna produkt)
    GRAF KP1019-2
    HEPU PK00561
    1 417,37 kr
    IPD K62080
    KWP KW1019-2
    MOTIVE TBK4981WP
    MOTIVE TBK4986WP
    OPTIMAL SK-1666AQ1
    OPTIMAL SK-1491AQ1
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    OPTIMAL OP-EWK14910-A1
    RIDEX 3096W0507
    RUVILLE 5503641
    SKF VKMC 06038
    1 237,50 kr
    STARK SKWPT-0750506
    SWAG 33 10 1679
    Saleri SIL K2PA1133
    WILMINK GROUP WG1238105
    WILMINK GROUP WG2007859
    WILMINK GROUP WG1710043
    WILMINK GROUP WG1767920
    WILMINK GROUP WG2206660
    WILMINK GROUP WG2354994
    WILMINK GROUP WG1460506
    WILMINK GROUP WG2113571
  • Tillämplighet

    FORD
    FOCUS II
    FOCUS II (DA_, HCP, DP) | 07.2004-09.2012 2.5 RS - 2521ccm, 305pk, 224kw - JZDA
    FOCUS II (DA_, HCP, DP) | 07.2004-09.2012 2.5 RS 500 - 2521ccm, 350pk, 257kw - JZDA
    FOCUS II (DA_, HCP, DP) | 07.2004-09.2012 2.5 ST - 2522ccm, 225pk, 166kw - HYDA
    MONDEO IV
    MONDEO IV (BA7) | 03.2007-01.2015 2.5 - 2521ccm, 220pk, 162kw - HUBA
    MONDEO IV Sedan (BA7) | 03.2007-01.2015 2.5 - 2521ccm, 220pk, 162kw - HUBA
    MONDEO IV Turnier (BA7) | 03.2007-01.2015 2.5 - 2521ccm, 220pk, 162kw - HUBA
    S-MAX
    S-MAX (WA6) | 05.2006-12.2014 2.5 ST - 2521ccm, 220pk, 162kw - HUWA
    VOLVO
    C30
    C30 (533) | 10.2006-12.2013 2.4 i - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5244 S4
    C30 (533) | 10.2006-12.2013 T5 - 2521ccm, 230pk, 169kw - B 5254 T7
    C30 (533) | 10.2006-12.2013 T5 - 2521ccm, 250pk, 184kw - B 5254 T7
    C70 II
    C70 II Cabriolet (542) | 03.2006-06.2013 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S5
    C70 II Cabriolet (542) | 03.2006-06.2013 T5 - 2521ccm, 220pk, 162kw - B 5254 T3
    S40 I
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 T4 - 1855ccm, 200pk, 147kw - B 4194 T, B 4194 T2
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 2.0 - 1948ccm, 136pk, 100kw - B 4204 S, B 4204 S2
    S40 II
    S40 II (544) | 01.2004-12.2012 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5244 S4
    S40 II (544) | 01.2004-12.2012 T5 - 2521ccm, 230pk, 169kw - B 5254 T7
    S40 II (544) | 01.2004-12.2012 T5 AWD - 2521ccm, 230pk, 169kw - B 5254 T7
    S60 I
    S60 I (384) | 07.2000-04.2010 2.4 Bifuel (LPG) - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 SG2
    S60 II
    S60 II (134) | 04.2010-12.2018 T5 - 2521ccm, 253pk, 186kw - B 5254 T5
    S80 I
    S80 I (184) | 05.1998-02.2008 2.4 - 2435ccm, 140pk, 103kw - B 5244 S2
    S80 II
    S80 II (124) | 03.2006-12.2016 2.5 T - 2497ccm, 254pk, 187kw - B 5254 T12
    S80 II (124) | 03.2006-12.2016 2.5 T FlexFuel - 2521ccm, 231pk, 170kw - B 5254 T11
    V40 Kombi
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 T4 - 1855ccm, 200pk, 147kw - B 4194 T, B 4194 T2
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 2.0 - 1948ccm, 136pk, 100kw - B 4204 S, B 4204 S2
    V50
    V50 (545) | 12.2003-12.2012 2.4 - 2435ccm, 170pk, 125kw - B 5244 S4
    V50 (545) | 12.2003-12.2012 T5 - 2521ccm, 220pk, 162kw - B 5254 T3
    V50 (545) | 12.2003-12.2012 T5 AWD - 2521ccm, 220pk, 162kw - B 5254 T3
    V70 II
    V70 II (285) | 11.1999-12.2008 R 2,5 T AWD - 2521ccm, 300pk, 221kw - B 5254 T4
    V70 III
    V70 III (135) | 04.2007-04.2016 2.5 T FlexiFuel - 2521ccm, 200pk, 147kw - B 5254 T8
    XC90 I
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 2.5 - 2521ccm, 208pk, 153kw - B 5254 T2
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 2.5 AWD - 2521ccm, 208pk, 153kw - B 5254 T2
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 2.5 T AWD - 2521ccm, 209pk, 154kw - B 5254 T2
  • Originalnummer

    1 372 015 FORD
    74 38 627 484 S1 RENAULT
    8627484 VOLVO
    74 38 627 484 RENAULT
    6M5G-6M260-AA S1 FORD MOTOR COMPANY
    30731727 VOLVO
    30731727 S1 VOLVO
    1 372 015 S1 FORD
    1 372 015 S2 FORD
    6M5G-6M260-AA FORD MOTOR COMPANY
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    19-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig