Tillbaka till listan
DAYCO

Multibälte

Produktnummer: 1214833

Tillverkare kod: 6PK1635

EAN: 8021787507423

183,74 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 29-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Ribbantal6
    ApplikationV-ribbrem
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-20-033-1606
    ASHIKA 112-6PK1635
    AUTEX 6PK1635
    AUTO FRANCE PARTS 46-061638
    BGA 6PK1635
    BLUE PRINT AD06R1636
    111,53 kr
    BOSCH 1 987 946 019
    124,19 kr
    CONTITECH 6PK1635
    211,15 kr
    DAYCO 6PK1635
    183,74 kr
    DAYCO 6PK1635 (denna produkt)
    DENCKERMANN 6PK1635
    DT Spare Parts 11.12084
    FEBI BILSTEIN 39792
    140,14 kr
    GATES 6PK1633
    231,36 kr
    HART 917 771
    HEPU 29-6PK1635
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1061638
    HUTCHINSON 1636 K 6
    HUTCHINSON 1635 K 6
    INA FB 6PK1635
    IPD 29-6PK1635
    JAPANPARTS DV-6PK1635
    JAPKO 6PK1635
    JP GROUP 1118107500
    KAMOKA 7016135
    KAVO PARTS DMV-8518
    207,25 kr
    LUCAS 6PK1637L
    LYNXauto 6PK1633
    MAGNETI MARELLI 341200005621
    MALÒ 6PV1635
    MAPCO 261637
    MASTER-SPORT 6PK1635-PCS-MS
    MEYLE 050 006 1637
    139,02 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MITSUBOSHI 6PK1635
    MOTAQUIP LVFB962
    MOTRIO 8550514683
    NIPPARTS J1061630
    NPS M111A76
    OPEN PARTS PVB1635.06
    OPTIBELT 6 PK 1635
    Omnicraft 2329985
    QUINTON HAZELL QBR61638
    QUINTON HAZELL QBR61635
    RED-LINE 996PK1635
    RIDEX 305P0370
    RIDEX 305P0370P
    SKF VKMV 6PK1635
    SKF VKMV 6PK1634
    SKF VKMV 6PK1632
    SNR CA6PK1635
    STARK SKPB-0090224
    STELLOX 06-01635-SX
    STELLOX 06-01640-SX
    SWAG 30 93 9792
    SYNCRONIX 6KSY1635
    TATSUMI TFB1017
    TRISCAN 8640 601633
    TRUCKTEC AUTOMOTIVE 08.19.075
    WILMINK GROUP WG1990903
    WILMINK GROUP WG1781589
    WILMINK GROUP WG1153090
    WILMINK GROUP WG2002625
    WILMINK GROUP WG2577473
    WILMINK GROUP WG2657153
    ZentParts Z22649
    ZentParts Z22650
  • Tillämplighet

    FORD
    ESCORT V
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.4 - 1392ccm, 75pk, 55kw - F4B, FUH
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.4 - 1392ccm, 71pk, 52kw - F6F, F6G
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 1.6 - 1598ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, H, MH, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), M, FE (8V), N18 B16 A, CFHC, CLCB, FE
    ESCORT V Cabriolet (ALL, BJ2) | 07.1990-01.1995 1.4 - 1392ccm, 71pk, 52kw - F6F, F6G
    ESCORT V Sedan (AFL) | 08.1993-01.1995 1.4 - 1392ccm, 71pk, 52kw - F6F, F6G
    ESCORT V Turnier (ANL) | 07.1990-01.1995 1.6 - 1598ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, H, MH, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), M, FE (8V), N18 B16 A, CFHC, CLCB, FE
    ESCORT VI
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.4 - 1392ccm, 73pk, 54kw - F4B
    ESCORT VI (GAL, AAL, ABL) | 01.1995-12.1999 1.4 - 1392ccm, 75pk, 55kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU1
    ESCORT VI Cabriolet (ALL) | 02.1995-08.2000 1.4 - 1392ccm, 75pk, 55kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.4 - 1392ccm, 73pk, 54kw - F4B
    ESCORT VI Sedan (GAL, AFL) | 01.1995-02.1999 1.4 - 1392ccm, 75pk, 55kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ESCORT VI Skåp / kombi (AVL) | 01.1995-06.2001 1.4 - 1392ccm, 73pk, 54kw - Z 14 XEP, M10 B18, M10 B20, GSG, RTA, RTE, RTF, RTH, F6F, F6G, H, MH, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), M,
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.4 - 1392ccm, 73pk, 54kw - F4B
    ESCORT VI Turnier (GAL, ANL) | 01.1995-02.1999 1.4 - 1392ccm, 75pk, 55kw - X 17 DT (TC4EE1), RFD, RFK, L1E, L1K, RFS, N5F, 1Z, AHU, X 25 XE, X 16 SZR, P8C (XUD11BTE), DHY (XU
    ORION III
    ORION III (GAL) | 07.1990-12.1993 1.4 - 1391ccm, 71pk, 52kw - F6F, F6G
    ORION III (GAL) | 07.1990-12.1993 1.6 - 1598ccm, 90pk, 66kw - LUJ, LUK
    ORION III (GAL) | 07.1990-12.1993 1.6 i - 1598ccm, 105pk, 77kw - LJF
    TRANSIT Buss
    TRANSIT Buss (E_ _) | 06.1994-06.2000 2.5 DI (EBL, ECL, EDS, EDL) - 2496ccm, 76pk, 56kw - 4HB, 4HC
    TRANSIT Buss (E_ _) | 06.1994-06.2000 2.5 DI (EBL, EDL, EDS, ESL, ESS) - 2496ccm, 116pk, 85kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    TRANSIT Buss (E_ _) | 06.1994-06.2000 2.5 DI (EBL, EDS, ESL, ESS, EUS) - 2496ccm, 69pk, 51kw - 4FA, 4FB, 4FC, 4FD
    TRANSIT Buss (E_ _) | 06.1994-06.2000 2.5 TD (EB_, ED_, ES_) - 2496ccm, 75pk, 55kw - 4HA, 4HD
    TRANSIT Buss (E_ _) | 06.1994-06.2000 2.5 TD (EBL, EDL, EDS, EGL, ESL, ESS, EUS) - 2496ccm, 85pk, 63kw - RHH (DW10CTED4), 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5JP), ALM, 4A-
    TRANSIT Buss (E_ _) | 06.1994-06.2000 2.5 TD (ECL, EDL, EDS, ESL, ESS, EUS) - 2496ccm, 100pk, 74kw - RHH (DW10CTED4), 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5JP), ALM, 4A-
    TRANSIT Flak/chassi
    TRANSIT Flak/chassi (E_ _) | 08.1994-03.2000 2.5 DI (EME/L/S, ENE/L/S) - 2496ccm, 76pk, 56kw - OM 616.963, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 4HB, 4HC, OM 601.943, OM 6
    TRANSIT Flak/chassi (E_ _) | 08.1994-03.2000 2.5 DI (EML, ENE/L) - 2496ccm, 116pk, 85kw - 4ED
    TRANSIT Flak/chassi (E_ _) | 08.1994-03.2000 2.5 DI (EML/S, ENL/S) - 2496ccm, 69pk, 51kw - OM 616.963, NCA, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 176 A8
    TRANSIT Flak/chassi (E_ _) | 08.1994-03.2000 2.5 TD - 2496ccm, 75pk, 55kw - 4HA, 4HD
    TRANSIT Flak/chassi (E_ _) | 08.1994-03.2000 2.5 TD (EME/L/S, ENE/L/S) - 2496ccm, 85pk, 63kw - OM 616.963, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), OM 601.943, OM 602.980, LF
    TRANSIT Flak/chassi (E_ _) | 08.1994-03.2000 2.5 TD (EME/L/S, ENE/L/S) - 2496ccm, 101pk, 74kw - OM 616.963, NCA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 176 A8.000,
    TRANSIT Skåp
    TRANSIT Skåp (E_ _) | 06.1994-03.2000 2.5 DI (EAL, EAS) - 2496ccm, 116pk, 85kw - 4ED
    TRANSIT Skåp (E_ _) | 06.1994-03.2000 2.5 DI (EAL, EAS) - 2496ccm, 76pk, 56kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5J
    TRANSIT Skåp (E_ _) | 06.1994-03.2000 2.5 DI (EAL, EAS) - 2496ccm, 69pk, 51kw - OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ
    TRANSIT Skåp (E_ _) | 06.1994-03.2000 2.5 TD (EAL, EAS) - 2496ccm, 85pk, 63kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5J
    TRANSIT Skåp (E_ _) | 06.1994-03.2000 2.5 TD (EAS) - 2496ccm, 75pk, 55kw - 4HA, 4HD
    TRANSIT Skåp (E_ _) | 06.1994-03.2000 2.5 TDI (EAL, EAS) - 2496ccm, 101pk, 74kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5J
    TRANSIT TOURNEO
    TRANSIT TOURNEO Buss | 08.1994-12.2000 2.4 D - 2496ccm, 74pk, 55kw - 4HA
    TRANSIT TOURNEO Buss | 08.1994-12.2000 2.5 DI - 2496ccm, 69pk, 51kw - 4FA, 4FB, 4FC, 4FD
    TRANSIT TOURNEO Buss | 08.1994-12.2000 2.5 DI - 2496ccm, 76pk, 56kw - 4HB, 4HC
    TRANSIT TOURNEO Buss | 08.1994-12.2000 2.5 TD - 2496ccm, 100pk, 74kw - 4EB, 4EC
    TRANSIT TOURNEO Buss | 08.1994-12.2000 2.5 TD - 2496ccm, 85pk, 63kw - 4GA, 4GB, 4GC, 4GD
    OPEL
    ASTRA J
    ASTRA J (P10) | 09.2009-10.2015 1.6 CDTi (68) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
    ASTRA J (P10) | 09.2009-10.2015 1.6 CDTi (68) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTL
    ASTRA J GTC | 10.2011-04.2018 1.6 CDTI (08) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
    ASTRA J GTC | 10.2011-04.2018 1.6 CDTI (08) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTL
    ASTRA J Sedan | 06.2012-06.2018 1.6 CDTi (69) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
    ASTRA J Sedan | 06.2012-06.2018 1.6 CDTi (69) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTL
    ASTRA J Skåp / kombi (P10) | 10.2012-10.2015 1.6 CDTi (35) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTL
    ASTRA J Skåpbil/halvkombi (P10) | 05.2013-10.2015 1.6 CDTi - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
    ASTRA J Skåpbil/halvkombi (P10) | 05.2013-10.2015 1.6 CDTi (68) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTL
    ASTRA J Sports Tourer (P10) | 10.2010-10.2015 1.6 CDTi (35) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
    ASTRA J Sports Tourer (P10) | 10.2010-10.2015 1.6 CDTi (35) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTL
    ASTRA K
    ASTRA K (B16) | 06.2015-09.2021 1.6 BiTurbo - 1598ccm, 150pk, 110kw - D 16 DTR
    ASTRA K (B16) | 06.2015-09.2021 1.6 CDTi (68) - 1598ccm, 95pk, 70kw - B 16 DTE
    ASTRA K (B16) | 06.2015-09.2021 1.6 CDTi (68) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTE, B 16 DTU, D 16 DTN, D 16 DTI, D 16 DTL
    ASTRA K (B16) | 06.2015-09.2021 1.6 CDTi (68) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH, D 16 DTH
    ASTRA K (B16) | 06.2015-09.2021 1.6 CDTi (68) - 1598ccm, 160pk, 118kw - B 16 DTR
    ASTRA K Skåpbil/halvkombi | 04.2018-08.2019 1.6 CDTI - 1598ccm, 136pk, 100kw - D 16 DTH
    ASTRA K Sports Tourer (B16) | 04.2016-12.2021 1.6 BiTurbo - 1598ccm, 150pk, 110kw - D 16 DTR
    ASTRA K Sports Tourer (B16) | 04.2016-12.2021 1.6 CDTi (35) - 1598ccm, 95pk, 70kw - B 16 DTE
    ASTRA K Sports Tourer (B16) | 04.2016-12.2021 1.6 CDTi (35) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTE, B 16 DTU, D 16 DTN, D 16 DTI
    ASTRA K Sports Tourer (B16) | 04.2016-12.2021 1.6 CDTi (35) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH, D 16 DTH
    ASTRA K Sports Tourer (B16) | 04.2016-12.2021 1.6 CDTi (35) - 1598ccm, 160pk, 118kw - B 16 DTR
    INSIGNIA A
    INSIGNIA A (G09) | 07.2008-03.2017 1.6 CDTi (68) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
    INSIGNIA A (G09) | 07.2008-03.2017 1.6 CDTi (68) - 1598ccm, 120pk, 88kw - B 16 DTJ
    INSIGNIA A Country Tourer (G09) | 07.2008-03.2017 1.6 CDTi (47) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
    INSIGNIA A Country Tourer (G09) | 07.2008-03.2017 1.6 CDTi (47) - 1598ccm, 120pk, 88kw - B 16 DTJ
    INSIGNIA A Sedan (G09) | 07.2008-03.2017 1.6 CDTi (69) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
    INSIGNIA A Sedan (G09) | 07.2008-03.2017 1.6 CDTi (69) - 1598ccm, 120pk, 88kw - B 16 DTJ
    INSIGNIA A Sports Tourer (G09) | 07.2008-03.2017 1.6 CDTi (35) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
    INSIGNIA A Sports Tourer (G09) | 07.2008-03.2017 1.6 CDTi (35) - 1598ccm, 120pk, 88kw - B 16 DTJ
    INSIGNIA B
    INSIGNIA B Grand Sport (Z18) | 03.2017-06.2022 1.6 CDTi (68) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTE, D 16 DTE, D 16 DTN
    INSIGNIA B Grand Sport (Z18) | 03.2017-06.2022 1.6 CDTi (68) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH, D 16 DTH
    INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) | 03.2017-06.2022 1.6 CDTi (35) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTE, D 16 DTE, D 16 DTN
    INSIGNIA B Sports Tourer (Z18) | 03.2017-06.2022 1.6 CDTi (35) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH, D 16 DTH
    INSIGNIA B Sports Tourer Combi Van (Z18) | 03.2017-??? CDTi ECOTEC - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH, D 16 DTH
    MERIVA B
    MERIVA B Minivan (S10) | 06.2010-03.2017 1.6 CDTI (75) - 1598ccm, 95pk, 70kw - B 16 DTC
    MERIVA B Minivan (S10) | 06.2010-03.2017 1.6 CDTI (75) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTE, B 16 DTL, B 16 DTN
    MERIVA B Minivan (S10) | 06.2010-03.2017 1.6 CDTi (75) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
    MERIVA B VAN (S10) | 01.2013-03.2017 1.6 CDTi (75) - 1598ccm, 95pk, 70kw - B 16 DTC
    MERIVA B VAN (S10) | 01.2013-03.2017 1.6 CDTi (75) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTL
    MOKKA /
    MOKKA / MOKKA X (J13) | 06.2012-12.2019 1.6 CDTI (_76) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH, D 16 DTH, A 16 DTH
    MOKKA / MOKKA X (J13) | 06.2012-12.2019 1.6 CDTI (_76) - 1598ccm, 110pk, 81kw - B 16 DTN, B 16 DTU
    MOKKA / MOKKA X (J13) | 06.2012-12.2019 1.6 CDTI 4x4 (_76) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH, D 16 DTH
    MOKKA / MOKKA X (J13) | 06.2012-12.2019 1.6 CDTI 4x4 (_76) - 1598ccm, 110pk, 81kw - D 16 DTN
    ZAFIRA TOURER
    ZAFIRA TOURER C (P12) | 10.2011-07.2019 1.6 CDTI (75) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
    ZAFIRA TOURER C (P12) | 10.2011-07.2019 1.6 CDTI (75) - 1598ccm, 134pk, 99kw - B 16 DTH, D 16 DTH
    ZAFIRA TOURER C (P12) | 10.2011-07.2019 1.6 CDTI (75) - 1598ccm, 120pk, 88kw - B 16 DTJ, D 16 DTJ
    SUZUKI
    GRAND VITARA
    GRAND VITARA I (FT, HT) | 03.1998-12.2005 2.0 HDI 110 16V 4x4 (SQ420D, TD83V, JA420WD) - 1997ccm, 109pk, 80kw - RHW
    VAUXHALL
    ZAFIRA TOURER
    ZAFIRA TOURER Mk III (P12) | 02.2013-05.2016 1.6 CDTi (75) - 1598ccm, 136pk, 100kw - B 16 DTH
  • Originalnummer

    180853 FORD
    6180852 FORD
    6180853 FORD
    6758562 FORD
    6880852 FORD
    7120853 FORD
    91SF6C301A1A FORD
    91SF6C301A2A FORD
    91SF6C301A2B FORD
    944F6C301CA FORD
    MD118716 MITSUBISHI
    MD134959 MITSUBISHI
    1340050 OPEL
    4918150J40 SUZUKI
    55571050 VAUXHALL
  • Tillverkare

    DAYCO
    Daycos expertis i att tyst och effektivt överföra kraft har gjort företaget till den ledande globala leverantören av systemlösningar för hybridelfordon.
    Daycos 100+ års erfarenhet av drivsystem gör det möjligt för dem att utrusta alla kundapplikationer runt om i världen med de mest effektiva drivsystemen för att möta kundspecifika prestandakrav. Daycos globala distributionsnätverk i världsklass betjänar eftermarknadsindustrin med ett komplett utbud av kit och produkter för att möta behoven på alla lokala marknader.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    29-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • Kylarslang 3862 Gates
    Gates

    Kylarslang 3862 Gates

    Specifikationerna inte finns

    431,09 kr

    I lager
  • Förångare, luftkonditionering
    Meat & Doria

    Förångare, luftkonditionering

    Specifikationerna inte finns

    1 468,25 kr

    I lager
  • Slavcylinder, koppling
    Kavo parts

    Slavcylinder, koppling

    Specifikationerna inte finns

    209,01 kr

    I lager
  • Länk, krängningshämmare
    NK

    Länk, krängningshämmare

    Specifikationerna inte finns

    109,08 kr

    I lager