Tillbaka till listan
Bosch

Multibälte

  • Multibälte
  • Multibälte, miniatyr 2
  • Multibälte, miniatyr 3
  • Multibälte, miniatyr 4

Produktnummer: 1180528

Tillverkare kod: 6PK976

EAN: 3165142694580

88,56 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 30-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Ribbantal6
    ApplikationV-ribbrem
    Garanti2 år
    Längd [mm]976

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-20-033-1473
    ASHIKA 112-6PK975
    ASHIKA 112-6PK976
    AUTO FRANCE PARTS 46-060975
    BGA 6PK976
    BLUE PRINT AD06R975
    74,50 kr
    BOSCH 6PK976 (denna produkt)
    BÖLK BOL-6PK975
    CONTITECH 6PK976
    116,27 kr
    DAYCO 6PK975
    110,76 kr
    DENCKERMANN 6PK976
    DT Spare Parts 11.12075
    EUROREPAR 1612162380
    FEBI BILSTEIN 28908
    72,01 kr
    FISPA 6PK975
    GATES 6PK975
    140,06 kr
    GK 796PK976
    GMB 6PK0976
    GMB 6PK0975
    HEPU 29-6PK976
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1060975
    HUTCHINSON 975 K 6
    INA FB 6PK975
    JAPANPARTS DV-6PK0975
    JAPANPARTS DV-6PK976
    JAPKO 6PK975
    JAPKO 6PK976
    KAMOKA 7016027
    KAVO PARTS DMV-4543
    148,70 kr
    LYNXauto 6PK0975
    MAGNETI MARELLI 341200005450
    MALÒ 6PV975
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MASTER-SPORT 6PK976-PCS-MS
    MEYLE 050 006 0976
    95,11 kr
    MOTAQUIP VFB428
    MOTRIO 8671018512
    NIPPARTS J1060975
    OPEN PARTS PVB0975.06
    OPTIBELT 6 PK 975
    Omnicraft 2330209
    QUINTON HAZELL QBR6975
    RED-LINE 996PK976
    RIDEX 305P0051
    RIDEX 305P0051P
    SASIC 6PK975
    SIDAT 6PK975
    SKF VKMV 6PK976
    122,76 kr
    SNR CA6PK975
    STARK SK-6PK975
    STELLOX 06-00975-SX
    SWAG 30 92 8908
    SYNCRONIX 6KSY976
    TATSUMI TFB1204
    TOPRAN 100 741
    TRISCAN 8640 600975
    WILMINK GROUP WG1033875
    WILMINK GROUP WG2002882
    WILMINK GROUP WG1907134
    WILMINK GROUP WG1781692
    WILMINK GROUP WG2577465
    WILMINK GROUP WG2657603
    ZentParts Z22584
    goCORE GCC050014
  • Tillämplighet

    ALFA ROMEO
    155
    155 (167_) | 01.1992-12.1997 2.5 V6 (167.A1C, 167.A1) - 2492ccm, 165pk, 121kw - AR 67301
    155 (167_) | 01.1992-12.1997 2.5 V6 (167.A1C, 167.A1E) - 2492ccm, 163pk, 120kw - AR 67302, AR 67303
    GTV
    GTV (916_) | 06.1995-10.2005 2.0 V6 Turbo (916.C2A) - 1996ccm, 202pk, 148kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    SPIDER
    SPIDER (916_) | 09.1994-04.2005 2.0 V6 Turbo (916S2A) - 1996ccm, 202pk, 148kw - AR 16202
    SPIDER (916_) | 09.1994-04.2005 3.0 V6 (916S1) - 2959ccm, 192pk, 141kw - AR 16199
    SPIDER (916_) | 09.1994-04.2005 3.0 V6 (916S1) - 2959ccm, 192pk, 141kw - X 17 DT (TC4EE1), 1Z, AHU, P8C (XUD11BTE), DHY (XUD9TE/Y), LFZ (XU7JP), RFX (XU10J2C), G4FC, RGX (X
    CITROEN
    BERLINGO Flak/chassi
    BERLINGO Flak/chassi (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    BERLINGO Flak/chassi (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 16V - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4)
    BERLINGO Flak/chassi (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 92 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HJ (DV6DTEDM)
    BERLINGO MULTISPACE
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HR (DV6C)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 115 4x4 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HR (DV6C)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 75 / BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - BHW (DV6FE), 9HN (DV6ETED)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4), 9HV (DV6TED4B)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - AR 00548, AR 00526, 9HP (DV6DTED), 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 9
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 4x4 - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    BERLINGO Skåpbil/minivan
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi / BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - BHW (DV6FE), 9HN (DV6ETED)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HL (DV6C)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 115 4x4 - 1560ccm, 114pk, 84kw - DV6CTED
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 75 4x4 - 1560ccm, 75pk, 55kw - 9HN (DV6ETED)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 16V - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HS (DV6TED4BU), 9HX (DV6AUTED4)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 HDi 90 4x4 - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    C2
    C2 (JM_) | 07.2003-09.2012 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    C2 (JM_) | 07.2003-09.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    C2 ENTERPRISE
    C2 ENTERPRISE (JG_) | 11.2003-12.2009 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD)
    C2 ENTERPRISE (JG_) | 11.2003-12.2009 1.4 HDi - 1398ccm, 69pk, 51kw - 8HZ (DV4TD)
    C3 I
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.4 16V HDi - 1398ccm, 90pk, 66kw - 8HY (DV4TED4)
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.4 HDi - 1398ccm, 75pk, 55kw - 8HX (DV4TD)
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.6 16V HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4)
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.6 16V HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    C3 II
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.4 HDi 70 (SC8HZC, SC8HR0, SC8HP4) - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HP (DV4C), 8HR (DV4C), 8HZ (DV4TD)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.6 BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - 9HK (DV6ETEDM), BHW (DV6FE)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    C3 II (SC_) | 11.2009-12.2017 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4)
    C3 II Skåpbil/halvkombi (SC_) | 06.2010-09.2016 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C)
    C3 PICASSO
    C3 PICASSO (SH_) | 12.2008-12.2017 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4)
    C3 PICASSO (SH_) | 12.2008-12.2017 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    C3 PICASSO (SH_) | 12.2008-12.2017 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - AR 00548, 9HR (DV6C), C 13 N, 20 NE, 18 SV, 1NR-FE, C 16 NZ, 263 A4.000, 955 A8.000, JN, C 20 NE, C
    C3 PICASSO (SH_) | 12.2008-12.2017 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    C3 PICASSO (SH_) | 12.2008-12.2017 1.6 HDI 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    C3 Pluriel
    C3 Pluriel (HB_) | 05.2003-??? 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    C4 Coupé
    C4 Coupé (LA_) | 11.2004-07.2011 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4), 9HV (DV6TED4B), 9HV (DV6TED4BU)
    C4 Coupé (LA_) | 11.2004-07.2011 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    C4 GRAND
    C4 GRAND PICASSO I (UA_) | 10.2006-12.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    C4 GRAND PICASSO I (UA_) | 10.2006-12.2013 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, EX, BA3 2105, BA3 2103, BA3 2106, CES
    C4 GRAND PICASSO II (DA_, DE_) | 06.2013-12.2018 1.6 HDi / BlueHDi 115 - 1560ccm, 115pk, 85kw - 9HC (DV6C), BHX (DV6FC)
    C4 GRAND PICASSO II (DA_, DE_) | 06.2013-12.2018 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    C4 I
    C4 I (LC_) | 11.2004-11.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HG (DV6C M)
    C4 I (LC_) | 11.2004-11.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HG (DV6C M)
    C4 I (LC_) | 11.2004-11.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4), 9HV (DV6TED4B), 9HV (DV6TED4BU)
    C4 I (LC_) | 11.2004-11.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    C4 I Sedan | 07.2006-11.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HG (DV6C M)
    C4 I Sedan | 07.2006-11.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HG (DV6C M)
    C4 I Sedan | 07.2006-11.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    C4 II
    C4 II (NC_) | 11.2009-05.2018 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    C4 II (NC_) | 11.2009-05.2018 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    C4 II (NC_) | 11.2009-05.2018 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    C4 II Skåpbil/halvkombi (NC_) | 11.2009-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    C4 II Skåpbil/halvkombi (NC_) | 11.2009-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 111pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    C4 PICASSO
    C4 PICASSO I Minivan (UD_) | 10.2006-08.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    C4 PICASSO I Minivan (UD_) | 10.2006-08.2013 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - M10 B18, M10 B20, G1, G2, J1F, J2, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), NY, N57 D30 B, EV, EX
    C4 PICASSO II | 02.2013-12.2018 1.6 HDi / BlueHDi 115 - 1560ccm, 115pk, 85kw - 9HC (DV6C), BHX (DV6FC)
    C4 PICASSO II | 02.2013-12.2018 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    C4 PICASSO II Van (DD_) | 02.2013-??? e-HDi (DD9HC8, DD9HCT) - 1560ccm, 116pk, 85kw - 9HC (DV6C)
    C4 PICASSO II Van (DD_) | 02.2013-??? HDi / e-HDi (DD9HP0, DD9HPT) - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    C5 III
    C5 III (RD_) | 02.2008-05.2017 1.6 HDi 110 (RD9HL0, RD9HR8, RD9HRA) - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    C5 III (RD_) | 02.2008-05.2017 1.6 HDi 110 (RD9HZC) - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    C5 III (RD_) | 02.2008-05.2017 1.6 HDi 115 (RD9HRA, RD9HLA, RD9HL0) - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    C5 III Break (RW_) | 02.2008-05.2017 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    C5 III Break (RW_) | 02.2008-05.2017 1.6 HDi 110 (RW9HZC) - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    C5 III Break (RW_) | 02.2008-05.2017 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    DS3
    DS3 (SA_) | 11.2009-07.2015 1.4 HDi 70 (SA8HP4) - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HP (DV4C), 8HR (DV4C)
    DS3 (SA_) | 11.2009-07.2015 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    DS3 (SA_) | 11.2009-07.2015 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    DS3 (SA_) | 11.2009-07.2015 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    DS3 Cabriolet
    DS3 Cabriolet | 01.2013-07.2015 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    DS4
    DS4 (NX_) | 04.2011-07.2015 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT
    DS4 (NX_) | 04.2011-07.2015 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    DS4 (NX_) | 04.2011-07.2015 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    GRAND C4
    GRAND C4 SPACETOURER (3A_, 3E_) | 04.2018-04.2019 1.6 HDi 115 - 1560ccm, 116pk, 85kw - 9HC (DV6C)
    DS
    DS 3
    DS 3 (SA_) | 04.2015-07.2019 1.4 HDi 70 (SA8HR4, SA8HP4) - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HP (DV4C), 8HR (DV4C)
    FORD
    B-MAX
    B-MAX (JK) | 10.2012-12.2017 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGJC, XUJA, XUJB, UGJG
    B-MAX (JK) | 10.2012-12.2017 1.5 TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVJA, XVJC
    B-MAX (JK) | 10.2012-12.2017 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3JB
    B-MAX Van
    B-MAX Van (JK) | 08.2012-12.2017 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGJC, XUJA, XUJB, UGJG
    B-MAX Van (JK) | 08.2012-12.2017 1.5 TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVJA, XVJC
    B-MAX Van (JK) | 08.2012-12.2017 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3JB
    C-MAX
    C-MAX (DM2) | 02.2007-09.2010 1.6 TDCi - 1560ccm, 109pk, 80kw - G8DA, G8DB, G8DD
    C-MAX (DM2) | 02.2007-09.2010 1.6 TDCi - 1560ccm, 101pk, 74kw - G8DC, MTDA
    C-MAX (DM2) | 02.2007-09.2010 1.6 TDCi - 1560ccm, 90pk, 66kw - HHDA, HHDB, GPDA
    ECOSPORT
    ECOSPORT | 10.2013-12.2022 1.5 EcoBlue TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVJD
    ECOSPORT | 10.2013-12.2022 1.5 TDCi - 1499ccm, 90pk, 66kw - UGJE
    FIESTA VI
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.4 TDCi - 1399ccm, 68pk, 50kw - F6JD, F6JB
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.4 TDCi - 1399ccm, 70pk, 51kw - F6JD, KVJA
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGJC, XUJA, XUJB
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.5 TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVJC, XVJB
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3JA, TZJA, TZJB
    FIESTA VI Van | 08.2008-04.2017 1.4 TDCi - 1399ccm, 68pk, 50kw - F6JD, F6JB
    FIESTA VI Van | 08.2008-04.2017 1.4 TDCi - 1399ccm, 70pk, 51kw - F6JD, KVJA
    FIESTA VI Van | 08.2008-04.2017 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGJC, XUJA, XUJB
    FIESTA VI Van | 08.2008-04.2017 1.5 TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVJC, XVJB
    FIESTA VI Van | 08.2008-04.2017 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3JA, TZJA, TZJB
    FOCUS C-MAX
    FOCUS C-MAX (DM2) | 10.2003-03.2007 1.6 TDCi - 1560ccm, 109pk, 80kw - G8DA, G8DB, G8DD, G8DE, G8DF
    FOCUS C-MAX (DM2) | 10.2003-03.2007 1.6 TDCi - 1560ccm, 90pk, 66kw - HHDA, HHDB
    FOCUS II
    FOCUS II (DA_, HCP, DP) | 07.2004-09.2012 1.6 TDCi - 1560ccm, 109pk, 80kw - G8DA, G8DB, G8DD, G8DE, G8DF
    FOCUS II (DA_, HCP, DP) | 07.2004-09.2012 1.6 TDCi - 1560ccm, 100pk, 74kw - G8DC, MTDA
    FOCUS II (DA_, HCP, DP) | 07.2004-09.2012 1.6 TDCi - 1560ccm, 90pk, 66kw - HHDA, HHDB, GPDA, GPDC, GPDB
    FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) | 04.2005-09.2012 1.6 TDCi - 1560ccm, 109pk, 80kw - G8DA, G8DB, G8DD, G8DE, G8DF
    FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) | 04.2005-09.2012 1.6 TDCi - 1560ccm, 100pk, 74kw - G8DC, MTDA
    FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) | 04.2005-09.2012 1.6 TDCi - 1560ccm, 90pk, 66kw - HHDA, HHDB, GPDA, GPDC, GPDB
    FOCUS II Skåp / kombi | 07.2004-07.2011 1.6 TDCi - 1560ccm, 109pk, 80kw - G8DA
    FOCUS II Skåp / kombi | 07.2004-07.2011 1.6 TDCi - 1560ccm, 101pk, 74kw - G8DC, MTDA
    FOCUS II Skåp / kombi | 07.2004-07.2011 1.6 TDCi - 1560ccm, 90pk, 66kw - HHDA
    FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) | 07.2004-09.2012 1.6 TDCi - 1560ccm, 110pk, 81kw - G8DA
    FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) | 07.2004-09.2012 1.6 TDCi - 1560ccm, 109pk, 80kw - G8DA, G8DB, G8DD, G8DE, G8DF
    FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) | 07.2004-09.2012 1.6 TDCi - 1560ccm, 100pk, 74kw - G8DC, MTDA
    FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) | 07.2004-09.2012 1.6 TDCi - 1560ccm, 90pk, 66kw - HHDA, HHDB, GPDA, GPDC, GPDB
    TOURNEO COURIER
    TOURNEO COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGCA, UGCB, XUCC, XUCD, XWCA, XWCB, XUCE, XUCF, XUCG
    TOURNEO COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVCA, XVCB, XVCC, XVCD
    TOURNEO COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3CA, T3CB, T3CC
    TRANSIT COURIER
    TRANSIT COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGCA, UGCB, XUCC, XUCD, XWCA, XWCB, XUCE, XUCF, XUCG
    TRANSIT COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVCA, XVCB, XVCC, XVCD
    TRANSIT COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3CA, T3CB, T3CC
    TRANSIT COURIER B460 Skåpbil/minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 75pk, 55kw - UGCA, UGCB, XUCC, XUCD, XWCA, XWCB, XUCE, XUCF, XUCG
    TRANSIT COURIER B460 Skåpbil/minivan | 02.2014-12.2023 1.5 TDCi - 1499ccm, 95pk, 70kw - XVCA, XVCB, XVCC, XVCD
    TRANSIT COURIER B460 Skåpbil/minivan | 02.2014-12.2023 1.6 TDCi - 1560ccm, 95pk, 70kw - T3CA, T3CB, T3CC
    HYUNDAI
    ELANTRA V
    ELANTRA V Sedan (MD, UD) | 09.2010-12.2016 1.8 - 1797ccm, 150pk, 110kw - G4NB
    ELANTRA VI
    ELANTRA VI Sedan (AD, ADA) | 10.2015-12.2020 2.0 - 1999ccm, 152pk, 112kw - G4NA
    ELANTRA VI Sedan (AD, ADA) | 10.2015-12.2020 2.0 - 1999ccm, 150pk, 110kw - G4NA, G4NH
    ix35
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 - 1999ccm, 154pk, 113kw - G4NA
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 4WD - 1999ccm, 158pk, 116kw - G4NA
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 AWD - 1999ccm, 155pk, 114kw - G4NA
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 CVVT - 1999ccm, 150pk, 110kw - G4NA
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 CVVT 4WD - 1999ccm, 150pk, 110kw - G4NA
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 GDi - 1999ccm, 166pk, 122kw - G4NC
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 GDi 4WD - 1999ccm, 166pk, 122kw - G4NC
    KIA
    SPORTAGE III
    SPORTAGE III (SL) | 06.2010-12.2015 2.0 CVVT AWD - 1999ccm, 150pk, 110kw - G4NA
    MAZDA
    2
    2 (DE_, DH_) | 07.2007-06.2015 1.4 MZR-CD - 1399ccm, 68pk, 50kw - Y407
    2 (DE_, DH_) | 07.2007-06.2015 1.6 MZ-CD - 1560ccm, 90pk, 66kw - Y406, Y646
    2 (DE_, DH_) | 07.2007-06.2015 1.6 MZ-CD - 1560ccm, 95pk, 70kw - Y655, Y661
    3
    3 (BK) | 10.2003-12.2009 1.6 DI Turbo - 1560ccm, 109pk, 80kw - Y601, Y642, Y603, Y605
    3 (BK) | 10.2003-12.2009 1.6 MZ-CD - 1560ccm, 90pk, 66kw - Y406
    3 (BL) | 12.2008-09.2014 1.6 MZ-CD (BL14) - 1560ccm, 109pk, 80kw - Y642
    3 Sedan
    3 Sedan (BK) | 10.2003-12.2009 1.6 DI Turbo (BK12Y) - 1560ccm, 109pk, 80kw - Y601, Y642, Y603, Y605
    3 Sedan (BL) | 12.2008-09.2014 1.6 MZR CD (BL12) - 1560ccm, 109pk, 80kw - Y642
    MINI
    MINI
    MINI (R56) | 09.2006-11.2013 Cooper D - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4), W16 D16 (9HZ)
    MINI (R56) | 09.2006-11.2013 One D - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HZ (DV6TED4)
    MINI CLUBMAN
    MINI CLUBMAN (R55) | 08.2007-06.2014 Cooper D - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    PEUGEOT
    1007
    1007 (KM_) | 04.2005-??? 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    1007 (KM_) | 04.2005-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    2008 I
    2008 I (CU_) | 03.2013-12.2019 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C)
    206 CC
    206 CC (2D) | 09.2000-12.2008 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    206 Halvkombi
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    206 SW
    206 SW (2E/K) | 07.2002-02.2007 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    206+
    206+ (2L_, 2M_) | 01.2009-08.2013 1.4 HDi eco 70 - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C), 8HZ (DV4TD)
    207
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C), 8HZ (DV4TD)
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4), 9HV (DV6TED4), 9HV (DV6TED4B), 9HV (DV6TED4BU)
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    207 CC
    207 CC (WD_) | 02.2007-01.2015 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    207 CC (WD_) | 02.2007-01.2015 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    207 Skåpbil/halvkombi
    207 Skåpbil/halvkombi (WA_, WC_) | 04.2006-03.2013 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C), 8HZ (DV4TD)
    207 Skåpbil/halvkombi (WA_, WC_) | 04.2006-03.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    207 Skåpbil/halvkombi (WA_, WC_) | 04.2006-03.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4)
    207 Skåpbil/halvkombi (WA_, WC_) | 04.2006-03.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    207 SW
    207 SW (WK_) | 02.2007-12.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    207 SW (WK_) | 02.2007-12.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    207 SW (WK_) | 02.2007-12.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4), 9HV (DV6TED4), 9HV (DV6TED4B), 9HV (DV6TED4BU)
    207 SW (WK_) | 02.2007-12.2013 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    207 SW Skåp / kombi (WK_) | 08.2007-12.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4)
    207 SW Skåp / kombi (WK_) | 08.2007-12.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    208 I
    208 I (CA_, CC_) | 03.2012-12.2019 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - J2, 5FV (EP6CDT), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E, B 18 KP, 021 A
    208 I (CA_, CC_) | 03.2012-12.2019 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, J8S 711, LFZ (XU7JP), G1A, B 200 E,
    208 I (CA_, CC_) | 03.2012-12.2019 1.6 HDi / BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - 9HK (DV6ETEDM), BHW (DV6FE)
    208 II
    208 II (UB_, UP_, UW_, UJ_) | 06.2019-??? 1.6 HDI 90 (UB9HPA) - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), BHN (DV6DR)
    208 Skåpbil/halvkombi
    208 Skåpbil/halvkombi (CR_) | 02.2013-12.2019 1.4 HDi 68 (CR8HR0) - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C)
    3008 I
    3008 I Minivan (0U_) | 06.2009-08.2016 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6CTED)
    3008 I Minivan (0U_) | 06.2009-08.2016 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    3008 I Minivan (0U_) | 06.2009-08.2016 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    3008 Van
    3008 Van (0U_) | 06.2009-08.2016 HDi 110 (0U9HZ8, 0U9HZT) - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    307
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4), 9HV (DV6TED4), 9HV (DV6TED4B), 9HV (DV6TED4BU)
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    307 Break
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HZ (DV4TD)
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4), 9HV (DV6TED4), 9HX (DV6AUTED4), 9HV (DV6TED4B), 9HV (DV6TED4BU)
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    307 SW
    307 SW (3H) | 03.2002-12.2009 1.6 HDI 110 - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    307 SW (3H) | 03.2002-12.2009 1.6 HDI 90 - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4), 9HV (DV6TED4), 9HX (DV6AUTED4), 9HV (DV6TED4B), 9HV (DV6TED4BU)
    307 SW Skåp / kombi (3E_, 3H_) | 01.2003-12.2009 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4)
    308 CC
    308 CC (4B_) | 02.2009-12.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    308 CC (4B_) | 02.2009-12.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    308 CC (4B_) | 02.2009-12.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 111pk, 82kw - 9HZ (DV6TED4)
    308 I
    308 I (4A_, 4C_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C), 9HG (DV6C M)
    308 I (4A_, 4C_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    308 I (4A_, 4C_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    308 I (4A_, 4C_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4), 9HV (DV6TED4B), 9HV (DV6TED4BU)
    308 I (4A_, 4C_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    308 II
    308 II (LB_, LP_, LW_, LH_, L3_) | 09.2013-06.2021 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    308 SW
    308 SW I (4E_, 4H_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    308 SW I (4E_, 4H_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    308 SW I (4E_, 4H_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    308 SW I (4E_, 4H_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4), 9HV (DV6TED4BU)
    308 SW I (4E_, 4H_) | 09.2007-10.2014 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    308 SW I Skåp / kombi (4E_) | 01.2008-12.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX (DV6ATED4)
    308 SW I Skåp / kombi (4E_) | 01.2008-12.2012 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    308 SW II (LC_, LJ_, LR_, LX_, L4_) | 03.2014-06.2021 1.6 HDi 92 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    407
    407 (6D_) | 03.2004-02.2011 1.6 HDi 110 (6D9HZC, 6D9HYC) - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    407 SW
    407 SW (6E_, 6D_) | 05.2004-02.2011 1.6 HDi 110 - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HY (DV6TED4), 9HZ (DV6TED4)
    407 SW Skåp / kombi (6E_) | 08.2004-12.2010 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    5008
    5008 (0U_, 0E_) | 06.2009-03.2017 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    5008 (0U_, 0E_) | 06.2009-03.2017 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5J
    5008 (0U_, 0E_) | 06.2009-03.2017 1.6 HDi - 1560ccm, 110pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    5008 I
    5008 I Van (0U_) | 06.2009-03.2017 HDi (0U9HR8) - 1560ccm, 111pk, 82kw - 9HR (DV6C)
    5008 I Van (0U_) | 06.2009-03.2017 HDi / e-HDi (0U9HD8, 0U9HDA) - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    508 I
    508 I (8D_) | 11.2010-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 115pk, 84kw - 9HD (DV6CTED)
    508 I (8D_) | 11.2010-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    508 SW
    508 SW I (8E_) | 11.2010-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    508 SW I (8E_) | 11.2010-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 115pk, 84kw - 9HR (DV6C), 9HL (DV6C)
    508 SW Skåp / kombi (8E_) | 11.2011-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HL (DV6C)
    PARTNER Flak/chassi
    PARTNER Flak/chassi | 01.2009-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    PARTNER Minivan
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.6 HDI 92 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    PARTNER Skåpbil/minivan
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 111pk, 82kw - 9HL (DV6C)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HL (DV6C)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 75pk, 55kw - 9HW (DV6BTED4), 9HT (DV6BTED4), 9HT (DV6BUTED4)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi / BlueHDi 75 - 1560ccm, 75pk, 55kw - 9HK (DV6ETEDM), BHW (DV6FE), 9HN (DV6ETED)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi 16V - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HS (DV6TED4BU), 9HX (DV6AUTED4)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi 16V 4x4 - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HS (DV6TED4BU), 9HX (DV6ATED4), 9HX (DV6AUTED4)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi 4x4 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HD (DV6C)
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.6 HDI 92 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    PARTNER TEPEE
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HF (DV6DTED)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 112pk, 82kw - 9HL (DV6C)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HL (DV6C)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi - 1560ccm, 109pk, 80kw - 9HZ (DV6TED4)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi 16V - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HV (DV6TED4B)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi 4x4 - 1560ccm, 114pk, 84kw - 9HL (DV6C)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi 90 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED), 9HJ (DV6DTEDM)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 HDi 90 4x4 - 1560ccm, 92pk, 68kw - 9HP (DV6DTED)
    SEAT
    CORDOBA
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.8 i 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - ADL
    IBIZA II
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.8 i 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - ADL
    TOLEDO I
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 2.0 i 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    SUZUKI
    SX4
    SX4 (EY, GY) | 06.2006-12.2015 1.6 DDIS (RW416D) - 1560ccm, 90pk, 66kw - 9HX
    VOLKSWAGEN
    CORRADO
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC
    CRAFTER 30-35
    CRAFTER 30-35 Buss (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 109pk, 80kw - CKTB, CSLA
    CRAFTER 30-35 Buss (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CKTC
    CRAFTER 30-35 Buss (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 163pk, 120kw - CKUB, CSNA
    CRAFTER 30-35 Buss (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 142pk, 105kw - CKUC
    CRAFTER 30-35 Buss (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 114pk, 84kw - CSLB
    CRAFTER 30-35 Buss (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 163pk, 120kw - CKUB, CSNA
    CRAFTER 30-50
    CRAFTER 30-50 Flak/chassi (2F_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 109pk, 80kw - CKTB, CSLA
    CRAFTER 30-50 Flak/chassi (2F_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CKTC
    CRAFTER 30-50 Flak/chassi (2F_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 163pk, 120kw - CKUB, CSNA
    CRAFTER 30-50 Flak/chassi (2F_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 142pk, 105kw - CKUC
    CRAFTER 30-50 Flak/chassi (2F_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 114pk, 84kw - CSLB
    CRAFTER 30-50 Flak/chassi (2F_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CSLC
    CRAFTER 30-50 Flak/chassi (2F_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 163pk, 120kw - CKUB, CSNA
    CRAFTER 30-50 Skåp (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 109pk, 80kw - CKTB, CSLA
    CRAFTER 30-50 Skåp (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CKTC
    CRAFTER 30-50 Skåp (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 163pk, 120kw - CKUB, CSNA
    CRAFTER 30-50 Skåp (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 142pk, 105kw - CKUC
    CRAFTER 30-50 Skåp (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 114pk, 84kw - CSLB
    CRAFTER 30-50 Skåp (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CSLC
    CRAFTER 30-50 Skåp (2E_) | 04.2006-12.2016 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 163pk, 120kw - CKUB, CSNA
    GOLF III
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - ABU, AEA, AEE
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.8 Syncro (1HX1) - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, ABA, AKR
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.0 GTI 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.0 Syncro (1HX1) - 1984ccm, 115pk, 85kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P 720,
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 07.1993-05.1998 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw -
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 2.0 GTI - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.4 - 1390ccm, 55pk, 40kw - ABD, AEX
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX, APQ
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM, ANN
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ANP
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.8 Syncro - 1781ccm, 90pk, 66kw - K9K 836, K9K 846, YD25DDTi, 955 A8.000, DZ, N57 D30 B, RFN, RKA, NGA, PV, AAR, N47 D20 C, K9K 830,
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, AKR
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 2.0 Syncro - 1984ccm, 115pk, 85kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P
    GOLF Van
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    PASSAT B3/B4
    PASSAT B3/B4 (315, 3A5) | 09.1989-12.1996 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    PASSAT B3/B4 (315, 3A5) | 09.1989-12.1996 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - 2E
    PASSAT B3/B4 (315, 3A5) | 09.1989-12.1996 2.0 Syncro - 1984ccm, 116pk, 85kw - 2E
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - RP, ABS, ADZ
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 - 1984ccm, 107pk, 79kw - AEP
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 Syncro - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7.000, 199 B2.000, OM 606.961
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - RP, ABS, ADZ
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 - 1984ccm, 107pk, 79kw - AEP
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 Syncro - 1984ccm, 115pk, 85kw - CAYC, 2E, ADY, AGG, CBZB, FE (16V), 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7.000, 199 B2.000, OM
    SHARAN
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - ADY, ATM
    VENTO
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, AKR
    VOLVO
    C30
    C30 (533) | 10.2006-12.2013 1.6 D - 1560ccm, 109pk, 80kw - D 4164 T
    S40 II
    S40 II (544) | 01.2004-12.2012 1.6 D - 1560ccm, 110pk, 81kw - D 4164 T
    S40 II (544) | 01.2004-12.2012 D2 - 1560ccm, 115pk, 84kw - S14 B23 (234EA), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346EC), E 16 NZ, C 16 NZ, 15 NB, C 20 NE, 6Y2, 6Y2D, 6J1
    S60 II
    S60 II (134) | 04.2010-12.2018 DRIVe / D2 - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    S80 II
    S80 II (124) | 03.2006-12.2016 1.6 D DRIVe - 1560ccm, 109pk, 80kw - D 4164 T
    S80 II (124) | 03.2006-12.2016 1.6 DRIVe - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    S80 II (124) | 03.2006-12.2016 D2 - 1560ccm, 116pk, 85kw - D 4162 T
    V50
    V50 (545) | 12.2003-12.2012 1.6 D - 1560ccm, 109pk, 80kw - D 4164 T
    V50 (545) | 12.2003-12.2012 1.6 D - 1560ccm, 110pk, 81kw - D 4164 T
    V50 (545) | 12.2003-12.2012 D2 - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    V60 I
    V60 I (155) | 07.2010-12.2018 1.6 DRIVe - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    V60 I Skåp / kombi (155) | 09.2013-12.2015 1.6 DRIVe - 1560ccm, 114pk, 84kw - D 4162 T
    V70 III
    V70 III (135) | 04.2007-04.2016 1.6 D - 1560ccm, 109pk, 80kw - D 4164 T
  • Originalnummer

    60571125 ALFA ROMEO
    60625590 ALFA ROMEO
    11 28 7 798 112 BMW
    5750 FV CITROËN
    5750 YQ CITROËN
    1229549 FORD
    Y601-15-909 MAZDA
    Y601-15-909A MAZDA
    Y601-15-909B MAZDA
    5750 FV PEUGEOT
    5750 YQ PEUGEOT
    037 903 137 C SEAT
    037 903 137 F SEAT
    037 903 137 G SEAT
    9514169KA0 SUZUKI
    030 903 137 G VW
    037 903 137 C VW
    037 903 137 F VW
    037 903 137 G VW
    11 28 7 798 112 MINI
    5750 YS CITROËN
    31251758 VOLVO
    31316870 VOLVO
    30637495 VOLVO
    4M5Q6C301DA FORD
    95VW6C301EA FORD
    25212 2E830 HYUNDAI
  • Tillverkare

    Bosch

    Bosch ger hög kvalitet auto ursprungliga kvalitet delar. Många fordonstillverkare förlitar sig på den första installationen på nya fordon Bosch produkter. Samt verkstäder och servicecentra som vill erbjuda sina kunder en mycket hög underhåll och reparationer.

    Bosch bildelar kännetecknas av följande:

    - Hög kvalitet
    - Tillförlitlighet och hållbarhet
    - Innovativ teknik

    Bosch bildelar är konstruerade för hållbarhet och bra när du vill hålla bilen långt i toppskick. Som vindrutetorkare, Accuâ s och Spark är den i särklass mest hållbara på marknaden.

    Bosch gör följande service och underhåll:

    - Torkare
    - Accuâ s
    - Auto Lampor
    - filter
    - Spark
    - Bromsar
    - Bälten

    Vidare är Bosch känt för sina elektriska komponenter av hög kvalitet. Bosch gör nämligen olika sensorer och elektriska tillbehör autoâ s. Alltid ursprungliga kvalitet, så du går tillbaka på vägen med en välbekant känsla.

    Många Bosch produkter vi levererar från vårt eget lager, så att produkterna är oftast levereras inom en © partement dag.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    30-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig