Tillbaka till listan
Gates

Drivrem Micro-V® 6PK1640 Gates

5 5/5 (1 översyn)

  • Drivrem Micro-V® 6PK1640 Gates
  • Drivrem Micro-V® 6PK1640 Gates, miniatyr 2

Produktnummer: 0421960

Tillverkare kod: 6PK1640

EAN: 5414465355691

Winprice
Rek. pris: 360,78 kr

206,98 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 28-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    -Antal Tänder: 6
    -längd: 1640mm
    -
    Ribbantal6
    ApplikationV-ribbrem
    FärgSvart
    Garanti2 år
    Längd [mm]1640
    Bredd [mm]21
    RemmaterialGummi
    DragskomaterialPolyester

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.B.A 6PK1640
    A.Z. Meisterteile AZMT-20-033-1608
    A.Z. Meisterteile AZMT-20-033-1607
    ASHIKA 112-6PK1640
    ASHIKA 112-6PK1645
    AUTEX 6PK1642
    AUTO FRANCE PARTS 46-061638
    BGA 6PK1642
    BLUE PRINT AD06R1644
    113,07 kr
    BLUE PRINT AD06R1640
    116,15 kr
    BOSCH 1 987 946 019
    124,66 kr
    BOSCH 1 987 948 492
    BOSCH 1 987 945 985
    123,48 kr
    CONTITECH 6PK1642
    167,60 kr
    DAYCO 6PK1640
    169,09 kr
    DENCKERMANN 6PK1642
    DT Spare Parts 13.43513
    DT Spare Parts 11.12084
    EUROREPAR 1609321280
    FEBI BILSTEIN 39793
    116,01 kr
    FEBI BILSTEIN 39792
    141,03 kr
    FISPA 6PK1640
    FREY 821606801
    FREY 821626013
    GATES 6PK1640
    206,98 kr
    GATES 6PK1640 (denna produkt)
    GK 796PK1640
    HART 334 320
    HEPU 29-6PK1642
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1061638
    HUTCHINSON 1640 K 6
    HUTCHINSON 1637 K 6
    IAP QUALITY PARTS 140-04050
    INA FB 6PK1640
    IPD 29-6PK1642
    JAPANPARTS DV-6PK1640
    JAPANPARTS DV-6PK1645
    JAPKO 6PK1640
    JAPKO 6PK1645
    JP GROUP 1118107500
    KAMOKA 7016136
    KAVO PARTS DMV-5529
    162,39 kr
    LUCAS 6PK1640L
    LYNXauto 6PK1640
    MAGNETI MARELLI 341200005622
    MALÒ 6PV1640
    MAPCO 261642
    MASTER-SPORT 6PK1642-PCS-MS
    MASTER-SPORT 6PK1630-PCS-MS
    MASTER-SPORT 6PK1640-PCS-MS
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEYLE 050 006 1637
    139,02 kr
    MEYLE 050 006 1642
    130,67 kr
    MITSUBOSHI 6PK1640
    MITSUBOSHI 6PK1635
    MITSUBOSHI 6PK1685
    MITSUBOSHI 6PK1630
    MOTAQUIP VFB417
    MOTRIO 8671018536
    MOTRIO 8660002760
    MOTRIO 8660001510
    MOTRIO 8550514683
    NIPPARTS N1061640
    OPEN PARTS PVB1640.06
    OPTIBELT 6 PK 1642
    OPTIBELT 6 PK 1640
    Omnicraft 2329985
    Omnicraft 2330442
    QUINTON HAZELL QBR61638
    RED-LINE 996PK1640
    RED-LINE 996PK1642
    RIDEX 305P0078
    RIDEX 305P0078P
    SASIC 6PK1640
    SIDAT 6PK1640
    SKF VKMV 6PK1637
    SKF VKMV 6PK1640
    SKF VKMV 6PK1636
    SKF VKMV 6PK1642
    SNR CA6PK1635
    SNR CA6PK1640
    STARK SK-6PK1640
    STELLOX 06-01640-SX
    SWAG 60 93 9793
    SWAG 30 93 9792
    SYNCRONIX 6KSY1642
    TATSUMI TFB1293
    TATSUMI TFB1084
    TOPRAN 302 093
    TOPRAN 112 449
    TRISCAN 8640 601640
    WILMINK GROUP WG1033888
    WILMINK GROUP WG1907076
    WILMINK GROUP WG1781590
    WILMINK GROUP WG2577473
    WILMINK GROUP WG2577598
    WILMINK GROUP WG2002626
    WILMINK GROUP WG2657153
    ZentParts Z22650
    goCORE GCC050037
  • Tillämplighet

    ARO
    10
    10 | 06.1980-10.2006 1.9 D - 1870ccm, 65pk, 48kw - F8QA6
    10 | 06.1980-10.2006 1.9 TD - 1870ccm, 94pk, 69kw - F8QT
    BMW
    1
    1 (E81) | 09.2006-09.2012 116 i - 1596ccm, 115pk, 85kw - N45 B16 A
    1 (E81) | 09.2006-09.2012 118 i - 1995ccm, 129pk, 95kw - N46 B20 B
    1 (E81) | 09.2006-09.2012 118 i - 1995ccm, 136pk, 100kw - N46 B20 B
    1 (E81) | 09.2006-09.2012 120 i - 1995ccm, 156pk, 115kw - N46 B20 B, N46 B20 C
    1 (E87) | 06.2004-12.2011 116 i - 1596ccm, 115pk, 85kw - N45 B16 A
    1 (E87) | 06.2004-12.2011 118 i - 1995ccm, 129pk, 95kw - N46 B20 B
    1 (E87) | 06.2004-12.2011 120 i - 1995ccm, 156pk, 115kw - N46 B20 B, N46 B20 A, N46 B20 C, N46 B20 CC, N46 B20 BD
    1 (E87) | 06.2004-12.2011 120 i - 1995ccm, 150pk, 110kw - N46 B20 B, N46 B20 C, N46 B20 CC, N46 B20 BD
    1 Cabriolet
    1 Cabriolet (E88) | 12.2007-12.2013 118 i - 1995ccm, 136pk, 100kw - N46 B20 B
    1 Cabriolet (E88) | 12.2007-12.2013 120 i - 1995ccm, 156pk, 115kw - N46 B20 B, N46 B20 C, N46 B20 E
    3
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 316 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - N42 B18 A, N46 B18 A
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 316 i - 1596ccm, 115pk, 85kw - N45 B16 A, N40 B16 A
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 318 i - 1995ccm, 136pk, 100kw - N42 B20 A
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 318 i - 1995ccm, 143pk, 105kw - N42 B20 A, N46 B20 A, N46 B20 C
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 316 i - 1596ccm, 115pk, 85kw - N45 B16 A, N45 B16 AC
    3 Cabriolet
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 318 Ci - 1995ccm, 136pk, 100kw - N42 B20 A, N46 B20 A
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 318 Ci - 1995ccm, 143pk, 105kw - N42 B20 A, N46 B20 A
    3 Compact
    3 Compact (E46) | 03.2001-02.2005 316 ti - 1796ccm, 115pk, 85kw - N42 B18 A, N46 B18 A
    3 Compact (E46) | 03.2001-02.2005 316 ti - 1596ccm, 115pk, 85kw - N45 B16 A, N40 B16 A
    3 Compact (E46) | 03.2001-02.2005 318 ti - 1995ccm, 143pk, 105kw - N42 B20 A, N46 B20 A
    3 Coupé
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 316 Ci - 1596ccm, 115pk, 85kw - N45 B16 A
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 318 Ci - 1995ccm, 143pk, 105kw - N42 B20 A
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 318 Ci - 1995ccm, 136pk, 100kw - N42 B20 A, N46 B20 A
    3 Touring
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 316 i - 1796ccm, 115pk, 85kw - N42 B18 A, N46 B18 A
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 318 i - 1995ccm, 143pk, 105kw - N42 B20 A, N46 B20 A, N46 B20 C
    Z4 Roadster
    Z4 Roadster (E85) | 12.2002-02.2009 2.0 i - 1995ccm, 150pk, 110kw - N46 B20 B
    CITROEN
    JUMPER III
    JUMPER III Buss | 04.2006-10.2023 2.2 HDi 110 - 2198ccm, 110pk, 81kw - 4HG (P22DTE)
    JUMPER III Buss | 04.2006-10.2023 2.2 HDi 130 - 2198ccm, 130pk, 96kw - 4HH (P22DTE)
    JUMPER III Buss | 04.2006-10.2023 2.2 HDi 150 - 2198ccm, 150pk, 110kw - 4HJ (P22DTE)
    JUMPER III Flak/chassi | 07.2006-10.2023 2.2 HDi 110 - 2198ccm, 110pk, 81kw - 4HG (P22DTE)
    JUMPER III Flak/chassi | 07.2006-10.2023 2.2 HDi 130 - 2198ccm, 130pk, 96kw - 4HH (P22DTE), 4HM (P22DTE+)
    JUMPER III Flak/chassi | 07.2006-10.2023 2.2 HDi 150 - 2198ccm, 150pk, 110kw - 4HJ (P22DTE)
    JUMPER III Skåp | 04.2006-10.2023 2.2 HDi 110 - 2198ccm, 110pk, 81kw - 4HG (P22DTE)
    JUMPER III Skåp | 04.2006-10.2023 2.2 HDi 130 - 2198ccm, 130pk, 96kw - 4HH (P22DTE)
    JUMPER III Skåp | 04.2006-10.2023 2.2 HDi 130 4x4 - 2198ccm, 130pk, 96kw - 4HH (P22DTE)
    JUMPER III Skåp | 04.2006-10.2023 2.2 HDi 150 - 2198ccm, 150pk, 110kw - 4HJ (P22DTE)
    FORD
    MONDEO III
    MONDEO III (B5Y) | 10.2000-03.2007 2.0 16V DI / TDDi / TDCi - 1998ccm, 90pk, 66kw - D5BA, SDBA
    MONDEO III (B5Y) | 10.2000-03.2007 2.0 16V TDDi / TDCi - 1998ccm, 115pk, 85kw - D6BA, HJBA, HJBB, HJBC, HJBE
    MONDEO III (B5Y) | 10.2000-03.2007 2.0 DI - 1998ccm, 125pk, 92kw - PD20FMCR
    MONDEO III (B5Y) | 10.2000-03.2007 2.0 TDCi - 1998ccm, 130pk, 96kw - FMBA, N7BA, N7BB
    MONDEO III (B5Y) | 10.2000-03.2007 2.2 TDCi - 2198ccm, 155pk, 114kw - QJBA, QJBB
    MONDEO III (B5Y) | 10.2000-03.2007 2.2 TDCi - 2198ccm, 150pk, 110kw - QJBC, QJBD
    MONDEO III Sedan (B4Y) | 10.2000-03.2007 2.0 16V DI / TDDi / TDCi - 1998ccm, 90pk, 66kw - D5BA, SDBA
    MONDEO III Sedan (B4Y) | 10.2000-03.2007 2.0 16V TDDi / TDCi - 1998ccm, 115pk, 85kw - D6BA, HJBA, HJBB, HJBC, HJBE
    MONDEO III Sedan (B4Y) | 10.2000-03.2007 2.0 DI - 1998ccm, 125pk, 92kw - PD20FMCR
    MONDEO III Sedan (B4Y) | 10.2000-03.2007 2.0 TDCi - 1998ccm, 130pk, 96kw - FMBA, N7BA, N7BB
    MONDEO III Sedan (B4Y) | 10.2000-03.2007 2.2 TDCi - 2198ccm, 155pk, 114kw - QJBA, QJBB
    MONDEO III Sedan (B4Y) | 10.2000-03.2007 2.2 TDCi - 2198ccm, 150pk, 110kw - QJBC, QJBD
    MONDEO III Turnier (BWY) | 10.2000-03.2007 2.0 16V DI / TDDi / TDCi - 1998ccm, 90pk, 66kw - D5BA, SDBA
    MONDEO III Turnier (BWY) | 10.2000-03.2007 2.0 16V TDDi / TDCi - 1998ccm, 115pk, 85kw - D6BA, HJBA, HJBB, HJBC, HJBE
    MONDEO III Turnier (BWY) | 10.2000-03.2007 2.0 TDCi - 1998ccm, 130pk, 96kw - FMBA, N7BA, N7BB
    MONDEO III Turnier (BWY) | 10.2000-03.2007 2.2 TDCi - 2198ccm, 155pk, 114kw - QJBA, QJBB
    MONDEO III Turnier (BWY) | 10.2000-03.2007 2.2 TDCi - 2198ccm, 150pk, 110kw - QJBC, QJBD
    TRANSIT Buss
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) - 1998ccm, 100pk, 74kw - ABFA
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) - 1998ccm, 75pk, 55kw - D3FA
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_, F_G_) - 1998ccm, 86pk, 63kw - F3FA
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 TDCi (F_F_, F_E_, F_G_) - 1998ccm, 125pk, 92kw - FIFA
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi - 2198ccm, 125pk, 92kw - CYFA, CYFB, CYFC, CYFD
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRFA, DRFB, DRFC, DRFD, DRFE
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi - 2198ccm, 140pk, 103kw - PGFA, PGFB, UHFA, UHFB, UHFC
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 155pk, 114kw - CVRC
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 125pk, 92kw - CYRA
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRRA, DRRB, DRRC
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 135pk, 100kw - USRA, USRB
    TRANSIT CUSTOM
    TRANSIT CUSTOM V362 Buss (F3) | 09.2012-12.2023 2.2 TDCi - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRF4, DRFF, DRFG
    TRANSIT CUSTOM V362 Skåp (FY, FZ) | 09.2012-12.2023 2.2 TDCi - 2198ccm, 125pk, 92kw - CYF4, CYFF
    TRANSIT CUSTOM V362 Skåp (FY, FZ) | 09.2012-12.2023 2.2 TDCi - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRF4, DRFF, DRFG
    TRANSIT Flak/chassi
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_) - 1998ccm, 100pk, 74kw - ABFA
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_) - 1998ccm, 75pk, 55kw - D3FA
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (F_E_, F_F_) - 1998ccm, 86pk, 63kw - F3FA
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 TDCi (F_E_, F_F_) - 1998ccm, 125pk, 92kw - FIFA
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _, FF_ _) | 04.2006-08.2014 2.2 TDCi - 2198ccm, 125pk, 92kw - CYFA, CYFB, CYFC, CYFD
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _, FF_ _) | 04.2006-08.2014 2.2 TDCi - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRFA, DRFB, DRFC, DRFD, DRFE
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _, FF_ _) | 04.2006-08.2014 2.2 TDCi - 2198ccm, 140pk, 103kw - PGFA, PGFB, UHFA, UHFB, UHFC
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _, FF_ _) | 04.2006-08.2014 2.2 TDCi 4x4 - 2198ccm, 125pk, 92kw - CYRB, CYRC
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _, FF_ _) | 04.2006-08.2014 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 155pk, 114kw - CVRA, CVRB, CVRC
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _, FF_ _) | 04.2006-08.2014 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 125pk, 92kw - CYRA
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _, FF_ _) | 04.2006-08.2014 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRRA, DRRB, DRRC
    TRANSIT Skåp
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) - 1998ccm, 100pk, 74kw - ABFA
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) - 1998ccm, 75pk, 55kw - D3FA
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 DI (FAE_, FAF_, FAG_) - 1998ccm, 86pk, 63kw - F3FA
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.0 TDCi - 1998ccm, 125pk, 92kw - FIFA
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi - 2198ccm, 125pk, 92kw - CYFA, CYFB, CYFC, CYFD
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRFA, DRFB, DRFC, DRFD, DRFE
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi - 2198ccm, 140pk, 103kw - PGFA, PGFB, UHFA, UHFB, UHFC
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi 4x4 - 2198ccm, 125pk, 92kw - CYRB, CYRC
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 155pk, 114kw - CVRA, CVRB, CVRC
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 125pk, 92kw - CYRA
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRRA, DRRB, DRRC
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 04.2006-12.2014 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 136pk, 100kw - USRA, USRB
    TRANSIT TOURNEO
    TRANSIT TOURNEO Buss | 07.2006-08.2014 2.2 - 2198ccm, 125pk, 92kw - CYFA, CYFB, CYFC, CYFD
    TRANSIT TOURNEO Buss | 07.2006-08.2014 2.2 TDCi - 2198ccm, 140pk, 103kw - PGFA, PGFB, UHFA, UHFB, UHFC
    TRANSIT TOURNEO Buss (FC_ _) | 06.2000-03.2006 2.0 - 1998ccm, 101pk, 74kw - ABFA
    TRANSIT TOURNEO Buss (FC_ _) | 06.2000-03.2006 2.0 - 1998ccm, 75pk, 55kw - D3FA
    TRANSIT TOURNEO Buss (FC_ _) | 06.2000-03.2006 2.0 - 1998ccm, 125pk, 92kw - FIFA
    TRANSIT V363
    TRANSIT V363 Buss (FAD, FBD) | 08.2013-06.2024 2.2 TDCi - 2198ccm, 155pk, 114kw - CVF5
    TRANSIT V363 Buss (FAD, FBD) | 08.2013-06.2024 2.2 TDCi - 2198ccm, 125pk, 92kw - CY14, CYF5, CYFG, USF6
    TRANSIT V363 Buss (FAD, FBD) | 08.2013-06.2024 2.2 TDCi - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRFF, DRFG, DRF5
    TRANSIT V363 Buss (FAD, FBD) | 08.2013-06.2024 2.2 TDCi 4x4 - 2198ccm, 125pk, 92kw - CY24, CYR5
    TRANSIT V363 Buss (FAD, FBD) | 08.2013-06.2024 2.2 TDCi Allhjulsdrift - 2198ccm, 155pk, 114kw - CV24, CVR5
    TRANSIT V363 Buss (FAD, FBD) | 08.2013-06.2024 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 155pk, 114kw - CV24, CVR5, UYR6
    TRANSIT V363 Buss (FAD, FBD) | 08.2013-06.2024 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRR5
    TRANSIT V363 Buss (FAD, FBD) | 08.2013-06.2024 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 135pk, 99kw - UHR5
    TRANSIT V363 Buss (FAD, FBD) | 08.2013-06.2024 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 125pk, 92kw - USR6, CYR5
    TRANSIT V363 Flak/chassi (FED, FFD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi - 2198ccm, 155pk, 114kw - CVF5
    TRANSIT V363 Flak/chassi (FED, FFD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi - 2198ccm, 125pk, 92kw - CY14, CYF5, CYFG, USF6
    TRANSIT V363 Flak/chassi (FED, FFD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRFF, DRFG, DRF5
    TRANSIT V363 Flak/chassi (FED, FFD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi 4x4 - 2198ccm, 155pk, 114kw - CV24, CVR5
    TRANSIT V363 Flak/chassi (FED, FFD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi 4x4 - 2198ccm, 125pk, 92kw - CY24, CYR5
    TRANSIT V363 Flak/chassi (FED, FFD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 155pk, 114kw - CV24, CVR5, UYR6, CYR5
    TRANSIT V363 Flak/chassi (FED, FFD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRR5
    TRANSIT V363 Flak/chassi (FED, FFD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 135pk, 99kw - UHR5
    TRANSIT V363 Flak/chassi (FED, FFD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 125pk, 92kw - USR6, CYR5
    TRANSIT V363 Skåp (FCD, FDD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi - 2198ccm, 155pk, 114kw - CVF5
    TRANSIT V363 Skåp (FCD, FDD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi - 2198ccm, 125pk, 92kw - CY14, CYF5, CYFG, USF6
    TRANSIT V363 Skåp (FCD, FDD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRFF, DRFG, DRF5
    TRANSIT V363 Skåp (FCD, FDD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi 4x4 - 2198ccm, 155pk, 114kw - CV24, CVR5
    TRANSIT V363 Skåp (FCD, FDD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi 4x4 - 2198ccm, 125pk, 92kw - CY24, CYR5
    TRANSIT V363 Skåp (FCD, FDD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 155pk, 114kw - CV24, CVR5, UYR6
    TRANSIT V363 Skåp (FCD, FDD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 100pk, 74kw - DRR5
    TRANSIT V363 Skåp (FCD, FDD) | 08.2013-06.2025 2.2 TDCi RWD - 2198ccm, 125pk, 92kw - USR6, CYR5
    HYUNDAI
    ix35
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 - 1998ccm, 163pk, 120kw - G4KD
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 - 1998ccm, 166pk, 122kw - G4KD
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 - 1999ccm, 154pk, 113kw - G4NA
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 4WD - 1998ccm, 163pk, 120kw - G4KD
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 4WD - 1999ccm, 158pk, 116kw - G4NA
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 CVVT - 1998ccm, 150pk, 110kw - G4KD
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 CVVT 4WD - 1999ccm, 166pk, 122kw - G4KD
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.0 CVVT AWD - 1998ccm, 150pk, 110kw - G4KD
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.4 4WD - 2359ccm, 175pk, 129kw - G4KE
    ix35 (LM, EL, ELH) | 08.2009-12.2015 2.4 DCVVT-I 4WD - 2359ccm, 174pk, 128kw - G4KE
    JAGUAR
    X-TYPE I
    X-TYPE I (X400) | 06.2001-11.2009 2.0 D - 1998ccm, 130pk, 96kw - FMBA, FMBB
    X-TYPE I (X400) | 06.2001-11.2009 2.2 D - 2198ccm, 146pk, 107kw - QJBA
    X-TYPE I (X400) | 06.2001-11.2009 2.2 D - 2198ccm, 150pk, 110kw - QJBA
    X-TYPE I (X400) | 06.2001-11.2009 2.2 D - 2198ccm, 155pk, 114kw - QJBA
    X-TYPE I Kombi (X400) | 11.2003-12.2009 2.0 D - 1998ccm, 130pk, 96kw - FMBA, FMBB
    X-TYPE I Kombi (X400) | 11.2003-12.2009 2.2 D - 2198ccm, 146pk, 107kw - QJBA
    X-TYPE I Kombi (X400) | 11.2003-12.2009 2.2 D - 2198ccm, 150pk, 110kw - QJBA
    X-TYPE I Kombi (X400) | 11.2003-12.2009 2.2 D - 2198ccm, 155pk, 114kw - QJBA
    MERCEDES-BENZ
    C-KLASS
    C-KLASS (W205) | 12.2013-06.2021 C 200 d (205.007) - 2143ccm, 136pk, 100kw - OM 651.921
    C-KLASS (W205) | 12.2013-06.2021 C 220 BlueTEC / d (205.002, 205.004) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.921
    C-KLASS (W205) | 12.2013-06.2021 C 220 BlueTEC / d (205.003) - 2143ccm, 163pk, 120kw - OM 651.921
    C-KLASS (W205) | 12.2013-06.2021 C 220 d 4-matic (205.005) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.921
    C-KLASS (W205) | 12.2013-06.2021 C 250 BlueTEC / d (205.008, 205.006) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.921
    C-KLASS (W205) | 12.2013-06.2021 C 250 BlueTEC / d 4-matic (205.009) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.921
    C-KLASS Cabriolet
    C-KLASS Cabriolet (A205) | 06.2016-04.2023 C 220 d (205.404) - 2143ccm, 163pk, 120kw - OM 651.921
    C-KLASS Cabriolet (A205) | 06.2016-04.2023 C 220 d (205.404) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.921
    C-KLASS Cabriolet (A205) | 06.2016-04.2023 C 220 d 4-matic (205.405) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.921
    C-KLASS Cabriolet (A205) | 06.2016-04.2023 C 250 d (205.408) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.921
    C-KLASS Coupé
    C-KLASS Coupé (C205) | 10.2015-04.2023 C 220 d (205.304) - 2143ccm, 163pk, 120kw - OM 651.921
    C-KLASS Coupé (C205) | 10.2015-04.2023 C 220 d (205.304) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.921
    C-KLASS Coupé (C205) | 10.2015-04.2023 C 220 d 4-matic (205.305) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.921
    C-KLASS Coupé (C205) | 10.2015-04.2023 C 250 d (205.308) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.921
    C-KLASS Coupé (C205) | 10.2015-04.2023 C 250 d 4-matic (205.309) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.921
    C-KLASS T-Model
    C-KLASS T-Model (S205) | 09.2014-02.2021 C 200 d (205.207) - 2143ccm, 136pk, 100kw - OM 651.921
    C-KLASS T-Model (S205) | 09.2014-02.2021 C 220 BlueTEC / d (205.204) - 2143ccm, 163pk, 120kw - OM 651.921
    C-KLASS T-Model (S205) | 09.2014-02.2021 C 220 BlueTEC / d (205.204) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.921
    C-KLASS T-Model (S205) | 09.2014-02.2021 C 220 d 4-matic (205.205) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.921
    C-KLASS T-Model (S205) | 09.2014-02.2021 C 250 BlueTEC / d (205.208) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.921
    C-KLASS T-Model (S205) | 09.2014-02.2021 C 250 BlueTEC / d 4-matic (205.209) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.921
    GLC
    GLC (X253) | 06.2015-06.2022 220 d 4-matic (253.905, 253.903) - 2143ccm, 163pk, 120kw - OM 651.921
    GLC (X253) | 06.2015-06.2022 220 d 4-matic (253.905, 253.903) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.921
    GLC (X253) | 06.2015-06.2022 250 d 4-matic (253.909) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.921
    GLC Coupe
    GLC Coupe (C253) | 06.2016-03.2023 220 d 4-matic (253.303, 253.305) - 2143ccm, 163pk, 120kw - OM 651.921
    GLC Coupe (C253) | 06.2016-03.2023 220 d 4-matic (253.303, 253.305) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.921
    GLC Coupe (C253) | 06.2016-03.2023 250 d 4-matic (253.309) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.921
    MITSUBISHI
    CARISMA
    CARISMA (DA_) | 05.1995-06.2006 1.9 TD (DA4A) - 1870ccm, 90pk, 66kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 18 U, 4G63 (SOHC 16V), 22R, B5, FE (1
    CARISMA Sedan
    CARISMA Sedan (DA_) | 09.1996-06.2006 1.9 TD (DA4A) - 1870ccm, 90pk, 66kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 18 U, 4G63 (SOHC 16V), 22R, B5, FE (1
    PEUGEOT
    BOXER Buss
    BOXER Buss | 04.2006-10.2023 2.2 HDi 110 - 2198ccm, 110pk, 81kw - 4HG (P22DTE)
    BOXER Buss | 04.2006-10.2023 2.2 HDi 130 - 2198ccm, 131pk, 96kw - 4HH (P22DTE)
    BOXER Buss | 04.2006-10.2023 2.2 HDi 150 - 2198ccm, 150pk, 110kw - 4HJ (P22DTE)
    BOXER Flak/chassi
    BOXER Flak/chassi | 04.2006-12.2023 2.2 HDi 110 - 2198ccm, 110pk, 81kw - 4HG (P22DTE)
    BOXER Flak/chassi | 04.2006-12.2023 2.2 HDi 130 - 2198ccm, 130pk, 96kw - 4HH (P22DTE)
    BOXER Flak/chassi | 04.2006-12.2023 2.2 HDi 130 - 2198ccm, 131pk, 96kw - 4HH (P22DTE), 4HM (P22DTE+)
    BOXER Flak/chassi | 04.2006-12.2023 2.2 HDi 150 - 2198ccm, 150pk, 110kw - 4HJ (P22DTE)
    BOXER Skåp
    BOXER Skåp | 04.2006-12.2023 2.2 HDi 110 - 2198ccm, 110pk, 81kw - 4HG (P22DTE)
    BOXER Skåp | 04.2006-12.2023 2.2 HDi 130 - 2198ccm, 131pk, 96kw - 4HH (P22DTE)
    BOXER Skåp | 04.2006-12.2023 2.2 HDi 130 4x4 - 2198ccm, 131pk, 96kw - 4HH (P22DTE)
    BOXER Skåp | 04.2006-12.2023 2.2 HDi 150 - 2198ccm, 150pk, 110kw - 4HJ (P22DTE)
    BOXER Skåp | 04.2006-12.2023 2.2 HDi 150 4x4 - 2198ccm, 150pk, 110kw - 4HJ (P22DTE)
    RENAULT
    ESPACE III
    ESPACE III (JE0_) | 11.1996-10.2002 1.9 dTi (JE0M) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 722
    LAGUNA I
    LAGUNA I (B56_, 556_) | 11.1993-03.2001 1.9 dTi (B56J) - 1870ccm, 98pk, 72kw - 18 K4F, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP,
    LAGUNA I Grandtour (K56_) | 09.1995-03.2001 1.9 dTi (K56J) - 1870ccm, 98pk, 72kw - 18 K4F, 20 T2N, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP,
    MEGANE I
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 D Eco (BA0A, BA0U, BA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - RHH (DW10CTED4), BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T 790, G8T 794,
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 dCi (BA05, BA1F) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 dT (B/SA0K, B/SA0Y) - 1870ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, 14 K2F, 18 K4K, 20 T2R, N47 D16 A,
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 dTi (BA08, BA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 1.9 TDI - 1870ccm, 94pk, 69kw - C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE),
    MEGANE I (BA0/1_) | 08.1995-08.2003 2.0 16V (BA0H) - 1998ccm, 147pk, 108kw - C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE),
    MEGANE I Cabriolet (EA0/1_) | 10.1996-08.2003 2.0 16V (EA0H) - 1998ccm, 147pk, 108kw - C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RGX (XU10J2TE),
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 D (LA0A, LA0U, LA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dCi (LA05) - 1870ccm, 105pk, 77kw - F9Q 732, F9Q 733
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dCi (LA05, LA1F) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733, F9Q 738
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dT (LA0K, LA0Y) - 1870ccm, 90pk, 66kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 720, F8Q 784, F8Q 786, N7Q 710, N7Q 711, G8T 740, N7U 700,
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dTi (LA08, LA0N, LA0K) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 dTi (LA1U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 744
    MEGANE I Classic (LA0/1_) | 09.1996-08.2003 1.9 TDI - 1870ccm, 94pk, 69kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, F8Q 784, F8Q 786, N7Q 710, N7Q 711, G8T 740, N7U 700, N7U 701,
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 1.9 DCi - 1870ccm, 105pk, 77kw - F9Q 732, F9Q 733
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 1.9 dCi (DA05, DA1F) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 1.9 dTi (DA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE I Coach (DA0/1_) | 03.1996-08.2003 2.0 16V (DA0H) - 1998ccm, 147pk, 108kw - 16 K4F, RFM, RFN, N47 D20 C, 14 K4F, 20 T2N, DHX (XUD9TE), RKC, K7M 702, K7M 703, F3R 750, F3R 751,
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.9 D (KA0J, KA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 790, F8Q 622
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.9 dCi (KA05, KA1F) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733, F9Q 738
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.9 dTi (KA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 731, F9Q 736
    MEGANE I Grandtour (KA0/1_) | 03.1999-08.2003 1.9 dTi (KA1U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 744
    MEGANE I Hatchback Van (SA0/1_) | 08.1995-07.2003 1.9 (SA0U, SA0R, SA0A) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 620, F8Q 624, F8Q 622
    MEGANE I Hatchback Van (SA0/1_) | 08.1995-07.2003 1.9 dCi - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 738, F9Q 744
    Megane I
    Megane I Kombi van (KA_) | 02.2000-07.2003 1.9 D (KA0R) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 622
    MEGANE Scénic
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.9 D (JA0J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE,
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.9 dT (JA0K, JA0Y) - 1870ccm, 90pk, 66kw - Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q 620, F8Q 624,
    MEGANE Scénic (JA0/1_) | 10.1996-10.1999 1.9 dTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3JP), 149 A1
    MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) | 01.1997-09.1999 1.9 DT (JA0K) - 1870ccm, 90pk, 66kw - F8Q 786
    MEGANE Scénic VAN (JA0/1_) | 01.1997-09.1999 1.9 DTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734
    SCÉNIC I
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dCi (JA05, JA1F) - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 732, F9Q 733
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dCi RX4 - 1870ccm, 102pk, 75kw - F9Q 740
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734, F9Q 731, F9Q 736
    SCÉNIC I Minivan (JA0/1_, FA0_) | 09.1999-09.2003 1.9 dTi (JA1U) - 1870ccm, 80pk, 59kw - F9Q 744
    SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) | 09.1999-04.2001 1.9 (FA0J) - 1870ccm, 64pk, 47kw - F8Q 790, F8Q 788
    SCÉNIC I VAN (FA0_, JA0/1_) | 09.1999-04.2001 1.9 DTi (JA0N) - 1870ccm, 98pk, 72kw - F9Q 734
    SUBARU
    LEGACY III
    LEGACY III Kombi (BH) | 12.1998-08.2003 3.0 H6 AWD (BHE) - 3000ccm, 209pk, 154kw - EZ30
    OUTBACK
    OUTBACK (BH) | 10.2000-08.2003 3.0 H6 AWD (BHE) - 3000ccm, 209pk, 154kw - EZ30
    VOLKSWAGEN
    LT 28-35
    LT 28-35 II Buss (2DB, 2DE, 2DK) | 05.1996-07.2006 2.8 TDI - 2798ccm, 125pk, 92kw - AGK
    LT 28-35 II Buss (2DB, 2DE, 2DK) | 05.1996-07.2006 2.8 TDI - 2798ccm, 131pk, 96kw - ATA
    LT 28-46
    LT 28-46 II Flak/chassi (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) | 06.1996-07.2006 2.8 TDI - 2799ccm, 125pk, 92kw - AGL, AGX, AHD, AGK
    LT 28-46 II Flak/chassi (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) | 06.1996-07.2006 2.8 TDI - 2799ccm, 130pk, 96kw - ATA
    LT 28-46 II Skåp (2DA, 2DD, 2DH) | 05.1996-07.2006 2.8 TDI - 2799ccm, 125pk, 92kw - AGL, AGX, AHD, AGK
    LT 28-46 II Skåp (2DA, 2DD, 2DH) | 05.1996-07.2006 2.8 TDI - 2799ccm, 130pk, 96kw - ATA
    VOLVO
    960 II
    960 II (964) | 07.1994-12.1996 2.5 - 2473ccm, 170pk, 125kw - B 6254 S
    960 II Kombi (965) | 08.1994-12.1996 2.5 - 2473ccm, 170pk, 125kw - B 6254 S
    S40 I
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 DI - 1870ccm, 95pk, 70kw - D 4192 T2
    S40 I (644) | 07.1995-12.2004 1.9 TD - 1870ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B 5252 FS,
    S90 I
    S90 I (964) | 11.1996-05.1998 2.5 - 2473ccm, 179pk, 132kw - B 6244 FS
    S90 I (964) | 11.1996-05.1998 2.9 - 2922ccm, 180pk, 132kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 6304
    V40 Kombi
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 DI - 1870ccm, 95pk, 70kw - D 4192 T2
    V40 Kombi (645) | 07.1995-06.2004 1.9 TD - 1870ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B 5252 FS,
    V90 I
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.5 - 2473ccm, 179pk, 132kw - B 6244 FS
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.5 - 2473ccm, 170pk, 125kw - B 6254 FS
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.9 - 2922ccm, 180pk, 132kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 6304
  • Originalnummer

    11287515316 BMW
    11287532146 BMW
    11287552236 BMW
    9676553180 CITROËN
    1102827 FORD
    1125415 FORD
    1206466 FORD
    1731727 FORD
    1C1Q6C301DA FORD
    1S7Q6C301CA FORD
    2C1Q6C301AA FORD
    CC1Q6C301CB FORD
    1S7Q6C301CA JAGUAR
    C2S27001 JAGUAR
    M819189 MITSUBISHI
    9676553180 PEUGEOT
    7700860463 RENAULT
    7700869538 RENAULT
    7701064344 RENAULT
    7701065995 RENAULT
    8200058139 RENAULT
    8092-21050 SUBARU
    30819189 VOLVO
    31216255 VOLVO
    31216255-5 VOLVO
    7700869538 VOLVO
    8200058139 VOLVO
    8642562 VOLVO
    9146160 VOLVO
    062145933 VW
    96765531 CITROËN
    96765531 PEUGEOT
    80922-1100 SUBARU
    0039932196 MERCEDES-BENZ
    A0039932196 MERCEDES-BENZ
    11 28 7 631 811 BMW
    2087581 FORD
    BK21-6C301-BB FORD
    9004A-91059 TOYOTA
    25212-2G730 HYUNDAI
    25212-2G730 KIA
    2087581 FORD ASIA & OCEANIA
    MW31216255 MITSUBISHI
    25212-2G730 HYUNDAI (BEIJING)
    9004A91059 TOYOTA
    2087581 FORD AUSTRALIA
  • Tillverkare

    Gates

    Med över 100 års erfarenhet Gates är en av de största tillverkarna av drivremmar, kuggremmar och relaterade till bilar. Över 35 standard bilmärken använder sig av kuggremmar, multi bälten, spännare och spännrullar som har producerats av Gates vid den första enheten. Samma produkter säljs sedan under Gates etiketten på den privata marknaden.

    Förutom lösa bälten, spännare och tillhörande Gates också säljer kompletta kit för att förnya motordrivningen. Dessa kit är särskilt populära hos bilmekaniker och servicepunkter eftersom så garanteras att alla vitala delar i motorn är i toppskick. En annan fördel är att en komplett installation kit är ofta billigare och har alltid rätt produkter för din specifika fordon.

    Gates produkter kännetecknas av följande punkter:

    - högsta kvalitet OE produkter
    - OE hållbarhet
    - Komplett distribution och multi rem ersättnings kit
    - Även vattenpumpar i komplett uppsättning tillgänglig på rabatterat pris
    - Betydligt billigare än den ursprungliga bandet (set) dealern

    För närvarande har vi följande Gates produkter i vårt sortiment:

    - kuggremmar och kamremmen Kits
    - Multi Bälten & Multi Belt Kits
    - Drag Rolls & Rollers
    - Termostater

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    28-10-2026

  • omdömen 1

    • 5 Av: David Bronsgeest på 13-09-2026

      Det är Gates, så det är bara bra

Säker betalning

Tidigare sett av dig