Tillbaka till listan
Contitech

drivrem 6PK1538 Contitech

4.75 4.8/5 (4 omdömen)

  • drivrem 6PK1538 Contitech
  • drivrem 6PK1538 Contitech, miniatyr 2

Produktnummer: 0145094

Tillverkare kod: 6PK1538

EAN: 4010858488611

199,05 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 24-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    - Antal tänder: 6
    -Längd: 1538 mm
    -Info: motoraggregat: generator servo pump


    Längd [mm]1538
    Ribbantal6
    ApplikationV-ribbrem
    Garanti2 år
    Längd [mm]1538
    Vikt (kg]0,159

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.B.A 6PK1540
    A.Z. Meisterteile AZMT-20-033-1591
    ASHIKA 112-6PK1540
    AUTEX 6PK1538
    BGA 6PK1538
    BLUE PRINT AD06R1540
    114,75 kr
    BOSCH 1 987 946 099
    121,74 kr
    CONTITECH 6PK1538
    199,05 kr
    CONTITECH 6PK1538 (denna produkt)
    DAYCO 6PK1538
    153,43 kr
    DENCKERMANN 6PK1538
    EUROREPAR 1606352780
    FEBI BILSTEIN 28950
    112,00 kr
    FEBI BILSTEIN 28952
    112,99 kr
    FI.BA 6PK1538
    FISPA 6PK1538
    FREY 821604501
    FREY 821606601
    GATES 6PK1540
    204,25 kr
    HART 368 946
    HEPU 29-6PK1538
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1061538
    HUTCHINSON 1540 K 6
    HUTCHINSON 1535 K 6
    HUTCHINSON 1538 K 6
    IAP QUALITY PARTS 140-17091
    INA FB 6PK1540
    IPD 29-6PK1538
    JAPANPARTS DV-6PK1540
    JAPKO 6PK1540
    JP GROUP 1118111200
    KAMOKA 7016122
    KAVO PARTS DMV-9031
    246,38 kr
    LUCAS 6PK1537L
    LYNXauto 6PK1540
    Litens LV6PK1540
    MAGNETI MARELLI 341200005599
    MALÒ 6PV1538
    MAPCO 261540
    MASTER-SPORT 6PK1538-PCS-MS
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MASTER-SPORT 6PK1540-PCS-MS
    MASTER-SPORT 6PK1543-PCS-MS
    MATRIX PRO MX6PK1538
    MATRIX PRO MX6PK1535
    MEYLE 050 006 1540
    146,25 kr
    MITSUBOSHI 6PK1540
    MITSUBOSHI 6PK1538
    MOTAQUIP VFB370
    NIPPARTS N1061540
    OPEN PARTS PVB1538.06
    OPTIBELT 6 PK 1538
    QUINTON HAZELL QBR61538
    RED-LINE 996PK1540
    RIDEX 305P0071
    RIDEX 305P0071P
    SASIC 6PK1540
    SASIC 6PK1530
    SIDAT 6PK1538
    SKF VKMV 6PK1540
    SKF VKMV 6PK1538
    SNR CA6PK1530
    SNR CA6PK1538
    STARK SK-6PK1540
    STELLOX 06-01538-SX
    SWAG 20 92 8952
    SWAG 30 92 8950
    SYNCRONIX 6KSY1538
    TATSUMI TFB1170
    TATSUMI TFB1089
    TOPRAN 111 849
    TRISCAN 8640 601540
    TRUCKTEC AUTOMOTIVE 08.19.078
    WILMINK GROUP WG1153079
    WILMINK GROUP WG1907066
    WILMINK GROUP WG2002600
    WILMINK GROUP WG1781750
    WILMINK GROUP WG2657203
    ZentParts Z22638
    goCORE GCC050164
  • Tillämplighet

    BMW
    3
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 320 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - K12B, 18 K4F, M16A, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11AT
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 320 i - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 320 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 323 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - K12B, 18 K4F, M16A, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11AT
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 323 i - 2494ccm, 163pk, 120kw - M52 B25 (256S4)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 325 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 325 xi - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 328 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 330 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 330 xi - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    3 Cabriolet
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 320 Ci - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 320 Ci - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 323 Ci - 2494ccm, 163pk, 120kw - M52 B25 (256S4)
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 323 Ci - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B25 (256S4)
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 325 Ci - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 330 Ci - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    3 Compact
    3 Compact (E46) | 03.2001-02.2005 325 ti - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 Coupé
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 320 Ci - 1990ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S4)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 320 Ci - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 320 Ci - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 323 Ci - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B25 (256S4)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 325 Ci - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 328 Ci - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S2)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 330 Ci - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 330 xi - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    3 Touring
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 320 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S4)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 320 i - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 320 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 325 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 325 xi - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 328 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S2)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 330 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 330 xi - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    5
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 520 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S3), BRD, BRE, BRF, DT, DS, CY, JN, KX, 1P, RL, C1G 700, C1G 710, F3P 706, F3P 760, F2N
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 520 i - 1990ccm, 136pk, 100kw - M52 B20 (206S3), M52 B20 (206S4)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 520 i - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 520 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 523 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 525 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 528 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 530 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    5 (E60) | 12.2001-03.2010 520 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    5 (E60) | 12.2001-03.2010 525 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    5 (E60) | 12.2001-03.2010 530 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    5 Touring
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 520 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 520 i - 1990ccm, 136pk, 100kw - M52 B20 (206S3), M52 B20 (206S4)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 520 i - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 520 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 523 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 525 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 528 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - K12B, 18 K4F, M16A, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11AT
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 530 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    5 Touring (E61) | 03.2004-12.2010 525 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    7
    7 (E38) | 03.1994-11.2001 728 i, iL - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), M30 B34 (346KA), M30 B30, BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX,
    7 (E65, E66, E67) | 07.2001-08.2008 730 i, Li - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    X3
    X3 (E83) | 09.2003-12.2011 2.5 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    X3 (E83) | 09.2003-12.2011 3.0 i xDrive - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    X5
    X5 (E53) | 01.2000-10.2006 3.0 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    Z3 Coupé
    Z3 Coupé (E36) | 01.1998-06.2003 2.8 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    Z3 Coupé (E36) | 01.1998-06.2003 3.0 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    Z3 Roadster
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 2.0 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S4)
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 2.2 i - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 2.2 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 2.8 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 3.0 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    FORD
    C-MAX II
    C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) | 04.2010-06.2019 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 150pk, 110kw - M8DB, M8DF
    C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) | 04.2010-06.2019 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 182pk, 134kw - M9DB
    C-MAX II Van | 10.2010-06.2019 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 150pk, 110kw - M8DB, M8DF
    C-MAX II Van | 10.2010-06.2019 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 182pk, 134kw - M9DB
    FOCUS III
    FOCUS III | 07.2010-02.2020 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 150pk, 110kw - M8DA, M8DB, M8DD
    FOCUS III | 07.2010-02.2020 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 182pk, 134kw - M9DA, M9DB
    FOCUS III Sedan | 07.2010-02.2020 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 150pk, 110kw - M8DA, M8DB, M8DD
    FOCUS III Sedan | 07.2010-02.2020 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 182pk, 134kw - M9DA, M9DB
    FOCUS III Skåp / kombi | 02.2012-02.2020 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 150pk, 110kw - M8DA, M8DB, M8DD, M8DE
    FOCUS III Skåp / kombi | 02.2012-02.2020 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 182pk, 134kw - M9DA, M9DB
    FOCUS III Skåpbil/halvkombi | 01.2011-02.2020 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 150pk, 110kw - M8DA, M8DB
    FOCUS III Skåpbil/halvkombi | 01.2011-02.2020 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 182pk, 134kw - M9DA, M9DB
    FOCUS III Turnier | 07.2010-02.2020 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 150pk, 110kw - M8DA, M8DB, M8DD
    FOCUS III Turnier | 07.2010-02.2020 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 182pk, 134kw - M9DA, M9DB
    GRAND C-MAX
    GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) | 12.2010-06.2019 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 150pk, 110kw - M8DB, M8DF
    GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) | 12.2010-06.2019 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 182pk, 134kw - M9DB
    GRAND C-MAX Van | 12.2010-06.2019 1.5 EcoBoost - 1498ccm, 150pk, 110kw - M8DB
    KUGA II
    KUGA II (DM2) | 10.2012-12.2019 1.5 EcoBoost - 1499ccm, 120pk, 88kw - BNMA, BNMB, BNMC
    KUGA II (DM2) | 10.2012-12.2019 1.5 EcoBoost - 1499ccm, 150pk, 110kw - M8MA, M8ME, M8MB, M8MC, M8MD
    KUGA II (DM2) | 10.2012-12.2019 1.5 EcoBoost 4x4 - 1499ccm, 182pk, 134kw - M9MA, M9MB, M9MC, M9MD
    KUGA II VAN | 09.2014-12.2019 1.5 EcoBoost - 1499ccm, 150pk, 110kw - M8MA, M8ME, M8MB, M8MC, M8MD
    KUGA II VAN | 09.2014-12.2019 1.5 EcoBoost 4x4 - 1499ccm, 182pk, 134kw - M9MA
    ORION III
    ORION III (GAL) | 07.1990-12.1993 1.6 i 16V - 1597ccm, 90pk, 66kw - L1E
    HYUNDAI
    BAYON
    BAYON (BC3) | 05.2021-??? 1.2 LPG - 1197ccm, 84pk, 62kw - G4LF
    BAYON (BC3) | 05.2021-??? 1.2 MPI - 1197ccm, 79pk, 58kw - G4LF
    BAYON (BC3) | 05.2021-??? 1.2 MPI - 1197ccm, 84pk, 62kw - G4LF
    i10 III
    i10 III (AC3, AI3) | 09.2019-??? 1.0 MPi - 998ccm, 63pk, 46kw - G3LD
    i10 III (AC3, AI3) | 09.2019-??? 1.0 MPi - 998ccm, 67pk, 49kw - G3LD
    i10 III (AC3, AI3) | 09.2019-??? 1.0 T-GDi - 998ccm, 100pk, 74kw - G3LC, G3LE
    i10 III (AC3, AI3) | 09.2019-??? 1.2 MPi - 1197ccm, 79pk, 58kw - G4LF
    i10 III (AC3, AI3) | 09.2019-??? 1.2 MPi - 1197ccm, 84pk, 62kw - G4LF
    i20 III
    i20 III (BC3, BI3) | 08.2020-??? 1.2 - 1197ccm, 79pk, 58kw - G4LF
    i20 III (BC3, BI3) | 08.2020-??? 1.2 - 1197ccm, 84pk, 62kw - G4LF
    i20 III (BC3, BI3) | 08.2020-??? 1.2 LPG - 1197ccm, 79pk, 58kw - G4LF
    KIA
    PICANTO III
    PICANTO III (JA) | 03.2017-??? 1.2 MPI - 1197ccm, 84pk, 62kw - G4LF
    OPEL
    VECTRA B
    VECTRA B (J96) | 09.1995-07.2002 1.8 i 16V (F19) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    VECTRA B Halvkombi (J96) | 09.1995-07.2003 1.8 i 16V (F68) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    VECTRA B Kombi (J96) | 11.1996-07.2003 1.8 i 16V (F35) - 1796ccm, 125pk, 92kw - Z 18 XE
    TOYOTA
    CELICA Coupé
    CELICA Coupé (_T23_) | 08.1999-09.2005 1.8 16V VT-i (ZZT230_, ZZT230) - 1794ccm, 143pk, 105kw - 1ZZ-FE
    COROLLA
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.4 16V (ZZE111_, ZZE111R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA (_E11_) | 05.1995-06.2002 1.6 16V (ZZE112_, ZZE112R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Compact
    COROLLA Compact (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.4 (ZZE111_, ZZE111R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA Compact (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.6 (ZZE112_, ZZE112R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Kombi
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 1.4 16V (ZZE111_, ZZE111R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA Kombi (_E11_) | 04.1997-10.2001 1.6 16V (ZZE112_, ZZE112R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Liftback
    COROLLA Liftback (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.4 (ZZE111_, ZZE111R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA Liftback (_E11_) | 04.1997-01.2002 1.6 (ZZE112_, ZZE112R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Verso
    COROLLA Verso (_E12_) | 08.2001-05.2004 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Verso (_E12_) | 08.2001-05.2004 1.8 VVT-i (ZZE122_, ZZE122R) - 1794ccm, 135pk, 99kw - 1ZZ-FE
    MATRIX
    MATRIX (_E13_) | 01.2002-12.2007 1.8 4WD (ZZE138) - 1794ccm, 124pk, 91kw - 1ZZ-FE
    MATRIX (_E13_) | 01.2002-12.2007 1.8 VVTi (ZZE136) - 1794ccm, 131pk, 96kw - 1ZZ-FE
    RAV 4
    RAV 4 II (_A2_) | 05.2000-11.2005 1.8 (ZCA25_, ZCA26_, ZCA25W, ZCA26W) - 1794ccm, 125pk, 92kw - 1ZZ-FE
    VOLKSWAGEN
    BORA I
    BORA I (1J2) | 10.1998-12.2013 1.6 FSI - 1598ccm, 110pk, 81kw - BAD
    BORA Variant
    BORA Variant (1J6) | 05.1999-05.2005 1.6 FSI - 1598ccm, 110pk, 81kw - BAD
    GOLF IV
    GOLF IV (1J1) | 08.1997-03.2007 1.6 FSI - 1598ccm, 110pk, 81kw - BAD
    GOLF IV Variant (1J5) | 05.1999-06.2006 1.6 FSI - 1598ccm, 110pk, 81kw - BAD
  • Originalnummer

    11281437475 BMW
    11281706545 BMW
    11287512970 BMW
    9091602468 TOYOTA
    9091602535 TOYOTA
    032145933AB VW
    1706545 BMW
    11287636379 BMW
    7636379 BMW
    1011699 FORD
    1863979 FORD
    928X6C301E1A FORD
    EJ6K1535 FORD
    F1FG6C301DA FORD
    11281438276 BMW
    2521207002 HYUNDAI
    2521207001 HYUNDAI
  • Tillverkare

    Contitech

    Contitech är en division av Continental och som fokuserar på tillverkning av bildelar som innehåller gummi och plast. Contitech är ett innovativt företag med flera biltillverkare som fokuserar på att göra av högsta kvalitet drivremmar för bilar.

    Conti Tech tillverkar produkter av högsta kvalitet gummi och därmed säkerställa mycket slitstarkt och hållbara produkter. Även de typer av gummi Conti Tech kan mycket väl till förändringar i temperatur och torkning, är de praktiskt taget inte ur bruk under några år, vilket gör dem väl lämpade för användning i personbilar.

    Contitech remmar används av många biltillverkare som originalutrustning, vilket ytterligare understryker kvaliteten. Speciellt transmissionsremmen är en mycket viktig del av motorn. När en kamrem fel kan orsaka allvarliga skador på motorn och måste alltid prestera bra.

    Bälten och bältes kit Contitech står på följande punkter:

    - Hållbar och extremt hållbart
    - Komplett installationssats av kvalitet delar
    - Conti täcker 90% av vår flotta med sina produkter

    Vi har för närvarande följande Contitech produkter i vårt sortiment:

    - kamrem Kits (inklusive pump och bältessträckare)
    - Multi Belt uppsättningar (inklusive bältessträckare)
    - Multi Bälten
    - kuggremmar
    - V-remmar
    - spännare och ledarhjul

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    24-10-2026

  • omdömen 4

    • 5 Av: Wille Schoofs på 30-09-2023

      en korrekt produkt som erbjuds

    • 5 Av: van Olderen på 13-09-2020

      Passar bra, inga problem ...

    • 5 Av: vanunen på 24-05-2017

      -ingen ytterligare förklaring-

    • 4 Av: GN Snelders på 01-11-2015

      -ingen ytterligare förklaring-

Säker betalning

Tidigare sett av dig