Tillbaka till listan
FEBI

Transmissionskedjesats 171596 FEBI

  • Transmissionskedjesats 171596 FEBI
  • Transmissionskedjesats 171596 FEBI, miniatyr 2

Produktnummer: 1327611

Tillverkare kod: 171596

EAN: 4054224715963

Winprice
Rek. pris: 4 327,41 kr

2 307,69 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 15-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed kedjespännare
    Med bärskenor
    för OE-nummer03C 109 158 A S9
    KedjeutförandeTandkedja
    Kedja låst
    Antal kedjelänkar130
    Garanti2 år
    3 års kommersiell garanti
    Kedjefördelning [mm]8,000
    Observera serviceinformationen

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1108
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1138
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1189
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1408
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1240
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1223
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1355
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1354
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1458
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1221
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1406
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1237
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-059-1136
    AIC 74633Set
    ASHIKA KCK0916V
    ASHIKA KCK0909V
    AUTLOG KT1059
    BGA TC2005FK
    BOGAP A1328224
    BOGAP A1328226
    BOGAP A1328228
    BOGAP A1328230
    BOGAP A1328231
    BOGAP A1328227
    FAI AutoParts TCK87
    1 314,14 kr
    FEBI 171596 (denna produkt)
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1190811
    IJS GROUP 40-1003VVT
    IJS GROUP 40-1003FK
    IJS GROUP 40-1003K
    JAPANPARTS KDK-0916V
    3 563,62 kr
    JAPANPARTS KDK-0909V
    2 768,14 kr
    JAPKO KJK0916V
    JAPKO KJK0909V
    LORO 142-01-536
    LORO 142-01-523
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    LORO 142-01-548
    LORO 142-01-525
    LORO 142-01-513
    LORO 142-01-511
    LORO 142-01-626
    LORO 142-01-554
    METZGER 7490026
    METZGER 7500007
    METZGER 7490030
    METZGER 7490034
    METZGER 7490035
    METZGER 7490023
    NAPA NCK4072
    NAPA NCK4177
    OPTIMAL OP-ETK10017-L2
    PartsTec PTA114-0231
    PartsTec PTA114-1002
    PartsTec PTA114-1004
    SRLine TCK0018-1
    SRLine TCK0018-2
    SRLine TCK0018-3
    SWAG 33 10 0964
    VAICO V10-10010
    VAICO V10-10010-BEK
    VAICO V10-10010-SP
    VAICO V10-10015
    VAICO V10-10014
    VAICO V10-10026
    VAICO V10-10015-SP
    WILMINK GROUP WG1488311
    WILMINK GROUP WG2633912
    WILMINK GROUP WG2359051
    WILMINK GROUP WG2377521
    WILMINK GROUP WG2224619
    WILMINK GROUP WG2293984
    iwis Motorsysteme 74633Set
  • Tillämplighet

    AUDI
    A3
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BAG, BLF, BLP
    A3 Sportback
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF, BLP
    SEAT
    ALTEA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    ALTEA XL
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    CORDOBA
    CORDOBA (6L2) | 09.2002-11.2009 1.6 16V - 1598ccm, 105pk, 77kw - BTS
    IBIZA III
    IBIZA III (6L1) | 02.2002-11.2009 1.6 16V - 1598ccm, 105pk, 77kw - BTS
    IBIZA IV
    IBIZA IV (6J5, 6P1) | 03.2008-06.2017 1.4 TSI - 1390ccm, 150pk, 110kw - CAVF, CNUB, CTHF, CTJB
    IBIZA IV (6J5, 6P1) | 03.2008-06.2017 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - BTS
    IBIZA IV (6J5, 6P1) | 03.2008-06.2017 1.6 LPG - 1598ccm, 81pk, 60kw - CNKA
    IBIZA IV SC (6J1, 6P5) | 06.2008-12.2016 1.4 TSI - 1390ccm, 150pk, 110kw - CAVF, CNUB, CTHF, CTJB
    IBIZA IV SC (6J1, 6P5) | 06.2008-12.2016 1.4 TSI Cupra - 1390ccm, 180pk, 132kw - CAVE, CTHE, CTJC
    IBIZA IV SC (6J1, 6P5) | 06.2008-12.2016 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - BTS
    IBIZA IV SC (6J1, 6P5) | 06.2008-12.2016 1.6 LPG - 1598ccm, 81pk, 60kw - CNKA
    IBIZA IV ST (6J8, 6P8) | 03.2010-07.2016 1.4 TSI - 1390ccm, 150pk, 110kw - CAVF, CNUB, CTHF, CTJB
    IBIZA IV ST (6J8, 6P8) | 03.2010-07.2016 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - BTS
    LEON
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    TOLEDO IV
    TOLEDO IV (KG3) | 07.2012-04.2019 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - CFNA
    SKODA
    FABIA II
    FABIA II (542) | 12.2006-12.2014 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - BTS, CFNA
    FABIA II Combi (545) | 10.2007-12.2014 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - BTS, CFNA
    RAPID
    RAPID (NH3, NK3, NK6) | 07.2012-03.2022 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - CFNA
    RAPID Spaceback
    RAPID Spaceback (NH1) | 07.2012-12.2019 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - CFNA
    ROOMSTER
    ROOMSTER (5J7) | 03.2006-05.2015 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - BTS, CFNA
    VOLKSWAGEN
    EOS
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CTHD
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF V
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 FSI - 1390ccm, 90pk, 66kw - BKG, BLN
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BAG, BLF, BLP
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 170pk, 125kw - BLG
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 140pk, 103kw - BMY
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    JETTA III
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.4 TSI - 1390ccm, 170pk, 125kw - BLG
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.4 TSI - 1390ccm, 140pk, 103kw - BMY
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    JETTA IV
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.4 TSI - 1390ccm, 150pk, 110kw - CAVA, CTHA
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CTHD
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA, CMSB
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.6 - 1598ccm, 105pk, 77kw - CFNA, CLRA
    PASSAT B6
    PASSAT B6 (3C2) | 03.2005-11.2010 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    PASSAT B6 Variant (3C5) | 08.2005-10.2011 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    POLO V
    POLO V (6R1, 6C1) | 03.2009-05.2022 1.4 (6R1) - 1390ccm, 86pk, 63kw - CGGB, CLPA
    POLO V (6R1, 6C1) | 03.2009-05.2022 1.6 BiFuel - 1598ccm, 82pk, 60kw - CNKA
  • Originalnummer

    03C 109 158 A S9 AUDI
    03C 109 158 A S9 SEAT
    03C 109 158 A S9 SKODA
    03C 109 158 A S9 VW
    03C 109 507 AH S9 VW
    03C 109 158 A SKODA
    03C 109 507 AH VW
    03C 109 158 A SEAT
    03C 109 158 A AUDI
    03C 109 158 A VW
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    15-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig