Tillbaka till listan
SKF

Vattenpump VKPC 95863 SKF

Produktnummer: 0462131

Tillverkare kod: VKPC 95863

EAN: 7316573470175

632,14 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras i övermorgon
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom en dag
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    Rör Design: För fler remdrift
    Teknisk bulletin tillgänglig under serviceinformation

    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed packningar
    VattenpumpsutförandeFör flerspårsremsdrift
    ApplikationVattenpump
    Material vatten pumphjulMetall
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-100-1234
    ACKOJAP A37-0700
    AIRTEX WPA-9359
    AISIN WPM-055V
    AKS DASIS 570221N
    ANDEL ANB0100
    ASHUKI 0453-9305
    BGA CP6944T
    BLUE PRINT ADC49133
    421,24 kr
    BORG & BECK BWP2109
    BSG BSG 62-500-002
    BUGATTI PA10432
    CAR 332300
    COMLINE EWP460
    DAYCO DP419
    DEXWAL MOBIDEX 01-0589
    DOLZ H218
    Dr!ve+ DP2310.10.188
    FEBI BILSTEIN 34267
    412,08 kr
    FI.BA WPF011
    FIRST LINE FWP2109
    FRECCIA WP0480
    GGT PA12530
    GK 987743
    GRAF PA1009
    HEPU P7743
    487,88 kr
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1515039
    HUTCHINSON WP302
    IAP QUALITY PARTS 150-12090
    INA 538 0579 10
    JPN 10C5034-JPN
    KALE OTO RADYATÖR 368430
    KAMOKA T0208
    KAVO PARTS MW-1435
    349,58 kr
    KRAFT AUTOMOTIVE 1504204
    KWP 101009
    LPR WP0279
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    LYNXauto CW-0029
    MAGNETI MARELLI 350984261000
    MALÒ 130548
    MASTER-SPORT 7743-WP-PCS-MS
    METELLI 24-1009
    MEYLE 32-13 220 0004
    462,97 kr
    MOTAQUIP LVWP1018
    NAPA NWP1247
    NIPPARTS J1515039
    NPS M151I47
    NTY CPW-MS-037
    OPEN PARTS WAP8445.00
    OPTIMAL AQ-2080
    Oyodo 10C5034-OYO
    QUINTON HAZELL QCP3472
    RIDEX 1260W0205
    RUVILLE 561313
    SAKURA 150-50-4204
    SAMKO WP0279
    SKF VKPC 95863 (denna produkt)
    STARK SKWP-0520205
    STELLOX 4500-0221-SX
    SWAG 80 93 4267
    SYNCRONIX SYNC 40253
    Saleri SIL PA1313
    TATSUMI TGF1028
    THERMOTEC D15037TT
    TRISCAN 8600 42007
    VALEO 506900
    WILMINK GROUP WG1237730
    WILMINK GROUP WG1489482
    WILMINK GROUP WG1837447
    WILMINK GROUP WG1781032
    WILMINK GROUP WG2354765
    WILMINK GROUP WG2006176
    WILMINK GROUP WG1445161
    ZentParts Z14525
  • Tillämplighet

    MITSUBISHI
    COLT V
    COLT V (CJ_, CP_) | 05.1996-09.2003 1300 (CJ1A) - 1299ccm, 82pk, 60kw - 4G13 (SOHC 16V)
    COLT V (CJ_, CP_) | 05.1996-09.2003 1300 GL,GLX (CJ1A) - 1299ccm, 75pk, 55kw - 4G13 (SOHC 12V)
    LANCER VI
    LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) | 09.1995-08.2003 1.3 12V (CK1A) - 1299ccm, 75pk, 55kw - 4G13 (SOHC 12V)
    LANCER VI (CJ_, CP_, CK_) | 09.1995-08.2003 1.5 12V (CK2A) - 1468ccm, 94pk, 69kw - 4G15 (SOHC 12V)
    LANCER VII
    LANCER VII (CS_A, CT_A) | 01.2001-12.2013 1.3 - 1299ccm, 82pk, 60kw - 4G13 (SOHC 16V)
    LANCER VII (CS_A, CT_A) | 01.2001-12.2013 1.6 (CS3A) - 1584ccm, 98pk, 72kw - 4G18 (SOHC 16V)
    LANCER VII Kombi (CS_W, CT_W) | 09.2003-10.2008 1.6 - 1584ccm, 98pk, 72kw - 4G18 (SOHC 16V)
    MIRAGE V
    MIRAGE V Halvkombi (CJ_A) | 09.1995-07.2003 1.3 (CJ1A) - 1298ccm, 75pk, 55kw - 4G13 (SOHC 12V)
    MIRAGE V Halvkombi (CJ_A) | 09.1995-07.2003 1.5 (CJ2A) - 1468ccm, 110pk, 81kw - 4G15 (DOHC 16V)
    SPACE STAR
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.3 16V (DG1A) - 1299ccm, 82pk, 60kw - 4G13 (SOHC 16V)
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.3 16V (DG1A) - 1299ccm, 83pk, 61kw - 4G13 (SOHC 16V)
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.3 16V (DG1A) - 1299ccm, 86pk, 63kw - 4G13 (SOHC 16V)
    SPACE STAR Minivan (DG_A) | 06.1998-12.2004 1.6 16V (DG3A) - 1584ccm, 98pk, 72kw - 4G18 (SOHC 16V)
    PROTON
    IMPIAN
    IMPIAN | 09.2001-06.2007 1.6 (CF1S) - 1584ccm, 102pk, 76kw - 4G18-P
    SATRIA
    SATRIA (C9_M) | 07.2000-05.2006 1.5 (C97M) - 1468ccm, 86pk, 64kw - 4 G 15
  • Originalnummer

    MD323372 MITSUBISHI
    MD349885 MITSUBISHI
    MD365087 MITSUBISHI
    MD370803 MITSUBISHI
  • Tillverkare

    SKF

    SKF är ett svenskt lagertillverkaren inrättades 1907, är SKF globalt känd för sin utmärkta kvaliteten på bildelar. SKF gör distributions apparater, hjullager, drivaxlar och mer, i stort sett allt i förar del av en passagerare som sitter gör SKF.

    SKF har investerat i de bästa produktionsmetoder för att leverera den mest hållbara produkten. Kvalitet är högsta prioritet. Detta SKF bildelar är förstahandsvalet för biltillverkare i originalutrustning på nya fordon levererade.

    Garage ägare som vill erbjuda den bästa och mest hållbara reparera sina kunder använder ofta av SKF-produkter. Detta är så eftersom de har en garanti för att kunderna kan njuta av långa sitt fordon repareras. SKF bildelar på grund av samma kvalitet som den ursprungliga delen på bilen och därmed mycket långvariga!

    Kort sagt, SKF bildelar skiljer på följande punkter:

    - Enastående kvalitet
    - Mycket bra passform
    - Den överlägset mest hållbara reservdelar till chassit och driv

    För närvarande har vi SKF dessa kvalitet artiklar i sortimentet:

    - Distributionsset och spännare
    - Hjullager
    - Drivaxlar & dammskydd
    - CV-leder
    - Dragstänger och stabilisatorstänger
    - Axiallager

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    i övermorgon

Säker betalning