Tillbaka till listan
SKF

Vattenpump VKPC 82250 SKF

  • Vattenpump VKPC 82250 SKF
  • Vattenpump VKPC 82250 SKF, miniatyr 2
  • Vattenpump VKPC 82250 SKF, miniatyr 3
  • Vattenpump VKPC 82250 SKF, miniatyr 4
  • Vattenpump VKPC 82250 SKF, miniatyr 5

Produktnummer: 0461774

Tillverkare kod: VKPC 82250

EAN: 7316571755397

384,75 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Aquamax-pumpar är utrustade med den starkaste dynamiska tätningen (SiC)
    för att säkerställa optimalt skydd
    och motståndskraft mot extrema temperaturer
    Vattenpumpar har klarat SKF Certified Quality test
    för tätningar och lager
    Hydrauliska prestandatest har utförts
    för Aquamax-pumpar
    SKF Waterpumps-specifikation kräver högsta kvalitet
    material och komponenter för att möta eller överträffa OE-design
    sammansättning och prestanda för de mest krävande bilarna
    Aquamax-specifikationen är utformad för att mötas
    eller överträffa OE-prestanda

    Tandantal24
    VattenpumpsutförandeFör tandremsdrift
    ApplikationVattenpump
    Material vatten pumphjulPlast
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    7 SEVEN PARTS SV10739P
    A.B.A YW100181
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-100-1026
    AIRTEX WPA-1616
    AISIN WE-FI19
    ANDEL 101616
    AP XENERGY X200902
    ASHIKA 35-00-0200
    AUTEX 985264
    AUTEX 125264
    AUTLOG WP7076
    AUTOKIT PA983A
    AUTOTEAM WPA371
    BGA CP3232
    BORG & BECK BWP1846
    BOSCH 1 987 949 721
    BSG BSG 25-500-012
    BUGATTI PA5942
    CALIBER WPC371
    CAR 332090
    COMLINE EWP028
    CONTITECH WP6032
    DAYCO DP041
    288,15 kr
    DENCKERMANN A310040
    DEXWAL MOBIDEX 01-0286
    DIPASPORT PAA102VLON
    DOLZ S261
    Dr!ve+ DP2310.10.103
    EGT 701209EGT
    EUROREPAR 1637175480
    EUROREPAR E111453
    FAI AutoParts WP6260
    FAST FT57127
    FEBI BILSTEIN 33957
    328,48 kr
    FI.BA WPF070
    FIRST LINE FWP1846
    FISPA FMP02020
    GATES WP0029
    GEBA 20870
    GGT PA11277
    GK 985264
    GRAF PA739
    HART 951 773
    HEPU P1064
    377,95 kr
    HUTCHINSON WP0040V
    HUTCHINSON WP40
    IAP QUALITY PARTS 150-08020
    INA 538 0018 10
    447,35 kr
    JAPANPARTS PQ-0200
    JAPKO 350200
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    JPN 10C9074-JPN
    KALE OTO RADYATÖR 367910
    KAMOKA T0118
    KEY PARTS KCP1846
    KLAXCAR FRANCE 42023z
    KM International WPK371
    KRAFT AUTOMOTIVE 1503390
    KWP 10739
    LPR WP0628
    LUCAS LWP0739
    MAGNETI MARELLI 352316170286
    MAGNETI MARELLI 350981370000
    MALÒ 130231
    MAPCO 21006
    MAXGEAR 47-0014
    METELLI 24-0739
    MEYLE 213 220 0002
    377,89 kr
    MOTAQUIP VWP787
    MOTRIO 8550507989
    NAPA NWP1497
    NTY CPW-FT-011
    OPEN PARTS WAP8316.00
    OPTIBELT WP 1018
    OPTIMAL AQ-1724
    QUINTON HAZELL QCP3422
    RIDEX 1260W0131
    RIDEX 1260W0131P
    RUVILLE 56983A
    SAMKO WP0628
    SASIC 9000823
    SIDAT FMP02020
    SKF VKPC 82250 (denna produkt)
    SRLine S10-007
    STARK SKWP-0520130
    STELLOX 4520-0004-SX
    SWAG 70 93 3957
    SYNCRONIX SYNC 40231
    Saleri SIL PA983A
    THERMOTEC D1F011TT
    TRISCAN 8600 15029
    VAICO V24-50002
    VALEO 506640
    275,02 kr
    WILMINK GROUP WG1489082
    WILMINK GROUP WG1236871
    WILMINK GROUP WG1444985
    WILMINK GROUP WG1236666
    WILMINK GROUP WG1254266
    WILMINK GROUP WG2355788
    WILMINK GROUP WG2005838
    ZEGEN 10011007
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    46526243 FIAT
    46805736 FIAT
    55184080 FIAT
    46526243 LANCIA
    46805736 LANCIA
    55184080 LANCIA
  • Tillverkare

    SKF

    SKF är ett svenskt lagertillverkaren inrättades 1907, är SKF globalt känd för sin utmärkta kvaliteten på bildelar. SKF gör distributions apparater, hjullager, drivaxlar och mer, i stort sett allt i förar del av en passagerare som sitter gör SKF.

    SKF har investerat i de bästa produktionsmetoder för att leverera den mest hållbara produkten. Kvalitet är högsta prioritet. Detta SKF bildelar är förstahandsvalet för biltillverkare i originalutrustning på nya fordon levererade.

    Garage ägare som vill erbjuda den bästa och mest hållbara reparera sina kunder använder ofta av SKF-produkter. Detta är så eftersom de har en garanti för att kunderna kan njuta av långa sitt fordon repareras. SKF bildelar på grund av samma kvalitet som den ursprungliga delen på bilen och därmed mycket långvariga!

    Kort sagt, SKF bildelar skiljer på följande punkter:

    - Enastående kvalitet
    - Mycket bra passform
    - Den överlägset mest hållbara reservdelar till chassit och driv

    För närvarande har vi SKF dessa kvalitet artiklar i sortimentet:

    - Distributionsset och spännare
    - Hjullager
    - Drivaxlar & dammskydd
    - CV-leder
    - Dragstänger och stabilisatorstänger
    - Axiallager

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig