Tillbaka till listan
SKF

Vattenpump VKPC 81602 SKF

  • Vattenpump VKPC 81602 SKF
  • Vattenpump VKPC 81602 SKF, miniatyr 2
  • Vattenpump VKPC 81602 SKF, miniatyr 3
  • Vattenpump VKPC 81602 SKF, miniatyr 4
  • Vattenpump VKPC 81602 SKF, miniatyr 5

Produktnummer: 0461746

Tillverkare kod: VKPC 81602

EAN: 7316587010589

541,74 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Blad material: Plast

    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed packningar
    Tandantal20
    VattenpumpsutförandeFör tandremsdrift
    ApplikationVattenpump
    Material vatten pumphjulPlast
    Garanti2 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-30-100-1232
    AIRTEX WPA-1190
    AISIN WE-VW59
    AKS DASIS 570006N
    ANDEL 101190
    ASHIKA 35-00-0952
    BGA CP2380
    BORG & BECK BWP1112
    BUGATTI PA5101
    CAR 330529
    CONTITECH WP6060
    DAYCO DP004
    DENCKERMANN A310085
    DEXWAL MOBIDEX 01-1191
    DOLZ A154
    FEBI BILSTEIN 03054
    358,73 kr
    FIRST LINE FWP1112
    FRECCIA WP0320
    GATES WP0009
    GGT PA10561
    GK 980146
    GRAF PA422
    HEPU P527
    462,83 kr
    HUTCHINSON WP03
    HUTCHINSON WP0003V
    INA 538 0104 10
    409,37 kr
    JAPANPARTS PQ-0952
    JAPKO 350952
    KAMOKA T0016
    KRAFT AUTOMOTIVE 1500030
    KWP 10422
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    LPR WP0703
    MAGNETI MARELLI 352316171191
    MALÒ 130043
    MAXGEAR 47-0092
    METELLI 24-0422
    NTY CPW-WW-004
    OPTIMAL AQ-1035
    QUINTON HAZELL QCP1294
    RIDEX 1260W0140
    RUVILLE 56380P
    SAMKO WP0703
    SASIC 9001094
    SKF VKPC 81602 (denna produkt)
    STARK SKWP-0520139
    STELLOX 4512-0049-SX
    SWAG 32 15 0003
    SYNCRONIX SYNC 40325
    Saleri SIL PA380P
    TRISCAN 8600 10329
    TRUCKTEC AUTOMOTIVE 07.19.095
    VALEO 506105
    WILMINK GROUP WG1488786
    WILMINK GROUP WG1097003
    WILMINK GROUP WG1837292
    WILMINK GROUP WG1236694
    WILMINK GROUP WG1780571
    WILMINK GROUP WG1444619
    WILMINK GROUP WG2353761
    WILMINK GROUP WG2005801
    ZentParts Z14664
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    069 121 005 D AUDI
    1257185 VOLVO
    271613 VOLVO
    069 121 004 VW
    069 121 005 D VW
    069 121 004 V VW
    069 121 004 X VW
  • Tillverkare

    SKF

    SKF är ett svenskt lagertillverkaren inrättades 1907, är SKF globalt känd för sin utmärkta kvaliteten på bildelar. SKF gör distributions apparater, hjullager, drivaxlar och mer, i stort sett allt i förar del av en passagerare som sitter gör SKF.

    SKF har investerat i de bästa produktionsmetoder för att leverera den mest hållbara produkten. Kvalitet är högsta prioritet. Detta SKF bildelar är förstahandsvalet för biltillverkare i originalutrustning på nya fordon levererade.

    Garage ägare som vill erbjuda den bästa och mest hållbara reparera sina kunder använder ofta av SKF-produkter. Detta är så eftersom de har en garanti för att kunderna kan njuta av långa sitt fordon repareras. SKF bildelar på grund av samma kvalitet som den ursprungliga delen på bilen och därmed mycket långvariga!

    Kort sagt, SKF bildelar skiljer på följande punkter:

    - Enastående kvalitet
    - Mycket bra passform
    - Den överlägset mest hållbara reservdelar till chassit och driv

    För närvarande har vi SKF dessa kvalitet artiklar i sortimentet:

    - Distributionsset och spännare
    - Hjullager
    - Drivaxlar & dammskydd
    - CV-leder
    - Dragstänger och stabilisatorstänger
    - Axiallager

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig