Tillbaka till listan
FEBI

Vattenpump, motorkylning 1002218 FEBI

  • Vattenpump, motorkylning 1002218 FEBI
  • Vattenpump, motorkylning 1002218 FEBI, miniatyr 2
  • Vattenpump, motorkylning 1002218 FEBI, miniatyr 3
  • Vattenpump, motorkylning 1002218 FEBI, miniatyr 4

Produktnummer: 2139906

Tillverkare kod: 1002218

EAN: 4027816208945

2 000,79 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 19-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed tätning
    ApplikationVattenpump
    Material vatten pumphjulPlast
    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed monterings-/fästmaterial
    Garanti2 år
    3 års kommersiell garanti
    HusmaterialGjuten aluminium
    packningsmaterialGummi
    Antal vingar/skedar5
    Observera serviceinformationen

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    BOGAP E4234109
    BUGATTI PA10604
    FAI AutoParts WP6831
    FEBI 1002218 (denna produkt)
    GNS YH-R136-4
    GRAF PA1504
    KWP 101504
    METELLI 24-1504
    METZGER 4007052
    OPTIMAL AQ-2578
    SWAG 33 11 4239
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    TOPRAN 601 836
    WILMINK GROUP WG2606273
    WILMINK GROUP WG2526066
    WILMINK GROUP WG2552405
    WILMINK GROUP WG2526484
    WILMINK GROUP WG2526192
    WILMINK GROUP WG2525892
    WILMINK GROUP WG2552558
    WILMINK GROUP WG2355091
    WILMINK GROUP WG2010831
    WILMINK GROUP WG2327393
  • Tillämplighet

    JAGUAR
    E-PACE
    E-PACE (X540) | 09.2017-??? 2.0 AWD - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    E-PACE (X540) | 09.2017-??? 2.0 P200 AWD - 1997ccm, 200pk, 147kw - PT204(AJ20P4)
    E-PACE (X540) | 09.2017-??? 2.0 P200 AWD - 1997ccm, 249pk, 183kw - PT204(AJ20P4)
    F-PACE
    F-PACE (X761) | 09.2015-??? 2.0 P400e Plug-in Hybrid - 1997ccm, 404pk, 297kw - PT204(AJ20P4)
    F-PACE (X761) | 09.2015-??? 2.0 Ti4 AWD - 1997ccm, 250pk, 184kw - PT204(AJ20P4)
    F-PACE (X761) | 09.2015-??? 2.0 Ti4 AWD - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    F-TYPE Cabriolet
    F-TYPE Cabriolet (X152) | 10.2012-??? 2.0 Ti4 - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    F-TYPE Coupé
    F-TYPE Coupé (X152) | 10.2013-??? 2.0 Ti4 - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    XE
    XE (X760) | 03.2015-??? 2.0 - 1997ccm, 200pk, 147kw - PT204(AJ20P4)
    XE (X760) | 03.2015-??? 2.0 - 1997ccm, 250pk, 184kw - PT204(AJ20P4)
    XE (X760) | 03.2015-??? 2.0 AWD - 1997ccm, 250pk, 184kw - PT204(AJ20P4)
    XE (X760) | 03.2015-??? 2.0 AWD - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    XF II
    XF II (X260) | 05.2015-??? 2.0 - 1997ccm, 200pk, 147kw - PT204(AJ20P4)
    XF II (X260) | 05.2015-??? 2.0 - 1997ccm, 250pk, 184kw - PT204(AJ20P4)
    XF II (X260) | 05.2015-??? 2.0 - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    XF II (X260) | 05.2015-??? 2.0 AWD - 1997ccm, 250pk, 184kw - PT204(AJ20P4)
    XF II (X260) | 05.2015-??? 2.0 AWD - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    XF SPORTBRAKE
    XF SPORTBRAKE (X260) | 07.2017-??? 2.0 - 1997ccm, 200pk, 147kw - PT204(AJ20P4)
    XF SPORTBRAKE (X260) | 07.2017-??? 2.0 - 1997ccm, 250pk, 184kw - PT204(AJ20P4)
    XF SPORTBRAKE (X260) | 07.2017-??? 2.0 AWD - 1997ccm, 250pk, 184kw - PT204(AJ20P4)
    XF SPORTBRAKE (X260) | 07.2017-??? 2.0 AWD - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    LAND ROVER
    DEFENDER Station
    DEFENDER Station Wagon (L663) | 09.2019-??? P300 Si4 4x4 - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    DEFENDER Station Wagon (L663) | 09.2019-??? P400e Hybrid 4x4 - 1997ccm, 404pk, 297kw - PT204(AJ20P4)
    DEFENDER Van
    DEFENDER Van (L663) | 02.2020-??? 2.0 P300 Si4 4x4 - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    DEFENDER Van (L663) | 02.2020-??? 2.0 P400e Hybrid 4x4 - 1997ccm, 404pk, 297kw - PT204(AJ20P4)
    DISCOVERY SPORT
    DISCOVERY SPORT (L550) | 09.2014-??? 2.0 4x4 - 1997ccm, 290pk, 213kw - PT204(AJ20P4)
    DISCOVERY SPORT (L550) | 09.2014-??? 2.0 P200 4x4 - 1997ccm, 200pk, 147kw - PT204(AJ20P4)
    DISCOVERY SPORT (L550) | 09.2014-??? 2.0 P250 4x4 - 1997ccm, 249pk, 183kw - PT204(AJ20P4)
    DISCOVERY SPORT (L550) | 09.2014-??? 2.0 Si4 4x4 - 1997ccm, 241pk, 177kw - PT204(AJ20P4)
    DISCOVERY SPORT (L550) | 09.2014-??? 2.0 Si4 FLEX 4x4 - 1997ccm, 241pk, 177kw - PT204(AJ20P4)
    DISCOVERY SPORT VAN (L550) | 12.2014-??? Si4 4x4 - 1997ccm, 241pk, 177kw - PT204(AJ20P4)
    DISCOVERY SPORT VAN (L550) | 12.2014-??? Si4 4x4 - 1997ccm, 290pk, 213kw - PT204(AJ20P4)
    DISCOVERY V
    DISCOVERY V (L462) | 09.2016-??? 2.0 Si4 4x4 - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    DISCOVERY V VAN (L462) | 09.2016-12.2018 2.0 Si4 4x4 - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    RANGE ROVER
    RANGE ROVER VELAR (L560) | 03.2017-??? 2.0 P250 Si4 4x4 - 1997ccm, 250pk, 184kw - PT204(AJ20P4)
    RANGE ROVER VELAR (L560) | 03.2017-??? 2.0 P300 Si4 4x4 - 1997ccm, 300pk, 221kw - PT204(AJ20P4)
    RANGE ROVER VELAR (L560) | 03.2017-??? 2.0 P400 Hybrid 4x4 - 1997ccm, 404pk, 297kw - PT204(AJ20P4)
  • Originalnummer

    LR123392 LAND ROVER
    LR154597 LAND ROVER
    JDE 40455 JAGUAR
    JDE40482 JAGUAR
    T2H 55366 JAGUAR
    JDE 41184 JAGUAR
    JDE 38596 JAGUAR
    LR123906 LAND ROVER
    JDE 40573 JAGUAR
    LR161571 LAND ROVER
    LR113049 LAND ROVER
    JDE40052 JAGUAR
    LR092953 LAND ROVER
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    19-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig