Tillbaka till listan
Gates

Termostat, kylvätska TH14088G1 Gates

4.5 4.5/5 (2 omdömen)

  • Termostat, kylvätska TH14088G1 Gates
  • Termostat, kylvätska TH14088G1 Gates, miniatyr 2

Produktnummer: 0184818

Tillverkare kod: TH14088G1

EAN: 5412571989199

209,17 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 02-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed packningar
    Öppningstemperatur [°C]88
    KåpmodellUtan hus
    ApplikationTermostat
    Garanti2 år
    packningäven inkluderande

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-46-040-2013
    ASHIKA 38-0L-L02
    ASHIKA 22-069
    ASHIKA 22-007
    ASHIKA 22-046
    AUTOMEGA 160030410
    BGA CT5474K
    BLUE PRINT ADK89207
    165,85 kr
    BLUE PRINT ADD69202
    103,96 kr
    BLUE PRINT ADT39203
    133,79 kr
    BOGAP E4245115
    BOGAP F4245106
    BOGAP T4245106
    BORG & BECK BBT013
    BORG & BECK BTS110.88
    BORG & BECK BTS237.88
    CALORSTAT by Vernet TH6310.88J
    168,97 kr
    DAYCO DT1049V
    DIPASPORT TRM115N
    DT Spare Parts 13.42076
    Dr!ve+ DP2310.14.0328
    Dr!ve+ DP2310.14.0113
    Dr!ve+ DP2310.14.0311
    Dr!ve+ DP2310.14.0329
    ESEN SKV 20SKV128
    FAE 5204388
    FEBI BILSTEIN 18973
    70,79 kr
    FIRST LINE FTK013
    FIRST LINE FTS237.88
    FIRST LINE FTS110.88
    FISPA 94.407
    FISPA 94.235
    GATES TH14088G1 (denna produkt)
    GK 701379
    GT-BERGMANN Automotive GT17-010
    HEPU TM1379
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1538005
    HOFFER 8192407
    HOFFER 8192235
    IAP QUALITY PARTS 155-03090
    IAP QUALITY PARTS 155-14070
    JAPANPARTS VA-046
    JAPANPARTS VT-L02
    JAPANPARTS VA-069
    JAPANPARTS VA-007
    JAPKO 2207
    JAPKO 2269
    JAPKO 2246
    JAPKO 38L02
    JPN 20C2000-JPN
    KAVO PARTS TH-9017
    72,80 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    KAVO PARTS TH-1503
    54,32 kr
    KAVO PARTS TH-9007
    66,56 kr
    MAGNETI MARELLI 352020188100
    MAGNETI MARELLI 352020188000
    MAGNETI MARELLI 352317100370
    67,45 kr
    MAGNETI MARELLI 352317002230
    MAHLE ORIGINAL TX 7 88D S
    MALÒ TER260
    MEAT & DORIA 92235
    MEAT & DORIA 92407
    METZGER 4006021
    METZGER 4006381
    MOTAQUIP VTK12
    MOTORAD 201-88JK
    MOTORAD 201-88K
    115,09 kr
    MTE-THOMSON VT254.88
    NIPPARTS J1532017
    NRF 725120
    79,01 kr
    NRF 725057
    81,11 kr
    Oyodo 20C2000-OYO
    QUINTON HAZELL QTH136K
    SASIC 9000168
    SASIC 9000124
    SASIC 9000185
    SIDAT 94.407
    SIDAT 94.235
    SRLine U22200P
    STELLOX 23-40060-SX
    SWAG 50 91 8973
    TOPRAN 300 628
    TRISCAN 8620 18788
    TRISCAN 8620 9888
    TRISCAN 8620 2892
    TRISCAN 8620 2888
    TRISCAN 8620 1192
    TRISCAN 8620 1188
    VALEO 820439
    VEMA 460378
    VEMO V49-99-0001
    VEMO V25-99-1707
    WILMINK GROUP WG1760610
    WILMINK GROUP WG2184739
    WILMINK GROUP WG2184679
    WILMINK GROUP WG2224825
    WILMINK GROUP WG1091518
    WILMINK GROUP WG1445639
    WILMINK GROUP WG2308879
    WILMINK GROUP WG1794290
    WILMINK GROUP WG2360143
    WILMINK GROUP WG2113091
  • Tillämplighet

    CHRYSLER
    LE BARON
    LE BARON Cabriolet | 09.1986-12.1996 3.0 i V6 - 2972ccm, 143pk, 105kw - 6G72
    LE BARON Coupé | 01.1986-12.1993 3.0 i V6 - 2972ccm, 143pk, 105kw - EFA
    LE BARON Sedan | 01.1989-12.1994 3.0 i V6 - 2972ccm, 143pk, 105kw - EFA
    NEW YORKER
    NEW YORKER | 09.1988-12.1993 3.0 - 2972ccm, 143pk, 105kw - EFA
    SARATOGA
    SARATOGA | 09.1989-12.1995 3.0 - 2972ccm, 142pk, 105kw - K12B, LLT, 128 A.000, G4FC, AEY, EDR, 6G72, D4EA, D4FB, AEH, AKL, APF, AGR, ALH, AHF, ASV, G4FD, 5A
    VOYAGER /
    VOYAGER / GRAND VOYAGER III (GS_, NS_) | 01.1995-03.2001 3.0 - 2972ccm, 152pk, 112kw - EFA
    VOYAGER I
    VOYAGER I (AS) | 10.1987-09.1990 3.0 - 2972ccm, 137pk, 101kw - EFA
    VOYAGER II
    VOYAGER II (ES) | 08.1990-09.1995 3.0 - 2972ccm, 141pk, 104kw - EFA
    VOYAGER II (ES) | 08.1990-09.1995 3.0 i - 2972ccm, 147pk, 108kw - 6G72, 300
    VOYAGER IV
    VOYAGER IV (RG, RS) | 09.1999-12.2008 3.0 - 2972ccm, 152pk, 112kw - EFA
    DAIHATSU
    CHARADE III
    CHARADE III (G100, G101, G102) | 03.1987-01.1993 1.0 GTi (G100) - 993ccm, 101pk, 74kw - CB 80 T
    CHARMANT
    CHARMANT (A) | 11.1981-07.1987 1.6 (A45) - 1588ccm, 75pk, 55kw - 2T
    CUORE I
    CUORE I (L55, L60) | 10.1980-09.1985 0.6 (L60) - 617ccm, 30pk, 22kw - AD 10
    DODGE
    CARAVAN
    CARAVAN | 01.1995-03.2001 3.0 - 2972ccm, 152pk, 112kw - EFA
    CARAVAN | 10.1988-09.1990 3.0 - 2972ccm, 136pk, 100kw - EFA
    FORD
    SCORPIO I
    SCORPIO I (GAE, GGE) | 04.1985-09.1994 2.0 - 1998ccm, 109pk, 80kw - N8B
    SCORPIO I (GAE, GGE) | 04.1985-09.1994 2.0 i - 1998ccm, 120pk, 88kw - N9D
    SCORPIO I (GAE, GGE) | 04.1985-09.1994 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - N9F
    SCORPIO I Sedan (GGE) | 01.1986-12.1994 2.0 - 1998ccm, 105pk, 77kw - N8B
    SCORPIO I Sedan (GGE) | 01.1986-12.1994 2.0 - 1998ccm, 109pk, 80kw - N8B
    SCORPIO I Sedan (GGE) | 01.1986-12.1994 2.0 - 1993ccm, 115pk, 85kw - NRA, NRI
    SCORPIO I Sedan (GGE) | 01.1986-12.1994 2.0 i - 1998ccm, 120pk, 88kw - N9D
    SCORPIO I Sedan (GGE) | 01.1986-12.1994 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - N9F
    SCORPIO I Turnier (GGE) | 05.1988-09.1994 2.0 i - 1998ccm, 120pk, 88kw - N9D
    SCORPIO I Turnier (GGE) | 05.1988-09.1994 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - N9F
    SCORPIO II
    SCORPIO II (GFR, GGR) | 10.1994-08.1998 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - NSD
    SCORPIO II (GFR, GGR) | 10.1994-08.1998 2.0 i 16V - 1998ccm, 136pk, 100kw - N3A
    SCORPIO II (GFR, GGR) | 10.1994-08.1998 2.3 i 16V - 2295ccm, 147pk, 108kw - Y5A
    SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) | 10.1994-08.1998 2.0 i - 1998ccm, 115pk, 85kw - NSD
    SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) | 10.1994-08.1998 2.0 i 16V - 1998ccm, 136pk, 100kw - N3A
    SCORPIO II Turnier (GNR, GGR) | 10.1994-08.1998 2.3 i 16V - 2295ccm, 147pk, 108kw - 182 A8.000, Y5A, LNP
    SIERRA II
    SIERRA II (GBG, GB4) | 01.1987-02.1993 1.6 - 1597ccm, 75pk, 55kw - LSE
    SIERRA II (GBG, GB4) | 01.1987-02.1993 1.6 - 1597ccm, 72pk, 53kw - LSF
    SIERRA II Halvkombi (GBC, GBG) | 01.1987-03.1993 1.6 - 1597ccm, 75pk, 55kw - LSE
    SIERRA II Halvkombi (GBC, GBG) | 01.1987-03.1993 1.6 - 1597ccm, 72pk, 53kw - LSF
    SIERRA II Turnier (BNG) | 01.1987-02.1993 1.6 - 1597ccm, 75pk, 55kw - LSE
    SIERRA II Turnier (BNG) | 01.1987-02.1993 1.6 - 1597ccm, 72pk, 53kw - LSF
    TRANSIT Buss
    TRANSIT Buss (E_ _) | 06.1994-06.2000 2.0 (EBL, EBS, ECL, EDS, EDL, EGL, ESS, ESL, EUS) - 1998ccm, 114pk, 84kw - RHH (DW10CTED4), 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5JP), ALM, 4A-
    TRANSIT Buss (E_ _) | 06.1994-06.2000 2.0 CNG - 1998ccm, 114pk, 84kw - NSH
    TRANSIT Buss (FD_ _, FB_ _, FS_ _, FZ_ _, FC_ _) | 01.2000-05.2006 2.3 16V RWD (F_B_, F_C_, F_A_) - 2295ccm, 146pk, 107kw - E5FA, E5FC
    TRANSIT Flak/chassi
    TRANSIT Flak/chassi (E_ _) | 08.1994-03.2000 2.0 (EME/L/S, ENE/L/S) - 1998ccm, 114pk, 84kw - OM 616.963, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), OM 601.943, OM 602.980, NS
    TRANSIT Flak/chassi (FM_ _, FN_ _) | 01.2000-05.2006 2.3 16V (F_A_, F_B_, F_C_, F_D_) - 2295ccm, 146pk, 107kw - E5FA, E5FC
    TRANSIT Skåp
    TRANSIT Skåp (E_ _) | 06.1994-03.2000 2.0 (EAL, EAS) - 1998ccm, 114pk, 84kw - NSF, NSG, NSH
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.3 - 2295ccm, 143pk, 105kw - E5FC
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.3 16V RWD (FAA_, FAB_, FAC_) - 2295ccm, 146pk, 107kw - E5FA, E5FC
    TRANSIT Skåp (FA_ _) | 01.2000-05.2006 2.3 BiFuel - 2295ccm, 143pk, 105kw - E5FC
    TRANSIT TOURNEO
    TRANSIT TOURNEO Buss | 08.1994-12.2000 2.0 - 1998ccm, 114pk, 84kw - NSF, NSG, NSH
    FORD USA
    AEROSTAR
    AEROSTAR | 09.1985-12.1997 4.0 - 4000ccm, 155pk, 114kw - 99X
    AEROSTAR | 09.1985-12.1997 4.0 AWD - 4000ccm, 155pk, 114kw - 99X
    AEROSTAR | 09.1985-12.1997 4.0 i V6 4WD - 4000ccm, 156pk, 115kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, BRD, BRE, BRF, A 13 DTE, N7A, NG, 199 B4.000,
    EXPLORER
    EXPLORER (U2, U_) | 11.1994-12.2002 4.0 - 3958ccm, 156pk, 115kw -
    EXPLORER (U2, U_) | 11.1994-12.2002 4.0 V6 4WD - 3958ccm, 156pk, 115kw -
    EXPLORER (U2, U_) | 11.1994-12.2002 4.0 V6 4WD - 4000ccm, 162pk, 119kw - 99X
    EXPLORER (UN46) | 10.1990-12.1994 4.0 4x4 - 4000ccm, 156pk, 115kw - 99X
    EXPLORER (UN46) | 10.1990-12.1994 4.0 V6 4WD - 3958ccm, 165pk, 121kw -
    FSO
    POLONEZ III
    POLONEZ III | 09.1992-03.2002 1.4 i 16V - 1398ccm, 103pk, 76kw - Rover K16 DOHC
    GEO
    TRACKER Cabrio
    TRACKER Cabrio | 01.1988-12.1998 1.6 i - 1590ccm, 80pk, 59kw - G16A
    TRACKER Cabrio | 01.1988-12.1998 1.6 i 16V - 1590ccm, 97pk, 71kw - G16B
    TRACKER Station
    TRACKER Station Wagon | 01.1988-12.1998 1.6 i - 1590ccm, 80pk, 59kw - G16A
    TRACKER Station Wagon | 01.1988-12.1998 1.6 i 16V - 1590ccm, 97pk, 71kw - G16B
    LAND ROVER
    FREELANDER I
    FREELANDER I (L314) | 02.1998-10.2006 1.8 16V 4x4 - 1796ccm, 117pk, 86kw - 18 K4F
    FREELANDER I (L314) | 02.1998-10.2006 1.8 i 16V 4x4 - 1796ccm, 120pk, 88kw - 18 K4F, M 111.948, M 111.950, ALH, FS2C, M 160 E6AL B04, AEG, AQY, AVH, AZJ, BEJ, BER, BHP, CBPA, F
    FREELANDER I Soft Top (L314) | 02.1998-10.2006 1.8 4x4 - 1796ccm, 117pk, 86kw - 18 K4F
    FREELANDER I Soft Top (L314) | 02.1998-10.2006 1.8 i 16V 4x4 - 1796ccm, 120pk, 88kw - 18 K4F
    MAZDA
    323 F
    323 F IV (BG) | 08.1989-10.1994 1.6 (BG6S, BG6P) - 1597ccm, 84pk, 62kw - B6E
    MG
    MGF
    MGF (RD) | 03.1995-03.2002 1,8 i VVC - 1796ccm, 160pk, 118kw - 18 K4K
    MGF (RD) | 03.1995-03.2002 1.6 - 1588ccm, 111pk, 82kw - 16 K4F
    MGF (RD) | 03.1995-03.2002 1.8 i 16V - 1796ccm, 120pk, 88kw - 18 K4F
    MGF (RD) | 03.1995-03.2002 1.8 i VVC - 1796ccm, 146pk, 107kw - 18 K4K
    TF
    TF | 03.2002-12.2009 115 - 1588ccm, 116pk, 85kw - 16 K4F
    TF | 03.2002-12.2009 120 - 1796ccm, 120pk, 88kw - 18 K4F
    TF | 03.2002-12.2009 135 - 1796ccm, 136pk, 100kw - 18 K4F
    TF | 03.2002-12.2009 160 - 1796ccm, 160pk, 118kw - 18 K4K
    ZR
    ZR | 06.2001-04.2005 105 - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F
    ZR | 06.2001-04.2005 120 - 1796ccm, 117pk, 86kw - 18 K4F
    ZR | 06.2001-04.2005 160 - 1796ccm, 160pk, 118kw - 18 K4K
    ZS
    ZS | 07.2001-04.2005 120 - 1796ccm, 117pk, 86kw - 18 K4F
    ZS Hatchback
    ZS Hatchback | 07.2001-10.2005 1.6 - 1590ccm, 111pk, 82kw - 16 K4F
    ZS Hatchback | 07.2001-10.2005 120 - 1796ccm, 117pk, 86kw - 18 K4F
    ZT
    ZT | 06.2001-10.2005 1.8 16V - 1795ccm, 120pk, 88kw - 18 K4F
    ZT | 06.2001-10.2005 1.8 T 16V - 1796ccm, 160pk, 118kw - 18 K4G
    ZT- T
    ZT- T | 10.2001-10.2005 1.8 16V - 1795ccm, 120pk, 88kw - 18 K4F
    ZT- T | 10.2001-10.2005 1.8 T 16V - 1796ccm, 160pk, 118kw - 18 K4G
    PLYMOUTH
    VOYAGER /
    VOYAGER / GRAND VOYAGER | 01.1995-03.2001 3.8 i - 3778ccm, 166pk, 122kw - EGH
    VOYAGER / GRAND VOYAGER | 01.1995-03.2001 3.8 i - 3778ccm, 178pk, 131kw - EGH
    VOYAGER / GRAND VOYAGER | 09.1986-09.1990 3.0 - 2972ccm, 136pk, 100kw - EFA
    ROVER
    100 /
    100 / METRO Halvkombi (XP) | 03.1990-12.1998 111 C/L/S - 1120ccm, 60pk, 44kw - 11 K2A, 11 K2D
    100 / METRO Halvkombi (XP) | 03.1990-12.1998 114 GSi - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F
    100 / METRO Halvkombi (XP) | 03.1990-12.1998 114 GTI 16V - 1396ccm, 94pk, 69kw - 14 K4C, 14 K4D
    100 / METRO Halvkombi (XP) | 03.1990-12.1998 114 GTI 16V - 1396ccm, 103pk, 76kw - BRD, BRE, BRF, DT, DS, CY, JN, KX, 1P, RL, B 200 E, 14 K4F, CHGA, PRG, ACL, B4B, B4C, BSE, HC-EL, J
    100 / METRO Halvkombi (XP) | 03.1990-12.1998 114 GTI/GT 16V Cat - 1396ccm, 90pk, 66kw - 14 K4C, 14 K4D
    100 / METRO Halvkombi (XP) | 03.1990-12.1998 114 S/L/GTA - 1396ccm, 75pk, 55kw - 14 K2A, 14 K2D
    100 Cabriolet
    100 Cabriolet (XP) | 04.1994-10.1998 111 - 1120ccm, 60pk, 44kw - 11 K2D
    100 Cabriolet (XP) | 04.1994-10.1998 114 - 1396ccm, 75pk, 55kw - 14 K2A, 14 K2D
    100 Cabriolet (XP) | 04.1994-10.1998 114 - 1396ccm, 102pk, 75kw - 14 K4F
    200 Coupé
    200 Coupé (XW) | 10.1992-06.1999 216 - 1588ccm, 112pk, 82kw - 16 K4F
    200 I
    200 I Sedan (XH) | 09.1984-09.1989 216 - 1598ccm, 83pk, 61kw - 16 H
    200 I Sedan (XH) | 09.1984-09.1989 216 Vitesse - 1598ccm, 102pk, 75kw - 16 H
    200 II
    200 II Cabriolet (XW) | 04.1990-11.1999 214 1.4 - 1396ccm, 95pk, 70kw - 14 K4C
    200 II Cabriolet (XW) | 04.1990-11.1999 214 1.4 - 1396ccm, 90pk, 66kw - 14 K4C, 14 K4D
    200 II Cabriolet (XW) | 04.1990-11.1999 214 1.4i 16V - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F
    200 II Cabriolet (XW) | 04.1990-11.1999 216 1.6i 16V - 1588ccm, 111pk, 82kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    200 II Halvkombi (RF) | 11.1995-03.2000 211 - 1120ccm, 60pk, 44kw - 11 K2D
    200 II Halvkombi (RF) | 11.1995-03.2000 214 i - 1396ccm, 75pk, 55kw - DHX (XUD9TE), 14 K2F
    200 II Halvkombi (RF) | 11.1995-03.2000 214 Si - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F, DHX (XUD9TE), 14 K2F
    200 II Halvkombi (RF) | 11.1995-03.2000 216 Si - 1588ccm, 112pk, 82kw - 16 K4F, 14 K4F, DHX (XUD9TE), 14 K2F
    200 II Halvkombi (RF) | 11.1995-03.2000 218 K Vi - 1796ccm, 146pk, 107kw - 16 K4F, 14 K4F, DHX (XUD9TE), 14 K2F, 18 K4K
    200 II Halvkombi (RF) | 11.1995-03.2000 218 Si - 1796ccm, 120pk, 88kw - 18 K4F
    200 II Halvkombi (XW) | 10.1989-12.1995 214 - 1396ccm, 75pk, 55kw - 14 K2A, 14 K2D
    200 II Halvkombi (XW) | 10.1989-12.1995 214 GSi/Si - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F
    200 II Halvkombi (XW) | 10.1989-12.1995 214 GSi/Si - 1396ccm, 95pk, 70kw - J8S 711, B1A (XU51C), D9B (XUD9A), 14 K4C, DHX (XUD9TE), CDZ (TU9M), D8B (XUD9TE), D9B (XUD9AU), 22
    200 II Halvkombi (XW) | 10.1989-12.1995 214 Si/Gsi - 1396ccm, 90pk, 66kw - 14 K4C, 14 K4D
    25 I
    25 I Halvkombi (RF) | 09.1999-05.2005 1.1 - 1120ccm, 75pk, 55kw - 11 K4F
    25 I Halvkombi (RF) | 09.1999-05.2005 1.1 16V - 1120ccm, 75pk, 55kw - 11 K4F
    25 I Halvkombi (RF) | 09.1999-05.2005 1.4 16V - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F
    25 I Halvkombi (RF) | 09.1999-05.2005 1.4 16V - 1396ccm, 84pk, 62kw - 14 K4M
    25 I Halvkombi (RF) | 09.1999-05.2005 1.6 16V - 1588ccm, 109pk, 80kw - 16 K4F
    25 I Halvkombi (RF) | 09.1999-05.2005 1.8 16V - 1796ccm, 116pk, 85kw - 18 K4F
    25 I Halvkombi (RF) | 09.1999-05.2005 1.8 16V - 1796ccm, 146pk, 107kw - 18 K4K
    400 II
    400 II (RT) | 03.1995-03.2000 414 - 1396ccm, 75pk, 55kw - 14 K2F
    400 II (RT) | 03.1995-03.2000 414 Si - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F, 2C-L, Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 751, F8Q
    400 II (RT) | 03.1995-03.2000 416 Si - 1588ccm, 112pk, 82kw - 16 K4F, 14 K4F, 2C-L, Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790, F3R 750, F3R 7
    400 II (XW) | 04.1990-04.1995 414 GSI/SI - 1396ccm, 90pk, 66kw - 14 K4C, 14 K4D
    400 II (XW) | 04.1990-04.1995 414 GSI/SI Cat - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F
    400 II Halvkombi (RT) | 05.1995-03.2000 414 - 1396ccm, 75pk, 55kw - 14 K2F
    400 II Halvkombi (RT) | 05.1995-03.2000 414 Si - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F
    400 II Halvkombi (RT) | 05.1995-03.2000 416 Si - 1588ccm, 112pk, 82kw - 16 K4F
    400 Tourer
    400 Tourer (XW) | 09.1993-11.1998 1.8 i - 1796ccm, 146pk, 107kw - 16 K4F, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, 20 T2N, Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764, K7M 702, K7M 703, K7M 790
    45 I
    45 I Halvkombi (RT) | 02.2000-05.2005 1.4 - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F
    45 I Halvkombi (RT) | 02.2000-05.2005 1.6 - 1588ccm, 109pk, 80kw - 16 K4F
    45 I Halvkombi (RT) | 02.2000-05.2005 1.8 - 1796ccm, 117pk, 86kw - 18 K4F
    45 I Sedan (RT) | 02.2000-05.2005 1.4 - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F
    45 I Sedan (RT) | 02.2000-05.2005 1.6 - 1588ccm, 109pk, 80kw - 16 K4F
    45 I Sedan (RT) | 02.2000-05.2005 1.8 - 1796ccm, 117pk, 86kw - 18 K4F
    75
    75 (RJ) | 02.1999-05.2005 1.8 - 1796ccm, 120pk, 88kw - 18 K4F
    75 (RJ) | 02.1999-05.2005 1.8 Turbo - 1796ccm, 150pk, 110kw - 18 K4G
    75 I
    75 I Tourer (RJ) | 08.2001-05.2005 1.8 - 1796ccm, 120pk, 88kw - K 1.8
    75 I Tourer (RJ) | 08.2001-05.2005 1.8 Turbo - 1796ccm, 150pk, 110kw - 18 K4G
    COUPE
    COUPE | 03.1996-11.1999 1.6 16 V - 1588ccm, 111pk, 82kw - 16 K4F
    COUPE | 03.1996-11.1999 1.8 16 V - 1795ccm, 145pk, 107kw - 18 K4K
    STREETWISE Halvkombi
    STREETWISE Halvkombi | 08.2003-05.2005 1.4 - 1396ccm, 103pk, 76kw - 14 K4F
    STREETWISE Halvkombi | 08.2003-05.2005 1.4 - 1396ccm, 84pk, 62kw - 14 K4M
    STREETWISE Halvkombi | 08.2003-05.2005 1.6 - 1588ccm, 109pk, 80kw - 16 K4F
    SUZUKI
    CARRY Buss
    CARRY Buss (0S) | 03.1981-03.1985 0.8 - 797ccm, 37pk, 27kw - F8A
    CARRY Flak/chassi
    CARRY Flak/chassi | 07.1985-12.1990 1.0 (DA21T) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    CARRY Flak/chassi (0S) | 11.1980-03.1985 0.8 (ST90) - 797ccm, 37pk, 27kw - F8A
    CARRY Skåp
    CARRY Skåp (0S) | 11.1980-10.1985 0.8 (ST90) - 797ccm, 37pk, 27kw - F8A
    SAMURAI Terrängbil
    SAMURAI Terrängbil öppen (SJ_) | 04.1988-08.1998 1.0 Allhjulsdrift (SJ410) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    SAMURAI Terrängbil öppen (SJ_) | 04.1988-08.1998 1.3 (SJ413) - 1324ccm, 64pk, 47kw - G13A
    SAMURAI Terrängbil öppen (SJ_) | 04.1988-08.1998 1.3 (SJ413) - 1298ccm, 70pk, 51kw - G13BA
    SAMURAI Terrängbil öppen (SJ_) | 04.1988-08.1998 1.3 Allhjulsdrift (SJ413) - 1298ccm, 67pk, 49kw - G13BA
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.0 Allhjulsdrift (SJ410) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 (SJ 413) - 1298ccm, 67pk, 49kw - G13BA
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 Allhjulsdrift - 1298ccm, 64pk, 47kw - G13BA
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 Allhjulsdrift (SJ413) - 1324ccm, 60pk, 44kw - G13A
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 Allhjulsdrift (SJ413) - 1324ccm, 64pk, 47kw - G13A
    SAMURAI Terrängbil täckt (SJ_) | 09.1984-12.2004 1.3 Allhjulsdrift (SJ413, SJ70, SJ80) - 1298ccm, 70pk, 51kw - G13BA
    SJ410
    SJ410 | 09.1981-12.1988 1.0 (SJ410) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    SJ410 Cabrio
    SJ410 Cabrio (OS) | 09.1981-07.1991 1.0 (SJ410) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    SJ413
    SJ413 (OS) | 09.1984-08.1990 1.3 (SJ413) - 1324ccm, 60pk, 44kw - G13A
    SJ413 (OS) | 09.1984-08.1990 1.3 (SJ413) - 1324ccm, 64pk, 47kw - G13A
    SJ413 Terrängbil
    SJ413 Terrängbil öppen (OS) | 01.1985-12.1985 1.3 (SJ413) - 1324ccm, 64pk, 47kw - G13A
    SUPER CARRY
    SUPER CARRY Buss (ED) | 10.1985-03.1999 1.0 (SK410) - 970ccm, 41pk, 30kw - F10A
    SUPER CARRY Buss (ED) | 10.1985-03.1999 1.0 (SK410) - 970ccm, 42pk, 31kw - F10A
    SUPER CARRY Buss (ED) | 10.1985-03.1999 1.0 (SK410) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    SUPER CARRY Skåp (ED) | 04.1985-07.1992 1.0 (SK410) - 970ccm, 41pk, 30kw - F10A
    SUPER CARRY Skåp (ED) | 04.1985-07.1992 1.0 (SK410) - 970ccm, 45pk, 33kw - F10A
    VITARA
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.6 (SE 416) - 1590ccm, 95pk, 70kw - G16B
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.6 Allhjulsdrift (SE 416) - 1590ccm, 95pk, 70kw - G16B
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.6 Allhjulsdrift (SE416, TA01) - 1589ccm, 82pk, 60kw - G16A (8V)
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.6 Allhjulsdrift (SE416, TA01) - 1590ccm, 75pk, 55kw - G16A (8V)
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.6 Allhjulsdrift (TA, TA01, SE416) - 1590ccm, 80pk, 59kw - G16A (8V)
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.6 i 16V - 1590ccm, 97pk, 71kw - G16B
    VITARA (ET, TA, TD) | 07.1988-12.1998 1.6 i 16V Allhjulsdrift (ET, TA02, SE416) - 1590ccm, 97pk, 71kw - G16B
    VITARA Cabrio
    VITARA Cabrio (ET, TA) | 07.1988-03.1999 1.6 (SE416) - 1589ccm, 75pk, 55kw - G16A (8V)
    VITARA Cabrio (ET, TA) | 07.1988-03.1999 1.6 (TA01, SE416) - 1589ccm, 80pk, 59kw - G16A (8V)
    VITARA Cabrio (ET, TA) | 07.1988-03.1999 1.6 i 16V (TA02, SE416) - 1590ccm, 97pk, 71kw - G16B
    X-90
    X-90 (EL) | 09.1995-12.1997 1.6 i 16V (SZ416) - 1590ccm, 97pk, 71kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, AFT, G16B, AEF, ANU, ATM, 20 T2N, Z
    X-90 (EL) | 09.1995-12.1997 1.6 i 16V 4x4 (SZ416) - 1590ccm, 97pk, 71kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G
    TOYOTA
    4 RUNNER
    4 RUNNER I (_N5_, _N6_, _N7_) | 08.1987-07.1989 2.4 4WD (RN50, RN55, RN60) - 2367ccm, 112pk, 82kw - 22REC
    CARINA II
    CARINA II (TA4_, TA6_) | 08.1977-09.1983 1.6 (TA40, TA60) - 1588ccm, 75pk, 55kw - 2T
    CARINA II (TA4_, TA6_) | 08.1977-09.1983 1.6 (TA40_) - 1588ccm, 86pk, 63kw - 2T, 2TB
    CARINA IV
    CARINA IV (_T15_) | 10.1983-05.1988 1.6 (AT151_, AT151R) - 1587ccm, 84pk, 62kw - 4A-L
    CARINA IV (_T15_) | 10.1983-05.1988 1.6 (AT151_, AT151R) - 1587ccm, 86pk, 63kw - 4A-L
    CARINA IV (_T15_) | 10.1983-05.1988 1.6 (AT151_, AT151R) - 1587ccm, 75pk, 55kw - 4A-LC
    CARINA IV (_T15_) | 10.1983-05.1988 1.8 GLI (ST150) - 1832ccm, 101pk, 74kw - 1S-L
    CARINA IV (_T15_) | 10.1983-05.1988 2.0 D (CT150) - 1974ccm, 69pk, 51kw - 2C-L
    CARINA IV (_T15_) | 10.1983-05.1988 2.0 D (CT150_, CT150R) - 1974ccm, 68pk, 50kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    CARINA IV Sedan (_T15_) | 10.1983-05.1988 1.6 (AT151_, AT151R) - 1587ccm, 84pk, 62kw - 4A-L
    CARINA IV Sedan (_T15_) | 10.1983-05.1988 1.6 (AT151_, AT151R) - 1587ccm, 75pk, 55kw - 4A-LC
    CARINA IV Sedan (_T15_) | 10.1983-05.1988 1.8 GLI (ST150) - 1832ccm, 101pk, 74kw - 1S-EL
    CARINA IV Sedan (_T15_) | 10.1983-05.1988 2.0 D (CT150_, CT150R) - 1974ccm, 68pk, 50kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    CELICA
    CELICA (_A4_) | 08.1977-07.1981 2.0 (RA40_) - 1968ccm, 117pk, 86kw - 18R-G
    CELICA (_A4_) | 08.1977-07.1981 2.0 GT (RA40_, RA40) - 1968ccm, 122pk, 90kw - 18R-G
    CELICA (_A4_) | 08.1977-07.1981 2.0 XT (RA40) - 1968ccm, 88pk, 65kw - 18R
    CELICA (_A4_) | 08.1977-07.1981 2.0 XT (RA40) - 1968ccm, 90pk, 66kw - 18R
    CELICA Coupé
    CELICA Coupé (_A2_) | 05.1973-03.1978 1.6 GT (TA2, TA22) - 1588ccm, 107pk, 79kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    CELICA Coupé (_A2_) | 05.1973-03.1978 1.6 LT (TA2) - 1588ccm, 75pk, 55kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    CELICA Coupé (_A2_) | 05.1973-03.1978 1.6 ST (TA2, TA22) - 1588ccm, 86pk, 63kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    CELICA Coupé (_A2_) | 05.1973-03.1978 2.0 (RA23_, RA28_, RA23R, RA28R) - 1968ccm, 86pk, 63kw - 18R
    CELICA Coupé (_A4_) | 08.1977-07.1981 2.0 (RA40_) - 1968ccm, 117pk, 86kw - 18R-G
    CELICA Coupé (_A6_) | 08.1981-12.1985 2.0 (RA63_, RA63R) - 1968ccm, 120pk, 88kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    COROLLA Halvkombi
    COROLLA Halvkombi (_E7_) | 09.1979-09.1983 1.8 (TE72) - 1770ccm, 86pk, 63kw - 3T, 3T-C
    COROLLA Halvkombi (_E7_) | 09.1979-09.1983 1.8 (TE72) - 1770ccm, 76pk, 56kw - 3T-C
    CRESSIDA Kombi
    CRESSIDA Kombi (_X7_) | 05.1985-09.1988 2.0 (RX70) - 1972ccm, 105pk, 77kw - 21R
    CRESSIDA Sedan
    CRESSIDA Sedan (_X3_) | 07.1977-07.1981 2.0 (RX30) - 1968ccm, 90pk, 66kw - 18R
    CRESSIDA Sedan (_X6_) | 09.1980-06.1985 2.0 (RX60) - 1972ccm, 105pk, 77kw - 21R, 21R-C
    CRESSIDA Sedan (_X7_) | 01.1985-10.1988 2.8 (MX73) - 2759ccm, 144pk, 106kw - 5M-E
    CRESSIDA Station
    CRESSIDA Station Wagon (_X3_) | 12.1977-03.1981 2.0 (RX35) - 1968ccm, 90pk, 66kw - TKA, GLA, NE, 5FV (EP6CDT), 9HR (DV6C), JBB, JLA, JLB, FUC, RTA, RTB, RHH (DW10CTED4), EY, 4AA, TKB
    CRESSIDA Station Wagon (_X3_) | 12.1977-03.1981 2.0 (RX35_, RX35R) - 1968ccm, 88pk, 65kw - 18R, 18R-C
    CRESSIDA Station Wagon (_X6_) | 09.1980-04.1985 2.0 (RX60_, RX60) - 1972ccm, 105pk, 77kw - XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-LC, 4A-L, 1C-L, 4A-GE, 1C, 4A-FE, 3T, 1
    CROWN
    CROWN (_S1_) | 09.1979-03.1985 2.8 i Super Saloon (MS123) - 2759ccm, 170pk, 125kw - XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-LC, 4A-L, 1C-L, 4A-GE, 1C, 4A-FE, 3T, 1
    CROWN (_S1_) | 09.1979-03.1985 2.8 SI (MS112) - 2759ccm, 146pk, 107kw - 5M, 5M-E
    CROWN Station
    CROWN Station Wagon (_S1_) | 09.1980-09.1983 2.8 (MS1K) - 2759ccm, 146pk, 107kw - XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-LC, 4A-L, 1C-L, 4A-GE, 1C, 4A-FE, 3T, 1
    DYNA Flak/chassi
    DYNA Flak/chassi (_U_, _Y_) | 08.1977-05.1995 2.0 (RU20_, RU25_, RU30_, RU20R, RU25R, RU30R) - 1994ccm, 98pk, 72kw - 5R
    HILUX V
    HILUX V Pick-up (_N8_, _N9_, _N10_, _N11_) | 09.1988-06.1998 2.4 EFI 4WD (RN106_, RN110_, RN106R, RN110R) - 2367ccm, 114pk, 84kw - J2, 5FV (EP6CDT), 9HP (DV6DTED), M 102.942, 4RC, 4AB, LMU, ME, AEE, J8S 711, F3P 710, LFZ (XU7JP),
    LAND CRUISER
    LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) | 11.1984-08.2001 2.4 (RJ70_, RJ73_) - 2367ccm, 105pk, 77kw - 22R
    LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) | 11.1984-08.2001 2.4 (RJ70_, RJ73_, RJ70RV) - 2367ccm, 110pk, 81kw - 22R
    LAND CRUISER (_J7_, _JL7_) | 11.1984-08.2001 2.4 (RJ70_V, RJ73_V) - 2367ccm, 114pk, 84kw - 169 A4.000, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, C 30 LE, 350 A1.000, 852 750, J7T 780, BAZ (XU5CP), 4G92 (S
    LITEACE Buss
    LITEACE Buss (_M3_, _M4_) | 10.1985-01.1992 1.5 (KM30LG) - 1486ccm, 71pk, 52kw - 2Y, 2L, XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-LC, 4A-L, 1C-L, 4A-GE, 1C, 4A-F
    LITEACE Buss (_M3_, _M4_) | 10.1985-01.1992 1.5 (KM30LG) - 1486ccm, 69pk, 51kw - 5K
    LITEACE Buss (_R2_) | 01.1992-01.1995 1.5 (KR21LG) - 1486ccm, 71pk, 52kw - 5K
    LITEACE Skåp
    LITEACE Skåp (_R2__V) | 01.1992-01.1995 1.5 (KR27_V, KR27RV) - 1486ccm, 71pk, 52kw - 5K
    STARLET
    STARLET (KP6_) | 02.1978-12.1984 1.3 S (KP61) - 1290ccm, 65pk, 48kw - 4K
    STARLET Kombi
    STARLET Kombi (KP6_) | 02.1978-09.1984 1.3 (KP61_) - 1290ccm, 63pk, 46kw - 4K
    STARLET Kombi (KP6_) | 02.1978-09.1984 1.3 (KP61_) - 1290ccm, 60pk, 44kw - 4K-C
    SUPRA
    SUPRA (_A7_) | 01.1986-05.1993 3.0 (MA70_, MA70) - 2954ccm, 190pk, 140kw - 7M-GE
    SUPRA (_A7_) | 01.1986-05.1993 3.0 24V (MA70_, MA70) - 2954ccm, 204pk, 150kw - 7M-GE
    SUPRA (_A7_) | 01.1986-05.1993 3.0 Turbo (MA70_, MA70) - 2954ccm, 235pk, 173kw - 7M-GTE
    SUPRA (_A7_) | 01.1986-05.1993 3.0 Turbo (MA70_, MA70) - 2954ccm, 238pk, 175kw - 7M-GTE
    TRIUMPH
    ACCLAIM
    ACCLAIM (XD) | 01.1982-12.1985 1.3 (XD) - 1335ccm, 69pk, 51kw - EJ
    VOLKSWAGEN
    TARO
    TARO | 04.1989-03.1997 2.4 i 4x4 - 2366ccm, 114pk, 84kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, 149 B3.000, 22R, B5, FE (16V), M 111.944, ACV, 192 A1.000
  • Originalnummer

    MD997310 CHRYSLER
    1634187207 DAIHATSU
    9004833041 DAIHATSU
    9091603055 DAIHATSU
    MD997310 DODGE
    6163559 FORD
    6994257 FORD
    95WM8575AA FORD
    ERT176 FORD
    PEL10016 LAND ROVER
    PEL000170 MG
    PEL10016 MG
    MD997310 PLYMOUTH
    GTS301 ROVER
    PEL000170 ROVER
    PEL10016 ROVER
    PEM10025 ROVER
    1757074000 SUZUKI
    1760060821 SUZUKI
    1760060822 SUZUKI
    1760060823 SUZUKI
    1760060824 SUZUKI
    1760083830 SUZUKI
    1760083831 SUZUKI
    1760083832 SUZUKI
    1760083851H17 SUZUKI
    1767056B10 SUZUKI
    1767079101 SUZUKI
    9091603055 TOYOTA
    9091603078 TOYOTA
    90916-03055 HYUNDAI
    90916-03078 HYUNDAI
    90916-03055 KIA
    90916-03078 KIA
    9004833021 DAIHATSU
    75616 STANDARD AUTOMOBILE
    75008 STANDARD AUTOMOBILE
    75631 STANDARD AUTOMOBILE
    75237 STANDARD AUTOMOBILE
    75019 STANDARD AUTOMOBILE
    E6TZ8575A FORD USA
    4356548 FORD
    ZZL0-15-171A MAZDA
    YU3E8575BA FORD
    F2TZ8575A FORD USA
  • Tillverkare

    Gates

    Med över 100 års erfarenhet Gates är en av de största tillverkarna av drivremmar, kuggremmar och relaterade till bilar. Över 35 standard bilmärken använder sig av kuggremmar, multi bälten, spännare och spännrullar som har producerats av Gates vid den första enheten. Samma produkter säljs sedan under Gates etiketten på den privata marknaden.

    Förutom lösa bälten, spännare och tillhörande Gates också säljer kompletta kit för att förnya motordrivningen. Dessa kit är särskilt populära hos bilmekaniker och servicepunkter eftersom så garanteras att alla vitala delar i motorn är i toppskick. En annan fördel är att en komplett installation kit är ofta billigare och har alltid rätt produkter för din specifika fordon.

    Gates produkter kännetecknas av följande punkter:

    - högsta kvalitet OE produkter
    - OE hållbarhet
    - Komplett distribution och multi rem ersättnings kit
    - Även vattenpumpar i komplett uppsättning tillgänglig på rabatterat pris
    - Betydligt billigare än den ursprungliga bandet (set) dealern

    För närvarande har vi följande Gates produkter i vårt sortiment:

    - kuggremmar och kamremmen Kits
    - Multi Bälten & Multi Belt Kits
    - Drag Rolls & Rollers
    - Termostater

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    02-11-2026

  • omdömen 2

    • 5 Av: je lutz på 30-03-2025

      Stor! Produkt och passform enligt ovan

    • 4 Av: Anonym på 10-10-2014

      bra produkt

Säker betalning

Tidigare sett av dig