Tillbaka till listan
Facet

Termostat, kylvätska Made in Italy - OE Equivalent 7.8486 Facet

Produktnummer: 1395858

Tillverkare kod: 7.8486

EAN: 8012510023594

279,29 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Med tätningspackning
    Multifunktionell sensor MONTERAD i termostaten: 7.329
    2

    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed tätning
    ApplikationTermostat
    Garanti2 år
    innehåller artikelnummer7,3292
    Öppningstemperatur [°C]83

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    3RG 80254
    A.Z. Meisterteile AZMT-46-040-2009
    AISIN THRAZ-7001
    AP XENERGY XT6874
    ASAM 73386
    AVA QUALITY COOLING CNTS001
    478,66 kr
    Alfa e-Parts AF10539
    BBR Automotive 027-40-13243
    BGA CT5567
    BLUE PRINT ADM59219
    404,12 kr
    BORG & BECK BBT109
    CALORSTAT by Vernet TH6874.83J
    439,74 kr
    CASCO CTH70001AS
    CAUTEX 955428
    CONTINENTAL 28.0200-4024.2
    DACO TT0618
    DENSO DTM83560
    DIAMAX AD02008
    DIPASPORT TRM009N
    Dr!ve+ DP2310.14.0606
    EPS 1.880.486
    332,34 kr
    ERA 350415
    ERA 350415A
    ERA 350416
    ERA 350416A
    ESEN SKV 20SKV032
    FACET 7.8486 (denna produkt)
    FARE SA 3832
    FAST FT58024
    FEBI BILSTEIN 34997
    378,04 kr
    FIRST LINE FTK109
    FISPA 94.651
    FRECCIA TER33-00010
    GATES TH40083G1
    758,51 kr
    GK 701190
    HEPU TM1190
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1533021
    HOFFER 8192651
    IAP QUALITY PARTS 155-17007
    KALE OTO RADYATÖR 572325
    KAMOKA 7710160
    KAMOKA 7710161
    KAVO PARTS TH-4519
    367,12 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    KW 580 486
    LORO 038-025-0008
    MAGNETI MARELLI 352056083000
    MAGNETI MARELLI 352317101580
    MAHLE ORIGINAL TH 42 83
    MALÒ TER383
    MASTER-SPORT 653687483
    MAXGEAR 18-0218
    MEAT & DORIA 92651
    METZGER 4006212
    MEYLE 11-28 228 0004
    487,88 kr
    MOTAQUIP VTK149
    MOTORAD 560-83K
    MOTRIO 8550507320
    MTR 13310503
    Metalcaucho 03774
    NPS M153A29
    NRF 725058
    520,98 kr
    NTY CTM-PE-000
    OPEN PARTS TRM1039.00
    Omnicraft 2457867
    PLYOM P955428
    QUINTON HAZELL QTH613K
    RAPRO 65100
    RIDEX 316T0057
    SASIC 3300006
    SIDAT 94.651
    STARK SKTC-0560056
    STC T403774
    SWAG 62 93 4997
    THERMOTEC D2C010TT
    TRISCAN 8620 25083
    VALEO 820248
    VEMA 13964
    VEMO V25-99-1712
    WILMINK GROUP WG1760680
    WILMINK GROUP WG1409430
    WILMINK GROUP WG1217533
    WILMINK GROUP WG2208336
    WILMINK GROUP WG2184680
    WILMINK GROUP WG2359961
    WILMINK GROUP WG2113143
    XEVO XST3037
  • Tillämplighet

    CITROEN
    C1
    C1 (PM_, PN_) | 06.2005-09.2014 1.4 HDi - 1398ccm, 54pk, 40kw - 8HT (DV4TD)
    C2
    C2 (JM_) | 07.2003-09.2012 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    C2 ENTERPRISE
    C2 ENTERPRISE (JG_) | 11.2003-12.2009 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD)
    C2 ENTERPRISE (JG_) | 11.2003-12.2009 1.4 HDi - 1398ccm, 69pk, 51kw - 8HZ (DV4TD)
    C3 I
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.4 16V HDi - 1398ccm, 90pk, 66kw - 8HY (DV4TED4)
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.4 HDi - 1398ccm, 75pk, 55kw - 8HX (DV4TD)
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    C3 Pluriel
    C3 Pluriel (HB_) | 05.2003-??? 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    NEMO Minivan
    NEMO Minivan | 04.2009-??? 1.4 HDi - 1399ccm, 68pk, 50kw - 8HS (DV4TED)
    NEMO Skåpbil/minivan
    NEMO Skåpbil/minivan (AA_) | 02.2008-??? 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HS (DV4TED)
    XSARA
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD)
    XSARA Break
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD)
    XSARA Coupé
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD)
    FORD
    FIESTA V
    FIESTA V (JH_, JD_) | 11.2001-06.2008 1.4 TDCi - 1399ccm, 68pk, 50kw - F6JA, F6JB
    FIESTA V Van | 05.2002-12.2010 1.4 TDCi - 1399ccm, 68pk, 50kw - F6JA, F6JB
    FIESTA VI
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.4 TDCi - 1399ccm, 68pk, 50kw - F6JD, F6JB
    FIESTA VI Van | 08.2008-04.2017 1.4 TDCi - 1399ccm, 68pk, 50kw - F6JD, F6JB
    FUSION
    FUSION (JU_) | 08.2002-12.2012 1.4 TDCi - 1399ccm, 68pk, 50kw - F6JA, F6JB
    MAZDA
    2
    2 (DY) | 02.2003-06.2007 1.4 CD - 1399ccm, 68pk, 50kw - F6JA, F6JB
    PEUGEOT
    1007
    1007 (KM_) | 04.2005-??? 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    107
    107 (PM_, PN_) | 06.2005-05.2014 1.4 HDi - 1398ccm, 54pk, 40kw - 8HT (DV4TD)
    206 Halvkombi
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.4 HDi - 1398ccm, 69pk, 51kw - 8HX (DV4TD)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.4 HDi eco 70 - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    206 Sedan
    206 Sedan | 03.2007-??? 1.4 HDi eco 70 - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HZ (DV4TD)
    206 SW
    206 SW (2E/K) | 07.2002-02.2007 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD)
    206 Van
    206 Van | 04.1999-03.2009 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    206+
    206+ (2L_, 2M_) | 01.2009-08.2013 1.4 HDi eco 70 - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C), 8HZ (DV4TD)
    207
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C), 8HZ (DV4TD)
    207 Skåpbil/halvkombi
    207 Skåpbil/halvkombi (WA_, WC_) | 04.2006-03.2013 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HR (DV4C), 8HZ (DV4TD)
    307
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HX (DV4TD), 8HZ (DV4TD)
    307 Break
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HZ (DV4TD)
    BIPPER
    BIPPER (AA_) | 02.2008-??? 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HS (DV4TED)
    BIPPER TEPEE
    BIPPER TEPEE | 04.2008-??? 1.4 HDi - 1398ccm, 68pk, 50kw - 8HS (DV4TED)
  • Originalnummer

    Y401-15-1H0B MAZDA
    Y401-15-1H0A MAZDA
    2S6Q-8A586-AD FORD
    2S6Q-8A586-AB FORD
    17690-73J01-000 SUZUKI
    1 148 098 FORD
    1 633 908 FORD
    2S6Q-8A586-AC FORD
    17690-73J01 SUZUKI
    1 485 768 FORD
    1 348 620 FORD
    SU001-00713 TOYOTA
    2S6Q-8A586-AA FORD
    Y401-15-1H0 MAZDA
    8M5Q-8A586-AA FORD
    Y401-15-1H0C MAZDA
    1 516 694 FORD
    1336 V6 PEUGEOT
    96 543 938 80 CITROËN
    96 715 659 80 CITROËN
    1336 V6 CITROËN
    1336 V6 DS
  • Tillverkare

    Facet
    Facet har designat, producerat och distribuerat sensorer och strömbrytare för bildelar sedan 1946.
    Företaget är specialiserat på tillverkning av motorkomponenter, tändningskomponenter och olika typer av sensorer. Fasettdelar kan användas för alla europeiska, japanska och koreanska bilmärken.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning