Tillbaka till listan
FEBI

Termostat, kylvätska 17888 FEBI

5 2 omdömen

  • Termostat, kylvätska 17888 FEBI
  • Termostat, kylvätska 17888 FEBI, miniatyr 2
  • Termostat, kylvätska 17888 FEBI, miniatyr 3

Produktnummer: 0122608

Tillverkare kod: 17888

EAN: 4027816178880

-25% 194,38 kr

146,29 kr

Inkl moms

															

Tilläggsartikel/tilläggsinformation: utan packning Öppningstemperatur [°C]: 87 Vikt [kg]: 0,06 OBS! Serviceinformation:

I lager


  • 14 dagars ångerrätt
  • 3 år garanti
  • Snabb leverans
  • Kundservice på svenska

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Tilläggsartikel/tilläggsinformationUtan packning
    Öppningstemperatur [°C]87
    Vikt [kg]0,06
    OBS! Serviceinformation
    Antal1
    Garanti3 år

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    3RG 81722
    AUTOMEGA 160032610
    AUTOMEGA 160047210
    BBR Automotive 002-60-00166
    BEHR TX 15 87D
    BGA CT5507
    BGA CT5517
    BGA CT5446K
    CALORSTAT by Vernet TH1439.87J
    ESEN SKV 20SKV003
    FEBI 17888 (denna produkt)
    GATES TH11287G1
    HELLA 8MT 354 773-861
    JP GROUP 1114601210
    KLAXCAR FRANCE 15627387z
    LASO 95201503
    LASO 95201504
    LORO 053-025-0016
    LORO 053-025-0003
    LORO 053-025-0032
    LORO 053-025-0017
    MAHLE ORIGINAL TX 15 87D
    MAPCO 28801
    MAXGEAR 67-0007
    MAXGEAR 67-0010
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    METZGER 4006052
    MEYLE 028 275 0005
    MEYLE 028 287 0010
    MEYLE 100 121 0048
    MEYLE 028 292 0001
    MEYLE 028 271 0002
    MEYLE 028 280 0010
    MOTAQUIP VTS140
    QUINTON HAZELL QTH313
    SASIC 9000161
    STELLOX 23-40002-SX
    SWAG 32 91 7888
    TOPRAN 101 455
    TRISCAN 8620 3787
    TRUCKTEC AUTOMOTIVE 07.19.030
    VEMO V15-99-1894
    WAHLER 4264.87D
    WILMINK GROUP WG1091713
    WILMINK GROUP WG1804538
    WILMINK GROUP WG1261830
    WILMINK GROUP WG1760633
    WILMINK GROUP WG1760642
    WILMINK GROUP WG1760595
    WILMINK GROUP WG1429459
    WILMINK GROUP WG1804537
  • Tillämplighet

    AUDI
    100
    100 (44, 44Q, C3) | 1982.08-1991.07 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - DR, RS
    100 (44, 44Q, C3) | 1982.08-1991.07 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - DS, NP
    100 (44, 44Q, C3) | 1982.08-1991.07 1.8 - 1781ccm, 88pk, 65kw - SH
    100 (44, 44Q, C3) | 1982.08-1991.07 1.8 Cat - 1781ccm, 90pk, 66kw - 4B, PH
    100 (44, 44Q, C3) | 1982.08-1991.07 1.8 Cat quattro - 1781ccm, 90pk, 66kw - 4B, PH
    100 (44, 44Q, C3) | 1982.08-1991.07 1.8 quattro - 1781ccm, 90pk, 66kw - NP
    100 (44, 44Q, C3) | 1982.08-1991.07 1.8 quattro - 1781ccm, 88pk, 65kw - SH
    100 (4A2, C4) | 1990.12-1994.07 2.0 - 1984ccm, 100pk, 74kw - AAE
    100 (4A2, C4) | 1990.12-1994.07 2.0 E - 1984ccm, 115pk, 85kw - AAD, ABK
    100 (4A2, C4) | 1990.12-1994.07 2.0 E 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    100 (4A2, C4) | 1990.12-1994.07 2.0 E quattro - 1984ccm, 115pk, 85kw - AAD
    100 Avant
    100 Avant (44, 44Q, C3) | 1982.08-1990.11 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - DR, RS
    100 Avant (44, 44Q, C3) | 1982.08-1990.11 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - DS, NP
    100 Avant (44, 44Q, C3) | 1982.08-1990.11 1.8 - 1781ccm, 88pk, 65kw - SH
    100 Avant (44, 44Q, C3) | 1982.08-1990.11 1.8 Cat - 1781ccm, 90pk, 66kw - 4B, PH
    100 Avant (44, 44Q, C3) | 1982.08-1990.11 1.8 Cat quattro - 1781ccm, 90pk, 66kw - 4B, PH
    100 Avant (44, 44Q, C3) | 1982.08-1990.11 1.8 quattro - 1781ccm, 90pk, 66kw - NP
    100 Avant (44, 44Q, C3) | 1982.08-1990.11 1.8 quattro - 1781ccm, 88pk, 65kw - SH
    100 Avant (4A5, C4) | 1990.12-1994.07 2.0 E - 1984ccm, 115pk, 85kw - AAD, ABK
    100 Avant (4A5, C4) | 1990.12-1994.07 2.0 E - 1984ccm, 100pk, 74kw - AAE
    100 Avant (4A5, C4) | 1990.12-1994.07 2.0 E 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    100 Avant (4A5, C4) | 1990.12-1994.07 2.0 E quattro - 1984ccm, 115pk, 85kw - AAD
    80
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.3 - 1297ccm, 60pk, 44kw - EP
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - DT, JU
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.6 - 1595ccm, 73pk, 54kw - SA
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - CR, JK
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - CY
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - DS, JV
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.8 - 1781ccm, 93pk, 68kw - JN
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.8 - 1781ccm, 88pk, 65kw - SF
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.8 CC quattro (85Q) - 1781ccm, 93pk, 68kw - JN
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.8 CC quattro (85Q) - 1781ccm, 90pk, 66kw - NE, JV
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.8 GTE - 1781ccm, 112pk, 82kw - DZ
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.8 GTE - 1781ccm, 110pk, 81kw - PV
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.8 GTE quattro (85Q) - 1781ccm, 112pk, 82kw - DZ
    80 (81, 85, B2) | 1978.08-1987.03 1.8 GTE quattro (85Q) - 1781ccm, 110pk, 81kw - PV
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - ABB
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.6 - 1595ccm, 70pk, 51kw - PP
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - RN
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - JK
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.6 TD - 1588ccm, 80pk, 59kw - RA, SB
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - RU
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.8 - 1847ccm, 113pk, 83kw - SD
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.8 E - 1781ccm, 112pk, 82kw - DZ
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.8 E quattro - 1781ccm, 112pk, 82kw - DZ
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.8 quattro - 1847ccm, 113pk, 83kw - SD
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.8 S - 1781ccm, 90pk, 66kw - NE, JV, JN, PM
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.8 S - 1781ccm, 88pk, 65kw - SF
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.8 S quattro - 1781ccm, 90pk, 66kw - NE, JN, PM
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.8 S quattro - 1781ccm, 88pk, 65kw - SF
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 2.0 - 1984ccm, 112pk, 82kw - AAD
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 2.0 E - 1984ccm, 113pk, 83kw - 3A
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 2.0 E 16V - 1984ccm, 137pk, 101kw - 6A
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 2.0 E 16V quattro - 1984ccm, 137pk, 101kw - 6A
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 2.0 E quattro - 1984ccm, 113pk, 83kw - 3A
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 2.0 quattro - 1984ccm, 112pk, 82kw - 3A
    80 (89, 89Q, 8A, B3) | 1986.06-1991.10 2.0 quattro - 1984ccm, 115pk, 85kw - AAD
    80 (8C2, B4) | 1991.09-1994.12 1.6 - 1595ccm, 71pk, 52kw - ABM
    80 (8C2, B4) | 1991.09-1994.12 1.6 E - 1595ccm, 101pk, 74kw - ADA
    80 (8C2, B4) | 1991.09-1994.12 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    80 (8C2, B4) | 1991.09-1994.12 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z
    80 (8C2, B4) | 1991.09-1994.12 2.0 - 1984ccm, 90pk, 66kw - ABT
    80 (8C2, B4) | 1991.09-1994.12 2.0 E - 1984ccm, 115pk, 85kw - ABK
    80 (8C2, B4) | 1991.09-1994.12 2.0 E 16V - 1984ccm, 137pk, 101kw - 6A
    80 (8C2, B4) | 1991.09-1994.12 2.0 E 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    80 (8C2, B4) | 1991.09-1994.12 2.0 E 16V quattro - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    80 (8C2, B4) | 1991.09-1994.12 2.0 E quattro - 1984ccm, 115pk, 85kw - ABK
    80 Avant
    80 Avant (8C5, B4) | 1991.09-1996.01 1.6 E - 1595ccm, 101pk, 74kw - ADA
    80 Avant (8C5, B4) | 1991.09-1996.01 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    80 Avant (8C5, B4) | 1991.09-1996.01 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z
    80 Avant (8C5, B4) | 1991.09-1996.01 2.0 - 1984ccm, 90pk, 66kw - ABT
    80 Avant (8C5, B4) | 1991.09-1996.01 2.0 E - 1984ccm, 115pk, 85kw - ABK
    80 Avant (8C5, B4) | 1991.09-1996.01 2.0 E 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    80 Avant (8C5, B4) | 1991.09-1996.01 2.0 E 16V quattro - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    90
    90 (89, 89Q, 8A, B3) | 1987.04-1991.09 1.6 TD - 1588ccm, 80pk, 59kw - RA, SB
    A2
    A2 (8Z0) | 2000.02-2005.08 1.2 TDI - 1191ccm, 61pk, 45kw - ANY
    A2 (8Z0) | 2000.02-2005.08 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF, BHC
    A2 (8Z0) | 2000.02-2005.08 1.4 TDI - 1422ccm, 90pk, 66kw - ATL
    A3
    A3 (8L1) | 1996.09-2003.05 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    A3 (8L1) | 1996.09-2003.05 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    A3 (8L1) | 1996.09-2003.05 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    A3 (8L1) | 1996.09-2003.05 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD
    A3 (8L1) | 1996.09-2003.05 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    A3 (8P1) | 2003.05-2012.08 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    A3 (8P1) | 2003.05-2012.08 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 (8P1) | 2003.05-2012.08 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 Cabriolet
    A3 Cabriolet (8P7) | 2008.04-2013.05 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    A3 Sportback
    A3 Sportback (8PA) | 2004.09-2013.03 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    A3 Sportback (8PA) | 2004.09-2013.03 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 Sportback (8PA) | 2004.09-2013.03 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A4
    A4 (8D2, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, AHH
    A4 (8D2, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 TDI - 1896ccm, 75pk, 55kw - AFF
    A4 (8D2, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    A4 (8D2, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - AJM
    A4 (8D2, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    A4 (8D2, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 116pk, 85kw - AJM, ATJ
    A4 (8E2, B6) | 2000.11-2004.12 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    A4 (8E2, B6) | 2000.11-2004.12 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    A4 (8E2, B6) | 2000.11-2004.12 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - BKE
    A4 (8E2, B6) | 2000.11-2004.12 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF
    A4 (8EC, B7) | 2004.11-2008.06 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - BKE, BRB
    A4 (8EC, B7) | 2004.11-2008.06 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BPW
    A4 (8EC, B7) | 2004.11-2008.06 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BPW
    A4 Avant
    A4 Avant (8D5, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 DUO - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU
    A4 Avant (8D5, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, AHH
    A4 Avant (8D5, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 TDI - 1896ccm, 75pk, 55kw - AFF
    A4 Avant (8D5, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    A4 Avant (8D5, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, ATJ
    A4 Avant (8D5, B5) | 1994.11-2001.09 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    A4 Avant (8E5, B6) | 2001.04-2004.12 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    A4 Avant (8E5, B6) | 2001.04-2004.12 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    A4 Avant (8E5, B6) | 2001.04-2004.12 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - BKE
    A4 Avant (8E5, B6) | 2001.04-2004.12 1.9 TDI quattro - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF
    A4 Avant (8ED, B7) | 2004.11-2008.06 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - BKE, BRB
    A4 Avant (8ED, B7) | 2004.11-2008.06 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BPW
    A4 Avant (8ED, B7) | 2004.11-2008.06 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BPW
    A4 Cabriolet
    A4 Cabriolet (8H7, B6, 8HE, B7) | 2002.04-2009.03 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BPW
    A4 Cabriolet (8H7, B6, 8HE, B7) | 2002.04-2009.03 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - BRC
    A6
    A6 (4A2, C4) | 1994.06-1997.10 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    A6 (4A2, C4) | 1994.06-1997.10 2.0 - 1984ccm, 100pk, 74kw - AAE
    A6 (4A2, C4) | 1994.06-1997.10 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - ABK
    A6 (4A2, C4) | 1994.06-1997.10 2.0 - 1984ccm, 107pk, 79kw - ADW
    A6 (4A2, C4) | 1994.06-1997.10 2.0 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    A6 (4A2, C4) | 1994.06-1997.10 2.0 16V quattro - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    A6 (4B2, C5) | 1997.01-2005.01 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    A6 (4B2, C5) | 1997.01-2005.01 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM
    A6 (4B2, C5) | 1997.01-2005.01 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    A6 Avant
    A6 Avant (4A5, C4) | 1994.06-1997.12 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    A6 Avant (4A5, C4) | 1994.06-1997.12 2.0 - 1984ccm, 100pk, 74kw - AAE
    A6 Avant (4A5, C4) | 1994.06-1997.12 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - ABK
    A6 Avant (4A5, C4) | 1994.06-1997.12 2.0 - 1984ccm, 107pk, 79kw - ADW
    A6 Avant (4A5, C4) | 1994.06-1997.12 2.0 16V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    A6 Avant (4A5, C4) | 1994.06-1997.12 2.0 16V quattro - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    A6 Avant (4B5, C5) | 1997.12-2005.01 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    A6 Avant (4B5, C5) | 1997.12-2005.01 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM
    A6 Avant (4B5, C5) | 1997.12-2005.01 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    CABRIOLET
    CABRIOLET (8G7, B4) | 1991.05-2000.08 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    COUPE
    COUPE (81, 85) | 1980.07-1988.10 1.8 GT - 1781ccm, 90pk, 66kw - DS
    COUPE (81, 85) | 1980.07-1988.10 1.8 GT - 1781ccm, 112pk, 82kw - DZ
    COUPE (81, 85) | 1980.07-1988.10 1.8 GT - 1781ccm, 93pk, 68kw - JN
    COUPE (81, 85) | 1980.07-1988.10 1.8 GT - 1781ccm, 107pk, 79kw - PV
    COUPE (81, 85) | 1980.07-1988.10 1.8 GT - 1781ccm, 88pk, 65kw - SF
    COUPE (89, 8B) | 1988.10-1996.12 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - DZ
    COUPE (89, 8B) | 1988.10-1996.12 2.0 - 1984ccm, 112pk, 82kw - 3A
    COUPE (89, 8B) | 1988.10-1996.12 2.0 - 1984ccm, 113pk, 83kw - 3A
    COUPE (89, 8B) | 1988.10-1996.12 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AAD, ABK
    COUPE (89, 8B) | 1988.10-1996.12 2.0 16 V - 1984ccm, 137pk, 101kw - 6A
    COUPE (89, 8B) | 1988.10-1996.12 2.0 16 V - 1984ccm, 140pk, 103kw - ACE
    SEAT
    ALHAMBRA
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 1996.04-2010.03 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ANU
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 1996.04-2010.03 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 1996.04-2010.03 1.9 TDI - 1896ccm, 131pk, 96kw - ASZ
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 1996.04-2010.03 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AUY, BVK
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 1996.04-2010.03 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - BTB
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 1996.04-2010.03 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AUY, BVK
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 1996.04-2010.03 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - ADY, ATM
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 1996.04-2010.03 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BRT
    ALTEA
    ALTEA (5P1) | 2004.03-??? 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    ALTEA (5P1) | 2004.03-??? 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA XL
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 2006.10-??? 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 2006.10-??? 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 2006.10-??? 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    AROSA
    AROSA (6H) | 1997.05-2004.06 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    AROSA (6H) | 1997.05-2004.06 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - AKU
    CORDOBA
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 1.6 i - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 1.6 i - 1595ccm, 101pk, 74kw - AFT, AEH, APF, AUR
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 1.8 i - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 1.8 i 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - ADL
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, AGR, ALH
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, ASV
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 1993.02-2002.10 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, AGG
    CORDOBA (6L2) | 2002.09-2009.11 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    CORDOBA (6L2) | 2002.09-2009.11 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    CORDOBA (6L2) | 2002.09-2009.11 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    CORDOBA (6L2) | 2002.09-2009.11 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    CORDOBA (6L2) | 2002.09-2009.11 1.9 TDI - 1896ccm, 131pk, 96kw - ASZ, BLT
    CORDOBA (6L2) | 2002.09-2009.11 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD, BMT
    CORDOBA Vario
    CORDOBA Vario (6K5) | 1996.08-2002.12 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    CORDOBA Vario (6K5) | 1996.08-2002.12 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, AGR, ALH
    CORDOBA Vario (6K5) | 1996.08-2002.12 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, ASV
    CORDOBA VARIO
    CORDOBA VARIO Skåp / kombi (6K5) | 2000.08-2002.12 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw -
    IBIZA II
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 1.6 i - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 1.6 i - 1595ccm, 101pk, 74kw - AFT, AEH, AKL, APF, AUR
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 1.8 i - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 1.8 i 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - ADL
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, AGR, ALH
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, ASV
    IBIZA II (6K1) | 1993.03-2002.02 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, AGG
    IBIZA III
    IBIZA III (6L1) | 2002.02-2009.11 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    IBIZA III (6L1) | 2002.02-2009.11 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    IBIZA III (6L1) | 2002.02-2009.11 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    IBIZA III (6L1) | 2002.02-2009.11 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    IBIZA III (6L1) | 2002.02-2009.11 1.9 TDI - 1896ccm, 131pk, 96kw - ASZ, BLT
    IBIZA III (6L1) | 2002.02-2009.11 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD, BMT
    IBIZA III (6L1) | 2002.02-2009.11 1.9 TDI Cupra R - 1896ccm, 160pk, 118kw - BPX, BUK
    IBIZA IV
    IBIZA IV (6J5, 6P1) | 2008.03-2017.06 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS
    IBIZA IV (6J5, 6P1) | 2008.03-2017.06 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    IBIZA IV (6J5, 6P1) | 2008.03-2017.06 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXJ
    IBIZA IV SPORTCOUPE (6J1, 6P5) | 2008.06-2016.12 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS
    IBIZA IV SPORTCOUPE (6J1, 6P5) | 2008.06-2016.12 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    IBIZA IV SPORTCOUPE (6J1, 6P5) | 2008.06-2016.12 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXJ
    INCA
    INCA (6K9) | 1995.11-2003.06 1.6 i - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    INCA (6K9) | 1995.11-2003.06 1.7 D - 1716ccm, 57pk, 42kw - AHB
    INCA (6K9) | 1995.11-2003.06 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    INCA (6K9) | 1995.11-2003.06 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY, AYQ
    LEON
    LEON (1M1) | 1999.11-2006.06 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AQM
    LEON (1M1) | 1999.11-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    LEON (1M1) | 1999.11-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    LEON (1M1) | 1999.11-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    LEON (1M1) | 1999.11-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    LEON (1M1) | 1999.11-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR
    LEON (1M1) | 1999.11-2006.06 1.9 TDI Syncro - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    LEON (1P1) | 2005.05-2013.08 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    LEON (1P1) | 2005.05-2013.08 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    LEON (1P1) | 2005.05-2013.08 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    TOLEDO I
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.6 i - 1595ccm, 71pk, 52kw - 1F
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.6 i - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.6 i - 1595ccm, 73pk, 54kw - ABN, EZ
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.6 i - 1595ccm, 101pk, 74kw - AFT
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.8 16V - 1781ccm, 133pk, 98kw - KR
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.8 16V - 1781ccm, 125pk, 92kw - PL
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.8 i - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.8 i - 1781ccm, 88pk, 65kw - RP
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, AGG
    TOLEDO I (1L) | 1991.05-1999.03 2.0 i 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    TOLEDO II
    TOLEDO II (1M2) | 1998.10-2006.05 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    TOLEDO II (1M2) | 1998.10-2006.05 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    TOLEDO II (1M2) | 1998.10-2006.05 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    TOLEDO II (1M2) | 1998.10-2006.05 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    TOLEDO II (1M2) | 1998.10-2006.05 2.3 V5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    TOLEDO III
    TOLEDO III (5P2) | 2004.04-2009.05 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    TOLEDO III (5P2) | 2004.04-2009.05 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    SKODA
    FABIA I
    FABIA I (6Y2) | 1999.08-2008.03 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    FABIA I (6Y2) | 1999.08-2008.03 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA I (6Y2) | 1999.08-2008.03 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BNV
    FABIA I (6Y2) | 1999.08-2008.03 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    FABIA I (6Y2) | 1999.08-2008.03 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD
    FABIA I (6Y2) | 1999.08-2008.03 1.9 TDI RS - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ, BLT
    FABIA I Combi (6Y5) | 2000.04-2007.12 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    FABIA I Combi (6Y5) | 2000.04-2007.12 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA I Combi (6Y5) | 2000.04-2007.12 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BNV
    FABIA I Combi (6Y5) | 2000.04-2007.12 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    FABIA I Combi (6Y5) | 2000.04-2007.12 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD
    FABIA I Praktik (6Y5) | 2000.01-2007.12 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    FABIA I Praktik (6Y5) | 2000.01-2007.12 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA I Praktik (6Y5) | 2000.01-2007.12 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    FABIA I Praktik (6Y5) | 2000.01-2007.12 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD
    FABIA I Sedan (6Y3) | 1999.10-2007.12 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    FABIA I Sedan (6Y3) | 1999.10-2007.12 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA I Sedan (6Y3) | 1999.10-2007.12 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BNV
    FABIA I Sedan (6Y3) | 1999.10-2007.12 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    FABIA I Sedan (6Y3) | 1999.10-2007.12 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR, ATD
    FABIA II
    FABIA II (542) | 2006.12-2014.12 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    FABIA II (542) | 2006.12-2014.12 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA II (542) | 2006.12-2014.12 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BSW
    FABIA II Combi (545) | 2007.10-2014.12 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    FABIA II Combi (545) | 2007.10-2014.12 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    FABIA II Combi (545) | 2007.10-2014.12 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BSW
    FELICIA I
    FELICIA I (6U1) | 1994.10-1998.03 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    FELICIA I Kombi (6U5) | 1995.08-1998.03 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    FELICIA I Pick-up (6UF, 6U7) | 1997.06-2002.04 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    FELICIA II
    FELICIA II (6U1) | 1998.01-2001.06 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    FELICIA II Kombi (6U5) | 1998.01-2001.06 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    OCTAVIA I
    OCTAVIA I (1U2) | 1996.09-2010.12 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    OCTAVIA I (1U2) | 1996.09-2010.12 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    OCTAVIA I (1U2) | 1996.09-2010.12 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    OCTAVIA I (1U2) | 1996.09-2010.12 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    OCTAVIA I (1U2) | 1996.09-2010.12 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 1998.07-2010.12 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 1998.07-2010.12 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 1998.07-2010.12 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 1998.07-2010.12 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 1998.07-2010.12 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 1998.07-2010.12 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR
    OCTAVIA I Combi (1U5) | 1998.07-2010.12 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 100pk, 74kw - ATD
    OCTAVIA I Skåp / kombi (1U5) | 2000.08-2010.03 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - ALH
    OCTAVIA II
    OCTAVIA II (1Z3) | 2004.02-2013.06 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    OCTAVIA II (1Z3) | 2004.02-2013.06 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 2004.02-2013.06 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 2004.02-2013.06 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 2004.02-2013.06 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 2004.02-2013.06 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ROOMSTER
    ROOMSTER (5J) | 2006.03-2015.05 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    ROOMSTER (5J) | 2006.03-2015.05 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    ROOMSTER (5J) | 2006.03-2015.05 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR
    ROOMSTER (5J) | 2006.03-2015.05 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BSW
    ROOMSTER Praktik
    ROOMSTER Praktik (5J) | 2007.03-2015.05 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    ROOMSTER Praktik (5J) | 2007.03-2015.05 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    SUPERB I
    SUPERB I (3U4) | 2001.12-2008.03 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    SUPERB I (3U4) | 2001.12-2008.03 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    SUPERB I (3U4) | 2001.12-2008.03 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - BPZ
    SUPERB I (3U4) | 2001.12-2008.03 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BSV
    SUPERB I (3U4) | 2001.12-2008.03 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BSS
    SUPERB II
    SUPERB II (3T4) | 2008.03-2015.05 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    SUPERB II (3T4) | 2008.03-2015.05 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    SUPERB II Kombi (3T5) | 2009.10-2015.05 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    SUPERB II Kombi (3T5) | 2009.10-2015.05 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    VOLKSWAGEN
    BORA
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD, BEW
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 101pk, 74kw - ATD
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 2.3 V5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    BORA (1J2) | 1998.10-2013.12 2.3 V5 4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    BORA Variant
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 101pk, 74kw - ATD
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 2.3 V5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    BORA Variant (1J6) | 1999.05-2005.05 2.3 V5 4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    CADDY I
    CADDY I (14) | 1982.08-1992.07 1.5 - 1457ccm, 70pk, 51kw - JB
    CADDY I (14) | 1982.08-1992.07 1.6 - 1588ccm, 75pk, 55kw - EM
    CADDY I (14) | 1982.08-1992.07 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - EW
    CADDY I (14) | 1982.08-1992.07 1.6 D - 1588ccm, 55pk, 40kw - JK, ME
    CADDY I (14) | 1982.08-1992.07 1.8 - 1781ccm, 95pk, 70kw - JH
    CADDY II
    CADDY II Kombi (9K9B) | 1995.11-2004.01 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    CADDY II Kombi (9K9B) | 1995.11-2004.01 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY, AYQ
    CADDY II Kombi (9K9B) | 1995.11-2004.01 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE, ALH
    CADDY II Pick-up (9U7) | 1996.06-2000.12 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    CADDY II Skåp (9K9A) | 1995.11-2004.01 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    CADDY II Skåp (9K9A) | 1995.11-2004.01 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY, AYQ
    CADDY II Skåp (9K9A) | 1995.11-2004.01 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE, ALH
    CADDY III
    CADDY III Kombi (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 2004.03-2015.05 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BJB
    CADDY III Kombi (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 2004.03-2015.05 1.9 TDI - 1896ccm, 75pk, 55kw - BSU
    CADDY III Kombi (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 2004.03-2015.05 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    CADDY III Kombi (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 2004.03-2015.05 2.0 SDI - 1968ccm, 70pk, 51kw - BDJ, BST
    CADDY III Kombi (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 2004.03-2015.05 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    CADDY III Skåp (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 2004.03-2015.05 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BJB
    CADDY III Skåp (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 2004.03-2015.05 1.9 TDI - 1896ccm, 75pk, 55kw - BSU
    CADDY III Skåp (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 2004.03-2015.05 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    CADDY III Skåp (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 2004.03-2015.05 2.0 SDI - 1968ccm, 70pk, 51kw - BDJ, BST
    CADDY III Skåp (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 2004.03-2015.05 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    CARAVELLE V
    CARAVELLE V Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ, 7EF, 7EG, 7HF, 7EC) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - AXB
    CARAVELLE V Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ, 7EF, 7EG, 7HF, 7EC) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 85pk, 63kw - AXC
    CARAVELLE V Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ, 7EF, 7EG, 7HF, 7EC) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 84pk, 62kw - BRR
    CARAVELLE V Buss (7HB, 7HJ, 7EB, 7EJ, 7EF, 7EG, 7HF, 7EC) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 102pk, 75kw - BRS
    CORRADO
    CORRADO (53I) | 1988.09-1995.12 1.8 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - KR
    CORRADO (53I) | 1988.09-1995.12 1.8 G60 - 1781ccm, 160pk, 118kw - PG
    CORRADO (53I) | 1988.09-1995.12 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY
    CORRADO (53I) | 1988.09-1995.12 2.0 i 16V - 1984ccm, 136pk, 100kw - 9A
    EOS
    EOS (1F7, 1F8) | 2006.03-2015.08 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    FOX Halvkombi
    FOX Halvkombi (5Z1, 5Z3, 5Z4) | 2005.04-2011.12 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM
    GOLF I
    GOLF I (17) | 1974.04-1984.02 1.1 - 1093ccm, 50pk, 37kw - FA, GG
    GOLF I (17) | 1974.04-1984.02 1.5 - 1471ccm, 70pk, 51kw - FH
    GOLF I (17) | 1974.04-1984.02 1.5 - 1457ccm, 70pk, 51kw - JB
    GOLF I (17) | 1974.04-1984.02 1.5 D - 1471ccm, 50pk, 37kw - CK
    GOLF I (17) | 1974.04-1984.02 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - EW
    GOLF I (17) | 1974.04-1984.02 1.6 - 1588ccm, 75pk, 55kw - FP
    GOLF I (17) | 1974.04-1984.02 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - CR, JK
    GOLF I (17) | 1974.04-1984.02 1.6 GTI - 1588ccm, 110pk, 81kw - EG
    GOLF I (17) | 1974.04-1984.02 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - CY
    GOLF I (17) | 1974.04-1984.02 1.8 GTI - 1781ccm, 112pk, 82kw - DX
    GOLF I Cabriolet (155) | 1979.01-1993.04 1.5 - 1457ccm, 70pk, 51kw - JB
    GOLF I Cabriolet (155) | 1979.01-1993.04 1.6 - 1588ccm, 110pk, 81kw - EG
    GOLF I Cabriolet (155) | 1979.01-1993.04 1.6 - 1588ccm, 75pk, 55kw - EM
    GOLF I Cabriolet (155) | 1979.01-1993.04 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - EW, HN
    GOLF I Cabriolet (155) | 1979.01-1993.04 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RE
    GOLF I Cabriolet (155) | 1979.01-1993.04 1.8 - 1781ccm, 98pk, 72kw - 2H
    GOLF I Cabriolet (155) | 1979.01-1993.04 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - DX, EV, PB, KT
    GOLF I Cabriolet (155) | 1979.01-1993.04 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - EX
    GOLF I Cabriolet (155) | 1979.01-1993.04 1.8 - 1781ccm, 95pk, 70kw - JH
    GOLF II
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - ABN, EZ
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.6 - 1595ccm, 70pk, 51kw - PN
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RF
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - JP
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.6 TD - 1589ccm, 60pk, 44kw - 1V
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - JR
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.6 TD - 1588ccm, 80pk, 59kw - RA, SB
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - GU, GX
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 - 1781ccm, 84pk, 62kw - RH
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 GTI - 1781ccm, 112pk, 82kw - DX, EV, PB
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 GTI - 1781ccm, 105pk, 77kw - HT, RV
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 GTI - 1781ccm, 107pk, 79kw - RD
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 GTI 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - KR
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 GTI 16V - 1781ccm, 139pk, 102kw - KR
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 GTI 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - PL
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 GTI Cat - 1781ccm, 107pk, 79kw - PF
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 GTI G60 - 1781ccm, 160pk, 118kw - PG
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 GTI G60 Syncro - 1781ccm, 160pk, 118kw - 1H, PG
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 i Cat - 1781ccm, 90pk, 66kw - GX, RP
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 Syncro - 1781ccm, 98pk, 72kw - 1P
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 Syncro - 1781ccm, 90pk, 66kw - GU, GX
    GOLF II (19E, 1G1) | 1983.08-1992.12 1.8 Syncro - 1781ccm, 84pk, 62kw - RH
    GOLF II Van (19E, 1G1) | 1983.08-1991.07 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - JP
    GOLF III
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - ABU, AEA, AEE
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 1.8 Syncro (1HX1) - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 1.9 TD,GTD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 1.9 TDI Syncro (1HX1) - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, ABA, AKR
    GOLF III (1H1) | 1991.10-1997.08 2.0 Syncro (1HX1) - 1984ccm, 115pk, 85kw - AGG
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 1993.07-1998.05 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 1993.07-1998.05 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 1993.07-1998.05 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 1993.07-1998.05 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 1993.07-1998.05 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 1993.07-1998.05 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, AKR
    GOLF III Van (1H1) | 1991.08-1997.09 1.9 D - 1896ccm, 75pk, 55kw -
    GOLF III Van (1H1) | 1991.08-1997.09 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - AGG
    GOLF III Variant (1H5) | 1993.07-1999.04 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    GOLF III Variant (1H5) | 1993.07-1999.04 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM, ANN
    GOLF III Variant (1H5) | 1993.07-1999.04 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ANP
    GOLF III Variant (1H5) | 1993.07-1999.04 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    GOLF III Variant (1H5) | 1993.07-1999.04 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    GOLF III Variant (1H5) | 1993.07-1999.04 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    GOLF III Variant (1H5) | 1993.07-1999.04 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    GOLF III Variant (1H5) | 1993.07-1999.04 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    GOLF III Variant (1H5) | 1993.07-1999.04 1.9 TDI Syncro - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    GOLF III Variant (1H5) | 1993.07-1999.04 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, AKR
    GOLF IV
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 101pk, 74kw - ATD
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 2.3 V5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    GOLF IV (1J1) | 1997.08-2005.06 2.3 V5 4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 1998.06-2002.06 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - AFT, AKS
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 1998.06-2002.06 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM, ANN
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 1998.06-2002.06 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ADZ, ANP
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 1998.06-2002.06 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 1998.06-2002.06 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU, ALE
    GOLF IV Cabriolet (1E7) | 1998.06-2002.06 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - AGG, AKR, ATU, AWF, AWG
    GOLF IV Van (1J1) | 1997.10-2004.05 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR
    GOLF IV Van (1J1) | 1997.10-2004.05 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF
    GOLF IV Van (1J1) | 1997.10-2004.05 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    GOLF IV Van (1J1) | 1997.10-2004.05 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 116pk, 85kw - AUY
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, AUY
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 150pk, 110kw - ARL
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 101pk, 74kw - ATD
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 2.3 V5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    GOLF IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 2.3 V5 4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    GOLF PLUS
    GOLF PLUS (5M1, 521) | 2004.12-2013.12 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF PLUS (5M1, 521) | 2004.12-2013.12 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    GOLF PLUS (5M1, 521) | 2004.12-2013.12 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V
    GOLF V (1K1) | 2003.10-2009.02 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF V (1K1) | 2003.10-2009.02 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    GOLF V (1K1) | 2003.10-2009.02 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF V (1K1) | 2003.10-2009.02 2.0 SDI - 1968ccm, 75pk, 55kw - BDK
    GOLF V (1K1) | 2003.10-2009.02 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V (1K1) | 2003.10-2009.02 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V Variant (1K5) | 2007.06-2009.07 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    GOLF V Variant (1K5) | 2007.06-2009.07 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    GOLF V Variant (1K5) | 2007.06-2009.07 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF Van
    GOLF Van III Variant (1H5) | 1993.08-1999.12 1.9 - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    GOLF Van III Variant (1H5) | 1993.08-1999.12 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    GOLF Van III Variant (1H5) | 1993.08-1999.12 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    GOLF VAN
    GOLF VAN IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 131pk, 96kw -
    GOLF VAN IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AGR, ALH
    GOLF VAN IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AHF, ASV
    GOLF VAN IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 116pk, 85kw - AJM
    GOLF VAN IV Variant (1J5) | 1999.05-2006.06 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD
    ILTIS
    ILTIS (183) | 1979.03-1988.12 1.6 TD - 1588ccm, 69pk, 51kw - 1C
    ILTIS (183) | 1979.03-1988.12 1.7 - 1714ccm, 75pk, 55kw - WL, YX
    JETTA I
    JETTA I (16) | 1978.08-1984.02 1.5 - 1457ccm, 70pk, 51kw - JB
    JETTA I (16) | 1978.08-1984.02 1.6 - 1588ccm, 75pk, 55kw - EM
    JETTA I (16) | 1978.08-1984.02 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - EW
    JETTA I (16) | 1978.08-1984.02 1.6 - 1588ccm, 85pk, 63kw - FR
    JETTA I (16) | 1978.08-1984.02 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - CR, JK
    JETTA I (16) | 1978.08-1984.02 1.6 GLI - 1588ccm, 110pk, 81kw - EG
    JETTA I (16) | 1978.08-1984.02 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - CY
    JETTA I (16) | 1978.08-1984.02 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - DX
    JETTA II
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - ABN, EZ
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.6 - 1595ccm, 70pk, 51kw - PN
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RF
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - JP
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.6 TD - 1589ccm, 60pk, 44kw - 1V
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - JR
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.6 TD - 1588ccm, 80pk, 59kw - RA, SB
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - EV, PB
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - GU, GX
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.8 - 1781ccm, 107pk, 79kw - RD
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.8 - 1781ccm, 84pk, 62kw - RH
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.8 16V - 1781ccm, 140pk, 102kw - KR
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.8 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - PL
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.8 Cat - 1781ccm, 90pk, 66kw - GX, RP
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.8 Cat - 1781ccm, 107pk, 79kw - PF
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.8 Syncro - 1781ccm, 98pk, 72kw - 1P
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 1984.01-1992.07 1.8 Syncro - 1781ccm, 90pk, 66kw - GU, RP
    JETTA III
    JETTA III (1K2) | 2004.09-2010.10 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    JETTA III (1K2) | 2004.09-2010.10 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV, CBDA
    JETTA III (1K2) | 2004.09-2010.10 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    JETTA III (1K2) | 2004.09-2010.10 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    JETTA III (1K2) | 2004.09-2010.10 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CJAA, BKD, CBDB
    LUPO
    LUPO (6X1, 6E1) | 1998.09-2005.07 1.0 - 999ccm, 50pk, 37kw - AER, ALL, ALD, ANV, AUC
    LUPO (6X1, 6E1) | 1998.09-2005.07 1.2 TDI 3L - 1191ccm, 61pk, 45kw - ANY, AYZ
    LUPO (6X1, 6E1) | 1998.09-2005.07 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    LUPO (6X1, 6E1) | 1998.09-2005.07 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - AKU
    MULTIVAN V
    MULTIVAN V (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - AXB
    MULTIVAN V (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 85pk, 63kw - AXC
    MULTIVAN V (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 84pk, 62kw - BRR
    MULTIVAN V (7HM, 7HN, 7HF, 7EF, 7EM, 7EN) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 102pk, 75kw - BRS
    NEW BEETLE
    NEW BEETLE (9C1, 1C1) | 1998.01-2010.09 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - ALH
    NEW BEETLE (9C1, 1C1) | 1998.01-2010.09 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - ATD, BEW
    NEW BEETLE (9C1, 1C1) | 1998.01-2010.09 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BSW
    NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) | 2002.09-2010.10 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AXR
    NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) | 2002.09-2010.10 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BSW
    PASSAT
    PASSAT (315, 3A5) | 1989.09-1996.12 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    PASSAT (32) | 1973.05-1980.07 1.3 - 1272ccm, 55pk, 40kw - FY
    PASSAT (32) | 1973.05-1980.07 1.3 - 1272ccm, 60pk, 44kw - FZ
    PASSAT (32) | 1973.05-1980.07 1.3 - 1297ccm, 55pk, 40kw - ZA
    PASSAT (32) | 1973.05-1980.07 1.3 - 1297ccm, 60pk, 44kw - ZF
    PASSAT (32) | 1973.05-1980.07 1.5 - 1471ccm, 75pk, 55kw - YJ, ZB
    PASSAT (32) | 1973.05-1980.07 1.5 - 1471ccm, 86pk, 63kw - ZC
    PASSAT (32) | 1973.05-1980.07 1.5 D - 1471ccm, 50pk, 37kw - CK
    PASSAT (32) | 1973.05-1980.07 1.6 - 1588ccm, 72pk, 53kw - FS
    PASSAT (32) | 1973.05-1980.07 1.6 - 1588ccm, 75pk, 55kw - WY, WZ
    PASSAT (32) | 1973.05-1980.07 1.6 - 1588ccm, 85pk, 63kw - YP
    PASSAT (32) | 1973.05-1980.07 1.6 GLi - 1588ccm, 110pk, 81kw - YS
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.3 - 1297ccm, 60pk, 44kw - EP
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.3 - 1272ccm, 55pk, 40kw - FY
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.3 - 1272ccm, 60pk, 44kw - FZ
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - DT
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.6 - 1595ccm, 70pk, 51kw - PP
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RL
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.6 - 1588ccm, 75pk, 55kw - YN, WV
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.6 - 1588ccm, 85pk, 63kw - YP
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - CR, JK
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - CY
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - DS, JV, JN
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - DZ
    PASSAT (32B) | 1980.08-1988.03 1.8 - 1781ccm, 87pk, 64kw - RM
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - ABN, EZ, 1F
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.6 TD - 1588ccm, 80pk, 59kw - RA, SB
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - PB
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.8 - 1781ccm, 107pk, 79kw - PF
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - RP, ABS, ADZ
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.8 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - KR
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.8 G60 Syncro - 1781ccm, 160pk, 118kw - PG
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 2.0 - 1984ccm, 107pk, 79kw - AEP
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 2.0 16V - 1984ccm, 136pk, 100kw - 9A
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 2.0 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    PASSAT (3A2, 35I) | 1988.02-1996.08 2.0 Syncro - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT (3B2) | 1996.08-2000.11 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    PASSAT (3B2) | 1996.08-2000.11 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU, AHH
    PASSAT (3B2) | 1996.08-2000.11 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, ATJ
    PASSAT (3B2) | 1996.08-2000.11 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    PASSAT (3B2) | 1996.08-2000.11 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - ATJ
    PASSAT (3B2) | 1996.08-2000.11 1.9 TDI Syncro/4motion - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    PASSAT (3B2) | 1996.08-2000.11 2.3 VR5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    PASSAT (3B2) | 1996.08-2000.11 2.3 VR5 Syncro/4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    PASSAT (3B3) | 2000.10-2005.05 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    PASSAT (3B3) | 2000.10-2005.05 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    PASSAT (3B3) | 2000.10-2005.05 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF
    PASSAT (3B3) | 2000.10-2005.05 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - BGW
    PASSAT (3C2) | 2005.03-2010.11 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    PASSAT (3C2) | 2005.03-2010.11 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    PASSAT (3C2) | 2005.03-2010.11 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    PASSAT Sedan
    PASSAT Sedan (32B) | 1985.01-1988.03 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - DT
    PASSAT Sedan (32B) | 1985.01-1988.03 1.6 - 1595ccm, 70pk, 51kw - PP
    PASSAT Sedan (32B) | 1985.01-1988.03 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RL
    PASSAT Sedan (32B) | 1985.01-1988.03 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - CY
    PASSAT Sedan (32B) | 1985.01-1988.03 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - DS, JN
    PASSAT Sedan (32B) | 1985.01-1988.03 1.8 - 1781ccm, 87pk, 64kw - RM
    PASSAT Variant
    PASSAT Variant (33) | 1973.05-1980.07 1.3 - 1272ccm, 55pk, 40kw - FY
    PASSAT Variant (33) | 1973.05-1980.07 1.3 - 1297ccm, 55pk, 40kw - ZA
    PASSAT Variant (33) | 1973.05-1980.07 1.3 - 1297ccm, 60pk, 44kw - ZF
    PASSAT Variant (33) | 1973.05-1980.07 1.5 - 1471ccm, 75pk, 55kw - YJ, ZB
    PASSAT Variant (33) | 1973.05-1980.07 1.5 - 1471ccm, 86pk, 63kw - ZC
    PASSAT Variant (33) | 1973.05-1980.07 1.5 D - 1471ccm, 50pk, 37kw - CK
    PASSAT Variant (33) | 1973.05-1980.07 1.6 - 1588ccm, 72pk, 53kw - FS
    PASSAT Variant (33) | 1973.05-1980.07 1.6 - 1588ccm, 75pk, 55kw - YN
    PASSAT Variant (33) | 1973.05-1980.07 1.6 - 1588ccm, 85pk, 63kw - YP
    PASSAT Variant (33) | 1973.05-1980.07 1.6 i - 1588ccm, 110pk, 81kw - YS
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.3 - 1297ccm, 60pk, 44kw - EP
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.3 - 1272ccm, 55pk, 40kw - FY
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.3 - 1272ccm, 60pk, 44kw - FZ
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - DT
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.6 - 1595ccm, 70pk, 51kw - PP
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RL
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.6 - 1588ccm, 75pk, 55kw - YN, WV
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.6 - 1588ccm, 85pk, 63kw - YP
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - CR, JK
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - CY
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - DS, JV, JN
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - DZ
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.8 - 1781ccm, 87pk, 64kw - RM
    PASSAT Variant (33B) | 1980.08-1988.07 1.8 Syncro - 1781ccm, 90pk, 66kw - DS, JN
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - EZ, 1F
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RF
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.6 TD - 1588ccm, 80pk, 59kw - RA, SB
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - PB
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.8 - 1781ccm, 107pk, 79kw - PF
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - RP, ABS, ADZ
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.8 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - KR
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.8 G60 Syncro - 1781ccm, 160pk, 118kw - PG
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 2.0 - 1984ccm, 107pk, 79kw - AEP
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 2.0 16V - 1984ccm, 136pk, 100kw - 9A
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 2.0 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    PASSAT Variant (3A5, 35I) | 1988.02-1997.05 2.0 Syncro - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT Variant (3B5) | 1997.05-2000.11 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    PASSAT Variant (3B5) | 1997.05-2000.11 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU, AHH
    PASSAT Variant (3B5) | 1997.05-2000.11 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, ATJ
    PASSAT Variant (3B5) | 1997.05-2000.11 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    PASSAT Variant (3B5) | 1997.05-2000.11 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AJM, ATJ
    PASSAT Variant (3B5) | 1997.05-2000.11 1.9 TDI Syncro/4motion - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    PASSAT Variant (3B5) | 1997.05-2000.11 2.3 VR5 - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    PASSAT Variant (3B5) | 1997.05-2000.11 2.3 VR5 Syncro/4motion - 2324ccm, 150pk, 110kw - AGZ
    PASSAT Variant (3B6) | 2000.10-2005.05 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AVB
    PASSAT Variant (3B6) | 2000.10-2005.05 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF, AWX
    PASSAT Variant (3B6) | 2000.10-2005.05 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 130pk, 96kw - AVF
    PASSAT Variant (3B6) | 2000.10-2005.05 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - BGW
    PASSAT Variant (3C5) | 2005.08-2011.10 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    PASSAT Variant (3C5) | 2005.08-2011.10 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    PASSAT Variant (3C5) | 2005.08-2011.10 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    POLO
    POLO (6N1) | 1994.10-1999.10 1.7 SDI - 1716ccm, 57pk, 42kw - AHG
    POLO (6N1) | 1994.10-1999.10 45 1.0 - 1043ccm, 45pk, 33kw - AEV
    POLO (6N1) | 1994.10-1999.10 55 1.3 - 1296ccm, 55pk, 40kw - ADX
    POLO (6N1) | 1994.10-1999.10 60 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - AKU
    POLO (6N1) | 1994.10-1999.10 64 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    POLO (6N1) | 1994.10-1999.10 64 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AGD
    POLO (6N1) | 1994.10-1999.10 75 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - AEA, AEE
    POLO (6N2) | 1999.10-2001.09 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    POLO (6N2) | 1999.10-2001.09 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - AKU
    POLO (6N2) | 1999.10-2001.09 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    POLO (6N2) | 1999.10-2001.09 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AGD, ASX
    POLO (9N_) | 2001.10-2009.11 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF, BAY
    POLO (9N_) | 2001.10-2009.11 1.4 TDI - 1422ccm, 80pk, 59kw - BMS, BNV
    POLO (9N_) | 2001.10-2009.11 1.4 TDI - 1422ccm, 70pk, 51kw - BNM, BWB
    POLO (9N_) | 2001.10-2009.11 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - ASY
    POLO (9N_) | 2001.10-2009.11 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ, BLT
    POLO (9N_) | 2001.10-2009.11 1.9 TDI - 1896ccm, 101pk, 74kw - AXR, ATD, BMT
    POLO CLASSIC
    POLO CLASSIC (6V2) | 1995.11-2002.01 100 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - AFT, AEH, AKL, APF, AUR
    POLO CLASSIC (6V2) | 1995.11-2002.01 110 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, ASV
    POLO CLASSIC (6V2) | 1995.11-2002.01 57 1.7 SDI - 1716ccm, 57pk, 42kw - AKW
    POLO CLASSIC (6V2) | 1995.11-2002.01 64 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    POLO CLASSIC (6V2) | 1995.11-2002.01 68 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    POLO CLASSIC (6V2) | 1995.11-2002.01 75 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    POLO CLASSIC (6V2) | 1995.11-2002.01 90 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ADD
    POLO CLASSIC (6V2) | 1995.11-2002.01 90 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU, ALE, AGR, ALH
    POLO Van
    POLO Van Skåp/halvkombi (6N1) | 1994.10-1999.12 1.0 - 1043ccm, 45pk, 33kw - AEV
    POLO Variant
    POLO Variant (6V5) | 1997.05-2001.09 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU, ALE, AGR, ALH
    SANTANA
    SANTANA (32B) | 1981.08-1984.12 1.3 - 1272ccm, 60pk, 44kw - FZ
    SANTANA (32B) | 1981.08-1984.12 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - DT
    SANTANA (32B) | 1981.08-1984.12 1.6 - 1588ccm, 75pk, 55kw - WV
    SANTANA (32B) | 1981.08-1984.12 1.6 - 1588ccm, 85pk, 63kw - YP
    SANTANA (32B) | 1981.08-1984.12 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - CR, JK
    SANTANA (32B) | 1981.08-1984.12 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - CY
    SANTANA (32B) | 1981.08-1984.12 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - DS
    SCIROCCO
    SCIROCCO (53) | 1974.02-1980.07 1.1 - 1093ccm, 50pk, 37kw - FA
    SCIROCCO (53) | 1974.02-1980.07 1.5 - 1471ccm, 70pk, 51kw - FH
    SCIROCCO (53) | 1974.02-1980.07 1.5 - 1457ccm, 70pk, 51kw - JB
    SCIROCCO (53) | 1974.02-1980.07 1.6 - 1588ccm, 110pk, 81kw - EG
    SCIROCCO (53) | 1974.02-1980.07 1.6 - 1588ccm, 75pk, 55kw - FP
    SCIROCCO (53) | 1974.02-1980.07 1.6 - 1588ccm, 85pk, 63kw - FR
    SCIROCCO (53B) | 1980.08-1992.07 1.5 - 1457ccm, 70pk, 51kw - JB
    SCIROCCO (53B) | 1980.08-1992.07 1.6 - 1588ccm, 110pk, 81kw - EG
    SCIROCCO (53B) | 1980.08-1992.07 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - EW
    SCIROCCO (53B) | 1980.08-1992.07 1.6 - 1588ccm, 85pk, 63kw - FR
    SCIROCCO (53B) | 1980.08-1992.07 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RE
    SCIROCCO (53B) | 1980.08-1992.07 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - DX, EV, PB
    SCIROCCO (53B) | 1980.08-1992.07 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - EX
    SCIROCCO (53B) | 1980.08-1992.07 1.8 - 1781ccm, 95pk, 70kw - JH
    SCIROCCO (53B) | 1980.08-1992.07 1.8 16V - 1781ccm, 139pk, 102kw - KR
    SCIROCCO (53B) | 1980.08-1992.07 1.8 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - PL
    SHARAN
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 1995.09-2010.03 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ANU
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 1995.09-2010.03 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, AVG
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 1995.09-2010.03 1.9 TDI - 1896ccm, 130pk, 96kw - ASZ
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 1995.09-2010.03 1.9 TDI - 1896ccm, 115pk, 85kw - AUY, BVK
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 1995.09-2010.03 1.9 TDI - 1896ccm, 150pk, 110kw - BTB
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 1995.09-2010.03 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 115pk, 85kw - AUY
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 1995.09-2010.03 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - ADY, ATM
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 1995.09-2010.03 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BRT
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 1995.09-2010.03 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - BVH
    TOURAN
    TOURAN (1T1, 1T2) | 2003.02-2010.05 1.9 TDI - 1896ccm, 100pk, 74kw - AVQ
    TOURAN (1T1, 1T2) | 2003.02-2010.05 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    TOURAN (1T1, 1T2) | 2003.02-2010.05 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    TOURAN (1T1, 1T2) | 2003.02-2010.05 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    TRANSPORTER III
    TRANSPORTER III Buss | 1979.05-1992.07 1.6 D - 1588ccm, 50pk, 37kw - CS
    TRANSPORTER III Buss | 1979.05-1992.07 1.6 TD - 1589ccm, 70pk, 51kw - JX
    TRANSPORTER III Buss | 1979.05-1992.07 1.6 TD Syncro - 1589ccm, 70pk, 51kw - JX
    TRANSPORTER III Buss | 1979.05-1992.07 1.7 D - 1716ccm, 57pk, 42kw - KY
    TRANSPORTER III Flak/chassi | 1979.05-1992.07 1.6 D - 1588ccm, 50pk, 37kw - CS
    TRANSPORTER III Flak/chassi | 1979.05-1992.07 1.6 TD - 1589ccm, 70pk, 51kw - JX
    TRANSPORTER III Flak/chassi | 1979.05-1992.07 1.6 TD Syncro - 1589ccm, 69pk, 51kw - JX
    TRANSPORTER III Flak/chassi | 1979.05-1992.07 1.7 D - 1716ccm, 57pk, 42kw - KY
    TRANSPORTER III Skåp | 1979.05-1992.07 1.6 D - 1588ccm, 50pk, 37kw - CS
    TRANSPORTER III Skåp | 1979.05-1992.07 1.6 TD - 1589ccm, 69pk, 51kw - JX
    TRANSPORTER III Skåp | 1979.05-1992.07 1.6 TD Syncro - 1589ccm, 69pk, 51kw - JX
    TRANSPORTER III Skåp | 1979.05-1992.07 1.7 D - 1715ccm, 57pk, 42kw - KY
    TRANSPORTER IV
    TRANSPORTER IV Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 1990.09-2003.06 1.8 - 1781ccm, 67pk, 49kw - PD
    TRANSPORTER IV Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 1990.09-2003.06 1.9 D - 1896ccm, 60pk, 44kw - 1X
    TRANSPORTER IV Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 1990.09-2003.06 1.9 TD - 1896ccm, 68pk, 50kw - ABL
    TRANSPORTER IV Buss (70B, 70C, 7DB, 7DK, 70J, 70K, 7DC, 7DJ) | 1990.09-2003.06 2.0 - 1968ccm, 84pk, 62kw - AAC
    TRANSPORTER IV Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 1990.07-2003.04 1.8 - 1781ccm, 67pk, 49kw - PD
    TRANSPORTER IV Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 1990.07-2003.04 1.9 D - 1896ccm, 60pk, 44kw - 1X
    TRANSPORTER IV Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 1990.07-2003.04 1.9 TD - 1896ccm, 68pk, 50kw - ABL
    TRANSPORTER IV Flak/chassi (70E, 70L, 70M, 7DE, 7DL, 7DM) | 1990.07-2003.04 2.0 - 1968ccm, 84pk, 62kw - AAC
    TRANSPORTER IV Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH) | 1990.07-2003.04 1.8 - 1781ccm, 67pk, 49kw - PD
    TRANSPORTER IV Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH) | 1990.07-2003.04 1.9 D - 1896ccm, 60pk, 44kw - 1X
    TRANSPORTER IV Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH) | 1990.07-2003.04 1.9 TD - 1896ccm, 68pk, 50kw - ABL
    TRANSPORTER IV Skåp (70A, 70H, 7DA, 7DH) | 1990.07-2003.04 2.0 - 1968ccm, 84pk, 62kw - AAC
    TRANSPORTER V
    TRANSPORTER V Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7FE | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - AXB
    TRANSPORTER V Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7FE | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 85pk, 63kw - AXC
    TRANSPORTER V Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7FE | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 84pk, 62kw - BRR
    TRANSPORTER V Flak/chassi (7JD, 7JE, 7JL, 7JY, 7JZ, 7FD, 7FE | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 102pk, 75kw - BRS
    TRANSPORTER V Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - AXB
    TRANSPORTER V Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 85pk, 63kw - AXC
    TRANSPORTER V Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 84pk, 62kw - BRR
    TRANSPORTER V Skåp (7HA, 7HH, 7EA, 7EH) | 2003.04-2015.08 1.9 TDI - 1896ccm, 102pk, 75kw - BRS
    VENTO
    VENTO (1H2) | 1991.11-1998.09 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - ABU, AEA, AEE
    VENTO (1H2) | 1991.11-1998.09 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT
    VENTO (1H2) | 1991.11-1998.09 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    VENTO (1H2) | 1991.11-1998.09 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    VENTO (1H2) | 1991.11-1998.09 1.9 D - 1896ccm, 65pk, 48kw - 1Y
    VENTO (1H2) | 1991.11-1998.09 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    VENTO (1H2) | 1991.11-1998.09 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    VENTO (1H2) | 1991.11-1998.09 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    VENTO (1H2) | 1991.11-1998.09 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, AKR
  • Originalnummer

    068 121 113 D AUDI
    068 121 113 B AUDI
    044 121 113 AUDI
    068 121 113 H AUDI
    068 121 113 B SEAT
    044 121 113 SEAT
    068 121 113 D SEAT
    068 121 113 H SEAT
    044 121 113 SKODA
    068 121 113 D SKODA
    068 121 113 B SKODA
    068 121 113 H SKODA
    068 121 113 H VW
    068 121 113 B VW
    044 121 113 VW
    068 121 113 D VW
    03G 121 113 A AUDI
    03G 121 113 A SEAT
    056 121 113 D SEAT
    03G 121 113 A SKODA
    03G 121 113 A VW
    056 121 113 D VW
    68 121 113 H AUDI
    068 121 113 AUDI
    68 121 113 AUDI
    056 121 011 AUDI
    56 121 011 AUDI
    55 121 011 AUDI
    055 121 011 AUDI
    68 121 113 B AUDI
    44 121 113 AUDI
    68 121 113 D AUDI
    3G 121 113 A AUDI
    44 121 113 SEAT
    68 121 113 H SEAT
    68 121 113 B SEAT
    32 121 113 SEAT
    032 121 113 SEAT
    56 121 113 D SEAT
    3G 121 113 A SEAT
    68 121 113 D SEAT
    3G 121 113 A SKODA
    68 121 113 H SKODA
    68 121 113 D SKODA
    44 121 113 SKODA
    68 121 113 B SKODA
    68 121 113 H VW
    68 121 113 B VW
    56 121 011 VW
    056 121 011 VW
    68 121 113 D VW
    3G 121 113 A VW
    44 121 113 VW
    68 121 113 VW
    068 121 113 VW
    56 121 113 D VW
    055 121 011 VW
    55 121 011 VW
    032 121 113 AUDI
    32 121 113 AUDI
    32 121 113 VW
    032 121 113 VW
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Beställningen skickas:

    i morgon

  • omdömen 2

    • 5 Av:

      -ingen ytterligare förklaring-

    • 5 Av:

      -ingen ytterligare förklaring-

  • Fråga?

    • 0122608. Termostat, kylvätska
    • För att hjälpa dig väl i fråga behöver vi ytterligare information om bilen. Vi skulle vilja veta från dig: gör / modell / modell, år, kropp, bränsle, automatisk eller skift, antal dörrar, chassinummer.

Termostat, kylvätska 17888 FEBI, miniatyr 3

Termostat, kylvätska 17888 FEBI

146,29 kr