Tillbaka till listan
FEBI

Termostat, kylvätska 11493 FEBI

5 5/5 (1 översyn)

  • Termostat, kylvätska 11493 FEBI
  • Termostat, kylvätska 11493 FEBI, miniatyr 2

Produktnummer: 0135229

Tillverkare kod: 11493

EAN: 4027816114932

113,98 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 02-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Med packbox
    ApplikationTermostat
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti
    Öppningstemperatur [°C]81
    Observera serviceinformationen

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-46-040-2465
    BGA CT5488K
    BORG & BECK BTS153.82
    CALORSTAT by Vernet TH1515.81J
    DT Spare Parts 2.91500
    EPS 1.880.218
    ERA 350224
    FACET 7.8218
    FEBI 11493 (denna produkt)
    FIRST LINE FTS153.82
    GATES TH10981G1
    150,12 kr
    KW 580 218
    LASO 98581502
    MAHLE ORIGINAL TX 10 81D
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MALÒ TER280
    MAPCO 28504
    METZGER 4006278
    MOTORAD 424-82K
    151,16 kr
    OPEN PARTS TRM1081.00
    SRP 73952 - TC
    STELLOX 82-24025-SX
    TRISCAN 8620 5582
    WILMINK GROUP WG1104798
    WILMINK GROUP WG1760620
    WILMINK GROUP WG2113250
    WILMINK GROUP WG1264902
    WILMINK GROUP WG1445907
    WILMINK GROUP WG2311402
  • Tillämplighet

    SAAB
    900 I
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 -16 - 1985ccm, 126pk, 93kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 -16 - 1985ccm, 125pk, 92kw - B202XI
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 S Turbo-16 - 1985ccm, 141pk, 104kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 160pk, 118kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 Turbo-16 S - 1985ccm, 175pk, 129kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, B
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 Turbo-16 S Cat - 1985ccm, 175pk, 129kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 -16 - 1985ccm, 126pk, 93kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX, KV, 7A, AAH, 1P, RL, JT, C
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 S Turbo-16 - 1985ccm, 141pk, 104kw - B202S
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 -16 - 1985ccm, 126pk, 93kw - B202I
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 S Turbo-16 - 1985ccm, 141pk, 104kw - B202S
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 180pk, 132kw - B202L
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL, B202L
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo-16 S - 1985ccm, 175pk, 129kw - B202XL
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo-16 S Cat - 1985ccm, 170pk, 125kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    9000
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 - 1985ccm, 128pk, 94kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, B
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 CD - 1985ccm, 131pk, 96kw - B202I, B204I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 CD - 1985ccm, 150pk, 110kw - B202S, B204E, B204S
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 175pk, 129kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo CD - 1985ccm, 185pk, 136kw - B202L
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo CD - 1985ccm, 147pk, 108kw - B202S, B204E
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo CD - 1985ccm, 163pk, 120kw - B202XL
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 - 2290ccm, 224pk, 165kw - B234R
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CD - 2290ccm, 146pk, 107kw - B234I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CD Turbo - 2290ccm, 200pk, 147kw - B234L
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CDE - 2290ccm, 147pk, 108kw - B234I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CDE Eco-Power - 2290ccm, 170pk, 125kw - B234E
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 Turbo - 2290ccm, 195pk, 143kw - B234L
    9000 Halvkombi
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 - 1985ccm, 125pk, 92kw - B202XI
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 - 1985ccm, 128pk, 94kw - B202XI
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 CS - 1985ccm, 128pk, 94kw - B202I, B202XI
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 CS - 1985ccm, 131pk, 96kw - B204I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 ND Turbo - 1985ccm, 150pk, 110kw - B202S, B204E, B204S
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 172pk, 127kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 163pk, 120kw - B202XL
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 175pk, 129kw - B202XL, B202L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo CS - 1985ccm, 185pk, 136kw - B202L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 T16 - 1985ccm, 204pk, 150kw - B202L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Aero CS - 2290ccm, 220pk, 162kw - B234R
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Aero CS - 2290ccm, 224pk, 165kw - B234R
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 CS - 2290ccm, 146pk, 107kw - B234I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 CSE - 2290ccm, 147pk, 108kw - B234I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 CSE Eco Power - 2290ccm, 170pk, 125kw - B234E
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Turbo - 2290ccm, 195pk, 143kw - B234L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Turbo CSE - 2290ccm, 200pk, 147kw - B234L
  • Originalnummer

    75 17 345 SAAB
    88 17 538 SAAB
    273952 VOLVO
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    02-11-2026

  • omdömen 1

    • 5 Av: Anonym på 11-12-2014

      passar perfekt

Säker betalning

Tidigare sett av dig