Tillbaka till listan
Pierburg

Oljekylare, motorolja

Produktnummer: 2182185

Tillverkare kod: 7.09269.94.0

EAN: 4069064009745

551,53 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 17-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    ApplikationHus
    Ribbantal12
    Garanti2 år
    Längd [mm]133
    Höjd [mm]45
    Bredd [mm]96

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AVA QUALITY COOLING FD3624
    536,67 kr
    BOGAP F4222113
    ERA 354226
    ESEN SKV 31SKV600
    FEBI BILSTEIN 196044
    350,66 kr
    FISPA 590156
    FISPA 590156-LOW
    HART 621 468
    HOFFER 8095156LOW
    HOFFER 8095156
    MALÒ 135066
    MEAT & DORIA 95156
    MEAT & DORIA 95156LOW
    METZGER 2370229
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    NISSENS 90971
    669,16 kr
    PIERBURG 7.09269.94.0 (denna produkt)
    SIDAT 590156-LOW
    SIDAT 590156
    SWAG 33 11 1954
    352,61 kr
    TOPRAN 625 281
    VEMO V25-60-0028
    WILMINK GROUP WG2437918
    WILMINK GROUP WG1720053
    WILMINK GROUP WG2425339
    WILMINK GROUP WG2402484
    WILMINK GROUP WG2426093
    WILMINK GROUP WG2588491
    WILMINK GROUP WG2118928
  • Tillämplighet

    FORD
    B-MAX
    B-MAX (JK) | 10.2012-12.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 120pk, 88kw - M1JA
    B-MAX (JK) | 10.2012-12.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1JE, M1JH
    B-MAX (JK) | 10.2012-12.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - SFJA, SFJB, SFJC, SFJD
    B-MAX (JK) | 10.2012-12.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 140pk, 103kw - YYJC
    B-MAX Van
    B-MAX Van (JK) | 08.2012-12.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 120pk, 88kw - M1JA
    B-MAX Van (JK) | 08.2012-12.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1JE, M1JH
    B-MAX Van (JK) | 08.2012-12.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - SFJA, SFJB, SFJC, SFJD
    C-MAX II
    C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) | 04.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 999ccm, 101pk, 74kw - B3DA
    C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) | 04.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 999ccm, 125pk, 92kw - B7DA
    C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) | 04.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1DA, M1DD
    C-MAX II (DXA/CB7, DXA/CEU) | 04.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - M2DA, M2DC
    C-MAX II Van | 10.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1DA, B7DA, M1DD
    C-MAX II Van | 10.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - M2DA, M2DC
    ECOSPORT
    ECOSPORT | 10.2013-12.2022 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1JC, M1JJ, M1JU
    ECOSPORT | 10.2013-12.2022 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - SFJL
    ECOSPORT | 10.2013-12.2022 1.0 EcoBoost - 998ccm, 140pk, 103kw - YYJD, YYJF
    FIESTA VI
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1JE, M1JH
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - SFJA, SFJB, SFJC, SFJD
    FIESTA VI (CB1, CCN) | 06.2008-12.2017 1.0 Sport - 998ccm, 140pk, 103kw - YYJA, YYJB
    FIESTA VI Van | 08.2008-04.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1JE, M1JH
    FIESTA VI Van | 08.2008-04.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - SFJA, SFJB, SFJC, SFJD
    FIESTA VI Van | 08.2008-04.2017 1.0 EcoBoost - 998ccm, 140pk, 103kw - YYJA, YYJB
    FIESTA VII
    FIESTA VII (HJ, HF) | 05.2017-12.2022 1.0 EcoBoost - 999ccm, 125pk, 92kw - B7JA, B7JB, B7JC
    FIESTA VII (HJ, HF) | 05.2017-12.2022 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1JL, M1JM, M1JP
    FIESTA VII (HJ, HF) | 05.2017-12.2022 1.0 EcoBoost - 998ccm, 140pk, 103kw - YYJE, YYJG
    FIESTA VII (HJ, HF) | 05.2017-12.2022 1.0 EcoBoost Active - 998ccm, 125pk, 92kw - M1JL, M1JM, M1JP
    FIESTA VII (HJ, HF) | 05.2017-12.2022 1.0 EcoBoost Active - 998ccm, 140pk, 103kw - YYJE
    FIESTA VII (HJ, HF) | 05.2017-12.2022 1.0 EcoBoost mHEV - 999ccm, 125pk, 92kw - B7JA, B7JB, B7JC
    FIESTA VII (HJ, HF) | 05.2017-12.2022 1.0 EcoBoost mHEV Active - 999ccm, 125pk, 92kw - B7JA, B7JB, B7JC
    FIESTA VII Van | 09.2018-??? 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1JL, M1JM, M1JP
    FIESTA VII Van | 09.2018-??? 1.0 EcoBoost - 998ccm, 140pk, 103kw - YYJE
    FIESTA VII Van | 09.2018-??? 1.0 EcoBoost mHEV - 999ccm, 125pk, 92kw - B7JA, B7JB, B7JC
    FOCUS III
    FOCUS III | 07.2010-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1DA, M1DD, M1DC
    FOCUS III | 07.2010-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 140pk, 103kw - M1DH
    FOCUS III | 07.2010-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - M2DA, SFDA, M2DB, M2DC, SFDB
    FOCUS III Sedan | 07.2010-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1DA, M1DD, M1DC
    FOCUS III Sedan | 07.2010-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 140pk, 103kw - M1DH
    FOCUS III Sedan | 07.2010-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - M2DA, SFDA, M2DB, M2DC, SFDB
    FOCUS III Skåp / kombi | 02.2012-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1DA, M1DD, M1DC
    FOCUS III Skåp / kombi | 02.2012-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - M2DA, SFDA, M2DB, M2DC, SFDB
    FOCUS III Skåpbil/halvkombi | 01.2011-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1DA, M1DD, M1DC
    FOCUS III Skåpbil/halvkombi | 01.2011-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - M2DA, SFDA, M2DB, M2DC, SFDB
    FOCUS III Turnier | 07.2010-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1DA, M1DD, M1DC
    FOCUS III Turnier | 07.2010-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 140pk, 103kw - M1DH
    FOCUS III Turnier | 07.2010-02.2020 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - M2DA, SFDA, M2DB, M2DC, SFDB
    FOCUS IV
    FOCUS IV (HN) | 01.2018-11.2025 1.0 EcoBoost - 999ccm, 125pk, 92kw - B7DA
    FOCUS IV Sedan (HM) | 11.2018-11.2025 1.0 EcoBoost - 999ccm, 125pk, 92kw - B7DA
    FOCUS IV Turnier (HP) | 09.2018-11.2025 1.0 EcoBoost - 999ccm, 101pk, 74kw - B3DA
    FOCUS IV Turnier (HP) | 09.2018-11.2025 1.0 EcoBoost - 999ccm, 125pk, 92kw - B7DA
    GRAND C-MAX
    GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) | 12.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 999ccm, 101pk, 74kw - B3DA
    GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) | 12.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 999ccm, 125pk, 92kw - B7DA
    GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) | 12.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1DA, M1DD
    GRAND C-MAX (DXA/CB7, DXA/CEU) | 12.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - M2DA, M2DC
    GRAND C-MAX Van | 12.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1DA, B7DA, M1DD
    GRAND C-MAX Van | 12.2010-06.2019 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - M2DA, M2DC
    MONDEO V
    MONDEO V Halvkombi (CE) | 09.2014-03.2022 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1CA, M1CB
    MONDEO V Turnier (CF) | 09.2014-03.2022 1.0 EcoBoost - 998ccm, 125pk, 92kw - M1CA, M1CB
    TRANSIT CONNECT
    TRANSIT CONNECT V408 Skåpbil/minivan | 09.2013-??? 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - M2GA, M2GB
    TRANSIT CONNECT V408 Skåpbil/minivan | 09.2013-??? 1.0 Flexifuel - 999ccm, 100pk, 74kw - B3GB
    TRANSIT COURIER
    TRANSIT COURIER B460 Minivan | 02.2014-12.2023 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - SFCA, SFCB, SFCC, SFCD, SFCE, SFCF
    TRANSIT COURIER B460 Skåpbil/minivan | 02.2014-12.2023 1.0 EcoBoost - 998ccm, 100pk, 74kw - SFCA, SFCB, SFCC, SFCD, SFCE, SFCF
    TRANSIT COURIER V769 Skåpbil/minivan (N3P) | 11.2023-??? 1.0 EcoBoost - 999ccm, 101pk, 74kw - B3DA, B3NB
    TRANSIT COURIER V769 Skåpbil/minivan (N3P) | 11.2023-??? 1.0 EcoBoost - 999ccm, 125pk, 92kw - B7JA, B7JB, B7NB
    TRANSIT CUSTOM
    TRANSIT CUSTOM V362 Buss (F3) | 09.2012-12.2023 1.0 EcoBoost PHEV - 996ccm, 125pk, 92kw - M1FA
    TRANSIT CUSTOM V362 Skåp (FY, FZ) | 09.2012-12.2023 1.0 EcoBoost PHEV - 996ccm, 125pk, 92kw - M1FA
  • Originalnummer

    CM5Z-6B856-A FORD USA
    CM5G6B856EA FORD
    CM5G6B856FA FORD
    1844735 FORD
    1761091 FORD
  • Tillverkare

    Pierburg

    Pierburg är en OE-leverantör för olika bilmärken och har varit verksam sedan 1909 som en partner inom fordonsindustrin. Pierburg producerar elektriska vattenpumpar, DC-motordrivna avgasreningssystem för avledning av ventiler, liksom de många olika versionerna av drivmodulerna. - OE kvalitet - 1 års full garanti

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    17-10-2026

Säker betalning