Tillbaka till listan
Ava Quality Cooling

Kylare, motorkylning VO2098 Ava Quality Cooling

Produktnummer: 0707027

Tillverkare kod: VO2098

EAN: 4045385045150

1 649,65 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Installera på några minuter! Lådan innehåller alla extrafunktioner
    såsom O-ringar, klämmor och ringar

    snällRadiator
    Nätlängd [mm]590
    Nätbredd [mm]498
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Med ram
    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed oljekylare.
    Garanti2 år
    KylarutförandeKylflänsar lödda
    Kylflänsar MaterialAluminium
    Materialtanken (radiator)Plast
    Nettdjup [mm]32
    Avgasdiameter [mm]34
    Utgångsdiameter [mm]34

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-45-040-2673
    AKS DASIS 220011N
    AVA QUALITY COOLING VO2098
    1 649,65 kr
    AVA QUALITY COOLING VO2098 (denna produkt)
    DENSO DRM33054
    DIEDERICHS DCM3504
    ELECTRO AUTO 31R78029
    MAHLE ORIGINAL CR 658 000S
    2 337,16 kr
    NISSENS 65530A
    1 351,11 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    NRF 53998
    1 339,24 kr
    NRF 53994
    REACH 1.41.1738.132
    SRLine 903208-4
    WILMINK GROUP WG1722795
    WILMINK GROUP WG2183865
    WILMINK GROUP WG2116142
    WILMINK GROUP WG1919537
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    8603739 VOLVO
    8602565 VOLVO
    8603900 VOLVO
    5003739 VOLVO
    8603907 VOLVO
    8601017 VOLVO
    1397561 VOLVO
  • Tillverkare

    Ava Quality Cooling
    AVA är en ledande internationell leverantör av högkvalitativa delar för motorkylning och luftkonditionering. AVA, med mer än 50 års erfarenhet, erbjuder det bredaste och mest uppdaterade utbudet som kan garantera total marknadstäckning. Utbudet av AVA omfattar produkter för personbilar, lastbilar, bussar och helhetslösningar för industri och lantbruk. Följande bildelar från Ava Quality Cooling finns i Winparts sortiment; radiatorer, luftkonditioneringspumpar, kylfläktar, bränslekylare och intercoolers.

    Sedan företaget grundades 1963 har AVA ständigt strävat efter att vara en värdefull partner på eftermarknaden för fordon. AVA är Driving Excellence, för att välja en AVA-produkt innebär att välja mycket mer än bara en produkt, det betyder effektivitet, pålitlighet, engagemang och lojalitet.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig