Tillbaka till listan
International Radiators Plus

Kylare, motorkylning *** IR PLUS *** 09002159 International Radiators Plus

  • Kylare, motorkylning *** IR PLUS *** 09002159 International Radiators Plus
  • Kylare, motorkylning *** IR PLUS *** 09002159 International Radiators Plus, miniatyr 2
  • Kylare, motorkylning *** IR PLUS *** 09002159 International Radiators Plus, miniatyr 3
  • Kylare, motorkylning *** IR PLUS *** 09002159 International Radiators Plus, miniatyr 4

Produktnummer: 0009756

Tillverkare kod: 09002159

EAN: 5410909127787

479,02 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 31-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    Bränsle: Diesel 1.9D

    radiator dimensioner: 670-365-27


    luftkonditionerade+ A/C
    transmissionMT
    snällRadiator
    Nätlängd [mm]670
    Nätbredd [mm]377
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Anslutningsledning klämd
    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed tillbehör
    KvalitetIR PLUS
    Anslutningsteknik"C" Clip
    GängmåttM22x1,5mm
    Garanti2 år
    KylarutförandeKylflänsar mekaniskt fogade
    Kylflänsar MaterialAluminium
    Materialtanken (radiator)Plast
    Nettdjup [mm]23
    Rördiametern på [mm]8
    Rördiameter [mm]16
    Ingångsdiameter 1 [mm]40
    Utgående diameter 1 [mm]40

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-45-040-2045
    AKS DASIS 061050N
    AVA QUALITY COOLING CNA2151
    768,81 kr
    AVA QUALITY COOLING CNA2159
    764,03 kr
    BOGAP P4210119
    DIEDERICHS DCM1716
    ELECTRO AUTO 31R10093
    ERA 673694
    ERA 673672
    FRIGAIR 0103.3043
    GT-BERGMANN Automotive GT10-107
    HART 637 131
    HART 601 911
    INTERNATIONAL RADIATORS PLUS 09002159 (denna produkt)
    JPN 60C9734-JPN
    KALE OTO RADYATÖR 160900
    KRAFT AUTOMOTIVE 1556070
    LORO 009-017-0003
    LORO 009-017-0002
    MAHLE ORIGINAL CR 624 000S
    MOTRIO 8550508282
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MTR 13054433
    NISSENS 61326A
    823,03 kr
    NISSENS 61315
    723,74 kr
    NRF 509510
    845,86 kr
    NRF 509510A
    613,83 kr
    REACH 1.40.13407.126
    RIDEX 470R0196
    STARK SKRD-0120223
    THERMOTEC D7P009TT
    THERMOTEC D7P006TT
    TYC 705-0002
    TYC 705-0001
    529,61 kr
    VALEO 732620
    1 172,68 kr
    WILMINK GROUP WG1721492
    WILMINK GROUP WG1721493
    WILMINK GROUP WG1721702
    WILMINK GROUP WG1723184
    WILMINK GROUP WG2207355
    WILMINK GROUP WG2114587
    WILMINK GROUP WG2114592
  • Tillämplighet

    CITROEN
    BERLINGO /
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.8 D (MFA9A) - 1769ccm, 58pk, 43kw - A9A (XUD7)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.9 D (MFDJY) - 1905ccm, 68pk, 50kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW (TU3JP), AEY, 20
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.9 D 4WD (MFWJZ) - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 2.0 HDi 4x4 (MFRHY) - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 2.0 HDI 90 (MFRHY) - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.8 D (MBA9A, MCA9A) - 1769ccm, 59pk, 43kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.9 D (MBDJY) - 1905ccm, 70pk, 51kw - 1Y, 1F, X 16 SZR, AEX, APQ, CDY (TU9M), HDZ (TU1M), D9B (XUD9A/U), KFX (TU3JP), D9B (XUD9A), NFZ (T
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 2.0 HDI 90 (MBRHY, MCRHY) - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 2.0 HDI 90 4WD (MBRHY, MCRHY) - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    XSARA
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.9 D - 1868ccm, 70pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 2.0 HDi 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    XSARA Break
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), KFW (TU3JP), 1
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.9 D - 1868ccm, 70pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    XSARA Coupé
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - DJY (XUD9A)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.9 D - 1868ccm, 70pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.9 TD - 1905ccm, 90pk, 66kw - DHY (XUD9TE/Y)
    PEUGEOT
    306
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    306 Break
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    306 Halvkombi
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 2.0 HDI 90 - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    PARTNER Flak/chassi
    PARTNER Flak/chassi (5_, G_) | 03.1997-07.2008 1.9 D - 1868ccm, 69pk, 51kw - WJY (DW8B), WJZ (DW8)
    PARTNER Flak/chassi (5_, G_) | 03.1997-07.2008 2.0 HDi - 1997ccm, 90pk, 66kw -
    PARTNER Minivan
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.9 D - 1905ccm, 68pk, 50kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 2.0 HDI - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
    PARTNER Skåpbil/minivan
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.8 D - 1769ccm, 58pk, 43kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 1.9 D - 1905ccm, 69pk, 51kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, 16 K4F, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 7
    PARTNER Skåpbil/minivan (5_, G_) | 06.1996-12.2015 2.0 HDi - 1997ccm, 90pk, 66kw - RHY (DW10TD)
  • Originalnummer

    133058 CITROËN
    1330C9 CITROËN/PEUGEOT
    96347973 CITROËN/PEUGEOT
  • Tillverkare

    International Radiators Plus

    En del av Van Wezel Autoparts grupp. Med över 100 års erfarenhet är Hexagon logo Internationella radiatorer blivit känd över hela världen. Logotypen för Internationella radiatorer står för hög kvalitet radiatorer, spisar, radiatorer, komponenter luftkonditionering, och olika andra kylnings delar för bilindustrin.


    Fabriken i Mellanöstern en del av Unipart gruppen - varje dag tusentals kvalitet kyl delar för bilar som tillverkas och testas för internationella radiatorer. För närvarande produceras omkring 5000 olika produkter, som används på tiotusentals bilar.


    Den enorma framgången i produktionen av komponenter för luftkonditioneringen i bilen investerar International Radiatorer nóg mer tid i kvalitet och utveckling av nya produkter. Så du är alltid säker på en kvalitetsprodukt till bästa pris.


    International Radiatorer produkter sticker ut på följande punkter:

    - Kvalitetskylningsdelar
    - Matching OE kvalitet till ett konkurrenskraftigt pris
    - Nästan alla holländska produkter i lager, så snabb leverans


    För närvarande har vi följande produkter i vårt sortiment av internationella Radiatorer:

    - Radiateurs
    - Air Kondensatorer
    - Kachelradiateurs
    - Laddluftkylare
    - Air styrningskompressorer


    Vid den internationella Radiatorer Plu s produkter får du en komplett uppsättning. Detta innebär att monteringsmaterial tillföres. Dessa är material såsom o-ringar, skruvar, gummin och mössor. Du kan montera produkterna slarvigt.


  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    31-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig