Tillbaka till listan
NRF

Kylare, motorkylning EASY FIT

  • Kylare, motorkylning EASY FIT
  • Kylare, motorkylning EASY FIT, miniatyr 2
  • Kylare, motorkylning EASY FIT, miniatyr 3
  • Kylare, motorkylning EASY FIT, miniatyr 4
  • Kylare, motorkylning EASY FIT, miniatyr 5
  • Kylare, motorkylning EASY FIT, miniatyr 6
  • Kylare, motorkylning EASY FIT, miniatyr 7

Produktnummer: 1226979

Tillverkare kod: 58379

EAN: 8718042093875

1 057,26 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 5 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    LÄTT FIT: Slangklämma x2
    NRF EASY FIT -referenser tillhandahålls inklusive
    monteringsdelar, såsom O-ringar, adaptrar, packningar och
    slangklämmor.

    snällRadiator
    Nätlängd [mm]678
    Nätbredd [mm]372
    MaterialAluminium
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Med monteringstillbehör
    Värmning/KylningFör fordon med kombinerad vatten/oljekylare
    Garanti2 år
    KylarutförandeKylflänsar lödda
    Nettdjup [mm]20
    Kommersiell garanti3 års kommersiell garanti

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-45-040-2705
    AKS DASIS 100061N
    AVA QUALITY COOLING HD2192
    1 084,61 kr
    AVA QUALITY COOLING HD2191
    1 052,90 kr
    BSG BSG 35-520-016
    BSG BSG 35-520-017
    DENSO DRM40028
    1 695,31 kr
    DENSO DRM40018
    DIEDERICHS DCM2186
    ELECTRO AUTO 31R26065
    ERA 673495
    FRIGAIR 0119.3033
    HART 650 854
    JDEUS M-0130310
    JDEUS M-0130480
    KALE OTO RADYATÖR 359135
    KALE OTO RADYATÖR 364710
    LUHUANRAD 101-0605
    MAHLE ORIGINAL CR 1894 000S
    MOTRIO 8550508701
    MOTRIO 8550508626
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    NISSENS 68141
    1 162,07 kr
    NISSENS 68143
    1 074,02 kr
    NPS H156A79
    NRF 58379 (denna produkt)
    REACH 1.41.2927.116
    REACH 1.41.2927.016
    REACH 1.41.2923.016
    STELLOX 10-26679-SX
    VALEO 701570
    VALEO 701135
    VAN WEZEL 25002192
    699,14 kr
    WILMINK GROUP WG1723334
    WILMINK GROUP WG1919599
    WILMINK GROUP WG2182926
    WILMINK GROUP WG2206846
    WILMINK GROUP WG2325741
    WILMINK GROUP WG2116633
    WILMINK GROUP WG2116631
    WILMINK GROUP WG1919589
    ZentParts Z20402
  • Tillämplighet

    HONDA
    CIVIC VIII
    CIVIC VIII Sedan (FD, FA) | 09.2005-12.2012 1.3 IMA (FA3, FD3) - 1339ccm, 95pk, 70kw - LDA2
    CIVIC VIII Sedan (FD, FA) | 09.2005-12.2012 1.3 IMA (FD3) - 1339ccm, 116pk, 85kw - LDA2
  • Originalnummer

    19010RNAA51 HONDA
    19010RRH901 HONDA
  • Tillverkare

    NRF
    NRF har varit en ledande tillverkare och leverantör av kylprodukter till fordons-, marin- och industrisektorerna sedan 1927. NRF är traditionellt känt för tillverkning av radiatorer, kylfläktar och värmemotstånd, men har även vuxit till en leverantör av ett komplett sortiment av motorkylning och luftkonditioneringsdelar. NRF har världsomspännande utvecklings- och testanläggningar. Stora grossister och distributörer av fordonsdelar såväl som mindre specialister i mer än 80 länder världen över förlitar sig på NRFs högkvalitativa produkter varje dag.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • ABS-givare GBS2675 TRW
    TRW

    ABS-givare GBS2675 TRW

    Specifikationerna inte finns

    1 062,43 kr

    I lager
  • Hjulcylinder F 026 002 282 Bosch
    Bosch

    Hjulcylinder F 026 002 282 Bosch

    Specifikationerna inte finns

    242,89 kr

    I lager