Tillbaka till listan
Nissens

Kylare, motorkylning 65613A Nissens

  • Kylare, motorkylning 65613A Nissens
  • Kylare, motorkylning 65613A Nissens, miniatyr 2
  • Kylare, motorkylning 65613A Nissens, miniatyr 3
  • Kylare, motorkylning 65613A Nissens, miniatyr 4
  • Kylare, motorkylning 65613A Nissens, miniatyr 5
  • Kylare, motorkylning 65613A Nissens, miniatyr 6
  • Kylare, motorkylning 65613A Nissens, miniatyr 7

Produktnummer: 0079553

Tillverkare kod: 65613A

EAN: 5707286223844

1 733,70 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 29-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    UtförandeTill fordon med eller utan luftkonditionering
    snällRadiator
    Nätlängd [mm]480
    Nätbredd [mm]378
    Garanti2 år
    KylarutförandeKylflänsar lödda
    Kylflänsar MaterialAluminium
    Materialtanken (radiator)Plast
    Nettdjup [mm]34
    Avgasdiameter [mm]38
    Utgångsdiameter [mm]38

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-45-040-2247
    AKS DASIS 220018N
    BBR Automotive 007-60-10324
    BOGAP V4210101
    DIEDERICHS DCM3511
    DIEDERICHS 8768505
    ELECTRO AUTO 31R78036
    ERA 673069
    FRIGAIR 0111.3005
    HART 611 962
    HELLA 8MK 366 300-581
    JDEUS 031M16
    JDEUS M-0310160
    JPN 60C9656-JPN
    KALE OTO RADYATÖR 375200
    KAMOKA 7700160
    LORO 052-017-0001
    LUHUANRAD 101-0577
    MAHLE ORIGINAL CR 1191 000S
    2 173,68 kr
    MAXGEAR AC230435
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MOCA RAD36186
    MOTRIO 8550508582
    NISSENS 65613A (denna produkt)
    NRF 58356
    1 755,89 kr
    NRF 550019
    1 408,66 kr
    OSSCA 56440
    PIERBURG 7.14928.56.0
    REACH 1.41.2878.132
    RIDEX 470R0542
    STARK SKRD-0120541
    STELLOX 10-26462-SX
    VALEO 701539
    VAN WEZEL 59002133
    1 198,19 kr
    WILMINK GROUP WG1723316
    WILMINK GROUP WG2162188
    WILMINK GROUP WG2182436
    WILMINK GROUP WG2116164
    WILMINK GROUP WG2640131
    WILMINK GROUP WG2206818
    ZentParts Z20107
  • Tillämplighet

    VOLVO
    XC90 I
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 2.5 T AWD - 2521ccm, 209pk, 154kw - B 5254 T2
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 3.2 - 3192ccm, 238pk, 175kw - B 6324 S
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 3.2 AWD - 3192ccm, 238pk, 175kw - B 6324 S
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 3.2 AWD - 3192ccm, 243pk, 179kw - B 6324 S5
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 D3 / D5 - 2400ccm, 163pk, 120kw - D 5244 T5
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 D5 AWD - 2401ccm, 163pk, 120kw - D 5244 T
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 D5 AWD - 2400ccm, 200pk, 147kw - D 5244 T18
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 D5 AWD - 2400ccm, 211pk, 155kw - D 5244 T18
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 D5 AWD - 2401ccm, 185pk, 136kw - D 5244 T4
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 T6 AWD - 2922ccm, 272pk, 200kw - B 6294 T
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 V8 AWD - 4414ccm, 316pk, 232kw - B 8444 S
    XC90 I (275) | 06.2002-12.2014 V8 AWD - 4414ccm, 320pk, 235kw - B 8444 S
    XC90 I VAN (275) | 09.2013-12.2014 2.4 D4 - 2401ccm, 163pk, 120kw - D 5244 T5
    XC90 I VAN (275) | 09.2013-12.2014 2.4 D5 AWD - 2400ccm, 200pk, 147kw - D 5244 T18
  • Originalnummer

    8602866 VOLVO
    8602867 VOLVO
    8603842 VOLVO
    36000086 VOLVO
    36000087 VOLVO
    8602674 VOLVO
    8602804 VOLVO
    8603109 VOLVO
    8603427 VOLVO
    8603613 VOLVO
    31305171 VOLVO
    8603428 VOLVO
    31293550 VOLVO
    36000464 VOLVO
    36002408 VOLVO
    8602864 VOLVO
    8602865 VOLVO
    8602675 VOLVO
    360024087 VOLVO
    8603619 VOLVO
  • Tillverkare

    Nissens

    Nissens  är en av Europas största tillverkare av radiatorer, värmekärnor, kondensorer, intercoolers, luftkonditioneringsdelar och många andra produkter utvecklade av Nissens. Med en vagnparkstäckning på över 92 % för både personbilar och lätta skåpbilar har Nissens ett mycket brett utbud. För att hålla detta sortiment uppdaterat lanseras mer än 100 nya referenser varje år. Framgångsrika koncept som First-Fit och Multi-Fit har utvecklats av Nissens speciellt för eftermarknaden. Nittio års erfarenhet garanterar en hög kvalitet. Alla produkter är tillverkade enligt ISO9001 / TS16949 och är 100% OEM-matchande.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    29-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig