Tillbaka till listan
International Radiators

Kylare, motorkylning 53002289 International Radiators

4 4/5 (1 översyn)

  • Kylare, motorkylning 53002289 International Radiators
  • Kylare, motorkylning 53002289 International Radiators, miniatyr 2

Produktnummer: 0016667

Tillverkare kod: 53002289

EAN: 5410909276294

633,41 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 29-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    Bränsle: G
    luftkonditionerade+/- A/C
    transmissionMT
    snällRadiator
    Nätlängd [mm]600
    Nätbredd [mm]350
    Garanti2 år
    KylarutförandeKylflänsar lödda
    Kylflänsar MaterialAluminium
    Materialtanken (radiator)Plast
    Nettdjup [mm]18
    Ingångsdiameter 1 [mm]34
    Utgående diameter 1 [mm]34

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AKS DASIS 212031N
    ASHIKA RDA153103
    AVA QUALITY COOLING TOA2290
    851,50 kr
    AVA QUALITY COOLING TOA2289
    931,60 kr
    BOGAP T4210151
    BOGAP T4210152
    BSG BSG 85-520-016
    DIEDERICHS DCM3220
    ELECTRO AUTO 31R71300
    ERA 673275
    FRIGAIR 0115.3103
    HART 606 451
    HELLA 8MK 366 303-121
    INTERNATIONAL RADIATORS 53002289 (denna produkt)
    JAPANPARTS RDA153103
    JAPKO RDA153103
    JPN 60C2024-JPN
    KALE OTO RADYATÖR 366200
    KALE OTO RADYATÖR 352700
    KAMOKA 7705113
    KRAFT AUTOMOTIVE 1553994
    LORO 051-017-0024
    MAGNETI MARELLI 350213175800
    MAHLE ORIGINAL CR 1526 000S
    NISSENS 646321
    878,90 kr
    NISSENS 646321
    878,90 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    NRF 56151
    NRF 53373
    800,10 kr
    PRASCO TY087R001
    REACH 1.40.20809.116
    REACH 1.40.14940.523
    REACH 1.40.20902.126
    REACH 1.41.2432.126
    REACH 1.40.20932.126
    REACH 1.41.2428.116
    REACH 1.41.2432.116
    REACH 1.41.2428.126
    REACH 1.40.20930.116
    REACH 1.41.2428.126YP
    RIDEX 470R0945
    STARK SKRD-0121128
    THERMOTEC D72023TT
    THERMOTEC D72062TT
    TYC 736-1020
    VALEO 734199
    WILMINK GROUP WG1723087
    WILMINK GROUP WG1722255
    WILMINK GROUP WG2182713
    WILMINK GROUP WG2207638
    WILMINK GROUP WG1919873
    WILMINK GROUP WG2115803
  • Tillämplighet

    TOYOTA
    COROLLA
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.4 VVT-i (ZZE120_, ZZE120R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Kombi
    COROLLA Kombi (_E12_) | 12.2001-12.2007 1.4 VVT-i (ZZE120_, ZZE120R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA Kombi (_E12_) | 12.2001-12.2007 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Sedan
    COROLLA Sedan (_E12_) | 03.2001-03.2008 1.4 VVT-i (ZZE120_, ZZE120R) - 1398ccm, 97pk, 71kw - 4ZZ-FE
    COROLLA Sedan (_E12_) | 03.2001-03.2008 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Verso
    COROLLA Verso (_E12_) | 08.2001-05.2004 1.6 VVT-i (ZZE121_, ZZE121R) - 1598ccm, 110pk, 81kw - 3ZZ-FE
    COROLLA Verso (_E12_) | 08.2001-05.2004 2.0 D-4D (CDE120_, CDE120R) - 1995ccm, 90pk, 66kw - 1CD-FTV
  • Originalnummer

    1640021130 TOYOTA
    1640021140 TOYOTA
    164002114087 TOYOTA
    16400-21140 TOYOTA
    16400-2114087 TOYOTA
    16400-21130 TOYOTA
  • Tillverkare

    International Radiators

    En del av Van Wezel Autoparts grupp. Med över 100 års erfarenhet är Hexagon logo Internationella radiatorer blivit känd över hela världen. Logotypen för Internationella radiatorer står för hög kvalitet radiatorer, spisar, radiatorer, komponenter luftkonditionering, och olika andra kylnings delar för bilindustrin.


    Fabriken i Mellanöstern en del av Unipart gruppen - varje dag tusentals kvalitet kyl delar för bilar som tillverkas och testas för internationella radiatorer. För närvarande produceras omkring 5000 olika produkter, som används på tiotusentals bilar.


    Den enorma framgången i produktionen av komponenter för luftkonditioneringen i bilen investerar International Radiatorer nóg mer tid i kvalitet och utveckling av nya produkter. Så du är alltid säker på en kvalitetsprodukt till bästa pris.


    International Radiatorer produkter sticker ut på följande punkter:

    - Kvalitetskylningsdelar
    - Matching OE kvalitet till ett konkurrenskraftigt pris
    - Nästan alla holländska produkter i lager, så snabb leverans


    För närvarande har vi följande produkter i vårt sortiment av internationella Radiatorer:

    - Radiateurs
    - Air Kondensatorer
    - Kachelradiateurs
    - Laddluftkylare
    - Air styrningskompressorer
    - Kylfläktar


  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    29-10-2026

  • omdömen 1

    • 4 Av: frans van der loop på 09-09-2020

      Passar bra, du behöver bara ta 2 längre bultar själv för att säkra fläktens hållare.

Säker betalning

Tidigare sett av dig