Tillbaka till listan
NRF

Torkare,m klimatanläggning EASY FIT 33078 NRF

  • Torkare,m klimatanläggning EASY FIT 33078 NRF
  • Torkare,m klimatanläggning EASY FIT 33078 NRF, miniatyr 2
  • Torkare,m klimatanläggning EASY FIT 33078 NRF, miniatyr 3
  • Torkare,m klimatanläggning EASY FIT 33078 NRF, miniatyr 4
  • Torkare,m klimatanläggning EASY FIT 33078 NRF, miniatyr 5

Produktnummer: 1223772

Tillverkare kod: 33078

EAN: 8718042018144

89,53 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 05-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 5 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    LÄTT FIT: O-ringar
    NRF EASY FIT -referenser tillhandahålls inklusive
    monteringsdelar, såsom O-ringar, adaptrar, packningar och
    slangklämmor.

    MaterialStål
    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed packningar
    Garanti2 år
    Diameter [mm]78
    Höjd [mm]200
    Kommersiell garanti3 års kommersiell garanti

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-45-036-1075
    AHE 33224
    AKS DASIS 800470N
    AUTOCLIMA 60652099
    AVA QUALITY COOLING FDD296
    161,10 kr
    BOSCH 1 986 AD3 248
    DA SILVA FF4208
    DELPHI TSP0175032
    DENSO DFD10011
    DIEDERICHS 8149001
    DIEDERICHS DCT1104
    ELECTRO AUTO 70G0005
    ERA 668028
    FISPA 13.2115
    FRIGAIR 137.40051
    HART 607 184
    HELLA 8FT 366 240-891
    HOFFER K132115
    KAMOKA 7810101
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    KRAFT AUTOMOTIVE 0230030
    KRIOS 13.2115
    LORO 017-021-0001
    MAHLE ORIGINAL AD 136 000S
    250,22 kr
    MAXGEAR AC408854
    MEAT & DORIA K132115
    NISSENS 95169
    185,89 kr
    NRF 33078 (denna produkt)
    REACH 1.71.12193
    SIDAT 13.2115
    VAN WEZEL 1800D296
    156,36 kr
    VEMO V10-06-0008
    WAECO 8880700106
    WILMINK GROUP WG2041447
    WILMINK GROUP WG1918377
    WILMINK GROUP WG2159888
    WILMINK GROUP WG2120527
    ZentParts Z190286
  • Tillämplighet

    FORD
    GALAXY I
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ANU
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 2.0 i - 1998ccm, 116pk, 85kw - NSE, ZVSA
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 2.3 16V - 2295ccm, 146pk, 107kw - 838 A2.000, 838 B.000, 838 A3.000, 838 A7.000, 838 A4.000, RVA, 838 A6.000, 840 A2.000, VM, E5SA, Y
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 2.8 i V6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA, AMY
    GALAXY I (WGR) | 03.1995-05.2006 2.8 i V6 4x4 - 2792ccm, 174pk, 128kw - M51 D25 (256T1), 16 K4F, OM 604.910, M 111.920, M 111.921, RFM, RFN, N47 D20 C, AAA, 2L, P8C (XUD11
    GALAXY MK
    GALAXY MK I VAN (WGR) | 11.1995-03.2006 1.9 TDi - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU, ANU
    GALAXY MK I VAN (WGR) | 11.1995-03.2006 2.0 - 1998ccm, 116pk, 85kw - NSE, ZVSA
    GALAXY MK I VAN (WGR) | 11.1995-03.2006 2.8 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    SEAT
    ALHAMBRA
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 1.8 T 20V - 1781ccm, 150pk, 110kw - 18 K4F, X 16 SZR, 149 B3.000, 146 A5.000, X 20 XEV, X 17 DTL, 20 T2N, M 111.944, X 16 XEL, Z 16 XE,
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, ANU, ATM, 20 T2N, Z7X 722, Z7X 723, E7J
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 1Z, AHU, ABF, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RG
    ALHAMBRA (7V8, 7V9) | 04.1996-03.2010 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 16 K4F, N47 D20 C, ADY, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, ATM, 20 T2N, Z7X 722, Z7X 723, E7J 626, E7J 764,
    ALHAMBRA VAN
    ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) | 03.1996-03.2010 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - ADY, ATM
    ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) | 03.1996-03.2010 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ANU
    ALHAMBRA VAN (7V8, 7V9) | 03.1996-03.2010 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    VOLKSWAGEN
    SHARAN
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 1.8 T 20V - 1781ccm, 150pk, 110kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ANU
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - CAYC, CFFB, CFWA, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, 149 B3.000, 22R, B5, FE (16V), M 111.944, AFN, AVG, ACV,
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - ADY, ATM
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA, AMY
    SHARAN (7M8, 7M9, 7M6) | 09.1995-03.2010 2.8 VR6 Syncro - 2792ccm, 174pk, 128kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AAA, HDZ (TU1M), P8C (XUD11BTE), KFX (TU3JP), DJY (XUD9A), KFW
    SHARAN Skåpbil/minivan
    SHARAN Skåpbil/minivan (7M_) | 09.1996-03.2010 1.9 TDI (7M8) - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    SHARAN Skåpbil/minivan (7M_) | 09.1996-03.2010 1.9 TDI (7M8, 7M9) - 1896ccm, 90pk, 66kw - AHU, ANU
    SHARAN Skåpbil/minivan (7M_) | 09.1996-03.2010 2.0 (7M8, 7M9) - 1984ccm, 116pk, 85kw - ADY, ATM
    SHARAN Skåpbil/minivan (7M_) | 09.1996-03.2010 2.8 VR6 (7M8) - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
  • Originalnummer

    72300473 FORD
    7230473 FORD
    95VW19959AB FORD
    7M0820191A SEAT
    7M0820191A VW
  • Tillverkare

    NRF
    NRF har varit en ledande tillverkare och leverantör av kylprodukter till fordons-, marin- och industrisektorerna sedan 1927. NRF är traditionellt känt för tillverkning av radiatorer, kylfläktar och värmemotstånd, men har även vuxit till en leverantör av ett komplett sortiment av motorkylning och luftkonditioneringsdelar. NRF har världsomspännande utvecklings- och testanläggningar. Stora grossister och distributörer av fordonsdelar såväl som mindre specialister i mer än 80 länder världen över förlitar sig på NRFs högkvalitativa produkter varje dag.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    05-11-2026

Säker betalning