Tillbaka till listan
Nissens

Kondensor, klimatanläggning 941176 Nissens

  • Kondensor, klimatanläggning 941176 Nissens
  • Kondensor, klimatanläggning 941176 Nissens, miniatyr 2
  • Kondensor, klimatanläggning 941176 Nissens, miniatyr 3
  • Kondensor, klimatanläggning 941176 Nissens, miniatyr 4
  • Kondensor, klimatanläggning 941176 Nissens, miniatyr 5
  • Kondensor, klimatanläggning 941176 Nissens, miniatyr 6

Produktnummer: 1063575

Tillverkare kod: 941176

EAN: 5707286473300

756,58 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 30-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    FIRST FIT -Inklusive O-ringar om det behövs
    Korrosionsskydd – Specialbeläggning skyddar
    kondensorn mot korrosion och garanterar lång livslängd
    Kvävefyllning – Förseglad med gaspåfyllning för att hålla fukt ute
    håll

    MaterialAluminium
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Mer avfuktare
    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed kvävefyllning
    Kem.egenskaperKorrosionsbeständig
    KylmediaR 134a
    R 1234yf
    Garanti2 år
    Nätlängd [mm]390
    Nätbredd [mm]352
    Nettdjup [mm]16
    Avgasdiameter [mm]14,4
    Utgångsdiameter [mm]11

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AHE 43878
    AKS DASIS 212123N
    BOGAP T4117107
    DENSO DCN50040
    HART 646 690
    KAMOKA 7800302
    LORO 051-016-0050
    MAGNETI MARELLI 350203753000
    MAHLE ORIGINAL AC 897 000P
    1 058,87 kr
    MAXGEAR AC830466
    MOCA ACCN32955
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MTR 13054443
    NISSENS 941176 (denna produkt)
    NRF 350445
    734,44 kr
    VALEO 818014
    1 184,16 kr
    VAN WEZEL 53015705
    WILMINK GROUP WG2160702
    WILMINK GROUP WG2369334
    WILMINK GROUP WG2119979
    WILMINK GROUP WG2416352
    WILMINK GROUP WG1917549
  • Tillämplighet

    TOYOTA
    AYGO
    AYGO (_B4_) | 05.2014-??? 1.0 (KGB40) - 998ccm, 69pk, 51kw - 1KR-FE
    AYGO (_B4_) | 05.2014-??? 1.2 (PAB40) - 1199ccm, 82pk, 60kw - 1PP
  • Originalnummer

    88450YV010 TOYOTA
  • Tillverkare

    Nissens

    Nissens  är en av Europas största tillverkare av radiatorer, värmekärnor, kondensorer, intercoolers, luftkonditioneringsdelar och många andra produkter utvecklade av Nissens. Med en vagnparkstäckning på över 92 % för både personbilar och lätta skåpbilar har Nissens ett mycket brett utbud. För att hålla detta sortiment uppdaterat lanseras mer än 100 nya referenser varje år. Framgångsrika koncept som First-Fit och Multi-Fit har utvecklats av Nissens speciellt för eftermarknaden. Nittio års erfarenhet garanterar en hög kvalitet. Alla produkter är tillverkade enligt ISO9001 / TS16949 och är 100% OEM-matchande.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    30-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig