Tillbaka till listan
Nissens

Kondensor, klimatanläggning 940386 Nissens

  • Kondensor, klimatanläggning 940386 Nissens
  • Kondensor, klimatanläggning 940386 Nissens, miniatyr 2
  • Kondensor, klimatanläggning 940386 Nissens, miniatyr 3
  • Kondensor, klimatanläggning 940386 Nissens, miniatyr 4
  • Kondensor, klimatanläggning 940386 Nissens, miniatyr 5
  • Kondensor, klimatanläggning 940386 Nissens, miniatyr 6
  • Kondensor, klimatanläggning 940386 Nissens, miniatyr 7

Produktnummer: 0512422

Tillverkare kod: 940386

EAN: 5707286373518

1 549,34 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 29-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    FIRST FIT -Inklusive O-ringar om det behövs
    Korrosionsskydd – Specialbeläggning skyddar
    kondensorn mot korrosion och garanterar lång livslängd
    Kvävefyllning – Förseglad med gaspåfyllning för att hålla fukt ute
    håll

    MaterialAluminium
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Mer avfuktare
    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed kvävefyllning
    Kem.egenskaperKorrosionsbeständig
    KylmediaR 134a
    R 1234yf
    Garanti2 år
    Nätlängd [mm]489
    Nätbredd [mm]445
    Nettdjup [mm]16
    Avgasdiameter [mm]15,5
    Utgångsdiameter [mm]10,2

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AES 090.161.034.200
    AHE 43687
    AKS DASIS 072045N
    AUTOCLIMA 30311797CP
    BOGAP N4117110
    CV PSH 090.161.034.200
    DENSO DCN46028
    ELECTRO AUTO 30C18042
    ERA 667413
    ESEN SKV 86SKV423
    FAST FT13850
    FRIGAIR 0821.3041
    HART 636 987
    JDEUS M-719073A
    KAMOKA 7800431
    LORO 035-016-0045
    MAHLE ORIGINAL AC 570 000S
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MAHLE ORIGINAL AC 570 000P
    2 279,10 kr
    MAXGEAR AC830051
    MOCA ACCN32747
    MOTRIO 8550509293
    NISSENS 940386 (denna produkt)
    NPS N526N17
    NRF 350327
    NTY CCS-NS-034
    REACH 1.30.5062.PD
    RIDEX 448C0285
    STARK SKCD-0110466
    VAN WEZEL 13005355
    WILMINK GROUP WG2169999
    WILMINK GROUP WG2160587
    WILMINK GROUP WG2369056
    WILMINK GROUP WG2369055
    WILMINK GROUP WG2119614
  • Tillämplighet

    NISSAN
    NV200 /
    NV200 / EVALIA Buss | 07.2010-??? 1.5 dCi 110 (M20, M20M) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 636, K9K 646
    NV200 / EVALIA Buss | 07.2010-??? 1.5 dCi 85 (M20, M20M, M20K, M20KK) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 608, K9K 400, K9K 628
    NV200 / EVALIA Buss | 07.2010-??? 1.5 dCi 90 (M20, M20M) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 892
    NV200 Skåp
    NV200 Skåp | 02.2010-10.2013 1.5 dCi 110 (M20, M20N, M20M) - 1461ccm, 110pk, 81kw - K9K 636, K9K 646
    NV200 Skåp | 02.2010-10.2013 1.5 dCi 85 (M20, M20N, M20M) - 1461ccm, 86pk, 63kw - K9K 608, K9K 400, K9K 628
    NV200 Skåp | 02.2010-10.2013 1.5 dCi 90 (M20, M20N, M20M) - 1461ccm, 90pk, 66kw - K9K 892
  • Originalnummer

    92131JX51A NISSAN
    92100JX51A NISSAN
  • Tillverkare

    Nissens

    Nissens  är en av Europas största tillverkare av radiatorer, värmekärnor, kondensorer, intercoolers, luftkonditioneringsdelar och många andra produkter utvecklade av Nissens. Med en vagnparkstäckning på över 92 % för både personbilar och lätta skåpbilar har Nissens ett mycket brett utbud. För att hålla detta sortiment uppdaterat lanseras mer än 100 nya referenser varje år. Framgångsrika koncept som First-Fit och Multi-Fit har utvecklats av Nissens speciellt för eftermarknaden. Nittio års erfarenhet garanterar en hög kvalitet. Alla produkter är tillverkade enligt ISO9001 / TS16949 och är 100% OEM-matchande.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    29-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig