Tillbaka till listan
Nissens

Kompressor, luftkonditionering **FÖRSTA MONTERING**

  • Kompressor, luftkonditionering **FÖRSTA MONTERING**
  • Kompressor, luftkonditionering **FÖRSTA MONTERING**, miniatyr 2
  • Kompressor, luftkonditionering **FÖRSTA MONTERING**, miniatyr 3
  • Kompressor, luftkonditionering **FÖRSTA MONTERING**, miniatyr 4
  • Kompressor, luftkonditionering **FÖRSTA MONTERING**, miniatyr 5
  • Kompressor, luftkonditionering **FÖRSTA MONTERING**, miniatyr 6

Produktnummer: 1694792

Tillverkare kod: 89383

EAN: 5707286358867

2 987,90 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Se fordonets manual för rätt typ och mängd olja
    FIRST FIT - Inkluderar förfylld PAG-olja och O-ringar
    Om nödvändigt

    ApplikationLuftkonditioneringspump
    MaterialAluminium
    Kompletteringsartikel/tilläggsinfo 2Met PAG compressorolie
    Met magneetkoppeling
    Met diode
    VentiltypMed tryckbegränsningsventil
    Remskive-Ø [mm]119
    KylmediaR 134a
    R 1234yf
    Kompressor-IDDKS-15D
    Antal splines10
    Cylinderkompressor (ccm)170
    KontakthållarformRund
    KontaktutförandeMale
    Garanti2 år
    tillverkareVALEO
    Antal kontakter1
    KompressoroljaPAG 46 YF
    Avgasdiameter [mm]14,6
    Utgångsdiameter [mm]14,6
    Spänning [V]12
    Oljemängd [ml]150

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AES 090.815.019.000
    AES 090.815.019.501
    AHE 970032
    AHE 970032N
    AKS DASIS 851829N
    ANDEL ANC0374
    AVA QUALITY COOLING FDAK433
    2 800,85 kr
    Airstal 10-0962
    CEVAM 8623335
    CV PSH 090.815.019.000
    2 427,55 kr
    CV PSH 090.815.019.501
    DA SILVA FC1102
    DA SILVA FCN1102
    DRI 700510243
    ELSTOCK 51-0243
    2 499,36 kr
    ESEN SKV 84SKV090
    EURO KLIMA EKL32691
    FISPA 1.2131
    FISPA 1.8035A
    FRIESEN FRC23335
    HELLA 8FK 366 201-241
    HOFFER K18035A
    HOFFER K12131
    Henkel Parts 7110962R
    KAMOKA 7820118
    KRIOS 1.2131
    KRIOS 1.8035A
    LUCAS ACP342
    MAHLE ORIGINAL ACP 1320 000S
    3 437,39 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MAHLE ORIGINAL ACP 1320 000P
    3 713,14 kr
    MAXGEAR AC330072
    MEAT & DORIA K18035A
    MEAT & DORIA K12131
    MOCA AC31063
    NAPA NAC3038
    NISSENS 89383 (denna produkt)
    NRF 32492
    2 787,17 kr
    REACH 1.74.21155
    REACH 1.74.21274
    RIDEX 447K0121
    SIDAT 1.8035A
    SIDAT 1.2131
    STARK SKKM-0340121
    TRISCAN 9020 16039
    TURBO MOTOR AC00245
    VALEO 813323
    3 258,19 kr
    VALEO 690235
    VALEO 813823
    VAN WEZEL 1800K433
    2 178,27 kr
    WAI ACC11726
    WALKER WCP00115N
    WALKER WCP00115
    WILMINK GROUP WG2159408
    WILMINK GROUP WG2369664
    WILMINK GROUP WG2403988
    WILMINK GROUP WG2369663
    WILMINK GROUP WG2643811
    WILMINK GROUP WG2415503
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    8602925 VOLVO
    30761390 VOLVO
    3M5H19D629MF FORD
    3M5H19D629MJ FORD
    3M5H19D629MG FORD
    3M5H19D629MK FORD
    36000029 VOLVO
    1388316 FORD
    30780330 VOLVO
    8603656 VOLVO
    36001118 VOLVO
    3M5H19D629ME FORD
    3M5H19D629ML FORD
    1673990 FORD
    1476878 FORD
    36000316 VOLVO
    1466258 FORD
    36000570 VOLVO
  • Tillverkare

    Nissens

    Nissens  är en av Europas största tillverkare av radiatorer, värmekärnor, kondensorer, intercoolers, luftkonditioneringsdelar och många andra produkter utvecklade av Nissens. Med en vagnparkstäckning på över 92 % för både personbilar och lätta skåpbilar har Nissens ett mycket brett utbud. För att hålla detta sortiment uppdaterat lanseras mer än 100 nya referenser varje år. Framgångsrika koncept som First-Fit och Multi-Fit har utvecklats av Nissens speciellt för eftermarknaden. Nittio års erfarenhet garanterar en hög kvalitet. Alla produkter är tillverkade enligt ISO9001 / TS16949 och är 100% OEM-matchande.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig