Tillbaka till listan
FEBI

Vindrutetorkarmotor

4.8 4.8/5 (5 omdömen)

  • Vindrutetorkarmotor
  • Vindrutetorkarmotor, miniatyr 2
  • Vindrutetorkarmotor, miniatyr 3
  • Vindrutetorkarmotor, miniatyr 4

Produktnummer: 0368962

Tillverkare kod: 39310

EAN: 4027816393108

Winprice
Rek. pris: 1 605,33 kr

835,49 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras i övermorgon
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom en dag
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    PositionFram
    Antal anslutningar4
    Garanti3 år
    3 års kommersiell garanti
    Vänster / höger styrFör fordon med vänsterstyrd
    Spänning [V]12

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-49-032-1069
    AIC 54505
    AIC 54506
    ALANKO 10800104
    AP XENERGY XMT10130AD
    AP XENERGY XMT13030AD
    ARAVOLT AR021582
    BAPMIC BF0114240036
    BLIC 5810-07-033390
    BOGAP W5511109
    BUGIAD BWM50644
    CASCO CWM30130GS
    CASCO CWM30101AS
    CASCO CWM30101GS
    CASCO CWM30130AS
    DIPASPORT TRGM029N
    DIPASPORT TRGM021N
    ERA 460077
    ERA 460077A
    ERA 460028
    ERA 460028A
    ESEN SKV 19SKV135
    FAST FT82816
    FAST FT82806
    FEBI 39310 (denna produkt)
    FISPA 69830A2
    FISPA 69030A2
    HART 581 475
    HOFFER H27030
    HOFFER H27038
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    ITAB AUTOMOTIVE 30030101AV
    ITAB AUTOMOTIVE 30030130OV
    ITAB AUTOMOTIVE 30030130AV
    ITAB AUTOMOTIVE 30030101OV
    JP GROUP 3398200500
    JP GROUP 3398200200
    KAMOKA 3100015
    KAMOKA 3100016
    LORO 103-05-004
    MAGNETI MARELLI 064014011010
    1 424,30 kr
    MAPCO 90105
    MAXGEAR 57-0211
    MEAT & DORIA 27038
    MEAT & DORIA 27030
    METZGER 2191044
    METZGER 2191095
    NRF 70900470
    NRF 70900490
    NTY ESW-FT-001
    Oyodo 99E9011-OYO
    RIDEX 295W0022
    SIDAT 69830A2
    SIDAT 69030A2
    STARK SKWM-0290021
    SWAG 70 93 9310
    TOPRAN 623 411
    VALEO 584503
    VEMO V24-07-0016
    VEMO V24-07-0006
  • Tillämplighet

    ABARTH
    500 /
    500 / 595 / 695 | 08.2008-??? 1.4 (312.AXD1A) - 1368ccm, 135pk, 99kw - 312 A1.000
    500 / 595 / 695 | 08.2008-??? 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A) - 1368ccm, 180pk, 132kw - 312 A3.000, 312 B3.000
    500 / 595 / 695 | 08.2008-??? 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A, 312.AXD1A) - 1368ccm, 160pk, 118kw - 312 A3.000, 312 A1.000, 312 B4.000
    500 / 595 / 695 | 08.2008-??? 1.4 (312.AXT1A) - 1368ccm, 190pk, 140kw - 312 A1.000, 312 A9.000
    500C /
    500C / 595C / 695C | 05.2008-??? 1.4 (312.AXD1A) - 1368ccm, 135pk, 99kw - 312 A1.000
    500C / 595C / 695C | 05.2008-??? 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A) - 1368ccm, 180pk, 132kw - 312 A3.000
    500C / 595C / 695C | 05.2008-??? 1.4 (312.AXF1A, 312.AXD1A) - 1368ccm, 160pk, 118kw - 312 A3.000, 312 A1.000, 312 B4.000
    500C / 595C / 695C | 05.2008-??? 1.4 (312.AXF1A, 312.AXF11, 312.AXD1A) - 1368ccm, 140pk, 103kw - 312 A3.000, 312 A1.000
    FIAT
    500
    500 (312_) | 07.2007-??? 0.9 (312AXG1A, 312.AXG11) - 875ccm, 86pk, 63kw - 312 A2.000
    500 (312_) | 07.2007-??? 0.9 (312AXH1A) - 964ccm, 65pk, 48kw - 312 A4.000
    500 (312_) | 07.2007-??? 0.9 (312AXM1B) - 875ccm, 105pk, 77kw - 199 B6.000
    500 (312_) | 07.2007-??? 0.9 (312AXN1A) - 875ccm, 80pk, 59kw - 312 A5.000
    500 (312_) | 07.2007-??? 0.9 (312AXP1A) - 964ccm, 60pk, 44kw - 312 A4.000, 312 A6.000
    500 (312_) | 07.2007-??? 1.2 (312AXA1A) - 1242ccm, 69pk, 51kw - 169 A4.000
    500 (312_) | 07.2007-??? 1.2 LPG (312AXA1A) - 1242ccm, 69pk, 51kw - 169 A4.000
    500 (312_) | 07.2007-??? 1.3 D Multijet (312AXB1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    500 (312_) | 07.2007-??? 1.3 D Multijet (312AXE1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 312 B1.000
    500 (312_) | 07.2007-??? 1.4 (312AXC1B, 312CXC1B) - 1368ccm, 100pk, 74kw - 169 A3.000
    500 (312_) | 07.2007-??? Electric (EV) - 0ccm, 33pk, 24kw - 24
    500 (312_) | 07.2007-??? Electric (EV) - 0ccm, 113pk, 83kw - E99
    500 C
    500 C (312_) | 06.2009-??? 0.9 (312AG1A) - 875ccm, 86pk, 63kw - 312 A2.000
    500 C (312_) | 06.2009-??? 0.9 (312AXH1A) - 964ccm, 65pk, 48kw - 312 A4.000
    500 C (312_) | 06.2009-??? 0.9 (312AXM1B) - 875ccm, 105pk, 77kw - 199 B6.000
    500 C (312_) | 06.2009-??? 0.9 (312AXN1A, 312AXN11) - 875ccm, 80pk, 59kw - 312 A5.000
    500 C (312_) | 06.2009-??? 0.9 (312AXP1A) - 964ccm, 60pk, 44kw - 312 A6.000
    500 C (312_) | 06.2009-??? 1.2 (312CXA1A, 312AXA1A) - 1242ccm, 69pk, 51kw - 169 A4.000
    500 C (312_) | 06.2009-??? 1.3 D Multijet (312CXB1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    500 C (312_) | 06.2009-??? 1.3 D Multijet (312CXE1A, 312AXE1A) - 1248ccm, 95pk, 70kw - 199 B1.000, 312 B1.000
    500 C (312_) | 06.2009-??? 1.4 (301J410) - 1368ccm, 102pk, 75kw - 169 A3.000, EAB
    500 C (312_) | 06.2009-??? 1.4 (312CXC1B, 312AXC1B) - 1368ccm, 100pk, 74kw - 169 A3.000
    BRAVO II
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.4 (198AXA1B) - 1368ccm, 90pk, 66kw - 192 B2.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.4 16V (198AXS1B) - 1368ccm, 140pk, 103kw - 198 A7.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.4 LPG (198AXA1B) - 1368ccm, 90pk, 66kw - 192 B2.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.4 T-Jet (198AXF1B) - 1368ccm, 150pk, 110kw - 198 A1.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.4 T-Jet (198AXG1B) - 1368ccm, 120pk, 88kw - 198 A4.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.6 D Multijet (198AXH1B) - 1598ccm, 105pk, 77kw - 198 A3.000, 844 A3.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.6 D Multijet (198AXL1B) - 1598ccm, 120pk, 88kw - 198 A2.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.6 D Multijet (198AXM1B) - 1598ccm, 90pk, 66kw - 198 A6.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.9 D Multijet (198AXB1A) - 1910ccm, 120pk, 88kw - 192 A8.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.9 D Multijet (198AXC1B) - 1910ccm, 150pk, 110kw - 937 A5.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.9 D Multijet (198AXD1A) - 1910ccm, 116pk, 85kw - 192 A1.000, 192 B4.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 1.9 D Multijet (198AXE1A) - 1910ccm, 90pk, 66kw - 192 B5.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 2.0 D Multijet (198AXN1B) - 1956ccm, 165pk, 121kw - 198 A5.000
    BRAVO II (198_) | 11.2006-12.2014 2.0 D Multijet (198AXPIB) - 1956ccm, 163pk, 120kw - 844 A2.000, 198 A8.000
    BRAVO Van
    BRAVO Van (198_) | 03.2008-12.2014 1.6 JTD Multijet (198AXH1B) - 1598ccm, 105pk, 77kw - 198 A3.000
    PANDA
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.1 (169.AXA1A) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 187 A1.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 (169.AXB11, 169.AXB1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 (169AXF2A, 169AXF1A) - 1242ccm, 69pk, 51kw - 169 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 4x4 (169.AXB2A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 4x4 (169AXF2A, 169AXF1A) - 1242ccm, 69pk, 51kw - 169 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 LPG (169.AXB1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 LPG (169CXF1A) - 1242ccm, 69pk, 51kw - 169 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.2 Natural Power (169.AXB1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 D Multijet (169.AXC1A) - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 D Multijet (169AXG1A, 169AXD1A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000, 169 A5.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 D Multijet 4x4 (169.AXC2A) - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.3 JTD Multijet 4x4 (169AXG1A, 169AXG2A) - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000, 169 A5.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.4 (169AXE1B) - 1368ccm, 100pk, 74kw - 169 A3.000
    PANDA (169_) | 09.2003-08.2013 1.4 Natural Power (169AXHIA) - 1368ccm, 78pk, 57kw - 350 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.1 (169CXA1A) - 1108ccm, 54pk, 40kw - 187 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 - 1242ccm, 69pk, 51kw - 169 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 4x4 - 1242ccm, 69pk, 51kw - 169 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 4x4 - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 Bipower (169CXB1A) - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 LPG - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.2 Natural Power - 1242ccm, 60pk, 44kw - 188 A4.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet 4x4 - 1248ccm, 75pk, 55kw - 169 A1.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.3 D Multijet 4x4 - 1248ccm, 70pk, 51kw - 188 A8.000
    PANDA Skåpbil/halvkombi (169_) | 03.2004-12.2011 1.4 Natural Power - 1368ccm, 78pk, 57kw - 350 A1.000
    LANCIA
    DELTA III
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 1.4 (844.AXA1A) - 1368ccm, 120pk, 88kw - 198 A4.000
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 1.4 (844.AXB1A) - 1368ccm, 150pk, 110kw - 198 A1.000
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 1.4 16V (844.AXL1A) - 1368ccm, 140pk, 103kw - 198 A7.000
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 1.4 Bifuel (844.AXA1A) - 1368ccm, 120pk, 88kw - 198 A4.000
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 1.6 D Multijet (844.AXC11, 844.AXC1A) - 1598ccm, 120pk, 88kw - 198 A2.000
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 1.6 D Multijet (844.AXF11, 844.AXF1A) - 1598ccm, 116pk, 85kw - 955 A4.000
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 1.6 D Multijet (844.AXP1A) - 1598ccm, 105pk, 77kw - 844 A3.000
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 1.8 (844.AXH12) - 1742ccm, 200pk, 147kw - 939 B1.000
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 1.9 D Multijet (844.AXE1A) - 1910ccm, 190pk, 140kw - 844 A1.000
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 2.0 D Multijet (844.AXD1A, 844.AXM1A) - 1956ccm, 165pk, 121kw - 198 A8.000, 198 A5.000
    DELTA III (844_) | 08.2008-08.2014 2.0 D Multijet (844.AXG1A, 844.AXN1A) - 1956ccm, 163pk, 120kw - 844 A2.000
  • Originalnummer

    77362587 FIAT
    77362587 SK FIAT
    77364424 SK FIAT
    77364424 FIAT
    46804522 FIAT
    77362587 LANCIA
    77364424 LANCIA
    77364424 SK ABARTH
    46804522 SK FIAT
    77364424 ABARTH
  • Tillverkare

    FEBI

    FEBI är en av våra största tillverkarna i bromsskivor, bromsbelägg, fjädring armar och chassiprodukter.

    FEBI på allt för den professionella reparation av bilar, släpvagnar och skåpbilar av alla stora märken och modeller. FEBI använder sina år av erfarenhet, den senaste productietechnologieà «n och investera i expansion av sin egen produktion.

    FEBI står på dessa frågor från andra tillverkare:

    - Mycket stort utbud av> 30.000 produkter
    - 95% är i lager vid Febi och sålunda levereras snabbt
    - FEBI producerar sin egen, och därmed garanterar en hög kvalitet tysk
    - Stort utbud av mycket nya bilmodeller

    För tillfället FEBI produkter i följande produktgrupper:

    - Bromssats
    - Brake
    - Gas Springs
    - Kontroll Arms
    - Fjädrar
    - Distribution Sets
    - filter
    - Spolar
    - Kylning Delar (Kylvätska Fläns, ormar)
    - Spark
    - Skicka Bullets och Rods
    - Länkarm Gummi
    - Lager
    - Sensorer
    - Elektriska delar

    FEBI nu även levererar sin egen Pro kit. FEBI Pro kit är en komplett reparation och omfattar alla material för att ersätta en fullständig reparation i enlighet med reglerna. Användbara, för om du inte behöver söka alla produkter tillsammans och alltid passar.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    i övermorgon

  • omdömen 5

    • 5 Av: Munter på 20-12-2024

      -ingen ytterligare förklaring-

    • 5 Av: Wouter Wagenaar på 14-05-2023

      Vindrutetorkare fungerar perfekt igen! Praktiskt taget plug-n-play

    • 5 Av: Nico Merola på 01-01-2021

      Fantastisk produkt, levereras snabbt till ett förmånligt pris

    • 5 Av: R van Hees på 21-12-2017

      Passar exakt fungerar perfekt Tack för snabb leverans

    • 4 Av: Otto.H.Honders. på 17-02-2016

      Ordern levererades snabbt och korrekt. Endast efteråt är det inte den rätta delen. 14 dagars returgaranti har passerat men jag kan göra det återvänder fortfarande. Det är fortfarande oanvänd i en låda. Med vänliga hälsningar. Otto.H.Honders.

Säker betalning