Tillbaka till listan
AMC Filter

Oljefilter DO-722 AMC Filter

5 5/5 (1 översyn)

Produktnummer: 0388461

Tillverkare kod: DO-722

EAN: 4948266100453

Winprice
Rek. pris: 114,45 kr

43,17 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras i övermorgon
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom en dag
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Ytterdiameter [mm]69
    FilterutförandeSkruvfilter
    Gängmått3/4 - 16
    Garanti3 år
    Höjd [mm]91

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    1A FIRST AUTOMOTIVE L40674
    A.Z. Meisterteile AZMT-41-040-1319
    AMC FILTER DO-722 (denna produkt)
    AP XENERGY X159621
    ASHIKA 10-02-214
    ASHUKI T093-47
    BLUE PRINT ADT32112
    41,38 kr
    BORG & BECK BFO4039
    BOSCH 0 451 103 276
    76,38 kr
    BREMSI FL1307
    BREMSI FL0026
    BÖLK BOL-B031252
    COMLINE CTY11123
    COMLINE CSZ11940
    CONTINENTAL 28.0002-2055.2
    Castrol Filters CO0074
    CoopersFiaam FT5272
    CoopersFiaam FT4985
    DACO DFO3903
    DENCKERMANN A210060
    DIAMAX DL1148
    DJ PARTS FL1036
    Dr!ve+ DP1110.11.0027
    Dr!ve+ DP1110.11.0293
    EUROREPAR E149154
    EUROREPAR E149163
    FEBI BILSTEIN 184270
    FI.BA FL-113A
    FIL FILTER ZP 47 A
    FILTRON OP 621
    FRAM PH4967
    FRAM PH2954
    HENGST FILTER H97W16
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1312014
    HOFFER 15060/4
    HOFFER 15317/12
    IAP QUALITY PARTS 123-17091
    JAPANPARTS FO-214S
    JAPKO 10214
    KAMOKA F105201
    LUCAS LFOS169
    LYNXauto LC-123
    MAGNETI MARELLI 153071762336
    MAGNETI MARELLI 152071758749
    MAGNETI MARELLI 152071758762
    MALÒ 1510095
    MANN-FILTER W 610/9
    103,39 kr
    MASTER-SPORT 610/9-OF-PCS-MS
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MASTER-SPORT 610/9-OFMG-PCS-MS
    MAXGEAR 26-0885
    MAXGEAR 26-0689
    MEAT & DORIA 15060/4
    MEAT & DORIA 15317/12
    MECAFILTER ELH4218
    MFILTER TF 28
    MFILTER TF 6506
    MISFAT Z251
    MOTAQUIP VFL288
    MOTAQUIP VFL327
    MOTRIO 8671014014
    MTR 12138342
    MULLER FILTER FO674
    NAPA NFO3033
    NIPPARTS J1312014
    NPS D131U01
    Omnicraft 2136030
    PURFLUX LS908
    62,75 kr
    PURFLUX LS743
    76,38 kr
    ProfiPower 1F0029
    QUINTON HAZELL QFL0045
    RED-LINE 38TO006
    SCT Germany SM 148
    SOFIMA S 3251 R
    SRLine S11-3031
    STELLOX 20-50217-SX
    TATSUMI TBA1017
    TECNECO FILTERS OL201
    TECNECO FILTERS OL943
    TECNOCAR R239
    TECNOCAR R201
    TOPRAN 600 031
    UFI 23.251.00
    VOLLER FILTERS VOL-70704
    WILMINK GROUP WG1746691
    WILMINK GROUP WG1379099
    WILMINK GROUP WG1217060
    WILMINK GROUP WG1217061
    WILMINK GROUP WG1018732
    WILMINK GROUP WG1792614
    WILMINK GROUP WG2280054
    WILMINK GROUP WG1792574
    WILMINK GROUP WG1018746
    WILMINK GROUP WG1379110
    WILMINK GROUP WG1379098
    WIX FILTERS WL7177
  • Tillämplighet

    LEXUS
    HS
    HS (ANF10) | 09.2009-12.2012 250h (ANF10) - 2362ccm, 189pk, 139kw - 2AZ-FXE
    LOTUS
    2 ELEVEN
    2 ELEVEN | 04.2007-07.2011 1.8 - 1796ccm, 193pk, 142kw - 2ZZ-GE
    2 ELEVEN | 04.2007-07.2011 1.8 - 1796ccm, 256pk, 188kw - 2ZZ-GE
    ELISE
    ELISE | 08.1995-01.2001 1.8 - 1796ccm, 160pk, 118kw - 18 K4K
    ELISE | 11.2000-10.2013 1.8 - 1798ccm, 220pk, 162kw - 2ZR-FE
    ELISE | 11.2000-10.2013 1.8 - 1796ccm, 190pk, 140kw - 2ZZ-GE
    ELISE | 11.2000-10.2013 1.8 - 1796ccm, 192pk, 141kw - 2ZZ-GE
    ELISE | 11.2000-10.2013 1.8 - 1796ccm, 223pk, 164kw - 2ZZ-GE
    ELISE | 11.2000-10.2013 1.8 VVTi Supercharged - 1796ccm, 220pk, 162kw - 2ZZ-GE
    EXIGE
    EXIGE (SCC_) | 05.2000-06.2012 1.8 16V - 1796ccm, 192pk, 141kw - 2ZZ-GE
    EXIGE (SCC_) | 05.2000-06.2012 1.8 16V - 1796ccm, 222pk, 163kw - 2ZZ-GE
    EXIGE (SCC_) | 05.2000-06.2012 1.8 265 E - 1796ccm, 268pk, 197kw - 2ZZ-GE
    EXIGE (SCC_) | 05.2000-06.2012 1.8 Cup 240 - 1796ccm, 246pk, 181kw - 2ZZ-GE
    EXIGE (SCC_) | 05.2000-06.2012 1.8 Cup 260 - 1796ccm, 260pk, 191kw - 2ZZ-GE
    EXIGE (SCC_) | 05.2000-06.2012 1.8 GT3 - 1796ccm, 275pk, 202kw - 2ZZ-GE
    TOYOTA
    ALPHARD /
    ALPHARD / VELLFIRE (_H2_) | 04.2008-12.2014 2.4 (ANH20W, ANH20) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FE
    ALPHARD / VELLFIRE (_H2_) | 04.2008-12.2014 2.4 4WD (ANH25W) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FE
    ALPHARD I
    ALPHARD I (_H1_) | 04.2003-04.2008 2.4 (ANH10W) - 2362ccm, 159pk, 117kw - 2AZ-FE
    ALPHARD I (_H1_) | 04.2003-04.2008 2.4 4WD (ANH15W) - 2362ccm, 159pk, 117kw - 2AZ-FE
    AVENSIS
    AVENSIS (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 VVT-i (AZT220_, AZT220R) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS (_T25_) | 03.2003-11.2008 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) - 1998ccm, 147pk, 108kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS (_T25_) | 03.2003-11.2008 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) - 2362ccm, 163pk, 120kw - 2AZ-FSE
    AVENSIS (_T25_) | 03.2003-11.2008 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FSE
    AVENSIS Kombi
    AVENSIS Kombi (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 VVT-i (AZT220_, AZT220R) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) - 1998ccm, 155pk, 114kw - 1AZ-FE
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) - 1998ccm, 147pk, 108kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) - 2362ccm, 163pk, 120kw - 2AZ-FSE
    AVENSIS Kombi (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FSE
    AVENSIS Liftback
    AVENSIS Liftback (_T22_) | 09.1997-02.2003 2.0 VVT-i (AZT220_, AZT220R) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS Sedan
    AVENSIS Sedan (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.0 VVT-i (AZT250_, AZT250R) - 1998ccm, 147pk, 108kw - 1AZ-FSE
    AVENSIS Sedan (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) - 2362ccm, 163pk, 120kw - 2AZ-FSE
    AVENSIS Sedan (_T25_) | 04.2003-11.2008 2.4 VVT-i (AZT251_, AZT251R) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FSE
    CALDINA Kombi
    CALDINA Kombi (_T21_) | 08.1997-09.2002 2.0 4WD (ST215W_, ST215W) - 1998ccm, 190pk, 140kw - 3S-GTE
    CALDINA Kombi (_T21_) | 08.1997-09.2002 2.0 4WD (ST215W_, ST215W) - 1998ccm, 261pk, 192kw - 3S-GTE
    CALDINA Kombi (_T24_) | 09.2002-06.2007 2.0 4WD (AZT246W) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FSE
    CALDINA Kombi (_T24_) | 09.2002-06.2007 2.0 4WD (AZT246W) - 1998ccm, 155pk, 114kw - 1AZ-FSE
    CALDINA Kombi (_T24_) | 09.2002-06.2007 2.0 4WD (ST246W) - 1998ccm, 260pk, 191kw - 3S-GTE
    CAMRY Sedan
    CAMRY Sedan (_V3_) | 08.2001-11.2006 2.0 (ACV31_, ACV31) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FE
    CAMRY Sedan (_V3_) | 08.2001-11.2006 2.4 (ACV30, ACV36) - 2362ccm, 152pk, 112kw - 2AZ-FE
    CAMRY Sedan (_V4_) | 01.2006-12.2014 2.4 (ACV40) - 2362ccm, 158pk, 116kw - 2AZ-FE
    CAMRY Sedan (_V4_) | 01.2006-12.2014 2.4 (ACV40_) - 2362ccm, 173pk, 127kw - 2AZ-FE
    CAMRY Sedan (_V4_) | 01.2006-12.2014 2.4 (ACV40_, ACV40R) - 2362ccm, 167pk, 123kw - 2AZ-FE
    CAMRY Sedan (_V4_) | 01.2006-12.2014 2.4 Hybrid (AHV40R) - 2362ccm, 190pk, 140kw - 2AZ-FXE
    CAMRY Sedan (_V5_) | 09.2011-03.2018 2.0 (ACV51_, ACV51) - 1998ccm, 148pk, 109kw - 1AZ-FE
    CELICA Coupé
    CELICA Coupé (_T20_) | 09.1993-11.1999 2.0 i Turbo 4WD (ST205) - 1998ccm, 242pk, 178kw - 3S-GTE
    CELICA Coupé (_T23_) | 08.1999-09.2005 1.8 16V TS (ZZT231_, ZZT231R) - 1796ccm, 192pk, 141kw - 2ZZ-GE
    COROLLA
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.8 VVTL-i TS (ZZE123) - 1796ccm, 192pk, 141kw - 2ZZ-GE
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.8 VVTL-i TS (ZZE123_, ZZE123R) - 1796ccm, 218pk, 160kw - 2ZZ-GE
    COROLLA (_E12_) | 01.2001-02.2007 1.8 VVTL-i TS (ZZE123_, ZZE123R) - 1796ccm, 224pk, 165kw - 2ZZ-GE
    COROLLA (_E9_) | 05.1987-04.1994 1.6 (AE92) - 1587ccm, 116pk, 85kw - 4A-GE
    COROLLA Compact
    COROLLA Compact (_E9_) | 05.1987-10.1994 1.6 GTi (AE92, AE93) - 1587ccm, 116pk, 85kw - 4A-GE
    COROLLA Liftback
    COROLLA Liftback (_E9_) | 07.1987-04.1997 1.6 GTI (AE92_, AE92R) - 1587ccm, 125pk, 92kw - XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-LC, 4A-L, 1C-L, 4A-GE, 1C, 4A-FE, K9K 8
    DYNA 100
    DYNA 100 Flak/chassi (YH_) | 08.1985-04.1995 1.8 (YH81_, YH81R) - 1812ccm, 83pk, 61kw - 2Y
    ESTIMA III
    ESTIMA III (_R2_, _R5_) | 10.2005-??? 2.4 (ACR50_, ACR50R) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FE
    ESTIMA III (_R2_, _R5_) | 10.2005-??? 2.4 Hybrid (AHR20_) - 2362ccm, 150pk, 110kw - 2AZ-FXE
    HIGHLANDER /
    HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) | 06.2000-12.2007 2.4 (ACU20_) - 2362ccm, 156pk, 115kw - 2AZ-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) | 06.2000-12.2007 2.4 (ACU20_) - 2362ccm, 158pk, 116kw - 2AZ-FE
    HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) | 06.2000-12.2007 2.4 4WD (ACU25_) - 2362ccm, 156pk, 115kw - 2AZ-FE
    LITEACE Buss
    LITEACE Buss (_R2_) | 01.1992-01.1995 2.2 (YR22LG) - 2237ccm, 98pk, 72kw - 4Y-EC
    LITEACE Skåp
    LITEACE Skåp (_R2__V) | 01.1992-01.1995 2.2 (YR29LV) - 2237ccm, 98pk, 72kw - 4Y-EC
    MATRIX
    MATRIX (_E14_) | 01.2008-05.2014 2.4 (AZE14_) - 2362ccm, 159pk, 117kw - 2AZ-FE
    MATRIX (_E14_) | 01.2008-05.2014 2.4 4WD (AZE144) - 2362ccm, 159pk, 117kw - 2AZ-FE
    MR2 I
    MR2 I (AW1_) | 06.1984-06.1990 1.6 16V (AW11) - 1587ccm, 116pk, 85kw - 4A-GELC
    MR2 II
    MR2 II (SW2_) | 12.1989-05.2000 2.0 Turbo (SW20_, SW20R) - 1998ccm, 245pk, 180kw - 3S-GTE
    PREVIA II
    PREVIA II (_R3_) | 02.2000-02.2006 2.4 (ACR30) - 2362ccm, 156pk, 115kw - 2AZ-FE
    RAV 4
    RAV 4 II (_A2_) | 05.2000-11.2005 2.0 (ACA26) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FE
    RAV 4 II (_A2_) | 05.2000-11.2005 2.0 4WD (ACA21, ACA20) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FE
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.0 4WD (ACA30_, ACA30R) - 1998ccm, 152pk, 112kw - 1AZ-FE
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.4 VVTi (ACA36, ACA38, ACA38W) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FE
    RAV 4 III (_A3_) | 11.2005-12.2013 2.4 VVTi 4WD (ACA31, ACA33, ACA33W) - 2362ccm, 170pk, 125kw - 2AZ-FE
    SOLARA Coupé
    SOLARA Coupé (_V3_) | 07.2003-11.2008 2.4 (ACV30_, ACV30R) - 2362ccm, 159pk, 117kw - 2AZ-FE
    VERSO SPORTVAN
    VERSO SPORTVAN (_M2_) | 08.2001-11.2009 2.0 VVT-i (ACM20_, ACM20R) - 1998ccm, 150pk, 110kw - 1AZ-FE
  • Originalnummer

    156017600871 DAIHATSU
    1560187202 DAIHATSU
    1560187202000 DAIHATSU
    156017600871 SUZUKI
    1560187202 SUZUKI
    1560187202000 SUZUKI
    9091503004 TOYOTA
    9091510002 TOYOTA
    9091510004 TOYOTA
    90915TA002 TOYOTA
    1560187202 TOYOTA
    156017600871 TOYOTA
    9091510004 LEXUS
    156017600871 LEXUS
    90915CA001 TOYOTA
    90915YZZE2 TOYOTA
    1560016011 TOYOTA
    9008091210 TOYOTA
    9008091210 LEXUS
  • Tillverkare

    AMC Filter

    Letar du efter det perfekta alternativet till dyra filter för din asiatiska bil? Välj sedan AMC-filter från Kavo Parts. Den holländska leverantören har erbjudit högsta kvalitet till konkurrenskraftiga priser i mer än 30 år. AMC-filtren från Kavo Parts är tillverkade och testade enligt strikta OEM-specifikationer. Så ditt filter har samma kvalitet, passform, prestanda och livslängd som originalet. Men mycket billigare! Garantin som Kavo Parts ger som standard bevisar att du inte behöver tvivla på kvaliteten. Alla delar kommer med en unik 3-års garanti! Om du väljer Kavo Parts väljer du:


    - First Fitment (OE) kvalitet

    - Standard 3 års garanti

    – Mycket brett sortiment

    – Extremt konkurrenskraftiga priser

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    i övermorgon

  • omdömen 1

    • 5 Av: Ros sr på 22-03-2016

      -ingen ytterligare förklaring-

  • Bruksanvisning

Säker betalning

Tidigare sett av dig