Tillbaka till listan
Valeo

Hyttfilter 715608 Valeo

  • Hyttfilter 715608 Valeo
  • Hyttfilter 715608 Valeo, miniatyr 2
  • Hyttfilter 715608 Valeo, miniatyr 3
  • Hyttfilter 715608 Valeo, miniatyr 4

Produktnummer: 0804024

Tillverkare kod: 715608

EAN: 3276427156089

136,00 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 02-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    FilterutförandeAktivtkolfilter
    Antal1
    Garanti2 år
    Längd [mm]215
    Höjd [mm]25
    Bredd [mm]214
    Vikt (kg]0,16

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.S.P. QualityTested FAA-125JM
    A.Z. Meisterteile AZMT-41-010-1195
    A.Z. Meisterteile AZMT-41-010-1707
    AMC Filter FCA-10007C
    ASHIKA FAA-125JM
    ASTER ASF2551
    ASTER AS3A2551
    ASTER AS2551
    BLUE PRINT ADU172502
    139,12 kr
    BLUE PRINT ADR162514
    113,33 kr
    BOGAP C8112120
    BOGAP C8112154
    BORG & BECK BFC1195
    BSG BSG 60-145-029
    BÖLK BOL-I030671
    CHAMPION CCF0171C
    COMLINE EKF169A
    CONTINENTAL 28.0002-1165.2
    CORTECO 80001035
    CoopersFiaam PCK8226
    DELPHI TSP0325266
    DIAMAX DP4330
    DJ PARTS FC1193C
    Dr!ve+ DP1110.12.0298
    EUROREPAR 1631811480
    FEBI BILSTEIN 37788
    131,31 kr
    FEBI BILSTEIN 48511
    113,33 kr
    FILTRON K 1276A
    FISPA 816
    FRAM CFA10612
    FREE AC694
    FREE ACK694
    HART 371 351
    HELLA 8ZC 366 121-061
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1340863
    HOFFER 17478K
    HOFFER 17478
    HOFFER 17582
    IAP QUALITY PARTS 821-00101C
    JAPANPARTS FAA-125JM
    JAPKO FAA-125JM
    JPN 40F9106C-JPN
    KAISHIN A20134
    KAMOKA F520501
    KAVO PARTS FCA-10007C
    KNECHT LAK 430
    KOLBENSCHMIDT 50014252
    KRAFT AUTOMOTIVE 1731045
    LUCAS LFCK290
    MAGNETI MARELLI 350208065590
    MAGNETI MARELLI 350208065540
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MAHLE ORIGINAL LAK 430
    245,88 kr
    MALÒ 1531732
    MANN-FILTER CUK 2132
    320,56 kr
    MAPCO 67501
    MASTER-SPORT 2132/1-IF-PCS-MS
    MATRIX PRO MX02830424
    MEAT & DORIA 17478K
    MEAT & DORIA 17478
    MEAT & DORIA 17582
    MECAFILTER EKR7248
    MEYLE 012 320 0039
    212,07 kr
    MISFAT HB234C
    MOTAQUIP LVCF565
    MOTRIO 8550500309
    OPEN PARTS CAF2225.11
    OPTIMAL OP-FCF20115-C
    Omnicraft 2144778
    PURFLUX AHC277
    217,30 kr
    PURRO PUR-PC3040AG
    QUINTON HAZELL QFC0302
    SIDAT 816
    SOFIMA S 4176 CA
    TECNOCAR EC491
    TOPRAN 407 944
    TOPRAN 701 631
    TRUCKTEC AUTOMOTIVE 02.59.149
    UFI 54.176.00
    VALEO 715736
    172,73 kr
    VALEO 715608 (denna produkt)
    VEMO V30-32-0004
    VEMO V30-31-1052
    WILMINK GROUP WG1701525
    WILMINK GROUP WG1774706
    WILMINK GROUP WG1215665
    WILMINK GROUP WG1793822
    WILMINK GROUP WG1788844
    WILMINK GROUP WG1233821
    WILMINK GROUP WG1701524
    WILMINK GROUP WG1793700
    WILMINK GROUP WG1923359
    WILMINK GROUP WG1747278
    WILMINK GROUP WG1747277
    WILMINK GROUP WG1747394
    WIX FILTERS WP9389
    ZAFFO Z551
    ZAFFO Z3A551
    ZAFFO ZF551
    ZERO WZ1551
    ZERO WZ3A1551
    ZERO WZF1551
  • Tillämplighet

    RENAULT
    TWINGO III
    TWINGO III (BCM_, BCA_) | 09.2014-07.2024 0.9 TCe 110 - 898ccm, 109pk, 80kw - H4B 401
    TWINGO III (BCM_, BCA_) | 09.2014-07.2024 0.9 TCe 90 (BCM9, BCM2) - 898ccm, 90pk, 66kw - H4B 401
    TWINGO III (BCM_, BCA_) | 09.2014-07.2024 0.9 TCe 90 LPG (BCMD) - 898ccm, 90pk, 66kw - H4B 451
    TWINGO III (BCM_, BCA_) | 09.2014-07.2024 0.9 TCe 95 - 898ccm, 92pk, 68kw - H4B 453
    TWINGO III (BCM_, BCA_) | 09.2014-07.2024 1.0 SCe 65 (BCMJ) - 999ccm, 65pk, 48kw - B4D 403, B4D 413
    TWINGO III (BCM_, BCA_) | 09.2014-07.2024 1.0 SCe 70 - 999ccm, 71pk, 52kw - H4D 400
    TWINGO III (BCM_, BCA_) | 09.2014-07.2024 1.0 SCe 70 (BCMB) - 999ccm, 69pk, 51kw - H4D 400
    TWINGO III (BCM_, BCA_) | 09.2014-07.2024 1.0 SCe 75 - 999ccm, 73pk, 54kw - B4D 403, B4D 413
    TWINGO III (BCM_, BCA_) | 09.2014-07.2024 Z.E: (BCA1) - 0ccm, 82pk, 60kw - 5AL 605
    SMART
    FORFOUR Halvkombi
    FORFOUR Halvkombi (453) | 07.2014-??? 1.0 (453.042, 453.043) - 999ccm, 71pk, 52kw - M 281.920
    FORTWO Cabrio
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 0.8 CDi (451.400) - 799ccm, 45pk, 33kw - OM 660.950
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 0.8 CDi (451.401) - 799ccm, 54pk, 40kw - OM 660.951
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 1.0 (451.431, 451.480) - 999ccm, 71pk, 52kw - M 132.910
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 1.0 Brabus - 999ccm, 120pk, 88kw - M 132.930
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 1.0 Brabus (451.433) - 999ccm, 98pk, 72kw - M 132.930
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 1.0 Turbo (451.432) - 999ccm, 84pk, 62kw - M 132.930
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 1.0 Turbo Brabus (451.433) - 999ccm, 102pk, 75kw - M 132.930
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 electric drive (451.490) - 0ccm, 48pk, 35kw - EV
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 electric drive (451.490, 451.491) - 0ccm, 75pk, 55kw - EV
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 electric drive (451.490, 451.491) - 0ccm, 27pk, 20kw - M10 B18, 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), N57 D30 B, EV, CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 23 E, B 234 F, B 23
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 electric drive (451.491) - 0ccm, 41pk, 30kw - EV
    FORTWO Cabrio (451) | 01.2007-12.2012 electric drive Brabus (451.492) - 0ccm, 82pk, 60kw - EV
    FORTWO Cabriolet
    FORTWO Cabriolet (453) | 09.2015-??? 0.9 Brabus (453.462) - 898ccm, 109pk, 80kw - M 281.910
    FORTWO Cabriolet (453) | 09.2015-??? electric drive (453.491) - 0ccm, 82pk, 60kw - 5AL
    FORTWO Coupé
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 0.8 CDi (451.300) - 799ccm, 45pk, 33kw - OM 660.950
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 0.8 CDi (451.301) - 799ccm, 54pk, 40kw - OM 660.951
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 1.0 (451.330, 451.334) - 999ccm, 61pk, 45kw - M 132.910
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 1.0 (451.331, 451.380) - 999ccm, 71pk, 52kw - M 132.910
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 1.0 Brabus (451.333) - 999ccm, 98pk, 72kw - M 132.930
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 1.0 Turbo (451.332) - 999ccm, 84pk, 62kw - M 132.930
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 1.0 Turbo Brabus (451.333) - 999ccm, 102pk, 75kw - M 132.930
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 electric drive (451.390) - 0ccm, 48pk, 35kw - EV
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 electric drive (451.390, 451.391) - 0ccm, 75pk, 55kw - EV
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 electric drive (451.391) - 0ccm, 41pk, 30kw - EV
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 electric drive (451.391, 451.390) - 0ccm, 27pk, 20kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), N57 D30 B, EV, CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 23 E, B 234 F, B 230 K, B 23
    FORTWO Coupé (451) | 01.2007-12.2012 electric drive Brabus (451.392) - 0ccm, 82pk, 60kw - EV
    FORTWO Coupé (453) | 07.2014-??? 0.9 Brabus (453.362) - 898ccm, 109pk, 80kw - M 281.910
    FORTWO Coupé (453) | 07.2014-??? 1.0 (453.342, 453.343) - 999ccm, 71pk, 52kw - M 281.920
    FORTWO Coupé (453) | 07.2014-??? electric drive (453.391) - 0ccm, 82pk, 60kw - 5AL
    FORTWO Coupé (453) | 07.2014-??? electric drive / EQ (453.391) - 0ccm, 56pk, 41kw - 5AL
  • Originalnummer

    4518300018 SMART
    A4518300018 SMART
    272779986R RENAULT
    4538350700 SMART
    A4538350700 SMART
  • Tillverkare

    Valeo

    Valeo är en internationell leverantör av bildelar för nästan alla märken över hela världen. Som ett teknikföretag, fokuserar de på innovativa produkter, system och lösningar som minskar CO2-utsläppen från fordon. Valeo producerar ett brett spektrum av produkter, torkarblad till kopplings kit och dynamoâ s.

    Som ett innovativt företag Valeo ger den senaste tekniken för autoâ s. Sålunda strålkastare utveckling, såsom LED-matris belysning eller belysning Biled ex från Valeo.

    Denna typ av produkter de första åren enbart levereras till fordonstillverkarna, men de flesta återfinns efter ett år eller 3-4 väg till eftermarknad och därmed webshopen Winparts.

    Dessa produkter är då som Valeo produkt på plats, men dessa produkter skiljer sig inte från de ursprungliga produkterna. Så du faktiskt köpa en originalprodukt med en Valeo stämpel på det. Garanterad kvalitet!

    Kortfattat skilja Valeo produkter i följande punkter:

    - Originalprodukt
    - Högsta kvalitet
    - Mycket bra passform
    - Ingen visuell skillnad från originalet
    - 1 års garanti

    För närvarande har vi följande Valeo produkter i vårt sortiment:

    - Torkare
    - Koppling Satser
    - radiatorer 
    - Strålkastare
    - Diamant Mechanics
    - Startmotorer
    - Sensorer

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    02-11-2026

Säker betalning