Tillbaka till listan
MANN-FILTER

Filter, kupéventilation adsotop CUK8430 MANN-FILTER

4.4 4.4/5 (5 omdömen)

Produktnummer: 0330864

Tillverkare kod: CUK8430

EAN: 4011558409708

Winprice
Rek. pris: 614,23 kr

405,39 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 21-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    längd (mm): 832 bredd (mm): 122
    FilterutförandeAktivtkolfilter
    PositionMotorrum i mitten, under vattentanklocket
    Garanti2 år
    Längd [mm]810
    Höjd [mm]20
    Bredd [mm]123
    Grundversion (art.nr.)CU8430
    Ultraeffektiv version med aktivt kol (art.nr.)FP8430
    Installationstid [min]15
    EU:s allmänna produktsäkerhetsförordning (GPSR)IEC 60417-6183 mekaniska kunskaper krävs

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    1A FIRST AUTOMOTIVE C30133
    1A FIRST AUTOMOTIVE K30133
    7 SEVEN PARTS SV05FC246
    7 SEVEN PARTS SV05KC246
    A.Z. Meisterteile AZMT-41-010-1242
    A.Z. Meisterteile AZMT-41-010-1241
    A.Z. Meisterteile AZMT-41-010-1728
    ADR - Sakura Filter CAC-30090
    ALCO FILTER MS-6305C
    AMC Filter FCA-10530C
    AP XENERGY X10701
    ASAM 75314
    ASAM 71912
    ASHIKA 21-BY-BY00
    ASHUKI PAL2-4037
    ASTER AS3A2515
    ASTER AS2515
    ASTER ASF2515
    AUTO FRANCE PARTS 54-0022C
    AVS AUTOPARTS HB703C
    BBR Automotive 003-20-01328
    BBR Automotive 001-10-25870
    BLUE PRINT ADB112505
    177,39 kr
    BOGAP B8112106
    BOGAP B8112132
    BORG & BECK BFC1020
    BORG & BECK BFC1070
    BOSCH 1 987 432 424
    305,45 kr
    BREMSI FC0085C
    BSG BSG 15-145-011
    Borsehung B13484
    BÖLK BOL-C031797
    CHAMPION CCF0118C
    COMLINE EKF107A
    CONTINENTAL 28.0002-1016.2
    CORTECO 80000064
    CORTECO 49408596
    Castrol Filters CC0019C
    CoopersFiaam PCK8172
    CoopersFiaam PC8172
    DACO DFC0301W
    DACO DFC0301
    DAVID VASCO O151
    DAVID VASCO X151
    DELPHI TSP0325184C
    DELPHI TSP0325184CB
    DENCKERMANN M110088
    DENSO DCF092K
    DENSO DCF450K
    200,34 kr
    DIAMAX DP4266
    DIEDERICHS DCI1127
    DJ PARTS FC1133C
    Dr!ve+ DP1110.12.0228
    EUROREPAR 1631809580
    FEBI BILSTEIN 23683
    177,39 kr
    FI.BA CF-139/C
    FIL FILTER HCK 7121
    FILTRON K 1169A
    FINER 15D-90195C
    FISPA BL695
    FISPA 195
    FISPA 695
    FRAM CFA10206
    FRAM CF10207
    FREE ACK534
    FREE AC534
    FREY 892202701
    FRIGAIR 1302.4277
    FRIGAIR 1302.0277
    HART 929 512
    HART 371 243
    HART 340 543
    HELLA 8ZC 366 120-381
    HENGST FILTER E1959LC
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1340865
    HIFI FILTER SC 5091 CA
    HOFFER 17394F
    HOFFER 17394FK
    JAPANPARTS FAA-BY00
    JAPKO 21BY00
    JP GROUP 1428102000
    JPN 40F9045C-JPN
    KAMOKA F505901
    KAMOKA 6080038
    KAMOKA F410601
    KAVO PARTS FCA-10530C
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    KLAXCAR FRANCE FC005z
    KNECHT LAK 248
    KOLBENSCHMIDT 50014200
    KRAFT AUTOMOTIVE 1732900
    LORO 301-03-026
    LUCAS LFCP168
    LYNXauto LAC-1111C
    MAGNETI MARELLI 350203065080
    MAHLE ORIGINAL LAK 248
    281,26 kr
    MALÒ 1531082
    MANN-FILTER CU 8430
    351,85 kr
    MANN-FILTER FP 8430
    544,93 kr
    MANN-FILTER CUK8430 (denna produkt)
    MAPCO 67618
    MASTER-SPORT 8430-IFB-PCS-MS
    MATRIX PRO MX01830335
    MAXGEAR 26-0844
    MAXGEAR 26-0491
    MAXGEAR 26-1847
    MEAT & DORIA 17394F
    MEAT & DORIA 17394FK
    MECAFILTER EKR7151
    MEYLE 312 320 0015
    250,98 kr
    MEYLE 312 326 0015/PD
    MFILTER K 9033C
    MOTAQUIP VCF354
    MOTRIO 8550500252
    MTR 12135379
    MTR 12138337
    MULLER FILTER FK133
    MULLER FILTER FC133
    NAPA NFC4104
    NTY FCF-BM-016C
    OPEN PARTS CAF2099.11
    OPTIMAL OP-FCF20062-C
    OPTIMAL OP-FCF20062
    PURFLUX AHC246
    291,09 kr
    PURFLUX AH246
    218,77 kr
    PURRO PUR-PC3010C
    ProfiPower 4F0047C
    QUINTON HAZELL QFC0167
    RIDEX 424I0011
    RIDEX 424I0011P
    SCT Germany SAK 157
    SIDAT BL695
    SIDAT 695
    SIDAT 195
    SIVENTO G701
    SIVENTO P701
    SOFIMA S 4154 CA
    SRLine S11-1024
    STARK SKIF-0170010
    STELLOX 71-10252-SX
    TECNECO FILTERS CK8430C
    TECNOCAR EC448
    TECNOCAR E448
    TOPRAN 500 671
    TOPRAN 500 672
    UFI 54.154.00
    VALEO 715503
    240,25 kr
    VEMO V20-31-1010
    VEMO V20-32-0001
    VEMO V20-30-1010
    VOLLER FILTERS VOL-80406
    VOLLER FILTERS VOL-80406/K
    WEGA AKX1540/C
    WILMINK GROUP WG1019044
    WILMINK GROUP WG1735582
    WILMINK GROUP WG1215621
    WILMINK GROUP WG1747198
    WILMINK GROUP WG1793601
    WILMINK GROUP WG1233275
    WILMINK GROUP WG1233274
    WILMINK GROUP WG1923344
    WILMINK GROUP WG1774609
    WILMINK GROUP WG2586611
    WILMINK GROUP WG2656933
    WIX FILTERS WP9233
    ZAFFO ZF515
    ZAFFO Z515
    ZAFFO Z3A515
    ZERO WZF1515
    ZERO WZ3A1515
    ZERO WZ1515
    ZentParts Z34048
    goCORE GCD240047
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    64 31 6 946 628 BMW
    64 31 6 962 549 BMW
    64 31 6 962 553 BMW
    64 31 9 142 115 BMW
    64 31 9 313 519 BMW
    64 31 6 803 970 BMW
    64 31 6 925 982 BMW
  • Tillverkare

    MANN-FILTER

    Mann filter är kanske den viktigaste delen av en motor för att säkerställa lång livslängd. Du ser inte dem, du behöver inte höra dem, och ändå måste utföra mycket väl. Eftersom filter med en bil är ofta osynliga i ställen är det svårt att se vad kvalitet är. Med Mann Filter du säker på att du monterar de bästa möjliga filter i bilen och bilen fungerar optimalt.

    Med Mann filter du alltid få en produkt som är likvärdig eller bättre än den ursprungliga produkten som ursprungligen satt i bilen. Man genomgår en årlig oberoende tester för att säkerställa fortsatt år efter år.

    Mann filter har betydligt bättre prestanda än alternativa varumärken. De bättre filter, filtren har en högre kapacitet gör dem mindre benägna att mätta och de garanterar en högre flöde, även i slutet av livet.

    Kortfattat skilja Mann filter på följande punkter:

    - Mycket bra filtrerings en fin filter
    - Högre filterkapacitet än originalet
    - Bra flöde över livet

    För tillfället Mann av följande produkter i vårt sortiment:

    - Mann oljefilter
    - Mann Filter
    - Inredning Mann Filter
    - Mann Bränslefilter

    Letar du efter den mest pålitliga och bästa prestanda filter för din bil? Välj sedan filter Mann.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    21-10-2026

  • omdömen 5

    • 4 Av: steenbakkers på 26-10-2016

      Den beställda produkten är bra och även en snabb leverans topp

    • 4 Av: Anonym på 22-06-2016

      -ingen ytterligare förklaring-

    • 5 Av: Anonym på 24-09-2015

      Bra kvalitet, hejdå

    • 4 Av: Anonym på 26-06-2015

      Perfekt passform och funktioner som förväntat.

    • 5 Av: Anonym på 09-10-2014

      Passar perfekt, tydlig manuell.

  • Bruksanvisning

Säker betalning

Tidigare sett av dig