Tillbaka till listan
Mahle

Bränslefilter KC 18 Mahle

  • Bränslefilter KC 18 Mahle
  • Bränslefilter KC 18 Mahle, miniatyr 2

Produktnummer: 0163007

Tillverkare kod: KC 18

EAN: 4009026015483

155,54 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
Direkt tillgänglig
Levereras 21-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    Kvalitet: A diameter (mm): 81 Höjd (mm): 152,5 Gängstorlek: M16x1,5 2 diameter (mm): 70 diameter 3 (mm): 61,5 Inre diameter [mm]: 70
    Filternyckel ocs1

    FilterutförandeSkruvfilter
    Garanti2 år
    Vridmoment [Nm]20
    GängmåttM16x1,5
    Förpackningslängd [cm]8,9
    Förpackningsbredd [cm]8,90
    Förpackningshöjd [cm]16,60
    Artikelnummer, rekommenderat specialverktygOCS 1
    Diameter [mm]81,0
    Höjd [mm]160
    Nettovikt [g]421
    O-ringens diameter (mm)61,5
    Diameter 2 (mm)70,0

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.L. Group ALG-2051-4
    A.S.P. QualityTested FC-006JM
    A.Z. Meisterteile AZMT-41-020-1037
    ALCO FILTER SP-966
    AMC Filter DF-7853
    AMC Filter FFF-10148
    ANDEL ANF0070
    AP XENERGY X1598451
    AP XENERGY X157107
    AP XENERGY X1510403
    ASAM 70240
    ASHIKA 30-0L-L08
    ASHIKA FC-006JM
    AUTO FRANCE PARTS 52-0070C
    AUTOMEGA 180000110
    AVS AUTOPARTS MA351
    BLUE PRINT ADJ132307
    BLUE PRINT ADZ92302
    76,46 kr
    BOGAP A8113179
    BOGAP W8110107
    BORG & BECK BFF8141
    BORG & BECK BFF8021
    BOSCH 1 457 434 106
    165,17 kr
    BOSCH 1 457 434 105
    BREMSI FE0053
    Borsehung B10478
    BÖLK BOL-B031294
    CHAMPION CFF100111
    CONTINENTAL 28.0002-4003.2
    Castrol Filters CF0413
    CoopersFiaam FP4935/A
    DACO DFF0104
    DAVID VASCO C204
    DELPHI HDF496
    DENCKERMANN A120002
    DIAMAX DF3032
    DJ PARTS FF1195
    DONALDSON P550588
    DT Spare Parts 7.24018
    DT Spare Parts 5.45081
    DT Spare Parts 11.15003
    Dr!ve+ DP1110.13.0024
    EUROREPAR E148097
    FEBI BILSTEIN 17660
    84,68 kr
    FEBI BILSTEIN 35350
    FIL FILTER ZP 05 CF
    FILTRON PP 837
    FINER 15C-3231
    FLEETGUARD FF5135
    FRAM P4183
    FRIGAIR FL04.407
    HART 327 370
    HELLA 8ZF 366 110-401
    HENGST FILTER H70WK02
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J1336039
    HIFI FILTER SN 327
    HOFFER 4110
    HOFFER 4112
    IAP QUALITY PARTS 122-14051
    JAPANPARTS FC-L08S
    JAPANPARTS FC-006JM
    JAPKO 30L08
    JAPKO FC-006JM
    JP GROUP 1118702400
    KAISHIN FC1145
    KAISHIN FC1141
    KAISHIN FC1164
    KAVO PARTS DF-7853
    69,72 kr
    KAVO PARTS FFF-10148
    KLAXCAR FRANCE FE051z
    KNORR-BREMSE K117939N50
    KOLBENSCHMIDT 50013075
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    LUCAS LFDS108
    LYNXauto LF-1107
    MAGNETI MARELLI 152071760560
    MAGNETI MARELLI 152071758006
    MAHLE KC 18 (denna produkt)
    MANDO MMF035018
    MANN-FILTER WK 842/2
    118,85 kr
    MAPCO 63110
    MASTER-SPORT 842/2-KF-PCS-MS
    MAXGEAR 26-0143
    MEAT & DORIA 4110
    MEAT & DORIA 4112
    MECAFILTER ELG5204
    MEYLE 100 127 0005
    87,63 kr
    MILLARD FILTERS MF-3522
    MISFAT M351
    MOTRIO 8671002065
    MTR 12138313
    NAPA NFF2006
    NPS H133I13
    OPEN PARTS EFF5003.20
    OPTIMAL OP-FFF30172
    OPTIMAL OP-FFF30297
    OSSCA 02820
    Omnicraft 2136767
    PE Automotive 089.250-00A
    PURFLUX CS701
    186,00 kr
    ProfiPower 3F0021
    QUINTON HAZELL QFF0114
    RIDEX 9F0016
    SOFIMA S 8500 NR
    SRLine S11-5002
    STARK SKFF-0870015
    STELLOX 82-00408-SX
    STELLOX 21-00018-SX
    TECNECO FILTERS GS58
    TECNOCAR RN234
    TECNOCAR RN58B
    TOPRAN 101 460
    UFI 24.351.00
    VAICO V10-0340-1
    VALEO 587700
    VOLLER FILTERS VOL-61860
    VOLLER FILTERS VOL-61855
    VOLLER FILTERS VLF 182
    WILMINK GROUP WG1499021
    WILMINK GROUP WG1097499
    WILMINK GROUP WG1792832
    WILMINK GROUP WG1018216
    WILMINK GROUP WG2326178
    WILMINK GROUP WG2318989
    WILMINK GROUP WG2317302
    WILMINK GROUP WG2577478
    WILMINK GROUP WG2430839
    WILMINK GROUP WG2429944
    WILMINK GROUP WG2429683
    WILMINK GROUP WG1214846
    WILMINK GROUP WG2515720
    WILMINK GROUP WG2429733
    WILMINK GROUP WG1214824
    WILMINK GROUP WG2559780
    WILMINK GROUP WG2655685
    WILMINK GROUP WG1747661
    WILMINK GROUP WG1792863
    WILMINK GROUP WG1214760
    WIX FILTERS WF8042
    WIX FILTERS 33472E
    WIX FILTERS 33472
    ZentParts Z34632
    goCORE GCI0016
    vika 11270041501
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    190661 CITROËN
    71736113 FIAT
    46440397 FIAT
    7734171 FIAT
    7788444 FIAT
    4932900000 DAIHATSU
    1355376 ERF
    C3903202 ERF
    006050720800 FIAT
    116760469600 FIAT
    116760469601 FIAT
    116760469602 FIAT
    1902138 FIAT
    1909142 FIAT
    1930010 FIAT
    2133943 FIAT
    4465121 FIAT
    4753103 FIAT
    4764725 FIAT
    4795601 FIAT
    4813127 FIAT
    4814454 FIAT
    5951661 FIAT
    5962400 FIAT
    5981936 FIAT
    60507208 FIAT
    74035556 FIAT
    79075882 FIAT
    82406319 FIAT
    9936891 FIAT
    9946972 FIAT
    Y03751606 FODEN TRUCKS
    Y03753701 FODEN TRUCKS
    5008876 FORD
    5010462 FORD
    5012582 FORD
    5014054 FORD
    F0NN9176BA FORD
    93156288 GMC
    0009831625 GUELDNER
    AEU2147 LAND ROVER
    AEU2147L LAND ROVER
    493290 PIAGGIO
    7701030195 RENAULT
    866092 RENAULT
    ADU9779 ROVER
    8319128161 SETRA
    83191340000 SETRA
    45310071A VM
    1257201 VOLVO
    12572012 VOLVO
    243464 VOLVO
    3976655 VOLVO
    434061 VOLVO
    829993 VOLVO
    8299935 VOLVO
    4440952 FIAT
    71736119 FIAT
    7633062 FIAT
    82049 HAKO
    AK14-D KAYSER
    7008775 LIEBHERR
    1930010 IVECO
    0009831625 LINDE
    1906C6 CITROËN
    0004465121 FIAT
    0060507208 FIAT
    0007788444 FIAT
    A850X9150BA FORD
    A810X9150CA FORD
    1906C6 PEUGEOT
    068127177 AUDI
    0004465121 AUDI
    068127401 AUDI
    068127177B AUDI
    068127177 CUPRA
    0004465121 CUPRA
    068127401 CUPRA
    068127177B CUPRA
    7734171 LANCIA
    71736119 ALFA ROMEO
    7788444 LANCIA
    9946972 LANCIA
    60507208 ALFA ROMEO
    71736113 LANCIA
    46440397 LANCIA
    GFE5297 ROVER
    5951661 LANCIA
    4531063 VM
    E3541384M1 LANDINI
    A820X9150AA FORD
    39766555 VOLVO
    FG00305001 LINDE
    4531071 VM
    45310063A VM
    6005025522 CLAAS
    0007788444 LANCIA
    4451536 ATLAS WEYHAUSEN
    2175143 LOMBARDINI
    4207949M1 MCCORMICK
    84214564 SPERRY NEW HOLLAND
    A840X9150BA FORD
    0060507208 ALFA ROMEO
    3541384M1 LANDINI
    701900A1 MCCORMICK
    2175210 LOMBARDINI
    CT6005025522 CLAAS
    4207949M1 LANDINI
    EFG48 FORD
    FONN9176BA NEW HOLLAND
    2DR1271774 FORD
    45310071 VM
    71063 AGCO SISU POWER
    9936981 FIAT
    32912001 JCB
    41150071A VM
    146343A1 NEW HOLLAND
    0004465121 VW
    068127177B VW
    068127177 VW
    06812/771 VW
    068127401 VW
    68127401 CUPRA
    68127401 AUDI
    2RD127177B AUDI
    68127177 CUPRA
    2RD127177B VW
    68127177 AUDI
    681271771 AUDI
    681271771 CUPRA
    681271771 VW
    68127177 VW
    2RD127177B CUPRA
    68127401 VW
    06812/771 AUDI
    190661 PEUGEOT
    9938405 IVECO
    4764725 IVECO
    26561118 HANOMAG HENSCHEL
    503645674 IVECO
    V1902138 IVECO
    51125030026 MAN
    1902138 IVECO
    4795601 IVECO
    9936891 IVECO
    26561118 ISUZU
    4792138 IVECO
    68127177B IVECO
    93183042 VAUXHALL
    90016800 VAUXHALL
    90016800 OPEL
    9975216 GMC
    93183042 GMC
    93183042 OPEL
    813041 OPEL
    73300482 CASE IH
    90486908 VAUXHALL
    0813565 OPEL
    6439306 GMC
    813024 OPEL
    90486908 GMC
    6439307 GMC
    0813041 OPEL
    813565 OPEL
    90486908 OPEL
    90016800 GMC
  • Tillverkare

    Mahle

    Mahle/Knecht filters är specialiserade på allt som har med förbränningsmotorn och dess närmiljö att göra

    Mer än 140 kända motorcykel- och fordonstillverkare utrustar nu sina motorer med MAHLE motordelar och filter som standard.

    Hos Winparts erbjuder vi bland annat följande produkter från Mahle:

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    21-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig