Tillbaka till listan
Purflux

Bränslefilter FCS724 Purflux

5 5/5 (1 översyn)

Produktnummer: 0418783

Tillverkare kod: FCS724

EAN: 3286064211942

295,51 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras i övermorgon
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom en dag
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Ytterdiameter [mm]55
    FilterutförandeFilterinsats
    Garanti2 år
    Höjd [mm]250
    Diameter 3 [mm]14
    Diameter 4 [mm]8

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    1A FIRST AUTOMOTIVE D21264
    7 SEVEN PARTS SV05FGS724
    A.L. Group ALG-2348
    A.S.P. QualityTested FC-018JM
    AMC Filter FFF-10379
    ANDEL ANF0324
    AP XENERGY X15909765
    ASAM 80918
    ASHIKA FC-018JM
    AUTOMEGA 180063910
    AVS AUTOPARTS MA009
    BLUE PRINT ADB112315
    202,96 kr
    BORG & BECK BFF8164
    BOSCH F 026 402 085
    302,19 kr
    BREMSI FE0051
    BÖLK BOL-B031112
    CHAMPION CFF100424
    COMLINE EFF160
    COMLINE EFF282D
    CONTINENTAL 28.0002-4065.2
    Castrol Filters CF0009
    CoopersFiaam FP5918
    DACO DFF0308
    DAVID VASCO C301
    DELPHI HDF558
    DENCKERMANN A110572
    DIAMAX DF3370
    Dr!ve+ DP1110.13.0060
    EUROREPAR E148171
    FEBI BILSTEIN 106914
    202,96 kr
    FI.BA FK-795
    FILTRON PP 976/5
    FINER 15C-09262
    FRAM P10089
    FREY 815411801
    FRIGAIR FL02.404
    HART 915 589
    HELLA 8ZF 366 110-651
    HENGST FILTER H337WK
    HOFFER 4808
    JAPANPARTS FC-018JM
    JAPKO FC-018JM
    JPN 30F9051-JPN
    KAMOKA F306101
    KAVO PARTS FFF-10379
    KNECHT KL 579D
    KOLBENSCHMIDT 50013902
    KRAFT AUTOMOTIVE 1722730
    LORO 301-04-036
    LUCAS LFDF171
    MAGNETI MARELLI 152071760879
    MAGNETI MARELLI 153071760475
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MAHLE ORIGINAL KL 579D
    295,53 kr
    MALÒ 1520063
    MANN-FILTER WK 5001
    421,21 kr
    MAPCO 63750
    MASTER-SPORT 5001-KF-PCS-MS
    MAXGEAR 26-0497
    MEAT & DORIA 4808
    MECAFILTER ELG5301
    MEYLE 314 323 0001
    241,63 kr
    MFILTER DF 3547
    MILLARD FILTERS MF-50061
    MISFAT E101
    MOTAQUIP VFF519
    MOTAQUIP LVFF718
    MTR 12138315
    MULLER FILTER FN262
    NAPA NFF2105
    OPEN PARTS EFF5279.20
    OPTIMAL OP-FFF30159
    Omnicraft 2136887
    PURFLUX FCS724
    295,51 kr
    PURFLUX FCS724 (denna produkt)
    ProfiPower 3F0075
    QUINTON HAZELL QFF0056
    RIDEX 9F0011
    RIDEX 9F0011P
    SCT Germany ST 6103
    SOFIMA S 1852 B
    SRLine S11-5033
    STARK SKFF-0870010
    STELLOX 21-00485-SX
    TECNECO FILTERS GS5001
    TECNOCAR RN262
    TOPRAN 500 998
    UFI 31.852.00
    VAICO V20-0643
    VALEO 587711
    VOLLER FILTERS VOL-80850
    VOLLER FILTERS VOL-76900
    WILMINK GROUP WG1104029
    WILMINK GROUP WG1792843
    WILMINK GROUP WG1018763
    WILMINK GROUP WG1499074
    WILMINK GROUP WG2661317
    WILMINK GROUP WG1380661
    WILMINK GROUP WG2326181
    WILMINK GROUP WG2579327
    WILMINK GROUP WG2206586
    WILMINK GROUP WG2654427
    WIX FILTERS WF8496
    goCORE GCI0065
  • Tillämplighet

    ALPINA
    D3
    D3 (E90) | 12.2005-05.2013 2.0 - 1995ccm, 200pk, 147kw - M47 D20 (204D4)
    D3 (E90) | 12.2005-05.2013 2.0 Bi-Turbo - 1995ccm, 214pk, 157kw - N47 D20 D
    D3 Coupé
    D3 Coupé (E92) | 07.2008-05.2013 2.0 Bi-Turbo - 1995ccm, 214pk, 157kw - N47 D20 D
    D3 Kombi
    D3 Kombi (E91) | 12.2005-05.2013 2.0 - 1995ccm, 200pk, 147kw - M47 D20 (204D4)
    D3 Kombi (E91) | 12.2005-05.2013 2.0 Bi-Turbo - 1995ccm, 214pk, 157kw - N47 D20 D
    BMW
    3
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 316 d - 1995ccm, 116pk, 85kw - N47 D20 C
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 318 d - 1995ccm, 122pk, 90kw - M47 D20 (204D4)
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 318 d - 1995ccm, 143pk, 105kw - N47 D20 C, N47 D20 A
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 318 d - 1995ccm, 136pk, 100kw - N57 D30 B, PV, N47 D20 C, N63 B44 A, 182 A2.000, 182 A1.000, 182 A4.000, 182 A3.000, 182 A7.000, 18
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 320 d - 1995ccm, 150pk, 110kw - M47 D20 (204D4)
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 320 d - 1995ccm, 163pk, 120kw - N47 D20 C, M47 D20 (204D4), N47 D20 A
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 320 d xDrive - 1995ccm, 163pk, 120kw - N47 D20 C
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 325 d - 2993ccm, 197pk, 145kw - M57 D30 (306D3)
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 325 d - 2993ccm, 204pk, 150kw - N57 D30 A
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 330 d - 2993ccm, 231pk, 170kw - M57 D30 (306D3)
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 330 d - 2993ccm, 245pk, 180kw - N57 D30 A
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 330 d xDrive - 2993ccm, 245pk, 180kw - N57 D30 A
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 330 xd - 2993ccm, 231pk, 170kw - M57 D30 (306D3)
    3 (E90) | 12.2004-12.2011 335 d - 2993ccm, 286pk, 210kw - M57 D30 (306D5)
    3 Cabriolet
    3 Cabriolet (E93) | 05.2006-12.2013 320 d - 1995ccm, 163pk, 120kw - N47 D20 C
    3 Cabriolet (E93) | 05.2006-12.2013 325 d - 2993ccm, 197pk, 145kw - M57 D30 (306D3)
    3 Cabriolet (E93) | 05.2006-12.2013 325 d - 2993ccm, 211pk, 155kw - M57 D30 (306D3)
    3 Cabriolet (E93) | 05.2006-12.2013 325 d - 2993ccm, 204pk, 150kw - N57 D30 A
    3 Cabriolet (E93) | 05.2006-12.2013 330 d - 2993ccm, 231pk, 170kw - M57 D30 (306D3)
    3 Cabriolet (E93) | 05.2006-12.2013 330 d - 2993ccm, 245pk, 180kw - N57 D30 A
    3 Coupé
    3 Coupé (E92) | 03.2006-12.2013 320 d - 1995ccm, 163pk, 120kw - N47 D20 C, N47 D20 A
    3 Coupé (E92) | 03.2006-12.2013 320 d xDrive - 1995ccm, 163pk, 120kw - N47 D20 C
    3 Coupé (E92) | 03.2006-12.2013 325 d - 2993ccm, 197pk, 145kw - M57 D30 (306D3)
    3 Coupé (E92) | 03.2006-12.2013 325 d - 2993ccm, 211pk, 155kw - M57 D30 (306D3)
    3 Coupé (E92) | 03.2006-12.2013 325 d - 2993ccm, 204pk, 150kw - N57 D30 A
    3 Coupé (E92) | 03.2006-12.2013 325 i - 2497ccm, 211pk, 155kw - N52 B25 A, N52 B25 AF, N52 B25 BF
    3 Coupé (E92) | 03.2006-12.2013 330 d - 2993ccm, 231pk, 170kw - M57 D30 (306D3)
    3 Coupé (E92) | 03.2006-12.2013 330 d - 2993ccm, 245pk, 180kw - N57 D30 A
    3 Coupé (E92) | 03.2006-12.2013 330 d xDrive - 2993ccm, 245pk, 180kw - N57 D30 A
    3 Coupé (E92) | 03.2006-12.2013 330 xd - 2993ccm, 231pk, 170kw - M57 D30 (306D3)
    3 Coupé (E92) | 03.2006-12.2013 335 d - 2993ccm, 286pk, 210kw - M57 D30 (306D5)
    3 Touring
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 316 d - 1995ccm, 116pk, 85kw - N47 D20 C
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 318 d - 1995ccm, 122pk, 90kw - M47 D20 (204D4)
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 318 d - 1995ccm, 136pk, 100kw - N47 D20 C, N47 D20 A
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 318 d - 1995ccm, 143pk, 105kw - N47 D20 C, N47 D20 A
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 320 d - 1995ccm, 150pk, 110kw - M47 D20 (204D4)
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 320 d - 1995ccm, 163pk, 120kw - N47 D20 C, M47 D20 (204D4), N47 D20 A
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 320 d xDrive - 1995ccm, 163pk, 120kw - N47 D20 C
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 325 d - 2993ccm, 197pk, 145kw - M57 D30 (306D3)
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 325 d - 2993ccm, 204pk, 150kw - N57 D30 A
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 330 d - 2993ccm, 231pk, 170kw - M57 D30 (306D3)
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 330 d - 2993ccm, 245pk, 180kw - N57 D30 A
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 330 d - 2993ccm, 211pk, 155kw - N57 D30 A, M57 D30 (306D3)
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 330 d xDrive - 2993ccm, 245pk, 180kw - N57 D30 A
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 330 xd - 2993ccm, 231pk, 170kw - M57 D30 (306D3)
    3 Touring (E91) | 12.2004-12.2012 335 d - 2993ccm, 286pk, 210kw - M57 D30 (306D5)
    5
    5 (F10) | 06.2009-10.2016 520 d - 1995ccm, 190pk, 140kw - B47 D20 A
    5 (F10) | 06.2009-10.2016 520 d xDrive - 1995ccm, 190pk, 140kw - B47 D20 A
    5 Touring
    5 Touring (F11) | 11.2009-02.2017 520 d - 1995ccm, 190pk, 140kw - B47 D20 A
    5 Touring (F11) | 11.2009-02.2017 520 d xDrive - 1995ccm, 190pk, 140kw - B47 D20 A
  • Originalnummer

    13327793672 BMW
    13327802241 BMW
    13327802939 BMW
    13327810133 BMW
    13328509765 BMW
    13327793674 BMW
    7793672 BMW
    7802939 BMW
  • Tillverkare

    Purflux
    Purflux filter är en del av Sogefi Group. Sogefi-koncernen är representerad över hela världen med olika typer av filter. Till exempel luftfilter, kabinfilter, bränslefilter, oljefilter. Sogefi är ett börsnoterat företag på Milanobörsen. Sogefi är verksamt i 18 länder på inte mindre än fyra kontinenter.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    i övermorgon

  • omdömen 1

    • 5 Av: J. Wissel på 04-07-2019

      bra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Säker betalning