Tillbaka till listan
Bosch

Bränslefilter F5601 Bosch

  • Bränslefilter F5601 Bosch
  • Bränslefilter F5601 Bosch, miniatyr 2
  • Bränslefilter F5601 Bosch, miniatyr 3
  • Bränslefilter F5601 Bosch, miniatyr 4
  • Bränslefilter F5601 Bosch, miniatyr 5
  • Bränslefilter F5601 Bosch, miniatyr 6
  • Bränslefilter F5601 Bosch, miniatyr 7

Produktnummer: 0173550

Tillverkare kod: F5601

EAN: 3165141017533

238,95 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 26-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer

    Gänga Storlek 1: M 14 x 1,5 Gänga Storlek 2: M 12 x 1,5
    Ytterdiameter 1 [mm]88
    FilterutförandeLedningsfilter
    Garanti2 år
    BränsleberedningBensininsprutning
    Gänga utsläppM 12 x 1,5
    Gänga intagM 14 x 1,5
    Diameter [mm]80
    Höjd [mm]155

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    1A FIRST AUTOMOTIVE P10189
    A.Z. Meisterteile AZMT-41-020-1016
    AMC Filter FFF-10516
    AMC Filter FFF-10042
    ASAM 70251
    AUTOMEGA 180008010
    BLUE PRINT ADW192305
    148,08 kr
    BOGAP A8110181
    BOGAP A8110182
    BOGAP F8110195
    BORG & BECK BFF8085
    BOSCH F5601 (denna produkt)
    BREMSI FE1904
    Borsehung B19091
    CHAMPION CFF100204
    COMLINE EFF015
    CONTINENTAL 28.0002-3014.2
    Castrol Filters CF0010
    CoopersFiaam FT5201
    DENCKERMANN A110011
    DIAMAX DF3020
    Dr!ve+ DP1110.13.0181
    EUROREPAR E145059
    FEBI BILSTEIN 21624
    121,75 kr
    FEBI BILSTEIN 103011
    156,72 kr
    FI.BA FB-10
    FILTRON PP 825
    FRAM G3744
    HELLA 8ZF 366 110-761
    HENGST FILTER H84WK01
    HIFI FILTER BE 518
    HOFFER 4022
    HOFFER 4021/1
    HOFFER 4022/1
    JC PREMIUM B3G007PR
    JC PREMIUM B3A015PR
    KAMOKA F338101
    KAVO PARTS FFF-10042
    KAVO PARTS FFF-10516
    KNECHT KL 30
    KOLBENSCHMIDT 50013171
    LUCAS LFPF014
    LYNXauto LF-1504
    MAGNETI MARELLI 152071760846
    MAHLE ORIGINAL KL 30
    173,36 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MALÒ 1520161
    MANN-FILTER WK 853
    199,57 kr
    MAPCO 62604
    MASTER-SPORT 853-KF-PCS-MS
    MASTER-SPORT 853-PCS-MS
    MAXGEAR 26-0413
    MEAT & DORIA 4022
    MEAT & DORIA 4022/1
    MEAT & DORIA 4021/1
    MECAFILTER ELE3569
    MISFAT E502
    MOTAQUIP VFF143
    MOTRIO 8671002348
    MULLER FILTER FB189
    NAPA NFF2002
    OPEN PARTS EFF5152.20
    OPTIMAL OP-FFF30207
    PURFLUX EP153
    QUINTON HAZELL QFF0180
    QUINTON HAZELL QFF0161
    RIDEX 9F0035
    RIDEX 9F0035P
    SCT Germany ST 305
    SOFIMA S 1502 B
    SRLine S11-5077
    STARK SKFF-0870034
    STELLOX 21-00028-SX
    TECNECO FILTERS IN89
    TOPRAN 103 723
    TOPRAN 104 134
    TOPRAN 104 276
    UFI 31.502.00
    VALEO 587202
    VALEO 587207
    WILMINK GROUP WG1747582
    WILMINK GROUP WG1747581
    WILMINK GROUP WG1214969
    WILMINK GROUP WG2279987
    WILMINK GROUP WG1792762
    WILMINK GROUP WG1018277
    WILMINK GROUP WG1792757
    WIX FILTERS WF8027
    ZentParts Z34735
    vika 11330749401
  • Tillämplighet

    BENTLEY
    CONTINENTAL
    CONTINENTAL | 10.1991-12.2002 6.75 V8 S - 6747ccm, 389pk, 286kw - L 410 M1T
    TURBO R
    TURBO R | 10.1985-02.1998 6.7 - 6750ccm, 389pk, 286kw - L 410 IT
    TURBO R | 10.1985-02.1998 6.7 - 6750ccm, 390pk, 287kw - L 410 IT
    FERRARI
    348 Spider
    348 Spider | 03.1993-12.1995 3.4 - 3405ccm, 320pk, 235kw - F 119 H
    348 tb/GTB
    348 tb/GTB | 02.1990-04.1994 3.4 - 3405ccm, 300pk, 221kw - M 103.985, OM 601.912, OM 602.962, OM 603.960, OM 603.963, M 111.940, M 111.960, M 104.942, M 119.9
    348 tb/GTB | 02.1990-04.1994 3.4 - 3405ccm, 320pk, 235kw - M 103.985, OM 601.912, OM 602.962, OM 603.960, OM 603.963, M 111.940, M 111.960, M 104.942, M 119.9
    MONDIAL
    MONDIAL | 07.1980-12.1993 3.4 T - 3405ccm, 300pk, 221kw - M 103.985, OM 601.912, OM 602.962, OM 603.960, OM 603.963, M 111.940, M 111.960, M 104.942, M 119.9
    MONDIAL Cabriolet
    MONDIAL Cabriolet | 03.1984-12.1993 3.4 T - 3405ccm, 300pk, 221kw - M 103.985, OM 601.912, OM 602.962, OM 603.960, OM 603.963, M 111.940, M 111.960, M 104.942, M 119.9
    TESTAROSSA
    TESTAROSSA | 05.1984-12.1991 4.9 - 4943ccm, 390pk, 287kw - M 103.985, OM 601.912, OM 602.962, OM 603.960, OM 603.963, M 111.940, M 111.960, M 104.942, M 119.9
    TESTAROSSA | 05.1984-12.1991 5.0 - 4942ccm, 370pk, 272kw - M 103.985, OM 601.912, OM 602.962, OM 603.960, OM 603.963, M 111.940, M 111.960, M 104.942, M 119.9
    FORD
    ESCORT III
    ESCORT III (GAA) | 09.1980-07.1986 1.6 i (GAA) - 1597ccm, 90pk, 66kw - L4B
    ESCORT III (GAA) | 09.1980-07.1986 1.6 RS Turbo - 1597ccm, 132pk, 97kw - LNA
    ESCORT III (GAA) | 09.1980-07.1986 1.6 XR3i - 1597ccm, 105pk, 77kw - LR1, LRA
    ESCORT III (GAA) | 09.1980-07.1986 RS 1600i - 1597ccm, 115pk, 85kw - LUAE
    ESCORT III Cabriolet (ALD) | 09.1983-12.1985 1.6 i - 1597ccm, 105pk, 77kw - LR1, LRA
    ESCORT IV
    ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) | 10.1985-10.1990 1.4 - 1392ccm, 73pk, 54kw - F6B, F6D, FUC
    ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) | 10.1985-10.1990 1.6 i - 1598ccm, 90pk, 66kw - L4B, LUC
    ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) | 10.1985-10.1990 1.6 i - 1597ccm, 102pk, 75kw - LJB
    ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) | 10.1985-10.1990 1.6 Turbo RS - 1597ccm, 132pk, 97kw - LNB
    ESCORT IV (GAF, AWF, ABFT) | 10.1985-10.1990 1.6 XR3i - 1597ccm, 105pk, 77kw - LR2, LRB
    ESCORT IV Cabriolet (ALF) | 01.1986-07.1990 1.4 - 1392ccm, 73pk, 54kw - F6B, F6D, FUC
    ESCORT IV Cabriolet (ALF) | 01.1986-07.1990 1.6 i - 1598ccm, 90pk, 66kw - L4B, LUC
    ESCORT IV Cabriolet (ALF) | 01.1986-07.1990 1.6 i - 1597ccm, 102pk, 75kw - LJB
    ESCORT IV Cabriolet (ALF) | 01.1986-07.1990 1.6 XR3i - 1597ccm, 105pk, 77kw - LR2, LRB
    ESCORT IV Express (AVF) | 02.1986-07.1990 1.4 i - 1392ccm, 73pk, 54kw - F6B, F6D, FUC
    ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) | 10.1985-10.1990 1.4 - 1392ccm, 73pk, 54kw - F6B, F6D, FUC
    ESCORT IV Turnier (AWF, AVF) | 10.1985-10.1990 1.6 i - 1598ccm, 90pk, 66kw - L4B, LUC
    ESCORT V
    ESCORT V (AAL, ABL) | 07.1990-01.1995 RS Cosworth 4x4 - 1994ccm, 220pk, 162kw - N5F
    FIESTA II
    FIESTA II (FBD) | 09.1983-11.1989 1.4 (FBD) - 1392ccm, 71pk, 52kw - F6A, F6C
    FIESTA III
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.1 - 1119ccm, 50pk, 37kw - G6A
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.1 - 1119ccm, 55pk, 40kw - GUD, GUE
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.3 - 1299ccm, 60pk, 44kw - JBB, JBC
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.3 Cat - 1299ccm, 60pk, 44kw - J6B
    FIESTA III (GFJ) | 01.1989-01.1997 1.4 - 1391ccm, 71pk, 52kw - F6E
    FIESTA Skåpbil/halvkombi
    FIESTA Skåpbil/halvkombi (FVD) | 08.1983-12.1995 1.1 - 1119ccm, 50pk, 37kw - G6A
    FIESTA Skåpbil/halvkombi (FVD) | 08.1983-12.1995 1.4 - 1392ccm, 71pk, 52kw - F6A
    FIESTA Skåpbil/minivan
    FIESTA Skåpbil/minivan (F3L, F5L) | 09.1991-02.1996 1.3 - 1299ccm, 60pk, 44kw - J6B
    GRANADA II
    GRANADA II (GU) | 08.1977-08.1985 2.8 i - 2792ccm, 150pk, 110kw - PRC
    GRANADA II (GU) | 08.1977-08.1985 2.8 i - 2792ccm, 147pk, 108kw - PRD
    GRANADA Turnier
    GRANADA Turnier (GNU) | 08.1977-08.1985 2.8 i - 2792ccm, 160pk, 118kw - PRB
    GRANADA Turnier (GNU) | 08.1977-08.1985 2.8 i - 2792ccm, 150pk, 110kw - PRC
    GRANADA Turnier (GNU) | 08.1977-08.1985 2.8 i - 2792ccm, 147pk, 108kw - PRD
    ORION I
    ORION I (AFD) | 07.1983-03.1986 1.6 i - 1597ccm, 105pk, 77kw - LR1, LRA
    ORION II
    ORION II (AFF) | 12.1985-07.1990 1.4 - 1392ccm, 72pk, 52kw - FUAA
    ORION II (AFF) | 12.1985-07.1990 1.4 Cat - 1392ccm, 73pk, 54kw - F6B, F6D
    ORION II (AFF) | 12.1985-07.1990 1.6 i - 1597ccm, 105pk, 77kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, LRB, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63
    ORION II (AFF) | 12.1985-07.1990 1.6 i - 1597ccm, 102pk, 75kw - LJB
    ORION II (AFF) | 12.1985-07.1990 1.6 i Cat - 1597ccm, 90pk, 66kw - L4B
    SCORPIO I
    SCORPIO I (GAE, GGE) | 04.1985-09.1994 2.0 i - 1993ccm, 115pk, 85kw - NRA, NRI
    SCORPIO I (GAE, GGE) | 04.1985-09.1994 2.4 i - 2394ccm, 130pk, 96kw - ARC
    SCORPIO I (GAE, GGE) | 04.1985-09.1994 2.8 i 4x4 - 2792ccm, 150pk, 110kw - PRE
    SCORPIO I (GAE, GGE) | 04.1985-09.1994 2.9 i - 2933ccm, 150pk, 110kw - BRC
    SIERRA I
    SIERRA I Halvkombi (GBC) | 08.1982-02.1987 2.0 - 1993ccm, 100pk, 74kw - NRD
    SIERRA I Halvkombi (GBC) | 08.1982-02.1987 2.0 i - 1993ccm, 115pk, 85kw - NR2, NRB
    SIERRA II
    SIERRA II Halvkombi (GBC, GBG) | 01.1987-03.1993 1.6 - 1597ccm, 75pk, 55kw - LSE
    SIERRA II Halvkombi (GBC, GBG) | 01.1987-03.1993 2.0 i - 1998ccm, 109pk, 80kw - AR 30502, AR 30587, AR 30550, AR 61101, AR 06202, VM 81 A, AR 67101, AR 06416, FUAA, N55 B30 A, NGA
    SIERRA II Turnier (BNG) | 01.1987-02.1993 2.9 - 2936ccm, 145pk, 107kw - K12B, M 111.960, 169 A4.000, LR2, A 14 NEL, B 14 NEL, A 13 DTE, N7A, NG, 199 B4.000, 223 A9.000, KD
    SIERRA II Turnier (BNG) | 01.1987-02.1993 2.9 4x4 - 2935ccm, 150pk, 110kw - B4B, B4C
    SIERRA II Turnier (BNG) | 01.1987-02.1993 2.9 4x4 - 2936ccm, 145pk, 107kw - DT, DS, CY, JN, KX, 1P, RL, B 200 E, CHGA, PRG, ACL, B4B, B4C, BSE, HC-EL, JU
    SIERRA II Turnier (BNG) | 01.1987-02.1993 2.9 i - 2935ccm, 150pk, 110kw - B4B, B4C
    SIERRA Turnier
    SIERRA Turnier (BNC) | 08.1982-12.1986 2.0 - 1993ccm, 115pk, 85kw - NR2, NRB
    SIERRA Turnier (BNC) | 08.1982-12.1986 2.0 - 1993ccm, 100pk, 74kw - NRD
    LANCIA
    THEMA
    THEMA (834_) | 11.1984-07.1994 8.32 (834F) - 2927ccm, 215pk, 158kw - J6R 716, C2J 772, J8S 704, J8S 600, J8S 740, J7T 708, J7T 732, J7T 733, A6M 725, A6M 726, 156 A2.10
    THEMA (834_) | 11.1984-07.1994 8.32 (834FS) - 2927ccm, 205pk, 151kw - J8S 704, J8S 600, J8S 740, 828 B4.000, 834 F1.000, 8144.97 Y, J8S 784, 828 B.000, 828 D3.000, 828 B
    PEUGEOT
    505
    505 (551A) | 05.1979-09.1995 2.0 - 1971ccm, 90pk, 66kw - XN6
    505 (551A) | 05.1979-09.1995 2.0 GTi - 1995ccm, 113pk, 83kw - ZEJK, 829.B (ZEJK)
    505 (551A) | 05.1979-09.1995 2.0 TI, STI - 1995ccm, 110pk, 81kw - 829.90 (ZEJK)
    505 (551A) | 05.1979-09.1995 2.2 - 2165ccm, 116pk, 85kw - 851 (ZDJK)
    505 Break
    505 Break (551D) | 03.1982-12.1993 2.0 - 1971ccm, 82pk, 60kw - 3B, 2Y, 2L, 2H, XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), XM7, 3K-H, 3K-B, 3K-C, 2T, 2TB, 4A-LC, 4A-L, 1C-L, 4A
    ROLLS-ROYCE
    CORNICHE IV
    CORNICHE IV Cabriolet | 01.1993-12.2000 6.75 - 6750ccm, 224pk, 165kw - L 410 I
    SILVER SPUR
    SILVER SPUR Sedan | 10.1989-12.1996 6.75 - 6750ccm, 250pk, 184kw - L 410 I
    SAAB
    900 I
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 -16 - 1985ccm, 126pk, 93kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 -16 - 1985ccm, 125pk, 92kw - B202XI
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 8V Turbo - 1985ccm, 155pk, 114kw - B201L
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 i - 1985ccm, 110pk, 81kw - B201, B201XI, B201I, B201XXI
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 i - 1985ccm, 115pk, 85kw - B201XI, BI 20
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 S Turbo-16 - 1985ccm, 141pk, 104kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 S Turbo-16 - 1985ccm, 146pk, 107kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 Turbo - 1985ccm, 140pk, 103kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 Turbo - 1985ccm, 150pk, 110kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 160pk, 118kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 Turbo-16 S - 1985ccm, 175pk, 129kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, B
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.0 Turbo-16 S Cat - 1985ccm, 175pk, 129kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I (AC4, AM4) | 01.1979-12.1993 2.1 -16 - 2119ccm, 136pk, 100kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 - 1985ccm, 110pk, 81kw - B201
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 - 1985ccm, 145pk, 107kw - B202S
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 - 1985ccm, 170pk, 125kw - B202XL
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 -16 - 1985ccm, 126pk, 93kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX, KV, 7A, AAH, 1P, RL, JT, C
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 16v - 1985ccm, 133pk, 98kw - B202I
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 S Turbo-16 - 1985ccm, 141pk, 104kw - B202S
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.0 Turbo-16 S - 1985ccm, 175pk, 129kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I Cabriolet | 10.1985-06.1994 2.1 -16 - 2119ccm, 136pk, 100kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 -16 - 1985ccm, 126pk, 93kw - B202I
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 -16 - 1985ccm, 145pk, 107kw - B202S
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 -16 - 1985ccm, 125pk, 92kw - B202XI
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 i - 1985ccm, 115pk, 85kw - B201XI, BI 20
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 S Turbo-16 - 1985ccm, 141pk, 104kw - B202S
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo - 1985ccm, 140pk, 103kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo - 1985ccm, 150pk, 110kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 180pk, 132kw - B202L
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo-16 - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL, B202L
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.0 Turbo-16 S Cat - 1985ccm, 170pk, 125kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    900 I Combi Coupe | 06.1978-06.1994 2.1 -16 - 2119ccm, 136pk, 100kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX, KV, 7A, AAH, 1P, RL, JT, C
    900 II
    900 II | 07.1993-02.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 185pk, 136kw - B204L
    900 II | 07.1993-02.1998 2.0 i - 1985ccm, 131pk, 96kw - B204I
    900 II | 07.1993-02.1998 2.0 i - 1985ccm, 133pk, 98kw - B206I
    900 II | 07.1993-02.1998 2.3 -16 - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    900 II | 07.1993-02.1998 2.5 -24 V6 - 2498ccm, 170pk, 125kw - B258I
    900 II Cabriolet | 12.1993-02.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 185pk, 136kw - B204L
    900 II Cabriolet | 12.1993-02.1998 2.0 i - 1985ccm, 131pk, 96kw - B204I
    900 II Cabriolet | 12.1993-02.1998 2.3 -16 - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    900 II Cabriolet | 12.1993-02.1998 2.5 -24 V6 - 2498ccm, 170pk, 125kw - B258I
    900 II Coupé | 12.1993-02.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 185pk, 136kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 19 E, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20,
    900 II Coupé | 12.1993-02.1998 2.0 i - 1985ccm, 131pk, 96kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 19 E, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20,
    900 II Coupé | 12.1993-02.1998 2.0 i - 1985ccm, 133pk, 98kw - B206I
    900 II Coupé | 12.1993-02.1998 2.3 -16 - 2290ccm, 150pk, 110kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 19 E, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20,
    900 II Coupé | 12.1993-02.1998 2.5 -24 V6 - 2498ccm, 170pk, 125kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 19 E, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20,
    9000
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 - 1985ccm, 135pk, 99kw - B202I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 - 1985ccm, 128pk, 94kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B20T, B201, B
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 CD - 1985ccm, 131pk, 96kw - B202I, B204I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 CD - 1985ccm, 150pk, 110kw - B202S, B204E, B204S
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 175pk, 129kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 172pk, 127kw - B202
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo CD - 1985ccm, 185pk, 136kw - B202L
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo CD - 1985ccm, 147pk, 108kw - B202S, B204E
    9000 | 04.1985-12.1998 2.0 -16 Turbo CD - 1985ccm, 163pk, 120kw - B202XL
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 - 2290ccm, 224pk, 165kw - B234R
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CD - 2290ccm, 146pk, 107kw - B234I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CD Turbo - 2290ccm, 200pk, 147kw - B234L
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CDE - 2290ccm, 147pk, 108kw - B234I
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 CDE Eco-Power - 2290ccm, 170pk, 125kw - B234E
    9000 | 04.1985-12.1998 2.3 -16 Turbo - 2290ccm, 195pk, 143kw - B234L
    9000 | 04.1985-12.1998 3.0 -24 V6 CD/CDE - 2962ccm, 211pk, 155kw - B308I
    9000 Halvkombi
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 - 1985ccm, 135pk, 99kw - B202I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 - 1985ccm, 125pk, 92kw - B202XI
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 - 1985ccm, 128pk, 94kw - B202XI
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 CS - 1985ccm, 128pk, 94kw - B202I, B202XI
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 CS - 1985ccm, 131pk, 96kw - B204I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 ND Turbo - 1985ccm, 150pk, 110kw - B202S, B204E, B204S
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 172pk, 127kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20, B201XC,
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 160pk, 118kw - B202XL
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 163pk, 120kw - B202XL
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo - 1985ccm, 175pk, 129kw - B202XL, B202L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 -16 Turbo CS - 1985ccm, 185pk, 136kw - B202L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 16v - 1985ccm, 195pk, 143kw - B202L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.0 T16 - 1985ccm, 204pk, 150kw - B202L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Aero CS - 2290ccm, 220pk, 162kw - B234R
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Aero CS - 2290ccm, 224pk, 165kw - B234R
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 CS - 2290ccm, 146pk, 107kw - B234I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 CSE - 2290ccm, 147pk, 108kw - B234I
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 CSE Eco Power - 2290ccm, 170pk, 125kw - B234E
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Turbo - 2290ccm, 195pk, 143kw - B234L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 2.3 -16 Turbo CSE - 2290ccm, 200pk, 147kw - B234L
    9000 Halvkombi | 09.1984-12.1998 3.0 -24 V6 CS/CSE - 2962ccm, 211pk, 155kw - B308I
    9-3
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.0 i - 1985ccm, 131pk, 96kw - B204I
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.0 SE Turbo - 1985ccm, 200pk, 147kw - B204R
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.0 Turbo - 1985ccm, 154pk, 113kw - B204E
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.0 Turbo - 1985ccm, 185pk, 136kw - B204L, B205E, B205L
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.0 Turbo - 1985ccm, 150pk, 110kw - B205E
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.0 Turbo - 1985ccm, 205pk, 151kw - B205R
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.3 - 2290ccm, 230pk, 169kw - B235R
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.3 i - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    9-3 (YS3D) | 02.1998-09.2002 2.3 Turbo - 2290ccm, 224pk, 165kw - B235R
    9-3 Cabriolet
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.0 i - 1985ccm, 131pk, 96kw - B204I
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.0 SE Turbo - 1985ccm, 200pk, 147kw - B204R
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.0 Turbo - 1985ccm, 154pk, 113kw - B204E
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.0 Turbo - 1985ccm, 185pk, 136kw - B204L, B205E, B205L
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.0 Turbo - 1985ccm, 150pk, 110kw - B205E
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.0 Turbo - 1985ccm, 205pk, 151kw - B205R
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.3 - 2290ccm, 230pk, 169kw - B235R
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.3 i - 2290ccm, 150pk, 110kw - B234I
    9-3 Cabriolet (YS3D) | 02.1998-08.2003 2.3 Turbo - 2290ccm, 224pk, 165kw - B235R
    9-5
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.0 t - 1985ccm, 185pk, 136kw - B205L
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.0 t - 1985ccm, 150pk, 110kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 4HB, 4HC, OM 601
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.0 t BioPower - 1985ccm, 150pk, 110kw - B205E
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.0 t Biopower - 1985ccm, 179pk, 132kw - B205E
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.0 Turbo SE - 1985ccm, 192pk, 141kw - B205E
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.3 t - 2290ccm, 185pk, 136kw - B235E
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.3 t - 2290ccm, 170pk, 125kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 4HB, 4HC, OM 601
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.3 t BioPower - 2290ccm, 207pk, 152kw - B235R
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 220pk, 162kw - B235L
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 230pk, 169kw - B235R
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 250pk, 184kw - B235R
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 260pk, 191kw - B235R
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 305pk, 224kw - B235R
    9-5 (YS3E) | 09.1997-12.2009 3.0 V6t - 2962ccm, 200pk, 147kw - OM 616.963, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, AAC, LFZ (XU7JP), 4HB, 4HC, OM 601
    9-5 Kombi
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.0 t - 1985ccm, 150pk, 110kw - B205E
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.0 t - 1985ccm, 192pk, 141kw - B205E
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.0 t - 1985ccm, 185pk, 136kw - B205L
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.0 t BioPower - 1985ccm, 150pk, 110kw - B205E
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.0 t Biopower - 1985ccm, 179pk, 132kw - B205E
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.3 t - 2290ccm, 170pk, 125kw - B235E
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.3 t - 2290ccm, 185pk, 136kw - B235E
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.3 t BioPower - 2290ccm, 185pk, 136kw - B235E
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.3 t BioPower - 2290ccm, 210pk, 154kw - B235R
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 220pk, 162kw - B235L
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 230pk, 169kw - B235R
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 250pk, 184kw - B235R
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 260pk, 191kw - B235R
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 2.3 Turbo - 2290ccm, 305pk, 224kw - B235R
    9-5 Kombi (YS3E) | 10.1998-12.2009 3.0 V6t - 2962ccm, 200pk, 147kw - B308E
    VOLKSWAGEN
    SCIROCCO
    SCIROCCO (53B) | 08.1980-07.1992 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - DX, EV, PB
    VOLVO
    240
    240 (P242, P244) | 08.1974-12.1993 2.0 - 1986ccm, 121pk, 89kw - B 200 E
    240 (P242, P244) | 08.1974-12.1993 2.0 - 1986ccm, 111pk, 82kw - B 200 F
    240 (P242, P244) | 08.1974-12.1993 2.1 - 2127ccm, 107pk, 79kw - B 21 A
    240 (P242, P244) | 08.1974-12.1993 2.3 - 2315ccm, 113pk, 83kw - B 230 F
    240 (P242, P244) | 08.1974-12.1993 2.3 - 2316ccm, 133pk, 98kw - D, F, AD, AB, AR, W, AL, AH, B 20 A, B 19 A, B 23 E, B 11, B 130, AF, B, B 4164 T, B 4204 T7, B 630
    240 (P242, P244) | 08.1974-12.1993 2.3 i Cat - 2316ccm, 115pk, 85kw - B 230 F
    240 Kombi
    240 Kombi (P245) | 08.1974-12.1993 2.0 - 1986ccm, 111pk, 82kw - B 200 F
    240 Kombi (P245) | 08.1974-12.1993 2.0 - 1986ccm, 117pk, 86kw - J2, J8S 711, G1A, B 200 E, 021 A 1000, 4A-F, M 157.980, B2A (XU52C/K), 800.02, J7R 732, J7R 733, TU
    240 Kombi (P245) | 08.1974-12.1993 2.1 - 2127ccm, 109pk, 80kw - B 21 F
    240 Kombi (P245) | 08.1974-12.1993 2.3 - 2316ccm, 133pk, 98kw - B 23 E
    240 Kombi (P245) | 08.1974-12.1993 2.3 - 2316ccm, 113pk, 83kw - B 230 F
    240 Kombi (P245) | 08.1974-12.1993 2.3 Cat - 2316ccm, 136pk, 100kw - B 230 F
    240 Kombi (P245) | 08.1974-12.1993 2.3 i Cat - 2316ccm, 115pk, 85kw - B 230 F
    260 Kombi
    260 Kombi (P265) | 07.1975-07.1982 2.8 - 2849ccm, 155pk, 114kw - YJ, ZB, HP, JS, KR, CU, 2L, B 20 A, B 27 E, B 27 F, B 200 K, B 4164 T, B 4204 T7, B 6304 T4, B 27 A
    340-360
    340-360 (343, 345) | 08.1975-07.1991 2.0 - 1986ccm, 113pk, 83kw - B 19 E
    340-360 (343, 345) | 08.1975-07.1991 2.0 - 1986ccm, 115pk, 85kw - B 19 E
    340-360 (343, 345) | 08.1975-07.1991 2.0 - 1986ccm, 109pk, 80kw - B 200 F
    340-360 (343, 345) | 08.1975-07.1991 2.0 - 1986ccm, 112pk, 82kw - B 200 F, B 200 E
    340-360 (343, 345) | 08.1975-07.1991 2.0 - 1986ccm, 110pk, 81kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, JX, DG, CU, MV, DJ
    340-360 (343, 345) | 08.1975-07.1991 2.0 - 1986ccm, 118pk, 87kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, JX, DG, CU, MV, DJ
    340-360 Sedan
    340-360 Sedan (344) | 08.1982-07.1991 2.0 - 1986ccm, 113pk, 83kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 19 E, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20,
    340-360 Sedan (344) | 08.1982-07.1991 2.0 - 1986ccm, 115pk, 85kw - B 200 E, CHGA, BSE, HC-EL
    340-360 Sedan (344) | 08.1982-07.1991 2.0 - 1986ccm, 109pk, 80kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, JX, DG, CU, MV, DJ
    340-360 Sedan (344) | 08.1982-07.1991 2.0 - 1986ccm, 110pk, 81kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, JX, DG, CU, MV, DJ
    340-360 Sedan (344) | 08.1982-07.1991 2.0 - 1986ccm, 112pk, 82kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, JX, DG, CU, MV, DJ
    340-360 Sedan (344) | 08.1982-07.1991 2.0 - 1986ccm, 118pk, 87kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, JX, DG, CU, MV, DJ
    740
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.0 - 1986ccm, 150pk, 110kw - B 19 ET
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.0 - 1986ccm, 117pk, 86kw - B 200 E
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.0 - 1986ccm, 160pk, 118kw - B 200 ET
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.0 - 1986ccm, 163pk, 120kw - B 200 ET
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.0 - 1986ccm, 111pk, 82kw - B 200 F
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.0 - 1986ccm, 200pk, 147kw - B 204 FTE
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.0 - 1986ccm, 121pk, 89kw - J2, J8S 711, G1A, B 200 E, B 18 KP, 021 A 1000, 4A-F, M 157.980, B2A (XU52C/K), 800.02, J7R 732, J7
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.0 GLE - 1986ccm, 116pk, 85kw - B 19 E
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.0 GLE - 1986ccm, 140pk, 103kw - B 204 E
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.0 Turbo - 1986ccm, 155pk, 114kw - B 200 FT
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 - 2316ccm, 129pk, 95kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 23 E, B 230 K, B 230 FT, B 280 F, B 280 E,
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 - 2316ccm, 159pk, 117kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 23 E, B 234 F, B 230 K, B 230 FT, B 280 F,
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 - 2316ccm, 131pk, 96kw - B 230 E, B 230 FB
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 - 2315ccm, 113pk, 83kw - B 230 F
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 - 2316ccm, 115pk, 85kw - B 230 F
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 - 2316ccm, 151pk, 111kw - B 234 F
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 - 2316ccm, 156pk, 114kw - B 234 F
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 GLE - 2316ccm, 140pk, 103kw - B 23 E
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 165pk, 121kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 23 E, B 234 F, B 230 K, B 230 FT, B 280 F,
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 190pk, 140kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 23 E, B 234 F, B 230 K, B 230 FT, B 280 F,
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 156pk, 115kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 230 FT, B 280 F, B 280 E, FHZ (F13DTE5), B
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 182pk, 134kw - B 230 ET
    740 (744) | 04.1983-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 170pk, 125kw - B 230 FT, B 230 GT
    740 Kombi
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.0 - 1986ccm, 117pk, 86kw - B 200 E
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.0 - 1986ccm, 112pk, 82kw - B 200 F
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.0 - 1986ccm, 200pk, 147kw - B 204 FTE
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.0 - 1986ccm, 121pk, 89kw - J2, J8S 711, G1A, B 200 E, B 18 KP, 021 A 1000, 4A-F, M 157.980, B2A (XU52C/K), 800.02, J7R 732, J7
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.0 16V - 1986ccm, 136pk, 100kw - B 204 E
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.0 Turbo - 1986ccm, 156pk, 115kw - B 200 ET
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.0 Turbo - 1986ccm, 160pk, 118kw - B 200 ET
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 - 2316ccm, 131pk, 96kw - B 230 E
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 - 2316ccm, 115pk, 85kw - B 230 F
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 - 2316ccm, 118pk, 87kw - B 230 F
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 - 2316ccm, 151pk, 111kw - B 234 F
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 - 2316ccm, 156pk, 114kw - B 234 F
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 - 2316ccm, 131pk, 96kw - M10 B20, TXDB, B 230 FB, XK 4.2 ( -79), XK 4.2 (82-87), 7P, 8L (85-87), 8E, TYDA, V 12 (90-93), 8C,
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 - 2316ccm, 159pk, 117kw - M10 B20, TXDB, B 234 F, B 230 FB, XK 4.2 ( -79), XK 4.2 (82-87), 7P, 8L (85-87), 8E, TYDA, V 12 (90
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 156pk, 115kw - B 230 FT
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 165pk, 121kw - B 230 FT, B 230 GT
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 170pk, 125kw - B 230 FT, B 230 GT
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 182pk, 134kw - M10 B20, TXDB, B 234 F, B 230 ET, B 230 FB, XK 4.2 ( -79), XK 4.2 (82-87), 7P, 8L (85-87), 8E, TYDA
    740 Kombi (745) | 05.1985-12.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 190pk, 140kw - M10 B20, TXDB, B 234 F, B 230 FT, B 230 ET, B 230 FB, XK 4.2 ( -79), XK 4.2 (82-87), 7P, 8L (85-87)
    760
    760 (704, 764) | 08.1981-07.1992 2.3 - 2316ccm, 173pk, 127kw - B 23 ET
    760 (704, 764) | 08.1981-07.1992 2.3 - 2316ccm, 176pk, 130kw - B 230 ET
    760 (704, 764) | 08.1981-07.1992 2.3 - 2316ccm, 165pk, 121kw - B 230 FT
    760 (704, 764) | 08.1981-07.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 173pk, 127kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), N57 D30 B, CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 23 E, B 234 F, B 230 K, B 230 FT
    760 (704, 764) | 08.1981-07.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 182pk, 134kw - B 230 ET
    760 (704, 764) | 08.1981-07.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 156pk, 115kw - B 230 FT
    760 (704, 764) | 08.1981-07.1992 2.8 - 2849ccm, 130pk, 95kw - 13 N, 13 S, 16 D, 16 SV, 16 DA, 17 D, 847 720, D 24 TIC, B 19 E, B 6304 FS, B 5254 S, B 20 I, B 20,
    760 (704, 764) | 08.1981-07.1992 2.8 - 2849ccm, 156pk, 115kw - B 28 E, B 280 E
    760 (704, 764) | 08.1981-07.1992 2.8 - 2849ccm, 143pk, 105kw - B 280 F
    760 (704, 764) | 08.1981-07.1992 2.8 (764) - 2849ccm, 147pk, 108kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 23 E, B 234 F, B 230 K, B 230 FT, B 280 F,
    760 Kombi
    760 Kombi (704, 765) | 01.1982-07.1992 2.3 - 2316ccm, 165pk, 121kw - B 230 FT
    760 Kombi (704, 765) | 01.1982-07.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 182pk, 134kw - B 230 ET
    760 Kombi (704, 765) | 01.1982-07.1992 2.3 Turbo - 2316ccm, 156pk, 115kw - B 230 FT
    760 Kombi (704, 765) | 01.1982-07.1992 2.8 (765) - 2849ccm, 143pk, 105kw - B 280 F
    780
    780 (782) | 04.1986-07.1990 2.9 - 2849ccm, 156pk, 115kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 230 FT, B 280 E, B 18, B 18 A, B 230 FT+
    780 (782) | 04.1986-07.1990 2.9 - 2849ccm, 147pk, 108kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 230 FT, B 280 F, B 280 E, B 18, B 18 A, B 2
    940
    940 (944) | 08.1990-03.1995 2.0 - 1986ccm, 121pk, 89kw - B 200 E, B 200 G
    940 (944) | 08.1990-03.1995 2.0 - 1986ccm, 112pk, 82kw - B 200 F
    940 (944) | 08.1990-03.1995 2.0 GL - 1986ccm, 140pk, 103kw - B 204 E
    940 (944) | 08.1990-03.1995 2.0 Turbo - 1986ccm, 155pk, 114kw - B 200 FT
    940 (944) | 08.1990-03.1995 2.3 - 2316ccm, 131pk, 96kw - B 230 FB, B 230 G
    940 (944) | 08.1990-03.1995 2.3 - 2316ccm, 116pk, 85kw - B 230 FD
    940 (944) | 08.1990-03.1995 2.3 - 2316ccm, 135pk, 99kw - B 230 FK
    940 (944) | 08.1990-03.1995 2.3 - 2316ccm, 156pk, 114kw - B 234 F, B 234 G
    940 (944) | 08.1990-03.1995 2.3 Turbo - 2316ccm, 190pk, 140kw - 9HR (DV6C), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 230 FT+
    940 (944) | 08.1990-03.1995 2.3 Turbo - 2316ccm, 165pk, 121kw - M52 B20 (206S3), M51 D25 (256T1), BRD, BRE, BRF, DT, DS, DZ, CY, JN, KX, KV, 7A, AAH, 1P, RL, JT, C
    940 II
    940 II (944) | 08.1994-12.1998 2.0 - 1986ccm, 121pk, 89kw - B 200 G
    940 II (944) | 08.1994-12.1998 2.0 GLT - 1986ccm, 189pk, 139kw - B 200 GT
    940 II (944) | 08.1994-12.1998 2.0 Turbo - 1986ccm, 155pk, 114kw - B 200 FT
    940 II (944) | 08.1994-12.1998 2.3 - 2316ccm, 131pk, 96kw - B 230 FB
    940 II (944) | 08.1994-12.1998 2.3 - 2316ccm, 116pk, 85kw - B 230 FD
    940 II (944) | 08.1994-12.1998 2.3 ti - 2316ccm, 135pk, 99kw - B 230 FK
    940 II (944) | 08.1994-12.1998 2.3 Turbo - 2316ccm, 165pk, 121kw - B 230 FT
    940 II (944) | 08.1994-12.1998 2.3 Turbo - 2316ccm, 171pk, 126kw - B 230 FT
    940 II Kombi (945) | 08.1994-10.1998 2.0 - 1986ccm, 121pk, 89kw - B 200 G
    940 II Kombi (945) | 08.1994-10.1998 2.0 GLT - 1986ccm, 189pk, 139kw - B 200 GT
    940 II Kombi (945) | 08.1994-10.1998 2.0 Turbo - 1986ccm, 155pk, 114kw - B 200 FT
    940 II Kombi (945) | 08.1994-10.1998 2.3 - 2316ccm, 131pk, 96kw - B 230 FB
    940 II Kombi (945) | 08.1994-10.1998 2.3 - 2316ccm, 116pk, 85kw - B 230 FD
    940 II Kombi (945) | 08.1994-10.1998 2.3 ti - 2316ccm, 135pk, 99kw - B 230 FK
    940 II Kombi (945) | 08.1994-10.1998 2.3 Turbo - 2316ccm, 171pk, 126kw - 9HR (DV6C), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 230 FT, B 230 FT+
    940 II Kombi (945) | 08.1994-10.1998 2.3 Turbo - 2316ccm, 165pk, 121kw - B 230 FT
    940 Kombi
    940 Kombi (945) | 08.1990-07.1995 2.0 - 1986ccm, 112pk, 82kw - B 200 F
    940 Kombi (945) | 08.1990-07.1995 2.0 GL - 1986ccm, 140pk, 103kw - B 204 E
    940 Kombi (945) | 08.1990-07.1995 2.0 Turbo - 1986ccm, 155pk, 114kw - J2, J8S 711, G1A, B 200 E, B 18 KP, 021 A 1000, 4A-F, M 157.980, B2A (XU52C/K), 800.02, J7R 732, J7
    940 Kombi (945) | 08.1990-07.1995 2.3 - 2316ccm, 131pk, 96kw - B 230 FB
    940 Kombi (945) | 08.1990-07.1995 2.3 - 2316ccm, 116pk, 85kw - B 230 FD
    940 Kombi (945) | 08.1990-07.1995 2.3 - 2316ccm, 155pk, 114kw - CAYC, CFFB, CFWA, WH, SH, 4B, PH, ABC, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, G4FA, 149 B3.000, B 14.4 S, B 234 F,
    940 Kombi (945) | 08.1990-07.1995 2.3 Turbo - 2316ccm, 190pk, 140kw - 9HR (DV6C), CU, 1G, CH, DV, 1S, ACT, B 230 FT+
    940 Kombi (945) | 08.1990-07.1995 2.3 Turbo - 2316ccm, 165pk, 121kw - B 230 FT
    960
    960 (964) | 08.1990-07.1994 2.0 - 1986ccm, 140pk, 103kw - B 204 E
    960 (964) | 08.1990-07.1994 2.0 - 1986ccm, 190pk, 140kw - B 204 FT
    960 (964) | 08.1990-07.1994 2.3 Turbo - 2316ccm, 165pk, 121kw - B 230 FT
    960 (964) | 08.1990-07.1994 2.8 GL - 2849ccm, 147pk, 108kw - B 280 F
    960 (964) | 08.1990-07.1994 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 F, B 6304 FS, B 6304 GS
    960 II
    960 II (964) | 07.1994-12.1996 2.5 - 2473ccm, 170pk, 125kw - B 6254 S
    960 II (964) | 07.1994-12.1996 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 S
    960 II Kombi (965) | 08.1994-12.1996 2.5 - 2473ccm, 170pk, 125kw - B 6254 S
    960 II Kombi (965) | 08.1994-12.1996 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 S
    960 Kombi
    960 Kombi (965) | 08.1990-07.1994 2.0 - 1986ccm, 140pk, 103kw - B 204 E
    960 Kombi (965) | 08.1990-07.1994 2.0 - 1986ccm, 190pk, 140kw - B 204 FT
    960 Kombi (965) | 08.1990-07.1994 2.3 Turbo - 2316ccm, 165pk, 121kw - B 230 FT
    960 Kombi (965) | 08.1990-07.1994 2.8 - 2849ccm, 147pk, 108kw - B 280 F
    960 Kombi (965) | 08.1990-07.1994 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 F, B 6304 S
    S90 I
    S90 I (964) | 11.1996-05.1998 2.5 - 2473ccm, 179pk, 132kw - B 6244 FS
    S90 I (964) | 11.1996-05.1998 2.9 - 2922ccm, 180pk, 132kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 6304
    S90 I (964) | 11.1996-05.1998 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234 T3, B 6304
    V90 I
    V90 I Kombi (965) | 11.1996-12.1998 2.9 - 2922ccm, 204pk, 150kw - B 6304 FS, B 5254 S, B 5252 FS, B 5202 S, D 5252 T, B 5254 T, B 5202 FS, B 5244 S, B 5244 T, B 5234
  • Originalnummer

    82425329 FIAT
    82425329 LANCIA
    AW311514 MITSUBISHI
    1567 12 PEUGEOT
    1577 12 PEUGEOT
    93 33 790 SAAB
    91 509 991 CITROËN
    41 63 853 SAAB
    89 78 561 SAAB
    251 201 511 S VW
    4163853 SCANIA
    1289562 VOLVO PENTA
    1289562 VOLVO
    04163853 OPEL
    6842033 VOLVO PENTA
    6842033 VOLVO
    1389450 VOLVO
    284834 VOLVO
    1389562 VOLVO
    1306530 VOLVO
    91 509 991 80 PEUGEOT
    25067058 GMC
    25055425 GMC
    89 78 405 SAAB
    81113511 VW
    81113511 AUDI
    13895626 VOLVO
    91 509 991 80 TALBOT
    4163168 SCANIA
    31262352 VOLVO
    9333790 SCANIA
    8978561 SCANIA
    91509991 TALBOT
    13065305 VOLVO
    13894506 VOLVO PENTA
    893133511 VW
    4A0133511 VW
    AK11LS KAYSER
    443133511 VW
    13895628 VOLVO
    13894506 VOLVO
    433 133 511 C AUDI
    UE74370 ROLLS-ROYCE
    13065305 VOLVO PENTA
    13065307 VOLVO
    13065307 VOLVO PENTA
    4AO133511 AUDI
    443133511 AUDI
    13895628 VOLVO PENTA
    811133511 VW
    811133511 AUDI
  • Tillverkare

    Bosch

    Bosch ger hög kvalitet auto ursprungliga kvalitet delar. Många fordonstillverkare förlitar sig på den första installationen på nya fordon Bosch produkter. Samt verkstäder och servicecentra som vill erbjuda sina kunder en mycket hög underhåll och reparationer.

    Bosch bildelar kännetecknas av följande:

    - Hög kvalitet
    - Tillförlitlighet och hållbarhet
    - Innovativ teknik

    Bosch bildelar är konstruerade för hållbarhet och bra när du vill hålla bilen långt i toppskick. Som vindrutetorkare, Accuâ s och Spark är den i särklass mest hållbara på marknaden.

    Bosch gör följande service och underhåll:

    - Torkare
    - Accuâ s
    - Auto Lampor
    - filter
    - Spark
    - Bromsar
    - Bälten

    Vidare är Bosch känt för sina elektriska komponenter av hög kvalitet. Bosch gör nämligen olika sensorer och elektriska tillbehör autoâ s. Alltid ursprungliga kvalitet, så du går tillbaka på vägen med en välbekant känsla.

    Många Bosch produkter vi levererar från vårt eget lager, så att produkterna är oftast levereras inom en © partement dag.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    26-10-2026

Säker betalning