Tillbaka till listan
NK

Parallellstagsled

Produktnummer: 1408030

Tillverkare kod: 5034716

EAN: 5703858465971

96,29 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 24-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    GängtypMed högergänga
    jämna artikelnummer5034735
    Gängmått14x1,5
    Ny del
    Garanti2 år
    Nettovikt [kg]0,34

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.B.S. 230429
    105,21 kr
    A.Z. Meisterteile AZMT-42-010-2456
    AIC 53241
    AISIN JTRVG-004R
    ALTE AUTOMOTIVE 77891AL
    ANDEL ANRO01786
    AS METAL 17VW1230
    ASAM 70539
    AUTOMEGA 110034610
    AUTOMEGA 110073810
    BGA SR7902
    BORG & BECK BTR4169
    BORG & BECK BTR4618
    BÖLK BOL-510964
    BÖLK BOL-5103526
    COMLINE CTR2035
    COMLINE CTR2096
    CORTECO 49398639
    CORTECO 49400053
    DELPHI TA1081
    77,79 kr
    DENCKERMANN D130245
    DENCKERMANN D130103
    DENCKERMANN D130003
    DJ PARTS DE1427
    DJ PARTS DE1225
    DLZ TE0306R
    DYS 22-01032
    EUROREPAR 1634864480
    EUROREPAR 1634911980
    FEBI BILSTEIN 14324
    84,64 kr
    FEBI BILSTEIN 02238
    102,68 kr
    FEBI BILSTEIN 14308
    FIRST LINE FTR4618
    FIRST LINE FTR4169
    FORMPART 2902014
    FORMPART 2902001
    FRAP F1032
    FRAP F1520
    GSP S070418
    HART 420 433
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J4830864
    JP GROUP 1144601080
    JP GROUP 1144601280
    KAMOKA 9010259
    KAWE 8500 29113
    KAWE 8500 29117
    KEY PARTS KTR4169
    LORO 233-11-592
    LYNXauto C4068R
    MAPCO 19878
    MAXGEAR 69-0345
    MAXGEAR 69-0067
    MEHA AUTOMOTIVE MH20248
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MERTZ M-S0108
    METZGER 54009302
    METZGER 54005802
    MEYLE 116 020 7106
    106,32 kr
    MONROE L29113
    MONROE L29117
    MONROE L29118
    MOOG VO-ES-7106
    97,18 kr
    MOOG VO-ES-7139
    97,18 kr
    MOOG VO-ES-8246
    110,78 kr
    MOTAQUIP VTR561
    MOTRIO 8550501345
    MOTRIO 8550501344
    MTR 12162369
    NK 5034716 (denna produkt)
    NTY SKZ-WW-013
    OCAP 0280873
    OCAP 0280871
    OPEN PARTS SSE1165.01
    OPTIMAL G1-110
    Omnicraft 2395457
    Oyodo 10K9120-OYO
    ProfiPower 4S1020R
    QUARO QS1228/HQ
    QUARO QS2205/HQ
    QUICK STEER TR7146
    QUICK STEER TR8063
    QUINTON HAZELL QR2069S
    RIDEX 914T0017
    RODRUNNER TR-V-401
    RTS 91-00921
    SASIC 9006381
    SIDEM 63433
    SPIDAN CHASSIS PARTS 46224
    SRLine S6067005
    STARK SKTE-0280015
    STELLOX 51-00114A-SX
    SWAG 30 71 0042
    SWAG 30 71 0023
    TALOSA 42-00964
    TATSUMI TEC1731R
    TEKNOROT V-401
    TOPRAN 102 801
    81,36 kr
    TRISCAN 8500 29117
    TRISCAN 8500 29113
    TRW JTE780
    TRW JTE345
    125,49 kr
    VAICO V10-7027
    VAICO V10-7025
    WILMINK GROUP WG1995838
    WILMINK GROUP WG2291313
    WILMINK GROUP WG2290012
    WILMINK GROUP WG2580421
  • Tillämplighet

    SEAT
    AROSA
    AROSA (6H1) | 05.1997-06.2004 1.4 - 1389ccm, 60pk, 44kw - 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (X
    AROSA (6H1) | 05.1997-06.2004 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - S14 B23 (234EA), 156 C.046, AF, AFB, AKN, AKU, AGL, AGX, AHD, AGK, L1G, KW, AGB, AZB, OM 611.960, A
    CORDOBA
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.4 16V - 1390ccm, 75pk, 55kw - APE, AUA
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.4 i - 1389ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX, APQ, AKV, AKK, ANW, AUD
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.6 i - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - ABU, AEE, ALM
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.8 i - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.8 i 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - ADL
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.8 T 20V Cupra - 1781ccm, 156pk, 115kw - AQX, AYP
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    CORDOBA (6K1, 6K2) | 02.1993-10.2002 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, AGG
    CORDOBA Vario
    CORDOBA Vario (6K5) | 08.1996-12.2002 1.4 - 1390ccm, 101pk, 74kw - AQQ
    CORDOBA Vario (6K5) | 08.1996-12.2002 1.4 16V - 1390ccm, 75pk, 55kw - APE, AUA
    CORDOBA Vario (6K5) | 08.1996-12.2002 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    CORDOBA Vario (6K5) | 08.1996-12.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, AEX, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE),
    CORDOBA VARIO
    CORDOBA VARIO Skåp / kombi (6K5) | 08.2000-12.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - ASV
    IBIZA II
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.0 - 1043ccm, 45pk, 33kw - AAU
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.0 16V - 999ccm, 69pk, 51kw - AST, AVZ
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.3 i - 1272ccm, 54pk, 40kw - 2G, AAV
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.4 16V - 1390ccm, 75pk, 55kw - APE, AUA
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.4 i - 1389ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX, APQ, AKV, AKK, ANW, AUD
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.4 i 16V - 1390ccm, 101pk, 74kw - 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (X
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.6 i - 1595ccm, 101pk, 74kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 2C-L, AFT, ANU, ATM, 20 T2N, Z7X 722, Z7X 723
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.6 i - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.6 i - 1598ccm, 75pk, 55kw - ABU, AEE, ALM
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.8 i - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.8 i 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - ADL
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.8 T 20V Cupra - 1781ccm, 156pk, 115kw - AQX, AYP
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y, 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RF
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.9 SDI - 1896ccm, 68pk, 50kw - AGP, AQM
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (X
    IBIZA II (6K1) | 03.1993-05.2002 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, AGG
    TOLEDO I
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.6 i - 1595ccm, 71pk, 52kw - 1F
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.6 i - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.6 i - 1595ccm, 101pk, 74kw - 1Y, 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RF
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.6 i - 1595ccm, 73pk, 54kw - ABN, EZ
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.8 16V - 1781ccm, 133pk, 98kw - KR
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.8 16V - 1781ccm, 125pk, 92kw - PL
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.8 i - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.8 i - 1781ccm, 88pk, 65kw - RP
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, DS, 1Y, SH, NP, 2G, MH, NZ, HK, G
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 1Y, 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RF
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AHU, BFZ (XU5JP), RFV (XU10J4R), F3P 720, F3P 724, G8T 706, G8T 752, G8T 790,
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, AGG
    TOLEDO I (1L2) | 05.1991-03.1999 2.0 i 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    VOLKSWAGEN
    CORRADO
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 1.8 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - CAYC, CFFB, KR, 2E, ADY, AGG, CBZB, B5, FE (16V), M 111.944, 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 19
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 1.8 G60 - 1781ccm, 160pk, 118kw - PG
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 2.0 i - 1984ccm, 115pk, 85kw - AR 67501, 16 K4F, 16 SV, X 16 SZ, KL, 1Z, AB, 2E, ADY, AHU, AAA, 17 DR, C 18 XE, 14 K4F, 4G63 (SOHC
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 2.0 i 16V - 1984ccm, 136pk, 100kw - 9A
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    CORRADO (53I) | 09.1988-12.1995 2.9 VR6 - 2861ccm, 190pk, 140kw - ABV
    GOLF II
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.0 - 1043ccm, 45pk, 33kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.0 - 1043ccm, 50pk, 37kw - RFJ (EW10A), OM 616.963, NCA, 4BC, 4CC, 4FA, 4DA, 4GA, 4GB, 4GC, 4EA, 4B, PH, AAB, AAF, ACU, AEN, A
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.3 - 1272ccm, 58pk, 43kw - J2, ME, J8S 711, G1A, B 200 E, B 18 KP, 021 A 1000, 4A-F, M 157.980, B2A (XU52C/K), 800.02, J7R 732
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.3 - 1272ccm, 55pk, 40kw - MH, HK
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.3 - 1272ccm, 50pk, 37kw - NU
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.3 Cat - 1272ccm, 55pk, 40kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 2G, MH, NZ, SS, TXDB, FE (8V), Z5
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - ABN, EZ
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.6 - 1595ccm, 70pk, 51kw - PN
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.6 - 1595ccm, 69pk, 51kw - PN, EZA
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RF
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - JP
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - JR
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.6 TD - 1588ccm, 80pk, 59kw - RA, SB
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 2G, MH, NZ, HK, GU, GX, SS, TXDB,
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 GTI - 1781ccm, 112pk, 82kw - DX, EV, PB
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 GTI - 1781ccm, 105pk, 77kw - HT, RV
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 GTI 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - KR
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 GTI 16V - 1781ccm, 139pk, 102kw - KR
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 GTI 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - PL
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 GTI G60 Syncro - 1781ccm, 160pk, 118kw - 1H, PG
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 i Cat - 1781ccm, 90pk, 66kw - GX, RP
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 i Cat Syncro - 1781ccm, 90pk, 66kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 2G, MH, NZ, HK, GU, GX, RP, SS, T
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 Syncro - 1781ccm, 98pk, 72kw - 1P
    GOLF II (19E, 1G1) | 08.1983-12.1992 1.8 Syncro - 1781ccm, 90pk, 66kw - GU, GX
    GOLF II Van (19E, 1G1) | 08.1983-07.1991 1.3 - 1272ccm, 54pk, 40kw - MH, NZ, HK
    GOLF II Van (19E, 1G1) | 08.1983-07.1991 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - JP
    GOLF II Van (19E, 1G1) | 08.1983-07.1991 1.8 i - 1781ccm, 90pk, 66kw - RP
    GOLF III
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.4 - 1390ccm, 55pk, 40kw - ABD, AEX
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - ABU, AEA, AEE
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ACC
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.8 Syncro (1HX1) - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - G4FC, AEY, D4FB, G4FD
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 TD, GTD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T,
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 1.9 TDI Syncro (1HX1) - 1896ccm, 90pk, 66kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, ABA, AKR
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.0 GL - 1984ccm, 107pk, 79kw - AEP
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.0 GTI 16V - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.0 Syncro (1HX1) - 1984ccm, 115pk, 85kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R), F3P 720,
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.8 VR6 - 2792ccm, 163pk, 120kw - AAA
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    GOLF III (1H1) | 10.1991-12.1997 2.9 VR6 Syncro (1HX1) - 2861ccm, 190pk, 140kw - ABV
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 07.1993-05.1998 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM, ANN
    GOLF III Cabriolet (1E7) | 07.1993-05.1998 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ANP
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw -
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.9 D - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - AGG
    GOLF III Van (1H1) | 08.1991-12.1997 2.0 GTI - 1984ccm, 150pk, 110kw - ABF
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.4 - 1390ccm, 55pk, 40kw - ABD, AEX
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX, APQ
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM, ANN
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ, ANP
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - K12B, G4FC, AEY, D4EA, D4FB, AEH, AKL, APF, AGR, ALH, AHF, ASV, G4FD, D4FD
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    GOLF III Variant (1H5) | 07.1993-04.1999 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, AKR
    GOLF Van
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.9 - 1896ccm, 64pk, 47kw - 1Y
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    GOLF Van III Variant (1H5) | 05.1993-12.1999 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN
    JETTA II
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.3 - 1272ccm, 58pk, 43kw - GT
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.6 - 1595ccm, 70pk, 51kw - PN
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RF
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.6 D - 1588ccm, 54pk, 40kw - JP
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.6 TD - 1588ccm, 70pk, 51kw - JR
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.6 TD - 1588ccm, 80pk, 59kw - RA, SB
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - EV, PB
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 - 1781ccm, 105pk, 77kw - HT, RV
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 2G, MH, NZ, HK, GU, GX, RP, SS, T
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 - 1781ccm, 84pk, 62kw - RH
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 16V - 1781ccm, 140pk, 102kw - KR
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 16V - 1781ccm, 129pk, 95kw - PL
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 Cat - 1781ccm, 90pk, 66kw - GX, RP
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 Syncro - 1781ccm, 98pk, 72kw - DT, DS, CY, JN, KX, 1P, RL, B 200 E, CHGA, BSE, HC-EL, JU
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 Syncro - 1781ccm, 84pk, 62kw - RH
    JETTA II (19E, 1G2, 165) | 01.1984-12.1992 1.8 Syncro - 1781ccm, 90pk, 66kw - Z 14 XEP, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), FE (8V), CFHC, CLCB, FEFA, JE, FE60, FE61, B 4204 T6, LUG, D 5
    LUPO I
    LUPO I (6X1, 6E1) | 09.1998-07.2005 1.0 - 999ccm, 50pk, 37kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    LUPO I (6X1, 6E1) | 09.1998-07.2005 1.4 16V - 1390ccm, 75pk, 55kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    LUPO I (6X1, 6E1) | 09.1998-07.2005 1.4 TDI - 1422ccm, 75pk, 55kw - AMF
    LUPO I (6X1, 6E1) | 09.1998-07.2005 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - S14 B23 (234EA), H, 161A (XUD7), D9B (XUD9A/U), DHY (XUD9TE/Y), KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DJY (XUD9
    PASSAT B2
    PASSAT B2 Sedan (32B) | 08.1984-03.1988 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - DT, B 200 E, CHGA, BSE, HC-EL, JU
    PASSAT B3/B4
    PASSAT B3/B4 (315, 3A5) | 09.1989-12.1996 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    PASSAT B3/B4 (315, 3A5) | 09.1989-12.1996 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    PASSAT B3/B4 (315, 3A5) | 09.1989-12.1996 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - 2E
    PASSAT B3/B4 (315, 3A5) | 09.1989-12.1996 2.0 Syncro - 1984ccm, 116pk, 85kw - 2E
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - ABN, EZ, 1F
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RF
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.6 TD - 1588ccm, 80pk, 59kw - RA, SB
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - PB
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 - 1781ccm, 107pk, 79kw - PF
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - RP, ABS, ADZ
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - HP, JS, KR
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.8 G60 Syncro - 1781ccm, 160pk, 118kw - PG
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 16V - 1984ccm, 136pk, 100kw - 9A
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.0 Syncro - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7.000, 199 B2.000, OM 606.961
    PASSAT B3/B4 (3A2, 35I) | 02.1988-08.1996 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - ABN, EZ, 1F
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.6 - 1595ccm, 72pk, 53kw - RF
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.6 TD - 1588ccm, 80pk, 59kw - RA, SB
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 - 1781ccm, 112pk, 82kw - PB
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 - 1781ccm, 107pk, 79kw - PF
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - RP, ABS, ADZ
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 16V - 1781ccm, 136pk, 100kw - HP, JS, KR
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.8 G60 Syncro - 1781ccm, 160pk, 118kw - PG
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.9 D - 1896ccm, 68pk, 50kw - 1Y
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 - 1984ccm, 116pk, 85kw - 2E, ADY, AGG
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 16V - 1984ccm, 136pk, 100kw - 9A
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.0 Syncro - 1984ccm, 115pk, 85kw - CAYC, 2E, ADY, AGG, CBZB, FE (16V), 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7.000, 199 B2.000, OM
    PASSAT B3/B4 Variant (3A5, 35I) | 02.1988-05.1997 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
    POLO
    POLO (6N2) | 10.1999-09.2001 1.0 - 999ccm, 50pk, 37kw - ALD, AUC
    POLO (6N2) | 10.1999-09.2001 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - AKK, AUD
    POLO (6N2) | 10.1999-09.2001 1.4 16V - 1390ccm, 75pk, 55kw - AHW, APE, AUA
    POLO (6N2) | 10.1999-09.2001 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - AKU
    POLO (6N2) | 10.1999-09.2001 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    POLO (6N2) | 10.1999-09.2001 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AGD, ASX
    POLO III
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 1.7 SDI - 1716ccm, 57pk, 42kw - AHG
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 100 1.4 16V - 1390ccm, 100pk, 74kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 45 1.0 - 1043ccm, 45pk, 33kw - AEV
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 50 1.0 - 999ccm, 50pk, 37kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T, AFT, B 5252 FS,
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 55 1.3 - 1296ccm, 55pk, 40kw - ADX
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 55 1.4 - 1390ccm, 55pk, 40kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10J4R),
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 60 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5JP), 4A-FE, 4E-FE, RFV (XU10
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 60 1.7 SDI - 1716ccm, 60pk, 44kw - AEX, APQ, KFX (TU3JP), LFZ (XU7JP), DHY (XUD9TE), DJY (XUD9A), NFZ (TU5JP), D8A (XUD9TE), KFW (TU3J
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 64 1.9 D - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEF
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 64 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AGD
    POLO III (6N1) | 10.1994-10.1999 75 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - AEA, AEE
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 100 1.6 - 1595ccm, 100pk, 74kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 54 1.4 - 1390ccm, 54pk, 40kw - ANX
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 57 1.7 SDI - 1715ccm, 60pk, 44kw - 18 K4F, AHU, X 16 SZR, ALE, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 60 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - 9HR (DV6C), RHH (DW10CTED4), J4B, J6A, 4GA, 4GB, 4GC, 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ,
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 75 1.6 - 1595ccm, 75pk, 55kw - 1F
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 75 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - RHH (DW10CTED4), 1Z, AGG, AHU, 223 A9.000, ALE, AEX, AEE, APQ, BFZ (XU5JP), ALM, 4A-FE, 4E-FE, RFV
    POLO III CLASSIC (6V2) | 11.1995-07.2006 90 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, OM 601.940, 1Z, AHU, ALE, C3J 700, C3J 702, C3J 760, F1N
    POLO Skåp
    POLO Skåp / kombi (6V5) | 12.1995-09.2001 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - AEY
    POLO Skåpbil/halvkombi
    POLO Skåpbil/halvkombi (6N1) | 10.1994-12.1999 1.0 - 1043ccm, 45pk, 33kw - AEV
    POLO Variant
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - 18 K4F, X 16 SZR, AEX, AEE, APQ, P8A (XUD11ATE), PHZ (XUD11ATE), PJZ (XUD11ATE), UFZ (ZPJ/Z), SKZ (
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - 169 A4.000, CAYB, 1NR-FE, A 17 DTJ, A 17 DTR, 198 A3.000, 263 A8.000, C 30 LE, 350 A1.000, 199 B4.0
    POLO Variant (6V5) | 05.1997-09.2001 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - AFN, ASV
    VENTO
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.4 - 1390ccm, 55pk, 40kw - ABD, AEX
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.4 - 1390ccm, 60pk, 44kw - ABD, AEX
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.6 - 1598ccm, 75pk, 55kw - ABU, AEA, AEE
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.6 - 1595ccm, 101pk, 74kw - AEK, AFT, AKS
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.8 - 1781ccm, 75pk, 55kw - AAM
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.8 - 1781ccm, 90pk, 66kw - ABS, ADZ
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.9 D - 1896ccm, 65pk, 48kw - 1Y
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.9 SDI - 1896ccm, 64pk, 47kw - K12B, G4FC, AEY, D4EA, D4FB, AEH, AKL, APF, AGR, ALH, AHF, ASV, G4FD, 5AM 400, V4Y 713, 5FK (EP6CB)
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.9 TD - 1896ccm, 75pk, 55kw - AAZ
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.9 TDI - 1896ccm, 110pk, 81kw - 16 K4F, 1Z, N47 D20 C, RF, ADY, AHU, P8C (XUD11BTE), AEY, 20 T4H, 14 K4F, 4A-FE, 2C-L, 3S-FE, 2C-T,
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - 1Z, AHU, ALE
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 2.0 - 1984ccm, 115pk, 85kw - 2E, ADY, AGG, AKR
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 2.0 GL - 1984ccm, 107pk, 79kw - AEP
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 2.8 VR6 - 2792ccm, 163pk, 120kw - AAA
    VENTO (1H2) | 11.1991-09.1998 2.8 VR6 - 2792ccm, 174pk, 128kw - AAA
  • Originalnummer

    6N0 419 812 VW
    6N0 422 812 VW
    191 419 812 SEAT
    6N0 422 812 SEAT
    191 419 812 VW
  • Tillverkare

    NK
    NK introducerades i Tyskland för 25 år sedan och är en del av OBTEC (SBS-Group).
    Idag säljs NK-produkter över hela den europeiska kontinenten.
    NK har varit ett välkänt och respekterat varumärke för ombyggnad av bromsok, bromsslangar, styrhus, länkarmsgummi, spårstänger, kopplingskablar, handbromsvajer och andra slitagebildelar i hela Europa i decennier. 
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    24-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig