Tillbaka till listan
Meyle

Länk, krängningshämmare MEYLE-HD Quality

  • Länk, krängningshämmare MEYLE-HD Quality
  • Länk, krängningshämmare MEYLE-HD Quality, miniatyr 2

Produktnummer: 1198705

Tillverkare kod: 016 060 0048/HD

EAN: 4040074068243

284,51 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 09-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Förbättrad prestanda och livslängd:
    de större kuldiametrarna på MEYLE-HD-kulfogar
    fördela krafterna över ett större område och
    minimera slitage.
    4 års garanti på alla MEYLE-HD-delar.
    Utvecklad och godkänd i Tyskland.
    Garantivillkor på
    www.meyle.com/en/garanticertifikat

    MaterialStål
    PositionFramaxel vänster (förarsidan)
    Tilläggsartikel/tilläggsinformationMed nyckelhölje
    Stång/StagKopplingstång
    erforderligt antal1
    jämna artikelnummer016 060 0049/HD
    Förstärkt utförande
    Gängmått 1M12x1.5
    Gängmått 2M12x1.5
    Garanti2 år
    Längd [mm]326
    parvis ersättning rekommenderas

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.B.S. 260781
    144,06 kr
    ALTE AUTOMOTIVE 88225AL
    ANDEL ANRO03166
    AS METAL 26MR4002
    ASAM 76778
    BBR Automotive 001-50-13981
    BGA LS5638
    BOGAP C3321108
    BOGAP C3321195
    BORG & BECK BDL7301
    BSG BSG 60-310-179
    CORTECO 49400988
    DACO L2311L
    DELPHI TC2512
    219,04 kr
    DENCKERMANN D140429
    DLZ XL5011L
    DLZ XL5011L-H
    DYS 30-72469-5
    FAG 818 0451 10
    FAST FT01639
    FEBI BILSTEIN 39589
    FEBI BILSTEIN 39601
    282,25 kr
    FIRST LINE FDL7301
    FORMPART 1908103
    FORMPART 1908113
    FRAP F4077
    FRAP FAFR12-295-355
    FREY 750305201
    HART 483 386
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J4960867
    JP GROUP 1340408370
    KAMOKA 9030202
    KAVO PARTS SLS-10166
    KAWE 8500 23666
    KRAFT AUTOMOTIVE 4301273
    LEMFÖRDER 36713 01
    285,86 kr
    LORO 233-06-519
    LYNXauto C7399L
    MAPCO 54810HPS
    MASTER-SPORT 36713-PCS-MS
    MASTER-SPORT 36713/1-PCS-MS
    MATRIX PRO MX02323385
    MATRIX PRO MX02323480
    MAXGEAR 72-3428
    MEHA AUTOMOTIVE MH20467
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEHA AUTOMOTIVE MH20939
    MERTZ M-S1735
    METZGER 53080903
    MEYLE 016 060 0048/HD (denna produkt)
    MONROE L23K24
    MOOG ME-LS-10471
    232,35 kr
    MOOG ME-LS-10471M
    MTR 12176125
    NAKATA N66-80291
    NAKATA N66-80281
    NK 5113361
    161,67 kr
    NTY ZLP-ME-014
    OCAP 0595345
    OPTIMAL G7-1485
    ORIGINAL IMPERIUM 36056
    Omnicraft 2394814
    Oyodo 60Z9213-OYO
    QUARO QS1265/HQ
    101,61 kr
    QUINTON HAZELL QLS3827S
    RIDEX 3229S0808
    RODRUNNER LS-M-247A
    RODRUNNER LS-M-247
    RTS 97-90818-2
    SASIC 2306385
    SIDEM 49266
    SKF VKDS 348046
    SPIDAN CHASSIS PARTS 51064
    SRLine S6050236
    STARK SKST-0230807
    SWAG 10 93 9601
    TALOSA 50-08695
    TEKNOROT M-247
    TEKNOROT M-247A
    TEKNOSA ME1557
    TOPRAN 408 366
    TRISCAN 8500 23666
    TRUCKTEC AUTOMOTIVE 02.30.371
    TRW JTS1748
    270,94 kr
    VAICO V30-2392
    VAICO V30-1849
    WILMINK GROUP WG1992859
    WILMINK GROUP WG2292173
    WILMINK GROUP WG2619958
    WILMINK GROUP WG2040766
    vika 49981001
  • Tillämplighet

    MERCEDES-BENZ
    CLS
    CLS (C218) | 01.2011-12.2017 CLS 220 BlueTEC / d (218.301) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.924
    CLS (C218) | 01.2011-12.2017 CLS 250 CDI / BlueTEC / d (218.303, 218.304) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.924
    CLS (C218) | 01.2011-12.2017 CLS 350 (218.359) - 3498ccm, 306pk, 225kw - M 276.952
    CLS (C218) | 01.2011-12.2017 CLS 350 BlueTEC / d (218.326) - 2987ccm, 252pk, 185kw - OM 642.853, OM 642.852
    CLS (C218) | 01.2011-12.2017 CLS 350 BlueTEC / d (218.326) - 2987ccm, 258pk, 190kw - OM 642.853, OM 642.852
    CLS (C218) | 01.2011-12.2017 CLS 350 CDI / d (218.323) - 2987ccm, 265pk, 195kw - OM 642.853, OM 642.852
    CLS (C218) | 01.2011-12.2017 CLS 400 (218.361) - 3498ccm, 333pk, 245kw - M 276.850
    CLS (C218) | 01.2011-12.2017 CLS 500 (218.373) - 4663ccm, 408pk, 300kw - M 278.922
    CLS (C218) | 01.2011-12.2017 CLS 63 AMG (218.374) - 5461ccm, 525pk, 386kw - M 157.980, M 157.981
    CLS (C218) | 01.2011-12.2017 CLS 63 AMG (218.374) - 5461ccm, 558pk, 410kw - M 157.980, M 157.981
    CLS (C218) | 01.2011-12.2017 CLS 63 AMG (218.375) - 5461ccm, 585pk, 430kw - M 157.981
    CLS Shooting
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 220 BlueTEC / d (218.901) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.924
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 250 CDI / BlueTEC / d (218.903, 218.904) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.924
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 350 (218.959) - 3498ccm, 306pk, 225kw - M 276.952
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 350 BlueTEC / d (218.926) - 2987ccm, 252pk, 185kw - OM 642.853, OM 642.852
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 350 BlueTEC / d (218.926) - 2987ccm, 258pk, 190kw - OM 642.853, OM 642.852
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 350 CDI / d (218.923) - 2987ccm, 265pk, 195kw - OM 642.853, OM 642.852
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 400 (218.961) - 3498ccm, 333pk, 245kw - M 276.850
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 400 (218.965) - 2996ccm, 333pk, 245kw - M 276.820
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 500 (218.973) - 4663ccm, 408pk, 300kw - M 278.922
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 63 AMG (218.974) - 5461ccm, 525pk, 386kw - M 157.981
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 63 AMG (218.974) - 5461ccm, 558pk, 410kw - M 157.981
    CLS Shooting Brake (X218) | 10.2012-12.2017 CLS 63 AMG (218.975) - 5461ccm, 585pk, 430kw - M 157.981
    E-KLASS
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 200 (212.034) - 1991ccm, 184pk, 135kw - M 274.920
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 200 CDI / BlueTEC (212.005, 212.006) - 2143ccm, 136pk, 100kw - OM 651.925
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 200 CGI (212.048, 212.148) - 1796ccm, 184pk, 135kw - M 271.860, M 271.820
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 200 NGT (212.035) - 1991ccm, 156pk, 115kw - M 274.920
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 200 NGT (212.041) - 1796ccm, 163pk, 120kw - M 271.958
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 220 BlueTEC (212.001) - 2143ccm, 177pk, 130kw - OM 651.924
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 220 CDI (212.002, 212.001) - 2143ccm, 163pk, 120kw - OM 651.924
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 220 CDI / BlueTEC (212.001, 212.002) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.924
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 250 (212.036) - 1991ccm, 211pk, 155kw - M 274.920
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 250 CDI / BlueTEC (212.003, 212.004) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.924
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 250 CGI (212.047, 212.147) - 1796ccm, 204pk, 150kw - M 271.860
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 300 (212.054) - 2996ccm, 231pk, 170kw - M 272.952
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 300 (212.055) - 3498ccm, 252pk, 185kw - M 276.952
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 300 CDI (212.020) - 2987ccm, 204pk, 150kw - OM 642.850
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 300 CDI / BlueTEC (212.020, 212.021, 212.027) - 2987ccm, 231pk, 170kw - OM 642.850, OM 642.852
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 300 Hybrid / BlueTEC Hybrid (212.098) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.924
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 350 (212.056) - 3498ccm, 272pk, 200kw - M 272.980
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 350 (212.059) - 3498ccm, 306pk, 225kw - M 276.952
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 350 BlueTEC (212.024) - 2987ccm, 211pk, 155kw - OM 642.850
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 350 BlueTEC (212.026) - 2987ccm, 252pk, 185kw - OM 642.852
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 350 BlueTEC (212.026) - 2987ccm, 258pk, 190kw - OM 642.852
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 350 CDI (212.023) - 2987ccm, 265pk, 195kw - OM 642.852
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 350 CDI (212.025) - 2987ccm, 231pk, 170kw - OM 642.850
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 350 CGI (212.057) - 3498ccm, 292pk, 215kw - M 272.982, M 272.983
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 400 (212.061) - 3498ccm, 333pk, 245kw - M 276.850
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 400 (212.065) - 2996ccm, 333pk, 245kw - M 276.820
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 500 (212.072) - 5461ccm, 388pk, 285kw - M 273.971
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 500 (212.073) - 4663ccm, 408pk, 300kw - M 278.922
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 63 AMG (212.074) - 5461ccm, 525pk, 386kw - M 157.980, M 157.981
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 63 AMG (212.074) - 5461ccm, 558pk, 410kw - M 157.981
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 63 AMG (212.075) - 5461ccm, 585pk, 430kw - M 157.981
    E-KLASS (W212) | 01.2009-12.2016 E 63 AMG (212.077) - 6208ccm, 525pk, 386kw - M 156.985
    E-KLASS T-Model
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 200 (212.234) - 1991ccm, 184pk, 135kw - M 274.920
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 200 CDI / BlueTEC (212.205, 212.206) - 2143ccm, 136pk, 100kw - OM 651.925
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 200 CGI (212.248) - 1796ccm, 184pk, 135kw - M 271.860
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 220 CDI (212.202) - 2143ccm, 163pk, 120kw - OM 651.924
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 220 CDI / BlueTEC (212.202, 212.201) - 2143ccm, 170pk, 125kw - OM 651.924
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 250 (212.236) - 1991ccm, 211pk, 155kw - M 274.920
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 250 CDI / BlueTEC (212.203, 212.204) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.924
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 250 CGI (212.247) - 1796ccm, 204pk, 150kw - M 271.860
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 300 (212.254) - 2996ccm, 231pk, 170kw - M 272.952
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 300 (212.255) - 3498ccm, 252pk, 185kw - M 276.952
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 300 CDI (212.220) - 2987ccm, 204pk, 150kw - OM 642.850
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 300 CDI / BlueTEC (212.227, 212.221) - 2987ccm, 231pk, 170kw - OM 642.850, OM 642.852
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 300 Hybrid / BlueTEC Hybrid (212.298) - 2143ccm, 204pk, 150kw - OM 651.924
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 350 (212.256) - 3498ccm, 272pk, 200kw - M 272.980
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 350 (212.259) - 3498ccm, 306pk, 225kw - M 276.952
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 350 BlueTEC (212.224) - 2987ccm, 211pk, 155kw - OM 642.850
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 350 BlueTEC (212.226) - 2987ccm, 252pk, 185kw - OM 642.852
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 350 BlueTEC (212.226) - 2987ccm, 258pk, 190kw - OM 642.852
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 350 CDI (212.223) - 2987ccm, 265pk, 195kw - OM 642.852
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 350 CDI (212.225) - 2987ccm, 231pk, 170kw - OM 642.850
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 350 CGI (212.257) - 3498ccm, 292pk, 215kw - M 272.983
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 400 (212.261) - 3498ccm, 333pk, 245kw - M 276.850
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 400 (212.265) - 2996ccm, 333pk, 245kw - M 276.820
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 500 (212.272) - 5461ccm, 388pk, 285kw - M 273.971
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 500 (212.273) - 4663ccm, 408pk, 300kw - M 278.922
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 63 AMG (212.274) - 5461ccm, 525pk, 386kw - M 157.981
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 63 AMG (212.274) - 5461ccm, 558pk, 410kw - M 157.981
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 63 AMG (212.275) - 5461ccm, 585pk, 430kw - M 157.981
    E-KLASS T-Model (S212) | 08.2009-12.2016 E 63 AMG (212.277) - 6208ccm, 525pk, 386kw - M 156.985
  • Originalnummer

    212 320 11 89 MERCEDES-BENZ
    A 212 320 11 89 MERCEDES-BENZ
  • Tillverkare

    Meyle

    MEYLE bildelar - mer än 24 000 delar för personbilar, skåpbilar och lastbilar.

    Reparationspersonal litar på MEYLE reservdelar för bilar: i mer än 120 länder runt om i världen är MEYLE-märket ett kännetecken för toppkvalitetsreservdelar designade för att tillgodose behoven hos den oberoende eftermarknaden. MEYLE-produkter är tillgängliga från specialhandlare och inkluderar mer än 24 000 artiklar från produktlinjerna MEYLE-HD, MEYLE-PD och MEYLE-ORIGINAL.

    Med våra MEYLE-produkter levererar vi extremt pålitliga och hållbara fordonsreservdelar som produceras på MEYLEs egna produktionsplatser och med pålitliga produktionspartners. MEYLE har ett omfattande och mycket diversifierat sortiment. Oavsett om det gäller chassi- och styrkomponenter, gummi-på-metalldelar, bromskomponenter, upphängnings- och dämpningsdelar, kylsystemkomponenter, filter, drivlinjekomponenter, elektronik eller sensorer - MEYLE är synonymt med högkvalitativa, kvalitetsprovade reservdelar.


    Winparts erbjuder bland annat följande kategorier av Meyle:


  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    09-10-2026

Säker betalning