Tillbaka till listan
ATE

Bromsskiva PowerDisc 24.0310-0277.1 ATE

Produktnummer: 0384298

Tillverkare kod: 24.0310-0277.1

EAN: 4006633147415

629,96 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 32 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Ytterdiameter [mm]253,0
    BromsskivetypMassiv
    YtaBelagd
    Hålantal5
    monteringsBakom
    BromspedalerExklusive
    Innerdiameter [mm]140,0
    Centreringsdiameter [mm]65,0
    KontrollmärkeE1 90R-02C0859/1294
    MAPP-kod tillgänglig
    Hålantal 29
    Garanti2 år
    ApplikationVentilerad skiva Powerdisc
    Höjd [mm]51,6
    Ytterligare informationMed skruvar
    Bromsskivans tjocklek (mm)10,0
    Minsta tjocklek (mm)8,0
    Håldiameter [mm]15,3
    Hjulbultsavstånd [mm]112,0

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.B.S. 17520
    277,93 kr
    A.Z. Meisterteile AZMT-44-024-1132
    ABTEX BD1088S
    AISIN X6R901S
    ALLIED NIPPON AND6004
    ALTE AUTOMOTIVE 127935FCAL
    ANDEL AND0872
    AP XENERGY X601120
    ASAM 71278
    ASHIKA 61-00-0902C
    ASHUKI P331-001
    ASPART 3BDI1033
    ATE 24.0310-0277.1 (denna produkt)
    AUTOMEGA 120017310
    BELACO BDS1007
    BLUE PRINT ADV184306
    241,54 kr
    BOGAP A8211111
    BOSCH 0 986 479 099
    372,80 kr
    BRECK BR 029 SA100
    BREMBO 08.9502.1X
    518,49 kr
    BREMBO 08.9502.11
    347,61 kr
    BREMBO 08.9502.10
    BREMBO 08.9502.75
    454,90 kr
    BREMBO 08.9502.1S
    BREMSI CD7224S
    BSG BSG 90-210-027
    BSG BSG 90-210-010
    CHAMPION 562236CH
    CIFAM 800-724C
    COMLINE ADC1457
    DACO 604789
    DACO 604789C
    DAVID VASCO T4276
    DELPHI BG5019C
    254,20 kr
    DENCKERMANN B130260
    DENCKERMANN B130260P
    DON PCD10012
    Dr!ve+ DP1010.11.0184
    Dr!ve+ DBD0184C
    ETF EB1605
    EUROBRAKE 5815204789
    EUROBRAKE 5815344789
    EUROBRAKE 5815314789
    FEBI BILSTEIN 23240
    274,83 kr
    FERODO DDF1224C
    652,51 kr
    FERODO DDF1224
    414,04 kr
    FI.BA FBD167
    FI.BA FBD167L/H
    FI.BA FBD167R/H
    FREMAX BD-5640
    FREMAX BD-5616
    FTE 9072013
    GH GH-429953
    GIRLING 6042764
    GIRLING 6042765
    HART 241 050
    HART 223 949
    HELLA 8DD 355 109-601
    HERTH+BUSS JAKOPARTS J3310804
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    JAPANPARTS DP-0902C
    JAPKO 610902C
    JPN 40H9011-JPN
    JURATEK VAG136
    JURID 562236JC
    KRAFT AUTOMOTIVE 6050260
    MAGNETI MARELLI 360406050700
    MAGNETI MARELLI 360406050701
    MAGNETI MARELLI 360406050702
    MAGNETI MARELLI 361302040115
    MAGNETI MARELLI 360406050705
    MAXGEAR 19-0839MAX
    MAXGEAR 19-0839SPORT
    MAXGEAR 19-0839
    METELLI 23-0724C
    METZGER 6110036
    MEYLE 115 523 0018/PD
    286,83 kr
    MEYLE 115 523 0018
    269,79 kr
    MINTEX MDC1640C
    MINTEX MDC1640CMX
    MOTAQUIP LVBE385
    MTR 12108523
    NK 204789
    NK 314789
    NK 344789
    NPS V331G01
    OPTIMAL BS-8018C
    Omnicraft 2143085
    PAGID 54209NC
    PILENGA 5885
    ProfiPower 3B2002
    QUARO QD3955
    QUARO QD3955HC
    RAICAM RD00916
    RAP BRAKES R-D0502C
    RAP BRAKES R-D0502
    ROTINGER RT 1477-GL T9
    ROTINGER RT 1477-GL T6
    ROTINGER RT 1477-GL T5
    ROTINGER RT 1477-GL
    ROTINGER RT 1477
    ROTINGER RT 1477-GL T3
    SKF VKBD 90007 S2
    SRLine S71-1143
    STELLOX 6020-4789K-SX
    STELLOX 6020-4789-SX
    SWAG 32 92 3240
    TATSUMI TCC1026
    TEXTAR 92120903
    404,28 kr
    TEXTAR 92120900
    TOMEX Brakes TX 70-29
    TOPRAN 110 079
    TRUSTING DF867
    TRW DF4276
    308,64 kr
    VAICO V10-40077
    VALEO 186857
    ZIMMERMANN 600.3234.20
    350,60 kr
    ZIMMERMANN 600.3234.52
    810,56 kr
    ZentParts Z05950
  • Tillämplighet

    AUDI
    A3
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.4 TFSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC, CMSA
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 E-Power - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BAG, BLF, BLP
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.8 TFSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BYT, BZB
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - AXW, BLR, BLX, BLY, BMB, BVY, BVZ
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 163pk, 120kw - BUY
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFFA, AZV, CBAA
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB, BMN
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CLJA, BKD, CBAB
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA, AXX, BWA, CAWB
    A3 Cabriolet
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.2 TFSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.4 TFSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BSE
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.8 TFSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BZB
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFFA, CBAA
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CBAB
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA, CAWB
    A3 Sportback
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.4 TFSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC, CMSA
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 E-Power - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF, BLP
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.8 TFSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BYT, BZB
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - AXW, BLR, BLX, BLY, BMB, BVY, BVZ
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 163pk, 120kw - BUY
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB, BMN
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CLJA, BKD, CBAB
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA, CBFA, AXX, BWA, CAWB
    SEAT
    ALTEA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.4 16V - 1390ccm, 86pk, 63kw - BXW, CGGB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.8 TFSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BYT, BZB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXF
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, BKD
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - BWA
    ALTEA XL
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.4 16V - 1390ccm, 86pk, 63kw - BXW, CGGB
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 Multifuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE, BSF
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.8 TFSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BYT, BZB
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXF
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BVY, BVZ
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, BKD
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI 16V 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA, BMN, CEGA
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - BWA
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TFSI - 1984ccm, 211pk, 155kw - CCZB
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TFSI 4x4 - 1984ccm, 200pk, 147kw - BWA
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TFSI 4x4 - 1984ccm, 211pk, 155kw - CCZB
    LEON
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.4 16V - 1390ccm, 86pk, 63kw - BXW, CGGB
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BSE, BSF
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BZB
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BXF
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 Cupra R - 1984ccm, 265pk, 195kw - CDLA
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA, BMN, CEGA
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB, BKD
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TFSI - 1984ccm, 185pk, 136kw - BWA
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - BWA
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TFSI - 1984ccm, 240pk, 177kw - BWJ, CDLD
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TFSI - 1984ccm, 211pk, 155kw - CCZB
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.0 TSI - 999ccm, 115pk, 85kw - CHZD, DKRF
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.0 TSi - 999ccm, 86pk, 63kw - DKLB
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CJZA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 86pk, 63kw - CJZB, CYVA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 110pk, 81kw - CYVB
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.4 TGI - 1395ccm, 110pk, 81kw - CPWA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 122pk, 90kw - CMBA, CXSA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 140pk, 103kw - CPTA, CHPA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 125pk, 92kw - CZCA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 150pk, 110kw - CZDA, CZEA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.5 TGi - 1498ccm, 131pk, 96kw - DHFA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.5 TSI - 1495ccm, 130pk, 96kw - DACA, DPBA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.5 TSI - 1498ccm, 150pk, 110kw - DADA, DPCA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CLHA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CLHB, CXXA, DDYB
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 110pk, 81kw - CRKB, CXXB, DBKA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 115pk, 85kw - DDYA, DGTE
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 1.8 TSI - 1798ccm, 180pk, 132kw - CJSA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 150pk, 110kw - CKFC, CRMB, DFFA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 184pk, 135kw - CUNA, CUPA, DJGA
    LEON (5F1) | 09.2012-08.2020 2.0 TSI - 1984ccm, 190pk, 140kw - DKZA
    LEON SC
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.0 TSI - 999ccm, 115pk, 85kw - CHZD
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CJZA
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.2 TSI - 1197ccm, 86pk, 63kw - CJZB, CYVA
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.2 TSI - 1197ccm, 110pk, 81kw - CYVB
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.4 TSI - 1395ccm, 122pk, 90kw - CMBA, CXSA
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.4 TSI - 1395ccm, 140pk, 103kw - CPTA, CHPA
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.4 TSI - 1395ccm, 125pk, 92kw - CZCA
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.4 TSI - 1395ccm, 150pk, 110kw - CZEA
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CLHA
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CLHB, CXXA, DDYB
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.6 TDI - 1598ccm, 110pk, 81kw - CRKB, CXXB, DBKA
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.6 TDI - 1598ccm, 115pk, 85kw - DDYA
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 1.8 TSI - 1798ccm, 180pk, 132kw - CJSA
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 2.0 TDI - 1968ccm, 150pk, 110kw - CKFC, CRMB
    LEON SC (5F5) | 01.2013-08.2018 2.0 TDI - 1968ccm, 184pk, 135kw - CUNA, CUPA
    LEON ST
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.0 TSI - 999ccm, 115pk, 85kw - CHZD, DKRF
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.0 TSi - 999ccm, 86pk, 63kw - DKLB
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CJZA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 86pk, 63kw - CJZB, CYVA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 110pk, 81kw - CYVB
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.4 TGI - 1395ccm, 110pk, 81kw - CPWA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 122pk, 90kw - CMBA, CXSA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 140pk, 103kw - CPTA, CHPA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 125pk, 92kw - CZCA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 150pk, 110kw - CZEA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.5 TGi - 1498ccm, 131pk, 96kw - DHFA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.5 TSI - 1495ccm, 130pk, 96kw - DACA, DPBA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.5 TSI - 1498ccm, 150pk, 110kw - DADA, DPCA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CLHA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CLHB, CXXA, DDYB
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 110pk, 81kw - CRKB, CXXB, DBKA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 115pk, 85kw - DDYA, DGTE
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.6 TDI 4Drive - 1598ccm, 105pk, 77kw - CLHA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.6 TDI 4Drive - 1598ccm, 110pk, 81kw - CXXB
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.6 TDI 4Drive - 1598ccm, 115pk, 85kw - DGTE
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.8 TSI - 1798ccm, 180pk, 132kw - CJSA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 1.8 TSI 4Drive - 1798ccm, 180pk, 132kw - CJSA, CJSB
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 150pk, 110kw - CKFC, CRBC, CRLB, CRMB, DFGA, DFFA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CRLD, CRVA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 184pk, 135kw - CUNA, CUPA, DJGA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 2.0 TDI 4Drive - 1968ccm, 150pk, 110kw - CRBC, CRLB, CRMB, DFGA, DCYA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 2.0 TDI 4Drive - 1968ccm, 184pk, 135kw - CUNA, DJGA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 2.0 TSI - 1984ccm, 190pk, 140kw - DKZA
    LEON ST (5F8) | 09.2012-08.2020 2.0 TSI 4Drive - 1984ccm, 190pk, 140kw - DKZA
    TOLEDO III
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.4 16V - 1390ccm, 86pk, 63kw - BXW
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 125pk, 92kw - CAXC
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.8 TFSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BYT, BZB
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - BKD
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - BWA
    SKODA
    OCTAVIA II
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - BCA
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD, CGGA
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA, BSE
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BZB
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 152pk, 112kw - CDAB
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - 1Z, AHU, ABF, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RFW (XU10J2), RG
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB, BKD
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.4 - 1390ccm, 75pk, 55kw - 3B, 2Y, 2L, 2H, 170B (XN1T), XK, K1D (TU3A), DFW (XU9J4Z), XM7, 851B (ZDJL), 147 (XD2S), 152A (XD3T
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD, CGGA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 LPG - 1595ccm, 102pk, 75kw - M30 B32, CAYC, 10 S, C 14 SE, 19 S, 10 N, 16 S, 13 S, 16 N, AAD, WH, 28 E, 28 H, WA, AAS, K, JT, DD
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA, BZB
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 152pk, 112kw - CDAB
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - 1Y, 1Z, AHU, AEX, ABF, APQ, C1J 768, C1J 780, J7T 772, J7T 773, P8C (XUD11BTE), 4G63 (SOHC 16V), RF
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB, BKD
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 110pk, 81kw - JB, EW, JH, CFHF
    OCTAVIA III
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.0 TSI - 999ccm, 115pk, 85kw - CHZD, DKRA, DKRF
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CJZA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 86pk, 63kw - CJZB, CYVA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 110pk, 81kw - CYVB
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 140pk, 103kw - CHPA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 150pk, 110kw - CHPB, CZDA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.4 TSI G-TEC - 1395ccm, 110pk, 81kw - CPWA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.6 - 1598ccm, 110pk, 81kw - CWVA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CLHA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CLHB, CXXA, DDYB
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 110pk, 81kw - CRKB, CXXB, DBKA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.6 TDI 4x4 - 1598ccm, 105pk, 77kw - CLHA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.6 TDI 4x4 - 1598ccm, 110pk, 81kw - CRKB, CXXB
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.8 TSI - 1798ccm, 180pk, 132kw - CJSA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 1.8 TSI 4x4 - 1798ccm, 180pk, 132kw - CJSB
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 150pk, 110kw - CKFC, CRMB, DFFA, DCYA, CYKA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 143pk, 105kw - CRVC, CKFB
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI / TDI RS 4x4 - 1968ccm, 184pk, 135kw - CUNA, CUPA, DJGA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 150pk, 110kw - CKFC, CRMB, DFFA, DCYA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI RS - 1968ccm, 184pk, 135kw - CUNA, CUPA, DJGA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 2.0 TSI RS - 1984ccm, 230pk, 169kw - CHHA
    OCTAVIA III (5E3, NL3, NR3) | 11.2012-10.2020 2.0 TSI RS - 1984ccm, 220pk, 162kw - CHHB
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.0 TSI - 999ccm, 115pk, 85kw - CHZD, DKRA, DKRF
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CJZA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 86pk, 63kw - CJZB, CYVA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.2 TSI - 1197ccm, 110pk, 81kw - CYVB
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 140pk, 103kw - CHPA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.4 TSI - 1395ccm, 150pk, 110kw - CHPB, CZDA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.4 TSI G-TEC - 1395ccm, 110pk, 81kw - CPWA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.6 SRE - 1598ccm, 110pk, 81kw - CWVA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CLHA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CLHB, CXXA, DDYB
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.6 TDI - 1598ccm, 110pk, 81kw - CRKB, CXXB, DBKA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.6 TDI 4x4 - 1598ccm, 105pk, 77kw - CLHA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.6 TDI 4x4 - 1598ccm, 110pk, 81kw - CRKB, CXXB, DBKA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.8 TSI - 1798ccm, 180pk, 132kw - CJSA, CJSB
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 1.8 TSI 4x4 - 1798ccm, 180pk, 132kw - CJSB
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 150pk, 110kw - CKFC, CRMB, DFFA, DCYA, CYKA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI - 1968ccm, 143pk, 105kw - CRVC, CKFB
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI / TDI RS 4x4 - 1968ccm, 184pk, 135kw - CUNA, CUPA, DJGA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 150pk, 110kw - CKFC, CRMB, DFFA, DCYA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 2.0 TDI RS - 1968ccm, 184pk, 135kw - CUNA, CUPA, DJGA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 2.0 TSI RS - 1984ccm, 230pk, 169kw - CHHA
    OCTAVIA III Combi (5E5, 5E6) | 11.2012-10.2020 2.0 TSI RS - 1984ccm, 220pk, 162kw - CHHB
    YETI
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 1.2 TSI - 1197ccm, 110pk, 81kw - CYVB
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 1.4 TSI - 1395ccm, 125pk, 92kw - CZCA
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC, YJ, ZB, HP, JS, D, H, AD, AS, KR, CJ, GD, GE, AAB, AAF, ACU, AEN, AEU, CT, CS, JX, DG, CU, MV
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CLCA, CFHA, CUUA, DFSA
    YETI (5L) | 05.2009-12.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 150pk, 110kw - CUUB, DFSB
    VOLKSWAGEN
    CADDY III
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.2 TSI - 1197ccm, 86pk, 63kw - CBZA
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BGU, BSE, BSF
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 102pk, 75kw - CAYD
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 75pk, 55kw - CAYE
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BJB
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 75pk, 55kw - BSU
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 EcoFuel - 1984ccm, 109pk, 80kw - BSX
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 SDI - 1968ccm, 70pk, 51kw - BDJ, BST
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 16V 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    CADDY III Minivan (2KB, 2KJ, 2CB, 2CJ) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.2 TSI - 1197ccm, 86pk, 63kw - CBZA
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - BGU, BSE, BSF
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 102pk, 75kw - CAYD
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.6 TDI - 1598ccm, 75pk, 55kw - CAYE
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BJB
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 75pk, 55kw - BSU
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 EcoFuel - 1984ccm, 109pk, 80kw - BSX
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 SDI - 1968ccm, 70pk, 51kw - BDJ, BST
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 85pk, 62kw - CFHE
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CLCB
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 16V 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 85pk, 62kw - CFHE
    CADDY III Skåpbil/minivan (2KA, 2KH, 2CA, 2CH) | 03.2004-05.2015 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 110pk, 81kw - CFHF
    EOS
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CTHD
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BVY, BVZ
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFFA
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CBAB
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA, CBFA, BWA, CAWB
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TSI - 1984ccm, 210pk, 155kw - CCZB
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 3.2 V6 - 3189ccm, 250pk, 184kw - BUB, CBRA
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 3.6 V6 - 3597ccm, 260pk, 191kw - CDVA
    GOLF PLUS
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 86pk, 63kw - M52 B20 (206S3), HC, N57 D30 B, RF, C1J 760, C1J 764, F2N 708, F2N 710, F2N 798, F3P 706, F3P 760,
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 16V - 1390ccm, 75pk, 55kw - BCA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 16V - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD, CGGA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 FSI - 1390ccm, 90pk, 66kw - BLN
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 170pk, 125kw - BLG
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 140pk, 103kw - BMY
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CNWA, CTHD
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE, BSF
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BLF
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - BLR, BLY, BVY, BVZ
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 131pk, 96kw - BEE
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFHB, AZV, CBDA
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CLCA, CBDC
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, BKD, CBDB
    GOLF V
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 16V - 1390ccm, 75pk, 55kw - BCA
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 16V - 1390ccm, 80pk, 59kw - BUD
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 FSI - 1390ccm, 90pk, 66kw - BKG, BLN
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 170pk, 125kw - BLG
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 140pk, 103kw - BMY
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, BGU, BSE, BSF
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.6 FSI - 1598ccm, 115pk, 85kw - BAG, BLF, BLP
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 FSI - 1984ccm, 150pk, 110kw - AXW, BLR, BLX, BLY, BVY, BVZ, BVX
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 GTI - 1984ccm, 200pk, 147kw - AXX, BWA, CAWB
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 GTI - 1984ccm, 230pk, 169kw - BYD
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 SDI - 1968ccm, 75pk, 55kw - BDK
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - AZV
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI 16V - 1968ccm, 140pk, 103kw - BKD
    GOLF VI
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 86pk, 63kw - CBZA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - CBZB
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.4 - 1390ccm, 80pk, 59kw - CGGA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CNWA, CTHD
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA, BSE, BSF
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 BiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CHGA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 MultiFuel - 1595ccm, 102pk, 75kw - CCSA, CMXA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 90pk, 66kw - CAYB
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 1.8 TSI - 1798ccm, 160pk, 118kw - CDAA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 GTi - 1984ccm, 210pk, 155kw - CCZB
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 GTi - 1984ccm, 235pk, 173kw - CDLG
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFFA, CBAA
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CJAA, CBAB
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CLCA, CBDC
    GOLF VI (5K1) | 10.2008-11.2013 Blue E-Motion - 0ccm, 88pk, 65kw - EAA
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, 13 S, DS, CR, 1Y, SH, KU, MC, NF,
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 1.2 TSI 16V - 1197ccm, 105pk, 77kw - CYVD, CJZA
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 1.4 TSI - 1395ccm, 150pk, 110kw - CHPB, CZDA
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 1.4 TSI - 1395ccm, 125pk, 92kw - CXSB, CZCA
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, 13 S, DS, CR, 1Y, SH, KU, M
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, 13 S, DS, CR, 1Y, SH, KU, M
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 2.0 GTI - 1984ccm, 211pk, 155kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, 13 S, DS, CR, 1Y, SH,
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 2.0 R - 1984ccm, 265pk, 195kw - CDLA
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CUUA
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 150pk, 110kw - CUUB
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - PNDA, IQDA, IQDB, JQDA, JQDB, JTDA, JTDB, T3DA, T3DB, T1DA, T1DB, CAXA, CCZB, CAYC, 13 S, DS, CR, 1
    GOLF VI Cabriolet (517) | 03.2011-05.2016 2.0 TSI - 1984ccm, 220pk, 162kw - CULC
    JETTA IV
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.2 TSI - 1197ccm, 105pk, 77kw - 2E, ADY, AGG, CBZB, FE (16V), 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7.000, 199 B2.000, OM 606.96
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.2 TSI 16V - 1197ccm, 105pk, 77kw - CYVD
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CTHD
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA, CMSB
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.4 TSI - 1395ccm, 125pk, 92kw - CZCA
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.4 TSI - 1395ccm, 150pk, 110kw - CZDA, CZTA
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.4 TSI Hybrid - 1395ccm, 170pk, 125kw - CNLA, CRJA
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 1.6 TDI - 1598ccm, 105pk, 77kw - CAYC, 2E, ADY, AGG, CBZB, FE (16V), 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7.000, 199 B2.000, OM
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CAYC, CFFB, 2E, ADY, AGG, CBZB, B5, FE (16V), 192 A1.000, 192 B4.000, 844 A2.000, 199 A7.000, 199 B
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 2.0 TDI - 1968ccm, 110pk, 81kw - CLCA, CUUA
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 2.0 TDI - 1968ccm, 150pk, 110kw - CUUB, CVCA, DELA, DGMA
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CCZA, CBFA, CCTA
    JETTA IV (162, 163, AV3, AV2) | 04.2010-04.2018 2.0 TSI - 1984ccm, 211pk, 155kw - CPLA, CPPA
    JETTA VII
    JETTA VII Sedan (BU3, BU4, BU5) | 12.2017-??? 1.4 TSI - 1395ccm, 150pk, 110kw - CZDA, CWLA, DGXA, DJXA, DSJA
    SCIROCCO III
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 1.4 TSI - 1390ccm, 160pk, 118kw - CAVD, CNWA, CTHD, CTKA
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 1.4 TSI - 1390ccm, 122pk, 90kw - CAXA, CMSB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 1.4 TSI - 1395ccm, 125pk, 92kw - CXSB, CZCA
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 1.4 TSI - 1395ccm, 150pk, 110kw - CZDA
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 R - 1984ccm, 265pk, 195kw - CDLA
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 R - 1984ccm, 256pk, 188kw - CDLC
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 R - 1984ccm, 280pk, 206kw - CDLK
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 177pk, 130kw - CFGC
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFHB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFHC, CBDB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 150pk, 110kw - CUUB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TDI - 1968ccm, 184pk, 135kw - CUWA, CUXA
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TFSI - 1984ccm, 200pk, 147kw - CAWB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TSI - 1984ccm, 210pk, 155kw - CCZB
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TSI - 1984ccm, 180pk, 132kw - CULA
    SCIROCCO III (137, 138) | 05.2008-11.2017 2.0 TSI - 1984ccm, 220pk, 162kw - CULC
  • Originalnummer

    1K0 615 601 AB SEAT
    1K0 615 601 K SEAT
    1K0 615 601 AB SKODA
    1K0 615 601 K SKODA
    1K0 615 601 AB VAG
    1K0 615 601 K VAG
    5Q0 615 601 F SEAT
    5Q0 615 601 F SKODA
    5Q0 615 601 F VAG
  • Tillverkare

    ATE

    När personal tänker på bromsdelar, ofta kallad ATE. Detta beror på åt en del av Continental grupp - massor av energi i utvecklingen av sina produkter och därmed det första valet för garageägare som vill erbjuda sina kunder bästa möjliga kvalitet. ATE bromsskivor och kuddar är av exceptionell kvalitet. ATE bromsdelarna är i allmänhet av liknande kvalitet som den ursprungliga, men ofta överstiger specifikationerna för originalbroms.

    Sålunda, ATE, till exempel, 150 olika typer av föreningar för bromsbelägg. De gör detta så att de kan garanteras för varje tillämpning rätt mängd pedalkänsla, bromsning, komfort och hållbarhet. I jämförelse; ATE konkurrenter använder ofta bara fyra eller fem olika föreningar för hela sitt sortiment. Detta gör att bromsen aldrig helt anpassad till bilen som de kommer att användas. ATE broms passar din bil.

    ATE är en av de första leverantörerna av keramiska bromsbelägg. Dessa kuddar med tillägg Keramiska har samma bromsbelägg som vanligt, men lämnar nästan ingen broms damm bakom. Detta håller dina hjul och bromsarna mycket längre rena. De håller också längre än vanliga kuddar.


  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    27-11-2026

  • Bruksanvisning

Säker betalning