Tillbaka till listan
Simoni Racing

Simoni Racing Lambdasonds-emulator Typ 2 (Dubbel)

Allmän giltighet.

  • Simoni Racing Lambdasonds-emulator Typ 2 (Dubbel)
  • Simoni Racing Lambdasonds-emulator Typ 2 (Dubbel), miniatyr 2
  • Simoni Racing Lambdasonds-emulator Typ 2 (Dubbel), miniatyr 3

Produktnummer: 1980363

Tillverkare kod: SR EMU2

EAN: 8022474224388

701,92 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
Beställningsvara
Levereras 22-04-2026
Säker betalning

  • 14 dagars ångerrätt
  • Beställ smidigt och betala tryggt
  • Snabb leverans: 2 dagar
  • Expert Kundservice

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
  • Specifikationer

    Simoni Racing Lambdasonds-emulator Typ 2 (Dubbel)
    För bensinbilar upp till Euro 4

    Lambdasonds-emulator (lambdasensor). Den här enheten skickar standardavläsningarna från en lambdasond till bilens inbyggda dator. Detta är användbart vid modifiering av avgassystemet, särskilt när ett sportavgasrör eller en katalysator är installerad. Den hjälper till att förhindra att CEL- eller felindikatorlampan tänds på grund av andra avläsningar än den ursprungliga lambdasonden.


    Garanti2 år
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Tillverkare

    Simoni Racing
    Italienska Simoni Racing grundades 1987 av Filippo Simoni.
    Alan Simoni, Filippos son, har varit ansvarig för företaget i flera år nu.
    Hans intresse för motorcyklar och bilar, ärvt av hans far, ledde honom till passionen för racing och etablerade sig som en världsomspännande förare som har samlat många troféer från de viktigaste och internationella tävlingarna. Företagets huvudsakliga egenskaper är flexibilitet och anpassning till ny teknologi. Dessutom har delarna av SR använts i de amerikanska franchisefilmerna av Fast&Furios. Simoni Racing-sortimentet inkluderar växlingsknoppar, sportstolar, sportrattar och avgassystem.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-04-2026

  • Fråga?

    • 1980363. Simoni Racing Lambdasonds-emulator Typ 2 (Dubbel)
    • För att hjälpa dig väl i fråga behöver vi ytterligare information om bilen. Vi skulle vilja veta från dig: gör / modell / modell, år, kropp, bränsle, automatisk eller skift, antal dörrar, chassinummer.

Säker betalning

Tidigare sett av dig