Tillbaka till listan
Pierburg

Sensor, avgastemperatur

Produktnummer: 1133979

Tillverkare kod: 7.08369.03.0

EAN: 4028977895234

1 003,18 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 05-11-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 5 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    PositionMed sotpartikelfilter
    Typ av drivningElektrisk
    GängmåttM14 x 1,5 mm
    Ledarantal2
    Garanti2 år
    Kabellängd (mm)825
    Spänning [V]12

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-49-020-2352
    AIC 70276
    ATOMTEC EGT1A194
    AUTLOG AS3065
    AUTOTEAM L2104
    Alfa e-Parts AF13985
    BBT ATS0302
    BOGAP A6120205
    BOSCH 0 986 259 068
    1 161,70 kr
    BOUGICORD 1473906
    CASCO CSN73FM6AS
    CASCO CSN73FM6GS
    DELPHI TS30358-12B1
    EPS 1.220.005
    ERA 551118
    FACET 22.0005
    FAE 68005
    FEBI BILSTEIN 48849
    856,89 kr
    FISPA 82.104
    FISPA 82.104A2
    GEBE 9 8178 1
    GH GH-744758
    HELLA 6PT 014 494-051
    973,56 kr
    HERTH+BUSS ELPARTS 70682098
    HITACHI 2507003
    HJS 92 09 4009
    HOFFER 7451916
    HOFFER 7451916E
    HÜCO 137003
    ITAB AUTOMOTIVE 55073FM6AV
    ITAB AUTOMOTIVE 55073FM6OV
    KW 422 005
    LEMARK LXT004
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEAT & DORIA 11916E
    MEAT & DORIA 11916
    1 223,85 kr
    METZGER 0894006
    METZGER 0894706
    MEYLE 114 800 0049
    850,91 kr
    MOBILETRON EG-EU030
    NAP carPARTS CTS10127
    NRF 707052
    NTK 95572
    NTY EGT-AU-000
    OPEN PARTS EGT1044.00
    PIERBURG 7.08369.03.0 (denna produkt)
    RIDEX 3938E0015
    SIDAT 82.104A2
    SIDAT 82.104
    SNR EGT154.96
    STANDARD 27062
    STARK SKEGT-1470014
    SWAG 30 94 8849
    TOPRAN 638 555
    VALEO 368824
    VDO A2C59507004Z
    VEMO V10-72-0021
    WAGNER ETP00003
    WILMINK GROUP WG1888929
    WILMINK GROUP WG1015026
    WILMINK GROUP WG2195613
    WILMINK GROUP WG2281507
    WILMINK GROUP WG2377211
    WILMINK GROUP WG2586590
    WILMINK GROUP WG2591094
    goCORE GCC9380032
  • Tillämplighet

    AUDI
    A3
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 163pk, 120kw - BUY
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB, BMN
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 (8P1) | 05.2003-08.2012 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB, BMN
    A3 Cabriolet
    A3 Cabriolet (8P7) | 04.2008-05.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    A3 Sportback
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 163pk, 120kw - BUY
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB, BMN
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    A3 Sportback (8PA) | 09.2004-03.2013 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB, BMN
    TT
    TT (8J3) | 08.2006-06.2014 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB
    TT Roadster
    TT Roadster (8J9) | 03.2007-06.2014 2.0 TDI quattro - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB
    SEAT
    ALTEA
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA (5P1) | 03.2004-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    ALTEA XL
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    ALTEA XL (5P5, 5P8) | 10.2006-07.2015 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA, BMN, CEGA
    LEON
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    LEON (1P1) | 05.2005-08.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFJA, BMN, CEGA
    TOLEDO III
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    TOLEDO III (5P2) | 04.2004-05.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    SKODA
    OCTAVIA II
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II (1Z3) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI RS - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC, BJB
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 1.9 TDI 4x4 - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI 4x4 - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    OCTAVIA II Combi (1Z5) | 02.2004-06.2013 2.0 TDI RS - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    SUPERB II
    SUPERB II (3T4) | 03.2008-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    SUPERB II (3T4) | 03.2008-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    SUPERB II Kombi (3T5) | 10.2009-05.2015 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    SUPERB II Kombi (3T5) | 10.2009-05.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMP
    VOLKSWAGEN
    EOS
    EOS (1F7, 1F8) | 03.2006-08.2015 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF PLUS
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    GOLF PLUS V (5M1, 521) | 12.2004-12.2013 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 90pk, 66kw - BRU, BXF, BXJ
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN
    GOLF V (1K1) | 10.2003-02.2009 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 1.9 TDI 4motion - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS
    GOLF V Variant (1K5) | 06.2007-07.2009 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    JETTA III
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 1.9 TDI - 1896ccm, 105pk, 77kw - BLS, BXE, BKC
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - BMM
    JETTA III (1K2) | 09.2004-10.2010 2.0 TDI - 1968ccm, 170pk, 125kw - BMN, CEGA
    TIGUAN
    TIGUAN (5N_) | 09.2007-07.2018 2.0 TDI - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CBAB
    TIGUAN (5N_) | 09.2007-07.2018 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 163pk, 120kw - CBBA
    TIGUAN (5N_) | 09.2007-07.2018 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 136pk, 100kw - CFFA, CBAA
    TIGUAN (5N_) | 09.2007-07.2018 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CLJA, CBAB
    TIGUAN (5N_) | 09.2007-07.2018 2.0 TDI 4motion - 1968ccm, 170pk, 125kw - CFGB, CBBB
    TIGUAN VAN
    TIGUAN VAN (5N_) | 11.2007-07.2018 2.0 TDI 4motion (5N1, 5N2) - 1968ccm, 140pk, 103kw - CFFB, CLJA, CBAB
  • Originalnummer

    03G 906 088 D AUDI
    03G 906 088 D SEAT
    03G 906 088 D SKODA
    03G 906 088 D VW
  • Tillverkare

    Pierburg

    Pierburg är en OE-leverantör för olika bilmärken och har varit verksam sedan 1909 som en partner inom fordonsindustrin. Pierburg producerar elektriska vattenpumpar, DC-motordrivna avgasreningssystem för avledning av ventiler, liksom de många olika versionerna av drivmodulerna. - OE kvalitet - 1 års full garanti

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    05-11-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • Bromsskiva BD2399 Bosch
    Bosch

    Bromsskiva BD2399 Bosch

    Specifikationerna inte finns

    486,20 kr

    I lager