Tillbaka till listan
VDO

Sensor, avgastemperatur

Produktnummer: 1066568

Tillverkare kod: 2910000978000

EAN: 4103590682208

798,61 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 29-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    PositionFörkatalysator
    Garanti2 år
    Antal kontakter2

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    ASHIKA 161-00-0302
    ATOMTEC EGT1N005
    AUTLOG AS3372
    AUTOTEAM L2197
    BOGAP V6120106
    BOUGICORD 1473208
    CASCO CSN95F06AS
    CASCO CSN95F06GS
    EPS 1.220.114
    ERA 551796A
    ESEN SKV 30SKV069
    FACET 22.0114
    FAE 68087
    FEBI BILSTEIN 185575
    FISPA 82.197A2
    FISPA 82.197
    GEBE 9 8037 1
    GH GH-744813
    HERTH+BUSS ELPARTS 70682606
    HITACHI 2505526
    HJS 92 09 4139
    HOFFER 7452008E
    HOFFER 7452008
    HÜCO 135526
    ITAB AUTOMOTIVE 55095F06AV
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    ITAB AUTOMOTIVE 55095F06OV
    JAPANPARTS EGT-0302
    JAPKO 1610302
    KW 422 114
    MAGNETI MARELLI 172000183010
    889,55 kr
    MEAT & DORIA 12008E
    MEAT & DORIA 12008
    1 156,14 kr
    METZGER 0894061
    MEYLE 514 800 0031
    673,44 kr
    MTE-THOMSON 96021
    NRF 707171
    625,05 kr
    NTK 95904
    NTY EGT-VV-009
    PIERBURG 7.11020.44.0
    790,04 kr
    SIDAT 82.197
    SIDAT 82.197A2
    SWAG 33 10 9982
    VALEO 368954
    VDO 2910000978000 (denna produkt)
    VEMO V95-72-0075
    WILMINK GROUP WG2177508
    WILMINK GROUP WG1903206
    WILMINK GROUP WG2195732
    WILMINK GROUP WG1268372
    WILMINK GROUP WG2377262
  • Tillämplighet

    VOLVO
    S60 II
    S60 II (134) | 04.2010-12.2018 D4 AWD - 2400ccm, 190pk, 140kw - D 5244 T21
    S60 II (134) | 04.2010-12.2018 D5 AWD - 2400ccm, 205pk, 151kw - D 5244 T10
    S60 II (134) | 04.2010-12.2018 D5 AWD - 2400ccm, 215pk, 158kw - D 5244 T15
    S60 II (134) | 04.2010-12.2018 D5 AWD - 2400ccm, 230pk, 169kw - D 5244 T15
    S80 II
    S80 II (124) | 03.2006-12.2016 2.4 D - 2400ccm, 175pk, 129kw - D 5244 T14
    S80 II (124) | 03.2006-12.2016 D5 - 2400ccm, 205pk, 151kw - D 5244 T10
    S80 II (124) | 03.2006-12.2016 D5 - 2400ccm, 215pk, 158kw - D 5244 T11, D 5244 T15
    V60 I
    V60 I (155) | 07.2010-12.2018 D4 AWD - 2400ccm, 181pk, 133kw - D 5244 T12
    V60 I (155) | 07.2010-12.2018 D4 AWD - 2400ccm, 163pk, 120kw - D 5244 T17
    V60 I (155) | 07.2010-12.2018 D4 AWD - 2400ccm, 190pk, 140kw - D 5244 T21
    V60 I (155) | 07.2010-12.2018 D5 AWD - 2400ccm, 215pk, 158kw - D 5244 T15
    V60 I (155) | 07.2010-12.2018 D5 AWD - 2400ccm, 230pk, 169kw - D 5244 T15
    V60 I (155) | 07.2010-12.2018 D5 AWD - 2400ccm, 205pk, 151kw - Z 14 XEP, H, MH, CK, GU, GX, RP, B6 (SOHC), M, FE (8V), CFHC, CLCB, FEFA, JE, FE60, FE61, B 4204 T6
    V70 III
    V70 III (135) | 04.2007-04.2016 D4 AWD - 2400ccm, 181pk, 133kw - D 5244 T12
    V70 III (135) | 04.2007-04.2016 D4 AWD - 2400ccm, 163pk, 120kw - D 5244 T17
    V70 III (135) | 04.2007-04.2016 D5 AWD - 2400ccm, 205pk, 151kw - D 5244 T10
    V70 III (135) | 04.2007-04.2016 D5 AWD - 2400ccm, 215pk, 158kw - D 5244 T15
    XC60 I
    XC60 I SUV (156) | 05.2008-12.2017 2.4 D - 2400ccm, 175pk, 129kw - D 5244 T14
    XC60 I SUV (156) | 05.2008-12.2017 2.4 D / D3 / D4 AWD - 2400ccm, 163pk, 120kw - D 5244 T5, D 5244 T16, D 5244 T17
    XC60 I SUV (156) | 05.2008-12.2017 D4 AWD - 2400ccm, 181pk, 133kw - D 5244 T12
    XC60 I SUV (156) | 05.2008-12.2017 D4 AWD - 2400ccm, 190pk, 140kw - D 5244 T21
    XC60 I SUV (156) | 05.2008-12.2017 D5 - 2400ccm, 215pk, 158kw - D 5244 T11, D 5244 T15
    XC60 I SUV (156) | 05.2008-12.2017 D5 AWD - 2400ccm, 205pk, 151kw - D 5244 T10
    XC60 I SUV (156) | 05.2008-12.2017 D5 AWD - 2400ccm, 215pk, 158kw - D 5244 T11, D 5244 T15
    XC60 I SUV (156) | 05.2008-12.2017 D5 AWD - 2400ccm, 220pk, 162kw - D 5244 T20, D 5244 T22
    XC60 I SUV (156) | 05.2008-12.2017 D5 AWD - 2400ccm, 230pk, 169kw - D 5244 T23
    XC60 I SUV (156) | 05.2008-12.2017 D5 AWD - 2400ccm, 185pk, 136kw - D 5244 T4
    XC70 II
    XC70 II (136) | 04.2007-12.2016 2.4 D - 2400ccm, 175pk, 129kw - D 5244 T14
    XC70 II (136) | 04.2007-12.2016 2.4 D / D4 AWD - 2400ccm, 163pk, 120kw - D 5244 T5, D 5244 T16, D 5244 T17
    XC70 II (136) | 04.2007-12.2016 D4 AWD - 2400ccm, 181pk, 133kw - D 5244 T12
    XC70 II (136) | 04.2007-12.2016 D5 AWD - 2400ccm, 205pk, 151kw - D 5244 T10
    XC70 II (136) | 04.2007-12.2016 D5 AWD - 2400ccm, 215pk, 158kw - D 5244 T11, D 5244 T15
    XC70 II (136) | 04.2007-12.2016 D5 AWD - 2400ccm, 220pk, 162kw - D 5244 T20
    XC70 II (136) | 04.2007-12.2016 D5 AWD - 2400ccm, 185pk, 136kw - D 5244 T4
  • Originalnummer

    31319265 VOLVO
    31370466 VOLVO
    31431048 VOLVO
    31319840 VOLVO
  • Tillverkare

    VDO
    VDO är en del av Continentals bilkoncern och har varit verksam inom bilindustrin i mer än 100 år. Continental är förstås ett mycket välkänt däckmärke, men VDO kan säkert vara där också. Företaget har ett enormt antal produkter i sitt sortiment och företaget säljer även många produkter genom Winparts. Nedan följer ett urval av de kategorier som VDO levererar produkter till:
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    29-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig

  • Radiator
    NRF

    Radiator

    Specifikationerna inte finns

    2 033,39 kr

    I lager