Tillbaka till listan
Delphi

Lambdasond

Produktnummer: 0754472

Tillverkare kod: ES10899-12B1

EAN: 5012759387382

578,55 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 16-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 3 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    LambdasondUppvärmt
    Garanti2 år
    Kabellängd (mm)450

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    BOGAP B6119231
    BOGAP B6119257
    BOSCH 0 258 003 559
    780,11 kr
    BOSCH 0 258 003 559
    780,11 kr
    BOUGICORD 301442
    BREMI 75046
    CASCO CSN75T37GS
    CASCO CSN75T37AS
    DELPHI ES10899-12B1 (denna produkt)
    EPS 1.997.274
    ERA 570001A
    ESEN SKV 09SKV080
    ESEN SKV 09SKV666
    FACET 10.7274
    FAE 77243
    FEBI BILSTEIN 24229
    711,77 kr
    FEBI BILSTEIN 24238
    651,02 kr
    FISPA 90157
    FISPA 90157HQ
    FISPA 90157A2
    GEBE 9 7007 1
    HOFFER 7481534
    HOFFER 7481534E
    KAWE 8845 11004
    KW 497 274
    LEMARK LLB285
    LORO 120-08-057
    LRT L0009B350
    LUCAS LEB554
    MAGNETI MARELLI 466016355023
    448,63 kr
    MAXGEAR 59-0053
    MEAT & DORIA 81534
    MEAT & DORIA 81534E
    METZGER 0893018
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEYLE 314 803 0012
    832,34 kr
    MOTAQUIP LVOS1473
    MOTAQUIP LVOS1206
    NAP carPARTS CLS10129
    NTK 0427
    NTK 97070
    826,72 kr
    NTY ESL-BM-003
    OPEN PARTS LMB1048.00
    PIERBURG 7.02604.31.0
    QUINTON HAZELL XLOS1280
    RIDEX 3922L0057
    SIDAT 90157
    SIDAT 90157A2
    SIDAT 90157HQ
    SKF VKRA 310002
    STANDARD 64357
    STARK SKLS-0140056
    STELLOX 20-00232-SX
    TOPRAN 500 464
    TOPRAN 500 465
    TRISCAN 8845 11004
    VALEO 368496
    VDO A2C59513229Z
    VEMO V20-76-0012
    WAGNER LBS00442
    WILMINK GROUP WG1013891
    WILMINK GROUP WG1029217
    WILMINK GROUP WG2301665
    WILMINK GROUP WG1032858
    WILMINK GROUP WG2651457
    WILMINK GROUP WG2668154
    XEVO XLS1047
    YSPARTS YOS004
    goCORE GCC9220186
  • Tillämplighet

    BMW
    3
    3 (E36) | 09.1990-11.1998 318 is - 1895ccm, 140pk, 103kw - M44 B19 (194S1)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 316 i - 1596ccm, 105pk, 77kw - M43 B16 (164E3)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 316 i - 1895ccm, 105pk, 77kw - M43 B19 (194E1)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 318 i - 1895ccm, 118pk, 87kw - M43 B19 (194E1)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 318 i - 1995ccm, 143pk, 105kw - N42 B20 A, N46 B20 A, N46 B20 C
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 320 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S4)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 320 i - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 320 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 323 i - 2494ccm, 163pk, 120kw - M52 B25 (256S4)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 323 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B25 (256S4)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 325 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 325 xi - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 328 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S2)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 330 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    3 (E46) | 12.1997-05.2005 330 xi - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    3 Cabriolet
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 318 Ci - 1995ccm, 143pk, 105kw - N42 B20 A, N46 B20 A
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 320 Ci - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 320 Ci - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 323 Ci - 2494ccm, 163pk, 120kw - M52 B25 (256S4)
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 323 Ci - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B25 (256S4)
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 325 Ci - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 Cabriolet (E46) | 04.2000-12.2007 330 Ci - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    3 Compact
    3 Compact (E36) | 01.1994-08.2000 316 i - 1895ccm, 105pk, 77kw - M43 B19 (194E1)
    3 Compact (E36) | 01.1994-08.2000 318 ti - 1895ccm, 140pk, 103kw - M44 B19 (194S1)
    3 Compact (E46) | 03.2001-02.2005 318 ti - 1995ccm, 143pk, 105kw - N42 B20 A, N46 B20 A
    3 Compact (E46) | 03.2001-02.2005 325 ti - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 Coupé
    3 Coupé (E36) | 10.1991-04.1999 318 is - 1895ccm, 140pk, 103kw - M44 B19 (194S1)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 316 Ci - 1596ccm, 105pk, 77kw - M43 B16 (164E3)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 318 Ci - 1895ccm, 116pk, 85kw - M43 B19 (194E1)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 318 Ci - 1895ccm, 118pk, 87kw - M43 B19 (194E1)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 318 Ci - 1995ccm, 143pk, 105kw - N42 B20 A
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 320 Ci - 1990ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S4)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 320 Ci - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 320 Ci - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 323 Ci - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B25 (256S4)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 325 Ci - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 328 Ci - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S2)
    3 Coupé (E46) | 12.1998-07.2006 330 Ci - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    3 Touring
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 318 i - 1895ccm, 116pk, 85kw - M43 B19 (194E1)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 318 i - 1895ccm, 118pk, 87kw - M43 B19 (194E1)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 318 i - 1995ccm, 143pk, 105kw - N42 B20 A, N46 B20 A, N46 B20 C
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 320 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S4)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 320 i - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 320 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 325 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 325 xi - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 328 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S2)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 330 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    3 Touring (E46) | 06.1999-07.2005 330 xi - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    5
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 520 i - 1990ccm, 136pk, 100kw - M52 B20 (206S3), M52 B20 (206S4)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 520 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S3), M52 B20 (206S4)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 520 i - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 520 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 523 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B25 (256S3), M52 B25 (256S4)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 525 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 528 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S1), M52 B28 (286S2)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 530 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 535 i - 3498ccm, 235pk, 173kw - M62 B35 (358S1)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 535 i - 3498ccm, 245pk, 180kw - M62 B35 (358S2)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 540 i - 4398ccm, 286pk, 210kw - M62 B44 (448S1), M62 B44 (448S2)
    5 (E39) | 09.1995-06.2003 M5 - 4941ccm, 400pk, 294kw - S62 B50 (508S1)
    5 (E60) | 12.2001-03.2010 520 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    5 (E60) | 12.2001-03.2010 525 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    5 (E60) | 12.2001-03.2010 530 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    5 Touring
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 520 i - 1990ccm, 136pk, 100kw - M52 B20 (206S3), M52 B20 (206S4)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 520 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S3), M52 B20 (206S4)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 520 i - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 520 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 523 i - 2494ccm, 170pk, 125kw - M52 B25 (256S3), M52 B25 (256S4)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 525 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 528 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S1), M52 B28 (286S2)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 530 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    5 Touring (E39) | 11.1996-05.2004 540 i - 4398ccm, 286pk, 210kw - M62 B44 (448S1), M62 B44 (448S2)
    5 Touring (E61) | 03.2004-12.2010 525 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    7
    7 (E38) | 03.1994-11.2001 728 i, iL - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S1), M52 B28 (286S2)
    7 (E38) | 03.1994-11.2001 735 i, iL - 3498ccm, 235pk, 173kw - M62 B35 (358S1)
    7 (E38) | 03.1994-11.2001 740 i, iL - 3982ccm, 286pk, 210kw - M60 B40 (408S1)
    7 (E38) | 03.1994-11.2001 740 i, iL - 4398ccm, 286pk, 210kw - M62 B44 (448S1), M62 B44 (448S2)
    7 (E38) | 03.1994-11.2001 750 i, iL - 5379ccm, 326pk, 240kw - M73 B54 (54121), M73 B54 (54122)
    7 (E65, E66, E67) | 07.2001-08.2008 730 i, Li - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    8
    8 (E31) | 01.1990-12.1999 840 Ci - 4398ccm, 286pk, 210kw - M62 B44 (448S1)
    X3
    X3 (E83) | 09.2003-12.2011 2.5 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    X3 (E83) | 09.2003-12.2011 3.0 i xDrive - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    X5
    X5 (E53) | 01.2000-10.2006 3.0 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    X5 (E53) | 01.2000-10.2006 4.4 i - 4398ccm, 286pk, 210kw - M62 B44 (448S2)
    X5 (E53) | 01.2000-10.2006 4.6 is - 4619ccm, 347pk, 255kw - M62 B46 (468S1)
    Z3 Coupé
    Z3 Coupé (E36) | 01.1998-06.2003 2.8 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S1), M52 B28 (286S2)
    Z3 Coupé (E36) | 01.1998-06.2003 3.0 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    Z3 Roadster
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 1.9 i - 1895ccm, 116pk, 85kw - M43 B19 (194E1)
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 1.9 i - 1895ccm, 118pk, 87kw - M43 B19 (194E1)
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 1.9 i - 1895ccm, 140pk, 103kw - M44 B19 (194S1)
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 2.0 i - 1990ccm, 150pk, 110kw - M52 B20 (206S4)
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 2.2 i - 2171ccm, 163pk, 120kw - M54 B22 (226S1)
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 2.2 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 2.8 i - 2793ccm, 193pk, 142kw - M52 B28 (286S1), M52 B28 (286S2)
    Z3 Roadster (E36) | 10.1995-01.2003 3.0 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    Z4 Roadster
    Z4 Roadster (E85) | 12.2002-02.2009 2.2 i - 2171ccm, 170pk, 125kw - M54 B22 (226S1)
    Z4 Roadster (E85) | 12.2002-02.2009 2.5 i - 2494ccm, 192pk, 141kw - M54 B25 (256S5)
    Z4 Roadster (E85) | 12.2002-02.2009 3.0 i - 2979ccm, 231pk, 170kw - M54 B30 (306S3)
    Z8 Roadster
    Z8 Roadster (E52) | 01.2000-12.2003 4.9 - 4941ccm, 400pk, 294kw - S62 B50 (508S1)
  • Originalnummer

    1178 1247 406 BMW
    1178 1739 846 BMW
    11781742049 BMW
    11781247407 BMW
    11781742050 BMW
    11787513962 BMW
    11781433075 BMW
  • Tillverkare

    Delphi

    Delphi har över 50 års erfarenhet av OE-försörjning, design, utveckling och tillverkning av ett brett utbud av komponenter för biltillverkare på global basis.


    Delphi Technologies finns i mer än 150 länder och ett globalt nätverk av mer än 2 750 servicecenter. Delphi Technologies tillhandahåller kompletta eftermarknadslösningar med OE-specifikationer, från delar till avancerade mjukvarulösningar.


    Med en bred portfölj av bensinbränslesystem, dieselbränslesystem, underhållslösningar, motorstyrning och fordonselektronik, med stöd av OE-nivå diagnostik- och testutrustning, utbildning och teknisk information, gör Delphi Technologies att du kan serva och reparera fordon vid rätt tidpunkt.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    16-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig