Tillbaka till listan
Facet

Lambdasond Made in Italy - OE Equivalent

4 4/5 (1 översyn)

Produktnummer: 1395641

Tillverkare kod: 10.8208

EAN: 8012510037294

514,19 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 21-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 2 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: inte tillgänglig via telefon

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Finns även som universellt artikelnummer, se artikelnr:
    (Facet) / 1,997,007 (Eps) / 497 007 (Qw) 10,7007

    Antal kablar4
    LambdasondUppvärmt
    Plan sond
    Gängad i förväg
    Ledarantal4
    Garanti2 år
    tillgänglig även som universalartikel se artikelnummer10,7007
    Kabellängd (mm)720

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    AUTOTEAM M0883
    BOGAP W6119110
    BOUGICORD 301713
    BREMI 75092
    DELPHI ES21425-12B1
    DELPHI ES21073-12B1
    578,56 kr
    DIPASPORT INJLS217MRLN
    EPS 1.998.208
    ERA 570260A
    ERA 570298A
    ESEN SKV 09SKV116
    FACET 10.8208 (denna produkt)
    FAE 77587
    FISPA 90883A2
    FISPA 90883
    HOFFER 7481883E
    HOFFER 7481883
    KAMOKA 1700077
    KAWE 8845 16062
    KW 498 208
    LEMARK LLB874
    LUCAS LEB5401
    MAGNETI MARELLI 466016355160
    452,88 kr
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEAT & DORIA 81883E
    MEAT & DORIA 81883
    METZGER 0895683
    MOTAQUIP LVOS1975
    NTK 91661
    913,15 kr
    OPEN PARTS LMB1063.00
    RIDEX 3922L0701P
    RIDEX 3922L0701
    SIDAT 90883
    SIDAT 90883A2
    STANDARD 64888
    STARK SKLS-0140860
    TRISCAN 8845 16062
    VALEO 368099
    VEMO V24-76-0041
    WAGNER LBS00183
    WAGNER LBS00041
    WILMINK GROUP WG1749015
    WILMINK GROUP WG2206216
    WILMINK GROUP WG2591453
    WILMINK GROUP WG2591363
    WILMINK GROUP WG2264226
    WILMINK GROUP WG2295909
  • Tillämplighet

    Allmän giltighet.

  • Originalnummer

    55257458 FPT
    1 846 115 FORD
    55249875 FPT
    55259033 FPT
    ES51-9G444-BA FORD
    55259034 FIAT
    55249875 FIAT
    55249875 ALFA ROMEO
    55249875 LANCIA
    55257458 FIAT
    55259033 FIAT
    55249875 CHRYSLER
    46349260 FIAT
    46349261 FIAT
  • Tillverkare

    Facet
    Facet har designat, producerat och distribuerat sensorer och strömbrytare för bildelar sedan 1946.
    Företaget är specialiserat på tillverkning av motorkomponenter, tändningskomponenter och olika typer av sensorer. Fasettdelar kan användas för alla europeiska, japanska och koreanska bilmärken.
  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    21-10-2026

  • omdömen 1

    • 4 Av: Wieger Zandstra på 11-09-2025

      Bilmotorn går som den ska igen.

Säker betalning