Tillbaka till listan
Denso

Lambdasond Direct Fit

  • Lambdasond Direct Fit
  • Lambdasond Direct Fit, miniatyr 2
  • Lambdasond Direct Fit, miniatyr 3
  • Lambdasond Direct Fit, miniatyr 4
  • Lambdasond Direct Fit, miniatyr 5
  • Lambdasond Direct Fit, miniatyr 6
  • Lambdasond Direct Fit, miniatyr 7

Produktnummer: 0659200

Tillverkare kod: DOX-2001

EAN: 8717613024157

824,87 kr

Inkl moms
Visa produktspecifikationer
I lager
Levereras 22-10-2026
Säker betalning

  • checkmark 14 dagars ångerrätt
  • checkmark Beställ smidigt och betala tryggt
  • checkmark Leverans inom 4 dagar
  • checkmark Expert Kundservice

Trygg Ehandel UPS

Kundservice: 08-446 81 232

Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Frågor och svar
Ställ din fråga hos våra produktspecialister.

Modellmatchande garanti, Hitta rätt bildelar.

eller .

  • Specifikationer


    Sensortype: Planair O2

    för fabrikatDenso
    för OE-nummer9635978280
    KvalitetDenso
    GängmåttM18x1.5
    Vikt [g]113
    LambdasondUppvärmt
    Plan sond
    Hoppsond
    Gängad i förväg
    Garanti2 år
    Kabellängd (mm)400
    Antal kontakter4
    Bruttovikt [g]146

    Liknande produkter från andra tillverkare

    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    A.Z. Meisterteile AZMT-40-011-1219
    AUTOTEAM M0059
    BOGAP P6119103
    BOGAP P6119115
    BOSCH 0 258 006 028
    533,42 kr
    BOSCH 0 258 006 028
    533,42 kr
    BOUGICORD 301478
    BREMI 75081
    CASCO CSN74T31GS
    CASCO CSN74T31AS
    DELPHI ES10795-12B1
    499,69 kr
    DENSO DOX-0150
    644,41 kr
    DENSO DOX-2001 (denna produkt)
    DIPASPORT INJLS081HLLN
    DIPASPORT INJLS081N
    ENGITECH ENT600022
    EPS 1.998.222
    ERA 570093A
    FACET 10.8222
    620,92 kr
    FEBI BILSTEIN 175775
    FISPA 90059
    FISPA 90059A2
    HITACHI 2505335
    HOFFER 7481091
    HOFFER 7481091E
    HÜCO 135335
    KAWE 8845 10009
    KW 498 222
    LEMARK LLB595
    LUCAS LEB5362
    MAXGEAR 59-0056
    Tillverkare Tillverkare kod Pris
    MEAT & DORIA 81091
    MEAT & DORIA 81091E
    METZGER 0893004
    MOTAQUIP LVOS1701
    MTE-THOMSON 8826.40.057
    NAP carPARTS CLS10176
    NTK 0386
    NTK 91133
    NTY ESL-CT-007
    OPEN PARTS LMB1014.00
    RIDEX 3922L0072
    SIDAT 90059
    SIDAT 90059A2
    SKF VKRA 310139
    STANDARD 64649
    STARK SKLS-0140077
    STELLOX 20-00032-SX
    SWAG 33 10 3089
    TRISCAN 8845 10009
    VALEO 368007
    WAGNER LBS00127
    WILMINK GROUP WG1013872
    WILMINK GROUP WG1461223
    WILMINK GROUP WG1029081
    WILMINK GROUP WG1029209
    WILMINK GROUP WG2206134
    WILMINK GROUP WG2308619
    WILMINK GROUP WG2591421
    WILMINK GROUP WG2651522
    XEVO XLS1020
    goCORE GCC9220131
  • Tillämplighet

    CITROEN
    BERLINGO /
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.1 i (MFHDZ, MFHFX) - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M), HFX (TU1JP)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.4 i (MFKFX, MFKFW, GJKFWB, GJKFWC, GFKFWC) - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), KFW (TU3A)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.6 16V (MFNFU) - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Minivan (MF_, GJK_, GFK_) | 07.1996-12.2011 1.6 16V (MFNFU) - 1587ccm, 110pk, 81kw - NFU (TU5JP4)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.1 i (MAHDZ, MBHDZ, MBHFX) - 1124ccm, 60pk, 44kw - HDZ (TU1M), HFX (TU1JP)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.4 i (MBKFX, MBKFW) - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), KFW (TU3A)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.6 16V - 1587ccm, 110pk, 81kw - NFU (TU5JP4)
    BERLINGO / BERLINGO FIRST Skåpbil/minivan (M_) | 07.1996-12.2011 1.6 16V (MBNFU) - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    BERLINGO MULTISPACE
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 - 1587ccm, 90pk, 66kw - NFR (TU5JP4B)
    BERLINGO MULTISPACE (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    BERLINGO Skåpbil/minivan
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 - 1587ccm, 90pk, 66kw - NFR (TU5JP4B)
    BERLINGO Skåpbil/minivan (B9) | 04.2008-04.2021 1.6 - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    C2
    C2 (JM_) | 07.2003-09.2012 1.4 16V - 1360ccm, 90pk, 65kw - KFU (ET3J4)
    C2 (JM_) | 07.2003-09.2012 1.6 - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    C2 (JM_) | 07.2003-09.2012 1.6 VTS - 1587ccm, 122pk, 90kw - NFS (TU5JP4S)
    C3 I
    C3 I (FC_, FN_) | 02.2002-12.2010 1.4 16V - 1360ccm, 88pk, 65kw - KFU (ET3J4)
    C3 Pluriel
    C3 Pluriel (HB_) | 05.2003-??? 1.6 - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    C4 Coupé
    C4 Coupé (LA_) | 11.2004-07.2011 1.4 16V - 1360ccm, 88pk, 65kw - KFU (ET3J4)
    C4 Coupé (LA_) | 11.2004-07.2011 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    C4 I
    C4 I (LC_) | 11.2004-11.2012 1.4 16V - 1360ccm, 88pk, 65kw - KFU (ET3J4)
    C4 I (LC_) | 11.2004-11.2012 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    C4 I (LC_) | 11.2004-11.2012 1.6 16V Bio-Flex - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    C4 I Sedan | 07.2006-11.2012 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    C8
    C8 (EA_, EB_) | 07.2002-12.2012 2.2 - 2230ccm, 158pk, 116kw - 3FZ (EW12J4)
    C8 (EA_, EB_) | 07.2002-12.2012 3.0 V6 - 2946ccm, 204pk, 150kw - XFX (ES9J4S)
    EVASION Minivan
    EVASION Minivan (22, U6) | 06.1994-07.2002 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    JUMPER II
    JUMPER II Buss (244, Z_) | 04.2002-06.2006 2.0 bivalent - 1998ccm, 110pk, 81kw - XU10J2
    JUMPER II Skåp (244) | 04.2002-06.2006 2.0 bivalent - 1998ccm, 110pk, 81kw - XU10J2
    JUMPY I
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    JUMPY I (U6U_) | 10.1995-12.2006 2.0 i 16V - 1997ccm, 138pk, 102kw - RFN (EW10J4)
    JUMPY I Flak/chassi (BU_, BV_, BW_, BX_) | 10.1999-10.2006 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    JUMPY I Skåp (BS_, BT_, BY_, BZ_) | 10.1995-10.2006 2.0 i 16V - 1997ccm, 138pk, 102kw - RFN (EW10J4)
    SAXO
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.4 VTS - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 - 1587ccm, 101pk, 74kw - NFT (TU5JP)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 - 1587ccm, 90pk, 66kw - NFZ (TU5JP)
    SAXO (S0, S1) | 02.1996-04.2004 1.6 VTL, VTR - 1587ccm, 88pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    XSARA
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 1.6 i - 1587ccm, 88pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    XSARA (N1) | 04.1997-03.2005 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    XSARA Break
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 1.6 i - 1587ccm, 88pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    XSARA Break (N2) | 10.1997-08.2005 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    XSARA Coupé
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 1.6 i - 1587ccm, 88pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    XSARA Coupé (N0) | 01.1998-03.2005 2.0 i 16V - 1998ccm, 163pk, 120kw - RFS (XU10J4RS)
    XSARA PICASSO
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 1.6 - 1587ccm, 95pk, 70kw - NFV (TU5JP)
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 1.6 - 1587ccm, 88pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 1.6 16V - 1587ccm, 110pk, 81kw - NFU (TU5JP4)
    XSARA PICASSO (N68) | 12.1999-06.2012 2.0 16V - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    FIAT
    ULYSSE
    ULYSSE (179_) | 08.2002-06.2011 3.0 - 2946ccm, 204pk, 150kw - XFW
    LANCIA
    PHEDRA
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 2.0 (179AXA11, 179AXA1A) - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    PHEDRA (179_) | 09.2002-11.2010 3.0 V6 (179.BXD11) - 2946ccm, 204pk, 150kw - ES9 J4S
    ZETA
    ZETA (22_) | 05.1995-10.2003 2.0 16V (220AQ5, 220AQ4) - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN
    PEUGEOT
    1007
    1007 (KM_) | 04.2005-??? 1.4 16V - 1360ccm, 88pk, 65kw - KFU (ET3J4)
    1007 (KM_) | 04.2005-??? 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    106 II
    106 II (1A_, 1C_) | 04.1996-07.2004 1.4 i - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP), K5A (TU32)
    206 Halvkombi
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.4 16V - 1360ccm, 88pk, 65kw - KFU (ET3J4)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 1.6 i - 1587ccm, 89pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    206 Halvkombi (2A/C) | 08.1998-12.2012 2.0 S16 - 1997ccm, 135pk, 99kw - RFR (EW10J4)
    206 SW
    206 SW (2E/K) | 07.2002-02.2007 1.4 16V - 1360ccm, 88pk, 65kw - KFU (ET3J4)
    207
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.4 16V - 1360ccm, 88pk, 65kw - KFU (ET3J4)
    207 (WA_, WC_) | 02.2006-12.2015 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    306
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.4 SL - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KDX (TU3MC), KFW (TU3JP)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.6 SR - 1587ccm, 89pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    306 (7B, N3, N5) | 02.1994-12.2001 1.8 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    306 Break
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KFW (TU3JP)
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.6 - 1587ccm, 89pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    306 Break (7E, N3, N5) | 02.1997-04.2002 1.8 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    306 Cabriolet
    306 Cabriolet (7D, N3, N5) | 03.1994-04.2002 1.6 - 1587ccm, 89pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    306 Halvkombi
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.4 - 1360ccm, 75pk, 55kw - KFX (TU3JP), KDX (TU3MC), KFW (TU3JP)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.6 - 1587ccm, 89pk, 65kw - NFZ (TU5JP)
    306 Halvkombi (7A, 7C, N3, N5) | 04.1993-12.2002 1.8 16V - 1761ccm, 110pk, 81kw - LFY (XU7JP4)
    307
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 1.4 16V - 1360ccm, 88pk, 65kw - KFU (ET3J4)
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 1.6 - 1587ccm, 110pk, 81kw - NFU (TU5JP4)
    307 (3A/C) | 08.2000-12.2012 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    307 Break
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 1.4 16V - 1360ccm, 88pk, 65kw - KFU (ET3J4)
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    307 Break (3E) | 03.2002-12.2009 1.6 BioFlex - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    307 CC
    307 CC (3B) | 03.2003-04.2009 1.6 16V - 1587ccm, 110pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    307 SW
    307 SW (3H) | 03.2002-12.2009 1.4 16V - 1360ccm, 88pk, 65kw - KFU (ET3J4)
    307 SW (3H) | 03.2002-12.2009 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    307 SW (3H) | 03.2002-12.2009 1.6 BioFlex - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    308 I
    308 I (4A_, 4C_) | 09.2007-10.2014 1.6 BioFlex - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    406
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 1.8 16V - 1749ccm, 116pk, 85kw - 6FZ (EW7J4)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 2.0 16V - 1997ccm, 135pk, 99kw - RFR (EW10J4)
    406 (8B) | 10.1995-06.2004 3.0 V6 - 2946ccm, 207pk, 152kw - XFX (ES9J4S)
    406 Break
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 1.8 16V - 1749ccm, 116pk, 85kw - 6FZ (EW7J4)
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 2.0 16V - 1997ccm, 135pk, 99kw - RFR (EW10J4)
    406 Break (8E/F) | 10.1996-10.2004 3.0 V6 - 2946ccm, 207pk, 152kw - XFX (ES9J4S)
    406 Coupé
    406 Coupé (8C) | 03.1997-12.2004 2.0 16V - 1997ccm, 135pk, 99kw - RFR (EW10J4)
    406 Coupé (8C) | 03.1997-12.2004 3.0 V6 - 2946ccm, 207pk, 152kw - XFX (ES9J4S)
    607
    607 (9D, 9U) | 02.2000-07.2011 3.0 V6 24V - 2946ccm, 211pk, 155kw - XFX (ES9J4S), XFV (ES9A)
    807
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 2.2 - 2230ccm, 158pk, 116kw - 3FZ (EW12J4)
    807 (EB_) | 06.2002-06.2010 3.0 V6 - 2946ccm, 204pk, 150kw - XFX (ES9J4S)
    EXPERT
    EXPERT (224_) | 02.1996-12.2006 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    EXPERT Skåp
    EXPERT Skåp (222) | 02.1996-12.2006 2.0 - 1997ccm, 136pk, 100kw - RFN (EW10J4)
    PARTNER Minivan
    PARTNER Minivan (5_, G_) | 05.1996-12.2015 1.6 16V - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
    PARTNER Skåpbil/minivan
    PARTNER Skåpbil/minivan | 04.2008-??? 1.6 - 1587ccm, 90pk, 66kw - NFR (TU5JP4B)
    PARTNER TEPEE
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 VTi - 1587ccm, 90pk, 66kw - NFR (TU5JP4B)
    PARTNER TEPEE | 04.2008-12.2018 1.6 VTi - 1587ccm, 109pk, 80kw - NFU (TU5JP4)
  • Originalnummer

    1618Z7 CITROËN/PEUGEOT
    1628CW CITROËN/PEUGEOT
    1628HR CITROËN/PEUGEOT
    9635978280 FIAT
  • Tillverkare

    Denso

    DENSO Europe B.V.:s dedikerade eftermarknadsavdelning ger OE-kvalitet, DENSO bildelarprogram till distributörer, grossister och verkstäder över hela Europa. Deras program är noggrant utvalda av produktledningsteam för att leverera avancerad OE-kvalitet för bilister, plus vinstpotential, kvalitet och valmöjligheter för kunderna. De levererar också extra värde genom sitt växande nätverk av nationella eftermarknadsförsäljningskontor, lager, teknisk rådgivning, utbildningsseminarier, marknadsföringsmaterial och servicenätverk.

  • Leveranstid

    Förväntat leveransdatum:

    22-10-2026

Säker betalning

Tidigare sett av dig